kolf - en to nb translation catalogue (129 entries)

en: No configuration options
nb: Ingen innstillinger

en: Add object:
nb: Legg til objekt:

en: Course name:
nb: Rundenavn:

en: Course author:
nb: Rundeforfatter:

en: Maximum:
nb: Maksimum:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
nb: Største antall salg en spiller kan slå på dette hullet.

en: Maximum number of strokes
nb: Største antall slag

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Show border walls
nb: Vis kantvegger

en: Course Author
nb: Rundeforfatter

en: Course Name
nb: Rundenavn

en: Drop Outside of Hazard
nb: Slipp utenfor hindringer

en: Rehit From Last Location
nb: Nytt slag fra siste plassering

en: What would you like to do for your next shot?
nb: Hva vil du gjøre på ditt neste slag?

en: %1 is in a Hazard
nb: %1 er i en hindring

en: %1 will start off.
nb: %1 starter.

en: New Hole
nb: Nytt hull

en: Course name: %1
nb: Rundenavn: %1

en: Created by %1
nb: Laget av %1

en: %1 holes
nb: %1 hull

en: Course Information
nb: Rundeinformasjon

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
nb: Dette hullet bruker følgende uinstallerte programtillegg:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
nb: Endringene på dette hullet er ikke lagret. Vil du lagre?

en: Unsaved Changes
nb: Endringer som ikke er lagret

en: Save &Later
nb: &Lagre senere

en: Pick Kolf Course to Save To
nb: Velg Kolf-runde å lagre til

en: &Do not ask again
nb: &Ikke spør igjen

en: Slope
nb: Helling

en: Puddle
nb: Pytt

en: Wall
nb: Vegg

en: Cup
nb: Kopp

en: Windmill
nb: Vindmølle

en: Black Hole
nb: Svart hull

en: Floater
nb: Flyter

en: Bridge
nb: Bro

en: Sign
nb: Skilt

en: Bumper
nb: Sprettkant

en: Save &Course
nb: Lagre &runde

en: Save &Course As...
nb: Lagre runde &som …

en: &Save Game
nb: &Lagre spill

en: &Save Game As...
nb: Lagre spill &som …

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &New
nb: &Ny

en: &Reset
nb: Til&bakestill

en: &Undo Shot
nb: &Angre slag

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
nb: Hopp til hull

en: &Next Hole
nb: N&este hull

en: &Previous Hole
nb: F&orrige hull

en: &First Hole
nb: &Første hull

en: &Last Hole
nb: &Siste hull

en: &Random Hole
nb: &Vilkårlig hull

en: Enable &Mouse for Moving Putter
nb: Slå på styring av slaget med &musa

en: Enable &Advanced Putting
nb: Slå på &avansert putting

en: Show &Info
nb: V&is info

en: Show Putter &Guideline
nb: Vis &hjelpelinjer for putting

en: Enable All Dialog Boxes
nb: Slå på alle meldingsvinduer

en: Play &Sounds
nb: Spill &lyder

en: &About Course
nb: &Om runden

en: &Tutorial
nb: &Øvelse

en:  and
nb:  og

en: %1 tied
nb: %1 uavgjort

en: %1 won!
nb: %1 vunnet!

en: High Scores for %1
nb: Resultater for %1

en: Pick Saved Game to Save To
nb: Velg spill å lagre til

en: Pick Kolf Saved Game
nb: Velg Kolf lagret spill

en: %1's turn
nb: %1 sin tur

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
nb: %1 har nådd maksimum for dette hullet.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
nb: H&ull

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
nb: &Gå

en: Enable show/hide
nb: Slå på vis/skjul

en: Slow
nb: Langsom

en: Fast
nb: Rask

en: Vertical
nb: Loddrett

en: Horizontal
nb: Vannrett

en: Diagonal
nb: Skrå

en: Opposite Diagonal
nb: Motsatt diagonal

en: Elliptic
nb: Elliptisk

en: Reverse direction
nb: Omvendt retning

en: Unmovable
nb: Kan ikke flyttes

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
nb: Velg om denne skråningen kan flyttes av andre objekt, som for eksempel plattformer.

en: Grade:
nb: Nivå:

en: KDE Minigolf Game
nb: KDE Minigolf

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
nb: © 2002–2010 Kolf-utviklerne

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Former main author
nb: Tidligere hovedutvikler

en: Advanced putting mode
nb: Avansert putte-modus

en: Border around course
nb: Ramme rundt banen

en: Some good sound effects
nb: Noen gode lydeffekter

en: Wall-bouncing help
nb: Hjelp med veggsprett

en: Suggestions, bug reports
nb: Forslag og feilmeldinger

en: Developer of Box2D physics engine
nb: Utvikler Box2D fysikkmotor

en: Vector class (Kolf 1)
nb: Vektorklasse (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
nb: Fungerende algoritme for veggsprett (Kolf 1)

en: File
nb: Fil

en: Print course information and exit
nb: Skriv ut baneinformasjon og avslutt.

en: By %1
nb: Av %1

en: Course %1 does not exist.
nb: Runde %1 ekstisterer ikke.

en: New Game
nb: Nytt spill

en: Players
nb: Spillere

en: &New Player
nb: &Ny spiller

en: Choose Course to Play
nb: Velg runde å spille

en: Course
nb: Runde

en: Create New
nb: Lag ny

en: You
nb: Du

en: Highscores
nb: Resultatliste

en: Add...
nb: Legg til …

en: Remove
nb: Fjern

en: Game Options
nb: Spillinnstillinger

en: Options
nb: Valg

en: &Strict mode
nb: &Streng modus

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
nb: I streng modus er det ikke lov å angre, endre eller hoppe fra hull til hull. Dette er for konkurransen. Bare i streng modus blir resultatene beholdt.

en: %1 Holes
nb: %1 hull

en: Pick Kolf Course
nb: Velg Kolf-runde

en: Chosen course is already on course list.
nb: Den valgte runden er allerede på rundelista.

en: Player %1
nb: Spiller %1

en:  degree |  degrees
nb[0]:  grad
nb[1]:  grader

en: Exiting ball angle:
nb: Utgangsvinkel på ballen:

en: Minimum exit speed:
nb: Minimum utgangshastighet:

en: Maximum exit speed:
nb: Største utgangshastighet:

en: &Top
nb: &Øverst

en: &Left
nb: &Venstre

en: &Right
nb: &Høyre

en: &Bottom
nb: &Nederst

en: Walls on:
nb: Vegger på:

en: Sign HTML:
nb: Skilt-HTML:

en: Windmill on top
nb: Vindmølle øversttttt

en: Moving speed
nb: Flyttehastighet

en: New Text
nb: Ny tekst

en: Total
nb: Totalt
