kdesu - en to nb translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
nb: Kjører et program med særskilte rettigheter.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
nb: Copyright © 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Original author
nb: Første forfatter

en: Specifies the command to run as separate arguments
nb: Angir som separate argumenter hvilken kommando som skal kjøres

en: Specifies the command to run as one string
nb: Angir som én streng hvilken kommando som skal kjøres

en: Run command under target uid if <file> is not writable
nb: Kjør kommandoen under valgt uid hvis <file> ikke er skrivbar

en: Specifies the target uid
nb: Angi ønsket brukerid

en: Do not keep password
nb: Ikke ta vare på passord

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
nb: Stopp nissen (glemmer alle passord)

en: Enable terminal output (no password keeping)
nb: Slå på utdata til terminal (husker ingen passord)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
nb: Sett prioritet: 0 <= prio <= 100, 0 er lavest

en: Use realtime scheduling
nb: Bruk sanntidsprioritet

en: Do not display ignore button
nb: Ikke vis overse-knappen

en: Specify icon to use in the password dialog
nb: Oppgi hvilket ikon som skal brukes i passord-dialogvinduet

en: Do not show the command to be run in the dialog
nb: Ikke vis kommandoen som skal kjøres i dialogvinduet

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nb: Gjør dialogvinduet forbigående for et X-program oppgitt ved winid

en: Cannot execute command '%1'.
nb: Kan ikke kjøre kommando «%1».

en: Illegal priority: %1
nb: Ugyldig prioritet: %1

en: No command specified.
nb: Ingen kommando ble oppgitt.

en: Su returned with an error.
nb: «Su» avsluttet med en feil.

en: Command:
nb: Kommando:

en: realtime:
nb: sanntid:

en: Priority:
nb: Prioritet:

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Run as %1
nb: Kjør som %1

en: Please enter your password below.
nb: Skriv inn passordet ditt under.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
nb: Handlinga du ba om trenger <b>root-privilegier</b>. Skriv inn passordet til <b>root</b> under eller trykk Overse for å fortsette med gjeldende privilegier.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
nb: Handlinga du ba om trenger <b>root-privilegier</b>. Skriv inn passordet til <b>root</b> nedenfor.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
nb: Handlinga du ba om trenger høyere privilegier. Skriv inn passordet til <b>%1</b> under eller trykk Overse for å fortsette med gjeldende privilegier.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
nb: Handlinga du ba om trenger høyere privilegier. Skriv inn passordet til <b>%1</b> nedenfor.

en: &Ignore
nb: &Overse

en: Conversation with su failed.
nb: Fikk ikke tilgang til su.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
nb: Programmet «su» ble ikke funnet, <br />se etter at søkestien PATH er riktig satt opp.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
nb: Tillatelse nektet.<br /> Kanskje feil passord, forsøk igjen.<br /> På noen systemer må du være med i en spesiell gruppe (ofte: wheel) for å kunne bruke dette programmet.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
nb: Intern feil: Ugyldig returverdi fra SuProcess::checkInstall()
