kcmcrypto - en to nb translation catalogue (166 entries)

en: X509 Certificate Export
nb: Eksport av X509-sertifikater

en: &Text
nb: &Tekst

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: &Export
nb: &Eksporter

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
nb: Intern feil. Rapporter til kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
nb: Feil ved omgjøringen av sertifikatet til det ønskede formatet.

en: Error opening file for output.
nb: Feil ved åpning av fil for skriving.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
nb: Veiviser for sertifikatutstedelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
nb: Sertifikattype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
nb: Passfrase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
nb: Passfrase (bekreft):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
nb: Landskode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
nb: Stat eller provins (fullt navn):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
nb: By:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
nb: Organisasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
nb: Organisasjonsenhet/gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
nb: Fullt vertsnavn på tjeneren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
nb: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
nb: Dager gyldig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
nb: Selvsigner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
nb: Bruk DSA i stedet for RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
nb: Bitstyrke:

en: %1 (%2 of %3 bits)
nb: %1 (%2 av %3 biter)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
nb: <h1>Kryptering</h1> Med denne modulen kan du sette opp SSL for de fleste KDE-programmene, i tillegg til å behandle dine personlige sertifikater og de kjente sertifikatutstederne.

en: KDE Crypto Control Module
nb: KDE Krypteringskontrollmodul

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
nb: © 2000–2001 George Staikos

en: SSL Ciphers to Use
nb: SSL-krypteringsmetoder som skal brukes

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
nb: Velg de krypteringsmetodene du ønsker å slå på når du bruker SSL-protokollen. Protokollen som faktisk blir brukt vil bli forhandlet fram mellom programmet og tjeneren ved oppkobling.

en: Cipher Wizard
nb: Veiviser for krypteringsmetoder

en: Strong Ciphers Only
nb: Bare sterke

en: Export Ciphers Only
nb: Bare eksportmetoder

en: Enable All
nb: Bruk alle

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
nb: <qt>Bruk disse forhåndsinnstillingene for å sette opp SSL-kryptering på en enkel måte. Det kan velges mellom følgende metoder; <ul><li><b>Bare sterke.</b> Velg bare de sterke chifferne (&gt;=128 bit). </li><li><b>Bare eksportmetoder.</b> Velg bare svake chifre (&lt;=56 bit) som tillates eksportert fra USA.</li> <li><b>Bruk alle.</b> Velg alle SSL-chifre og metoder.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
nb: Gi beskjed når SSL &startes

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
nb: Gir en beskjed når du går til et nettsted som bruker SSL

en: Warn on &leaving SSL mode
nb: &Gi beskjed når SSL ikke brukes mer

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
nb: Gir en beskjed når du forlater et nettsted som bruker SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
nb: Advar ved sending av &ukrypterte data

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
nb: Gir en beskjed før du sender ukryptert informasjon fra en nettleser.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
nb: Advar ved &blanda SSL- og ikke-SSL-sider

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
nb: Gir beskjed hvis du viser en side som både har kryptert og ukryptert innhold.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
nb: Skriv inn stien til de delte OpenSSL-bibliotekene

en: Use EGD
nb: Bruk EGD

en: Use entropy file
nb: Bruk entropifil

en: Path to EGD:
nb: Sti til EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
nb: Velg om OpenSSL skal bruke «entropy gathering daemon» (EGD) ved oppstart av den liksom-tilfeldige tallageren.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
nb: Velg om OpenSSL skal bruke den oppgitte fila ved oppstart av den liksom-tilfeldige tallageren.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
nb: Skriv inn stien til sokkelen som ble opprettet av «entropy gathering daemon» (eller entropi-fila) her.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
nb: Klikk her for å lete etter EGD-sokkelfila.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
nb: Lista viser de sertifikatene KDE vet om. Her kan du lett styre innstillingene for dem.

en: Common Name
nb: Vanlig navn

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: I&mport...
nb: &Importer …

en: &Export...
nb: &Eksporter …

en: Remo&ve
nb: &Fjern

en: &Unlock
nb: &Lås opp

en: Verif&y
nb: &Bekreft

en: Chan&ge Password...
nb: &Endre passord …

en: This is the information known about the owner of the certificate.
nb: Dette er informasjonen som er kjent om eieren av dette sertifikatet.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
nb: Dette er informasjonen som er kjent om utstederen av dette sertifikatet.

en: Valid from:
nb: Gyldig fra:

en: Valid until:
nb: Gyldig til:

en: The certificate is valid starting at this date.
nb: Sertifikatet er gyldig fra denne datoen.

en: The certificate is valid until this date.
nb: Sertifikatet er gyldig fram til denne datoen.

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
nb: En nøkkel til sertifikatet som kan brukes til raskt å identifisere det.

en: On SSL Connection...
nb: Ved SSL-forbindelse …

en: &Use default certificate
nb: &Bruk standardsertifikat

en: &List upon connection
nb: &List ved oppkobling

en: &Do not use certificates
nb: &Ikke bruk sertifikater

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
nb: SSL-sertifikater kan ikke behandles fordi denne modulen ikke ble lenket med OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
nb: Standardhandling

en: &Prompt
nb: S&pør

en: Do &not send
nb: Ikke se&nd

en: Default certificate:
nb: Standardsertifikat:

en: Host authentication:
nb: Vertsautentisering:

en: Host
nb: Vert

en: Certificate
nb: Sertifikat

en: Policy
nb: Praksis

en: Host:
nb: Vert:

en: Certificate:
nb: Sertifikat:

en: Action
nb: Handling

en: Prompt
nb: Spør

en: Do not send
nb: Ikke send

en: Ne&w
nb: &Ny

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
nb: Denne lista viser de nettsteds- og personsertifikatene KDE vet om. Her kan du lett styre innstillingene for dem.

