KDE 4 - en to nb translation catalogue (131 entries)

en: Piece count
nb: Antall brikker

en: Piece aspect ratio
nb: Høyde/bredde-forhold for brikker

[ctx: Puzzle grid type]
en: Predefined settings
nb: Forhåndsdefinerte innstillinger

[ctx: Puzzle grid type]
en: Cairo (pentagonal) grid
nb: Cairo (femkantet) rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Hexagonal grid
nb: Sekskantet rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rectangular grid
nb: Rektangulært rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Rotrex (rhombi-trihexagonal) grid
nb: Rotrex (rhombi-trihexagonalt) rutenett

[ctx: Puzzle grid type]
en: Irregular grid
nb: Irregulært rutenett

en: Approx. piece count
nb: Omtrentlig antall brikker

en: Quick preset
nb: Raske forhåndsinnstillinger

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Ordinary
nb: Vanlig

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very regular
nb: Svært regulært

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Very diverse
nb: Svært varierende

[ctx: Puzzle shape preset]
en: Large plugs
nb: Store plugger

en: Flipped edge percentage
nb: Prosent vendte kanter

en: Edge curviness
nb: Kantenes kurvethet

en: Plug size
nb: Pluggstørrelse

en: Diversity of curviness
nb: Variasjon i kurvethet

en: Diversity of plug position
nb: Variasjon i pluggposisjon

en: Diversity of plugs
nb: Variasjon i plugger

en: Diversity of piece size
nb: Variasjon i brikkestørrelse

en: Dump grid image
nb: Lagre rutenettbilde

en: General settings
nb: Generelle innstillinger

en: Mouse interaction
nb: Musehandlinger

en: None
nb: Ingen

en: Top Left
nb: Øverst til venstre

en: Top Right
nb: Øverst til høyre

en: Bottom Left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom Right
nb: Nederst til høyre

en: Remove this trigger
nb: Fjern dette elementet

en: Input here...
nb: Skriv her …

en: Hold down the modifier keys you want, then click a mouse button or scroll a mouse wheel here
nb: Hold nede de modifikatortastene du vil bruke, trykk så en museknapp her eller rull et musehjul

[ctx: This is used for describing that no mouse action has been assigned to this interaction plugin.]
en: None
nb: Ingen

en: Click to change how an action is triggered
nb: Trykk for å endre hvordan en handling utløses

en: Mouse buttons
nb: Museknapper

en: Mouse wheel
nb: Mushjul

en: Interaction with pieces
nb: Samvirke med brikker

en: Interaction with the puzzle table
nb: Samvirke med puslespillbordet

en: Interaction with the viewport
nb: Samvirke med visningsområdet

[ctx: @title:window]
en: Create new puzzle
nb: Lag nytt puslespill

[ctx: @label:chooser]
en: Image file:
nb: Bildefil:

[ctx: @info]
en: Please describe below the image which you have chosen.
nb: Beskriv nedenfor det bildet du har valgt.

[ctx: @label:textbox]
en: Image name:
nb: Bildenavn:

[ctx: @label:textbox (like in: This comment is optional.)]
en: Optional comment:
nb: Valgfri kommentar:

[ctx: @label:textbox]
en: Name of image author:
nb: Navn på opphavsperson til bildet:

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose image
nb: Velg bilde

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Specify the source image to be sliced into pieces
nb: Oppgi kildebildet som skal skjæres i biter.

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Choose slicer
nb: Velg skjærer

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Choose a slicing method
nb: Velg en skjæremetode

[ctx: @item:inlistbox (page name in an assistant dialog)]
en: Configure slicer
nb: Sett opp skjærer

[ctx: @title:tab (page header in an assistant dialog)]
en: Tweak the parameters of the chosen slicing method
nb: Finjuster parametrene for den valgte oppskjæringsmetoden

en: Puzzle cannot be created: The slicer plugin could not be loaded.
nb: Klarte ikke lage puslespillet: Klarte ikke laste skjæringstillegget.

en: Puzzle cannot be created: The file you selected is not an image.
nb: Klarte ikke lage puslespillet: Fila du valgte er ikke en bildefil.

en: Puzzle cannot be created: Slicing failed because of undetermined problems.
nb: Klarte ikke lage puslespillet: Klarte ikke skjære til puslespillet av ukjente grunner.

en: Change size of puzzle table area by dragging its edges
nb: Endre størrelse på puslebrettets område ved å dra i kantene

en: The following puzzles will be deleted. This action cannot be undone.
nb: Følgende puslespill vil bli slettet. Denne handingen kan ikke angres.

[ctx: Filter for a file dialog]
en: *.puzzle|Palapeli puzzles (*.puzzle)
nb: *.puzzle|Palapeli-puslespilll (*.puzzle)

en: Great! You have finished the puzzle.
nb: Flott! Du har lagt ferdig puslespillet.

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move pieces by dragging
nb: Flytt brikker ved å dra dem

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select pieces by clicking
nb: Velg brikker ved å trykke på dem

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Move viewport by dragging
nb: Flytt visningsområdet ved å dra

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Zoom viewport
nb: Forstørr/forminsk visningsområdet

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport horizontally
nb: Rull visningsområdet vannrett

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Scroll viewport vertically
nb: Rull visningsområdet loddrett

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Select multiple pieces at once
nb: Velg flere brikker samtidig

[ctx: Description (used like a name) for a mouse interaction method]
en: Toggle lock state of the puzzle table area
nb: Endre låstilstand for puslebrettets område

[ctx: Window title]
en: Preview of completed puzzle
nb: Forhåndsvisning av fullført puslespill

[ctx: text in preview window]
en: Image is not available.
nb: Bildet er ikke tilgjengelig.

en: %1 - Preview
nb: %1 – Forhåndsvisning

[ctx: @item:inlistbox]
en: Single color
nb: Ensfarget

[ctx: a special keyboard modifier]
en: GroupSwitch
nb: Gruppebytte

[ctx: refers to no mouse buttons being pressed]
en: No-Button
nb: Ingen knapp

[ctx: a mouse button]
en: Left-Button
nb: Venstre knapp

[ctx: a mouse button]
en: Right-Button
nb: Høyre knapp

[ctx: a mouse button]
en: Middle-Button
nb: Midtre museknapp

[ctx: a special mouse button]
en: XButton1
nb: XKnapp1

[ctx: a special mouse button]
en: XButton2
nb: XKnapp2

en: Horizontal-Scroll
nb: Vannrett rulling

en: Vertical-Scroll
nb: Loddrett rulling

en: Your progress is saved automatically while you play.
nb: Det blir automatisk lagret hvor langt du har kommet mens du spiller.

[ctx: used as caption for a dialog that explains the autosave feature]
en: Automatic saving
nb: Automatisk lagring

en: Lock the puzzle table area
nb: Lås puslebrettet

en: [No name]
nb: [navnløs]

[ctx: Puzzle description, %2 = name string, %1 = piece count]
en: %2 (%1 piece) | %2 (%1 pieces)
nb[0]: %2 (%1 brikke)
nb[1]: %2 (%1 brikker)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
nb: av %1

[ctx: @action:button that pops up sorting strategy selection menu]
en: Sort list...
nb: Sorter lista …

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By title
nb: Etter tittel

[ctx: @action:inmenu selects sorting strategy for collection list]
en: By piece count
nb: Etter antall brikker

en: Loading puzzle...
nb: Laster puslespill …

[ctx: command line message]
en: Error: No puzzle file given.
nb: Feil: Fant ingen puslespillfil.

en: Importing puzzle "%1" into your collection
nb: Legger puslespillet «%1» til samlingen

en: KDE Jigsaw Puzzle Game
nb: Puslespill for KDE

en: The option to preview the completed puzzle
nb: Mulighet for forhåndsvisning av ferdig puslespill

en: Path to puzzle file (will be opened if -i is not given)
nb: Sti til puslespillfila (blir åpnet hvis ikke -i er oppgitt)

en: Import the given puzzle file into the local collection (does nothing if no puzzle file is given)
nb: Legg til den valgte puslespillfila til den lokale samlingen (gjør ingenting hvis ingen puslespillfil er valgt)

en: If the -i/--import option is specified, the main window will not be shown after importing the given puzzle.
nb: Hvis valget «-i/--import» er oppgitt, så blir ikke hovedvinduet vist etter at puslespillet er importert.

note: i18n: ectx: label, entry (SnappingPrecision), group (Puzzling)
en: Precision of snapping (as a percentage of piece size).
nb: Avstand før låsing (som prosentverdi av brikkestørrelsen).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackground), group (Appearance)
en: The filename of the background image to use for the View, or "__color__" if a solid color should be used (see key "ViewBackgroundColor").
nb: Filnavmet på bakgrunnsbildet som skal brukes for visningen, eller «__color__» hvis det skal brukes en jevn farge (se nøkkelen «ViewBackgroundColor»).

