kuiserver - en to nb translation catalogue (31 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
nb: Avsluttede jobber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
nb: Flytt dem til en annen liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
nb: Fjern dem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
nb: Vis alle jobbene i en liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
nb: Vis alle jobbene i et tre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
nb: Vis adskilte vinduer

en: %1 file | %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
nb[0]: %1 mappe
nb[1]: %1 mapper

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
nb: Flytt dem til en annen liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
nb: Fjern dem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
nb: Vis alle jobber i en liste.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
nb: Vis alle jobbene i et tre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
nb: Vis adskilte vinduer.

en: Job Manager
nb: Jobbehandler

en: KDE Job Manager
nb: KDE Jobbehandler

en: (C) 2000-2009, KDE Team
nb: © 2000–2009 KDE-laget

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Former maintainer
nb: Tidligere edlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: %1 of %2 processed at %3/s
nb: %1 av %2 behandlet ved  %3/s

en: %1 of %2 processed
nb: %1 av %2 behandlet

en: %1 processed at %2/s
nb: %1 behandlet ved %2/s

en: %1 processed
nb: %1 behandlet

en: Clear
nb: Nullstill

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Resume
nb: Fortsett

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
nb: Liste over filoverføringer/jobber som pågår (kuiserver)

en: Behavior
nb: Oppførsel