en: Organization
nb: Organisasjon

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
nb: Ved hjelp av denne knappen kan du eksportere det valgte sertifikatet til en fil i ulike formater.

en: &Remove
nb: &Fjern

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
nb: Denne knappen fjerner det valgte sertifikatet fra sertifikatlageret.

en: &Verify
nb: Bek&reft

en: This button tests the selected certificate for validity.
nb: Denne knappen tester om sertifikatet er gyldig.

en: Cache
nb: Lagring

en: Permanentl&y
nb: Per&manent

en: &Until
nb: &Fram til

en: Select here to make the cache entry permanent.
nb: Kryss av her for å lagre oppføringa permanent.

en: Select here to make the cache entry temporary.
nb: Merk av her for å lagre oppføringa midlertidig.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
nb: Datoen og tidspunktet da sertifikatet skal fjernes fra lageret.

en: Accep&t
nb: God&ta

en: Re&ject
nb: A&vvis

en: Select this to always accept this certificate.
nb: Velg her for å alltid akseptere dette sertifikatet.

en: Select this to always reject this certificate.
nb: Velg her for alltid å avvise dette sertifikatet.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
nb: Kryss av her dersom du ønsker å bli spurt om hva som skal gjøres når du mottar dette sertifikatet.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
nb: Denne listeboksen viser de sertifikatutstederne KDE kjenner til. Her kan du lett endre innstillingene for dem.

en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Res&tore
nb: Gj&enopprett

en: Accept for site signing
nb: Godta for signering av nettsteder

en: Accept for email signing
nb: Godta for signering av e-post

en: Accept for code signing
nb: Godta for kodesignering

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
nb: Advar ved &selvsignerte sertifikater eller ukjente utstedere

en: Warn on &expired certificates
nb: Advar hvis sertifikater &foreldes

en: Warn on re&voked certificates
nb: Advar &ved tilbakekalte sertifikater

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
nb: Denne listeboksen viser hvilke steder du har bestemt å godta sertifikater fra, selv om sertifikatene kanskje ikke er gyldige.

en: &Add
nb: &Legg til

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
nb: Disse valgene kan ikke endres  fordi denne modulen ikke ble lenket med OpenSSL.

en: Your Certificates
nb: Dine sertifikater

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Peer SSL Certificates
nb: Fjernvertens SSL-sertifikater

en: SSL Signers
nb: SSL-signerere

en: Validation Options
nb: Godkjenningsvalg

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
nb: Hvis du ikke velger minst en krypteringsmetode, vil ikke SSL fungere.

en: SSL Ciphers
nb: SSL-krypteringsmetoder (chifre)

en: Could not open the certificate.
nb: Klarte ikke åpne sertifikatet.

en: Error obtaining the certificate.
nb: Feil ved mottak av sertifikatet.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
nb: Dette sertifikatet besto alle testene.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
nb: Dette sertifikatet bestod ikke alle testene og bør betraktes som ugyldig.

en: Certificate Password
nb: Passord for sertifikat

en: Certificate password
nb: Sertifikatpassord

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
nb: Kunne ikke laste sertifikatfila. Feil passord?

en: Try
nb: Forsøk

en: Do Not Try
nb: Ikke forsøk

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
nb: Et sertifikat med det navnet finnes allerede.  Er du sikker på at du ønsker å erstatte dette?

en: Replace
nb: Erstatt

en: Enter the certificate password:
nb: Skriv inn sertifikatpassordet:

en: Password For '%1'
nb: Passord for «%1»

en: Decoding failed. Please try again:
nb: Dekodingen mislyktes. Prøv igjen:

en: Export failed.
nb: Eksporteringen mislyktes.

en: Enter the OLD password for the certificate:
nb: Skriv inn det GAMLE sertifikatpassordet:

en: Enter the new certificate password
nb: Skriv inn det nye sertifikatpassordet

en: This is not a signer certificate.
nb: Dette er ikke et signeringssertifikat.

en: You already have this signer certificate installed.
nb: Du har allerede installert dette signeringssertifikatet.

en: The certificate file could not be loaded.
nb: Klarte ikke å laste sertifikatfila.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
nb: Vil du at også KMail skal kunne bruke dette sertifikatet?

en: Make Available
nb: Gjør tilgjengelig

en: Do Not Make Available
nb: Ikke gjør tilgengelig

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
nb: Klarte ikke å kjøre Kleopatra. Det kan hende du må installere eller oppdatere kdepim-pakka.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
nb: Dette vil tilbakestille databasen med betrodde sertifikatsignerere
    til standardlista for KDE.
    Dette kan ikke gjøres om.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Failed to load OpenSSL.
nb: Klarte ikke laste OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
nb: libssl ble ikke funnet eller kunne ikke lastes.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
nb: libcrypto ble ikke funnet eller kunne ikke lastes.

en: OpenSSL was successfully loaded.
nb: OpenSSL ble lastet opp som den skulle.

en: Path to entropy file:
nb: Sti til entropifil:

en: Personal SSL
nb: Personlig SSL

en: Server SSL
nb: Tjener-SSL

en: SSL Personal Request
nb: SSL personlig forespørsel

en: SSL Server Request
nb: SSL tjenerforespørsel

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
nb: Utsteder av tjenersertifikater

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
nb: Utsteder av personlige sertifikater

[ctx: Secure MIME certificate authority]
en: S/MIME CA
nb: Utsteder av S/MIME-sertifikater

[ctx: No Certificates on List]
en: None
nb: Ingen

en: Don't Send
nb: kke send

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
nb: Valg av dato- og tid

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
nb: Time:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
nb: Minutt:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
nb: Sekund:
