kttsd - en to nb translation catalogue (182 entries)

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
nb: Et verktøy for å teste filter-programtillegg for Jovie.

en: Copyright 2005, Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;
nb: Opphavsrett 2005 Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
nb: Navn på et programtillegg som Jovie-filter (nødvendig)

en: Talker code passed to filter
nb: Oppleserkode sendt til filteret

en: D-Bus application ID passed to filter
nb: D-Bus program-ID sendt til filteret

en: Config file group name passed to filter
nb: Gruppenavn fra oppsettsfil sendt til filter

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
nb: Vis liste over tilgjengelige filter-programtillegg og avslutt

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
nb: Vis TAB-tegn son \t, ellers fjernes de

en: Display list of available filter plugins and exit
nb: Vis liste over tilgjengelige filter-programtillegg og avslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
nb: &Ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
nb: R&egulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
nb: &Finn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
nb: E&rstatt med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, matchButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, reEditorButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, talkerButton)
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
nb: Ta hensyn til &store/små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
nb: Språk

en: Code
nb: Kode

en: Select Language
nb: Velg språk

en: Unable to open file.
nb: Kan ikke åpne fil.

en: File not in proper XML format.
nb: Fila er ikke i riktig XML-format.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
nb: Regulært uttrykk

en: Word
nb: Ord

[ctx: Yes or no]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Yes or no]
en: No
nb: Nei

en: Unable to open file
nb: Kan ikke åpne fil

en: String Replacer
nb: Streng-erstatter

en: Multiple Languages
nb: Flere språk

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
nb: Regulært uttrykk

en: Error
nb: Feil

en: Select Languages
nb: Velg språk

en: Edit String Replacement
nb: Rediger strengerstatning

en: String Replacer Word List (*.xml)
nb: Streng-erstatter ordliste (*.xml)

en: Error Opening File
nb: Feil ved åpning av fil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
nb: Sett opp strengerstatter

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
nb: Oppgi et navn du liker for dette filteret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
nb: Oppgi et navn du velger for dette filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
nb: Disse innstillingene avgjør når filteret skal brukes på tekst.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nb: Dette filteret brukes på tekstjobber på angitt språk. Du kan velge mer enn ett språk ved å trykke Bla-knappen og Ctrl-trykke på mer enn ett i lista. Hvis det er tomt brukes filteret på alle tekstjobber i alle språk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
nb: S&pråk er:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
nb: Oppgi et D-Bus program-ID.  Dette filteret brukes bare på tekstjobber som legges i kø fra det programmet.  Du kan oppgi mer enn ett ID atskilt med komma.  Hvis det er tomt, brukes filteret på tekstjobber fra alle programmer.  Tips: Bruk kdcop fra kommandolinja for å finne Program-ID for kjørende programmer. Eksempel: «konversation, kvirc, ksirc, kopete»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
nb: Program-&ID inneholder:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nb: Dette filteret brukes på tekstjobber på angitt språk. Du kan velge mer enn ett språk ved å trykke Bla-knappen og Ctrl-trykke på mer enn ett i lista. Hvis det er tomt brukes filteret på alle tekstjobber i alle språk.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
nb: Trykk for å velge ett eller flere språk.  Dette filteret vil bli brukt på tekstjobber på de språkene.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nb: <qt>Oppgi et D-Bus program-ID.  Dette filteret brukes bare på tekstjobber som legges i kø fra det programmet.  Du kan oppgi mer enn ett ID atskilt med komma.  Hvis det er tomt, brukes filteret på tekstjobber fra alle programmer.  Tips: Bruk kdcop fra kommandolinja for å finne Program-ID for kjørende programmer. Eksempel: «konversation, kvirc, ksirc, kopete»</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
nb: Trykk for å laste inn en ordliste fra en fil.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
nb: Last inn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
nb: Trykk for å lagre en ordliste i en fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
nb: &Lagre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
nb: Trykk for å tømme ordlista.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
nb: Nullstill

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
nb: Trykk for å legge til et ord eller et regulært uttrykk til lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
nb: &Legg til

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
nb: Trykk for å flytte det valgte ordet oppover i lista.  Ord høyt i lista brukes først.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
nb: &Opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
nb: Trykk for å flytte det valgte ordet nedover i lista.  Ord lavt i lista brukes sist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
nb: N&ed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
nb: Trykk for å endre et eksisterende ord eller regulært uttrykk i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
nb: Trykk for å slette et ord eller regulært uttrykk fra lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
nb: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
nb: Ta hensyn til store/små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
nb: Oppfyller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
nb: Erstatt med

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
nb: Velg oppleser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
nb: Når dette er krysset av brukes standard oppleser, som ligger øverst på lista på Oppleser-fanen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
nb: Br&uk standard oppleser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
nb: Når dette er krysset av blir den bestemte oppleseren brukt (hvis den ennå er satt opp), ellers blir den brukt som stemmer nærmest overens med egenskapene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
nb: Bruk bestemt &oppleser

en: Talker Chooser
nb: Oppleservelger

en: Talker Chooser Config (*rc)
nb: Oppsett av oppleservelger (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
nb: Sett opp oppleservelger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
nb: &Bruk dette filteret når

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nb: Dette filteret brukes på tekstjobber på angitt språk.  Du kan velge mer enn ett språk ved å trykke på bla-knappen og Ctrl-trykke på mer enn ett i lista.  Hvis det er tomt, brukes filteret på alle tekstjobber i alle språk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
nb: Te&ksten inneholder:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nb: Dette filteret brukes på tekstjobber på angitt språk.  Du kan velge mer enn ett språk ved å trykke på bla-knappen og Ctrl-trykke på mer enn ett i lista.  Hvis det er tomt, brukes filteret på alle tekstjobber i alle språk.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
nb: Den nye oppleseren som brukes når betingelsene over er møtt.  Standardoppleseren er den som ligger øverst i fanen Opplesere.  Trykk på knappen for å velge en oppleser.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
nb: &Oppleser:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
nb: Trykk for å velge en oppleser.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
nb: Trykk for å laste inn et oppsett for oppleservelgeren fra en fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
nb: &Last inn …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
nb: Trykk for å lagre denne oppleservelgeren til en fil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
nb: &Lagre …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
nb: Trykk for å tømme alle felter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
nb: Tø&m

en: XML Transformer
nb: XML-omformer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
nb: Sett opp XML-omformer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nb: Oppgi et beskrivende navn du velger for dette filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
nb: Oppgi fullstendig sti til en XSLT stilark-fil (XML Style Language – Transforms). XSLT-filer har som regel endelsen .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
nb: Oppgi stien til programmet xsltproc. Hvis det finnes i søkestien PATH, så bare skriv «xsltproc».

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nb: Oppgi et beskrivende navn du velger for dette filteret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
nb: &XSLT-fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
nb: xsltproc-&program:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
nb: Bruk dette &filteret når

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nb: Dette filteret blir bare brukt på tekst som har det oppgitte XML rot-elementet. Hvis dette er tomt, blir det brukt på all tekst. Du kan oppgi mer enn ett rot-element med komma mellom. Eksempel:«html».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
nb: Dette filteret blir bare brukt på tekst som har den oppgitte DOCTYPE.Hvis dette er tomt, blir det brukt på all tekst. Du kan oppgi mer enn en DOCTYPE med komma mellom. Eksempel:«xhtml».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nb: <qt>Oppgi et D-Bus program-ID.  Dette filteret brukes bare på tekstjobber som legges i kø fra det programmet.  Du kan oppgi mer enn ett ID atskilt med komma. Bruk <b>knotify</b> for å passe med alle meldinger som sendes som KDE-beskjeder. Hvis det er tomt, brukes filteret på tekstjobber fra alle programmer.  Tips: Bruk kdcop fra kommandolinja for å finne Program-ID for kjørende programmer. Eksempel: «konversation, kvirc, ksirc, kopete»</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nb: Dette filteret blir bare brukt på tekst som har det oppgitte XML rot-elementet. Hvis dette er tomt, blir det brukt på all tekst. Du kan oppgi mer enn ett rot-element med komma mellom. Eksempel:«html».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
nb: &Rot-element er:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
nb: eller DOC&TYPE er:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
nb: og Program-&ID inneholder:

en: KDE Text-to-Speech
nb: KDE Tekst-til-tale

en: KDE Text-to-Speech Manager
nb: Styring for KDEs tekst-til-tale

en: &Stop/Delete
nb: &Stopp/Slett

en: &Resume
nb: &Fortsett

en: R&epeat
nb: G&jenta

en: Spea&k Clipboard Contents
nb: Le&s opp innholdet på utklippstavla

en: Text-to-speech synthesis daemon
nb: Tekst-til-tale-nisse

en: (C) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández
nb: © 2002 José Pablo Ezequiel Fernández

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Previous Maintainer
nb: Forrige vedlikeholder

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Testing
nb: Tester

en: Add Talker
nb: Legg til oppleser

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
nb: Du har gjort endringer i innstillingene, men har ikke lagret dem ennå.  Trykk Bruk for å lagre endringene, eller Avbryt for å la være.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
nb: <h1> Tekst til Tale</h1><p> Dette er oppsettet for D-Bus-tjenesten tekst-til-tale.</p><p> Dette gjør at andre programmer kan bruke tekst-til-tale-ressurser.</p><p> Pass på å stille inn et standardspråk for det språket du bruker, siden dette blir det språket de fleste programmene bruker.</p>

en: (c) 2010, Jeremy Whiting
nb: © 2010 Jeremy Whiting

en: Author
nb: Forfatter

en: Select Filter
nb: Velg filter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
nb: Jobber

en: Jovie Version: %1
nb: Jovie versjon: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
nb: Jovie kjører ikke

en: Filter Configuration
nb: Filteroppsett

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
nb: Kryss av for å starte Jovie-nissen og slå på tekst-til-tale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
nb: Slå på T&ekst-til-tale-systemet (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
nb: Opplesere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
nb: Trykk for å legge til og sette opp en ny oppleser (talesyntetisator).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
nb: Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
nb: O&pp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
nb: Trykk for å sette opp innstillinger for den markerte oppleseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
nb: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
nb: Trykk for å fjerne den markerte oppleseren.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
nb: Filtre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
nb: Trykk for å legge til og sette opp et nytt filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
nb: Klikk for å flytte det markerte filteret oppover i lista. Filtre høyere oppe i lista brukes først.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
nb: Klikk for å flytte det markerte filteret nedover i lista. Filtre lenger nede i lista brukes sist.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
nb: Trykk for å sette opp innstillinger for det valgte filteret.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
nb: Trykk for å fjerne det valgte filteret.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
nb: Talestyring

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
nb: Stopp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
nb: <p>Sletter en jobb.  Hvis den er i ferd med å bli lest opp, så stopper opplesingen.  Neste jobb i lista som er klar begynner opplesing.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
nb: Avbryt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
nb: <p>Setter en jobb i pause. Hvis den leses opp nå, så stopper opplesingen. Jobber som er i pause hindrer at senere jobber leses opp, så trykk enten <b>Fortsett</b> for å gjøre jobben snakkbar, eller <b>Senere</b> for å flytte den nedover i lista.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
nb: <p>Fortsetter en jobb etter pause, eller endrer en køet jobb til ventende. Hvis jobben er den øverste jobben på lista som er klar, så begynner opplesingen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
nb: Fortsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nb: <p>Legger nåværende innhold i utklippstavla i kø for opplesing og setter status til Venter.  Hvis jobben er den øverste på lista, så begynner opplesingen. Den oppleseren som står øverst i lista over <b>Opplesere</b> vil lese teksten.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
nb: &Les opp utklippstavla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nb: <p>Spør etter et filnavn og køer opp innholdet av fila for lesing. Du må trykke <b>Fortsett</b>-knappen før jobben kan leses.  Jobben blir lest av den øverste oppleseren i <b>Opplesere</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
nb: Les opp &fil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
nb: &Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
nb: Navn på stemme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
nb: Stemme&type

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
nb: Mann 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
nb: Mann 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
nb: Mann 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
nb: Kvinne 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
nb: Kvinne 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
nb: Kvinne 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
nb: Guttebarn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
nb: Pikebarn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
nb: Alle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
nb: &Fart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
nb: &Tonehøyde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
nb: &Lydstyrke

[ctx: Default language code]
en: default
nb: standard

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
nb: Mann 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
nb: Kvinne 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
nb: Gutt

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
nb: Pike

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
nb: Ugyldig stemmetype

[ctx: Other language]
en: Other
nb: Andre

[ctx: full country name]
en: United States of America
nb: Amerikas Forente Stater

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
nb: Storbritannia

en: Name
nb: Navn

en: Voice Type
nb: Stemmetype

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Speed
nb: Fart

en: Pitch
nb: Tonehøyde
