khelpcenter - en to nb translation catalogue (122 entries)

en: KDE Help Center
nb: KDE hjelpesenter

en: The KDE Help Center
nb: KDEs hjelpesenter

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
nb: © 1999–2011 KHelpCenter-utviklerne

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Info page support
nb: Støtte for info-sider

en: URL to display
nb: URL som skal vises

en: Top-Level Documentation
nb: Generelle hjelpetekster

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
nb: Engelsk

en: Font Configuration
nb: Skrifttilpasning

en: Sizes
nb: Størrelser

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
nb: M&inste skriftstørrelse:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
nb: &Middels skriftstørrelse:

en: Fonts
nb: Skrifter

en: S&tandard font:
nb: S&tandardskrift:

en: F&ixed font:
nb: Fast&breddeskrift:

en: S&erif font:
nb: S&erifskrift:

en: S&ans serif font:
nb: S&eriffløs skrift:

en: &Italic font:
nb: &Kursivskrift:

en: &Fantasy font:
nb: &Fantasiskrift:

en: Encoding
nb: Koding

en: &Default encoding:
nb: Standard &koding:

en: Use Language Encoding
nb: Bruk språkkode

en: &Font size adjustment:
nb: &Justere skriftstørrelse:

en: By Topic
nb: Etter emne

en: Alphabetically
nb: Alfabetisk

en: Rebuilding glossary cache...
nb: Gjenoppbygger glossarmellomlager …

en: Rebuilding cache... done.
nb: Gjenoppbygger mellomlager … ferdig.

en: Error
nb: Feil

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
nb: Kunne ikke vise ordboksoppføringa: kunne ikke åpne fila «glossary.html.in».

en: See also:
nb: Se også:

en: KDE Glossary
nb: KDE-ordliste

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
nb: Fulltekst-søking bruker HTML-søkemotoren ht://dig.

en: Information about where to get the ht://dig package.
nb: Informasjon om hvor man kan hente ht://dig-pakken.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
nb: Du kan hente ht://dig på nettsiden til ht://dig.

en: Program Locations
nb: Programsteder

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
nb: Skriv inn adressen til CGI-programmet htsearch.

en: Indexer:
nb: Indekserer:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
nb: Skriv inn stien til htdigs indekseringsprogram her.

en: Enter the path to the htdig database folder.
nb: Skriv inn stien til htdigs databasemappe.

en: By Category
nb: Etter kategori

en: Change Index Folder
nb: Bytt indeksmappe

en: Index folder:
nb: Indeksmappe:

en: Build Search Indices
nb: Bygg søkeindekser

en: Index creation log:
nb: Logg for indeksbygging:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
nb: Lukk

en: Index creation finished.
nb: Indeksbygging ferdig.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
nb: Stopp

en: Details &lt;&lt;
nb: Detaljer &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
nb: Detaljer &gt;&gt;

en: Build Search Index
nb: Bygg søkeindeks

en: Build Index
nb: Bygg indeks

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
nb: For å kunne søke i et dokument, må det finnes en søkeindeks.
    Status kolonnen i lista under viser om en søkeindeks finnes.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
nb: For å lage en indeks, kryss av i boksen i lista og klikk på
    «Bygg index» knappen.

en: Search Scope
nb: Søkevidde

en: Change...
nb: Endre …

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
nb: <qt>Mappa <b>%1</b> finnes ikke, kan ikke lage indeks.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
nb: Mangler

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
nb: Dokument «%1» (%2):

en: No document type.
nb: Ingen dokument type.

en: No search handler available for document type '%1'.
nb: Ingen søkebehandler tilgjengelig for dokument type «%1».

en: No indexing command specified for document type '%1'.
nb: Ingen indeks kommando spesifisert for dokument type «%1».

en: Failed to build index.
nb: Kunne ikke lage indeks.

en: Error executing indexing build command:
    %1
nb: Det oppsto en feil når indekseringskommandoen ble kjørt:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
nb: Kunne ikke kjøre kommando «%1».

en: KHelpCenter Index Builder
nb: Indeksbygger for hjelpesenteret

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
nb: © 2003 The KHelpCenter developers

en: Document to be indexed
nb: Dokument som skal indekseres

en: Index directory
nb: Indekskatalog

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
nb: Sti til indeksmappe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
nb: Sti til mappa der søkeindeksene ligger.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
nb: Nåværende navigatorfane

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nb: &Gå

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Search Error Log
nb: Logg for søkefeil

en: Preparing Index
nb: Forbereder indeks

en: Ready
nb: Klar

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Moves to the previous page of the document
nb: Flytter til forrige side i dokumentet

en: Next Page
nb: Neste side

en: Moves to the next page of the document
nb: Flytter til neste side i dokumentet

en: Table of &Contents
nb: Inn&hold

en: Table of contents
nb: Innhold

en: Go back to the table of contents
nb: Gå tilbake til innholdsfortegnelsen

en: &Last Search Result
nb: &Siste søkeresultat

en: Configure Fonts...
nb: Tilpass skrifter …

en: Increase Font Sizes
nb: Øk skriftstørrelser

en: Decrease Font Sizes
nb: Minsk skriftstørrelser

en: &Search
nb: &Søk

en: &Contents
nb: &Innhold

en: Search Options
nb: Søkevalg

en: G&lossary
nb: Ord&liste

en: Start Page
nb: Startside

en: Unable to run search program.
nb: Kunne ikke kjøre søkeprogrammet.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
nb: En søkeindeks finnes ikke ennå. Vil du lage indeksen nå?

en: Create
nb: Opprett

en: Do Not Create
nb: Ikke opprett

en: Error: No document type specified.
nb: Feil: Ingen dokumenttype oppgitt.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
nb: Feil: Ingen søkebehandler for dokument type «%1».

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
nb: Kunne ikke klargjøre SearchHandler fra fil «%1».

en: No valid search handler found.
nb: Ingen gyldig søkebehandler funnet.

en: Search Results for '%1':
nb: Søkeresultat for «%1»:

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Error executing search command '%1'.
nb: Feilet under kjøring av søkekommando «%1».

en: Error: %1
nb: Feil: %1

en: '%1' not found, check your installation
nb: Fant ikke «%1», sjekk installasjonen

en: '%1' not found, install the package containing it
nb: Fant ikke «%1», installer pakken som inneholder det

en: No search command or URL specified.
nb: Ingen søkekommando eller URL spesifisert.

en: and
nb: og

en: or
nb: eller

en: &Method:
nb: &Metode:

en: Max. &results:
nb: Maks. &resultater:

en: &Scope selection:
nb: Valg av &søkevidde:

en: Scope
nb: Søkevidde

en: Build Search &Index...
nb: Bygg søke&indeks …

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
nb: Tilpasset

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
nb: Standard

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
nb: Alle

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
nb: ukjent

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse
