knotify4 - en to nb translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
nb: Enhetsvarslinger

en: Could not mount the following device: %1
nb: Kunne ikke montere følgende enhet: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nb: Kunne ikke avmontere følgende enhet: %1
    En eller flere filer på denne enheten er åpne i et program

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
nb: Følgende enhet kan nå fjernes trygt: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nb: Kunne ikke løse ut følgende enhet: %1
    En eller flere filer på denne enheten er åpne i et program

en: The following device can now be safely removed: %1
nb: Følgende enhet kan nå fjernes trygt: %1

en: KDE Notification Daemon
nb: KDE Varslingstjener

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
nb: © 1997–2008 KDE-utviklerne

en: Current Maintainer
nb: Gjeldende vedlikeholder

en: Previous Maintainer
nb: Forige vedlikeholder

en: Sound support
nb: Lydstøtte

en: Porting to KDE 4
nb: Porting til KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
nb: Lyktes ikke å starte Jovie tekst-til-tale-tjeneste