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBackgroundColor), group (Appearance)
en: The background color to use for the View (if the key "ViewBackground" is set to "__color__").
nb: Bakgrunnsfargen som skal brukes for visningen (hvis nøkkelen «ViewBackground» er satt til «__color__»).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (Appearance)
en: Whether to show the status bar on the puzzle table. (It is not a real status bar, but the position and provided functionality is similar.)
nb: Om statuslinja skal vises på puslespillbordet. (Det er ikke en virkelig statuslinje, men posisjonen og den funksjonaliteten den har likner.)

note: i18n: ectx: label, entry (PieceShadowsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render shadows below the puzzle pieces. Turning this off might improve rendering performance.
nb: Om det skal tegnes skygger under brikkene. Om dette slås av kan det gi bedre ytelse når puslespill lastes inn.

note: i18n: ectx: label, entry (PieceBevelsEnabled), group (Appearance)
en: Whether to render bevels on the puzzle pieces. Turning this off might improve puzzle loading performance.
nb: Om det skal tegnes faskanter på brikkene. Om dette slås av kan det gi bedre ytelse når puslespill lastes inn.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewVisible), group (PuzzlePreview)
en: Whether the preview window was switched on last time Palapeli was run.
nb: Om ruta med forhåndsvisning var slått på sist Palapeli ble kjørt.

note: i18n: ectx: label, entry (PuzzlePreviewGeometry), group (PuzzlePreview)
en: Last position and size of puzzle preview.
nb: Siste plasseringog størrelse for forhåndsvisning.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main toolbar
nb: Hovedverktøylinje

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Puzzle table
nb: Puslebrett

[ctx: @label:chooser for different types of background textures]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Background:
nb: Bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Piece appearance
nb: Utseende for brikker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceBevelsEnabled)
en: Draw bevels to create a 3-dimensional appearance
nb: Tegn faskanter for å lage 3-dimensjonalt utseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PieceShadowsEnabled)
en: Draw shadows below pieces
nb: Tegn skygger under brikker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: These options can be disabled when Palapeli is running very slowly. Changes will take effect only when a new puzzle is started.
nb: Disse valgene kan slås av når Palapeli kjører svært langsomt. Endringer får bare virkning når et nytt puslespill begynner.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Piece behavior
nb: Brikkers oppførsel

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Snapping precision:
nb: Leggepresisjon:

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Very precise (harder)
nb: Svært presist (vanskeligere)

[ctx: @item:inrange description for the "snapping precision" setting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unprecise (easier)
nb: Upresist (lettere)

en: Show statusbar of puzzle table
nb: Vis statuslinja for puslespillbordet

en: Back to &collection
nb: Tilbake til &samling

en: Go back to the collection to choose another puzzle
nb: Gå tilbake til samlingen for å velge et annet puslespill

en: Create &new puzzle...
nb: Lag &nytt puslespill …

en: Create a new puzzle using an image file from your disk
nb: Lag et nytt puslespill med en bildefil på disken

en: Delete the selected puzzle from your collection
nb: Slett det valgte puslespillet fra samlingen

en: &Import from file...
nb: &Importer fra fil …

en: Import a new puzzle from a file into your collection
nb: Importer et nytt puslespill fra en fil til samlingen

en: &Export to file...
nb: &Eksporter til fil …

en: Export the selected puzzle from your collection into a file
nb: Eksporter det valgte puslespillet fra samlingen til en fil

en: &Restart puzzle...
nb: S&tart puslespillet på nytt …

[ctx: Preview is a noun here]
en: &Preview
nb: &Forhåndsvisning

[ctx: Preview is a noun here]
en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: No puzzle loaded
nb: Ikke noe puslespill lastet

en: You finished the puzzle.
nb: Du har lagt ferdig puslespillet.

[ctx: Progress display]
en: %1% finished
nb: %1% fullført
