libplasma - en to nb translation catalogue (155 entries)

en: animation() takes one argument
nb: animation() har ett argument

en: %1 is not a known animation type
nb: %1 er ikke en kjent animasjonstype

en: Script initialization failed
nb: Skript-klargjøring mislyktes

en: Unable to load the widget
nb: Kunne ikke laste skjermelementet.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Widget
nb: Ukjent skjermelement

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Configure...
nb: Oppsett …

en: &Yes
nb: &Ja

en: &No
nb: &Nei

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Activate %1 Widget
nb: Skru på %1-elementet

en: Widget Settings
nb: Innstillinger for skjermelement

en: Remove this Widget
nb: Fjern dette skjermelementet

en: Run the Associated Application
nb: Kjør det tilknyttede programmet

en: Settings
nb: Innstillinger

en: %1 Settings
nb: %1-innstillinger

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
nb: %1-innstillinger

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Application Launchers
nb: Programstartere

en: Astronomy
nb: Astronomi

en: Date and Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Development Tools
nb: Utviklingsverktøy

en: Education
nb: Opplæring

en: Environment and Weather
nb: Miljø og vær

en: Examples
nb: Eksempler

en: File System
nb: Filsystem

en: Fun and Games
nb: Spill og moro

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Language
nb: Språk

en: Mapping
nb: Tilordninger

en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Online Services
nb: Tjenester når tilkoblet

en: Productivity
nb: Produktivitet

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: Utilities
nb: Verktøy

en: Windows and Tasks
nb: Vinduer og oppgaver

en: Keyboard Shortcut
nb: Tastatur-snarvei

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
nb: %1 på %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
nb: Fjern dette «%1»

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
nb: %1-innstillinger

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
nb: Klarte ikke å lage en %1 skriptmotor for skjermelementet %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
nb: Klarte ikke å åpne pakka %1 som skjermelementet %2 trenger.

en: This object could not be created.
nb: Dette objektet kunne ikke opprettes.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
nb: Dette objektet kunne ikke opprettes av følgende grunn:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
nb: Fjern dette panelet

en: Remove this Activity
nb: Fjern denne aktiviteten

en: Activity Settings
nb: Aktivitetsinnstillinger

en: Add Widgets...
nb: Legg til skjermelementer …

en: Next Widget
nb: Neste element

en: Previous Widget
nb: Forrige element

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
nb: %1-innstillinger

en: Fetching file type...
nb: Henter filtype …

en: Widgets
nb: Skjermelementer

en: Icon
nb: Ikon

en: Wallpaper
nb: Tapet

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
nb: Fjern  %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
nb: Er det sikkert at du vil fjerne denne/dette %1?

en: Could not find requested component: %1
nb: Fant ikke forespurt komponent: %1

en: This plugin needs to be configured
nb: Dette programtillegget må settes opp

en: Unknown ContainmentActions
nb: Ukjent ContainmentActions

en: Lock Widgets
nb: Lås skjermelementer

en: Unlock Widgets
nb: Lås opp skjermelementer

en: Shortcut Settings
nb: Snarveisinnstillinger

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Show this group.
nb: Vis denne gruppa.

en: Hide this group.
nb: Skjul denne gruppa.

en: Expand this widget
nb: Fold ut dette skjermelementet

en: Collapse this widget
nb: Fold sammen dette skjermelementet

en: Reattach
nb: Koble til på nytt

en: Close
nb: Lukk

en: This system does not support OpenGL widgets.
nb: Dette systemet støtter ikke OpenGL-skjermelementer.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
nb: Maskinen din støtter ikke OpenGL-skjermelementer.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
nb: Ugyldig

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å kjøre det programmet som er tilknyttet dette skjermelementet.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
nb: Ugyldig symbol.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
nb: Krever passord som stemmer.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
nb: Tilgang nektes.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: Images
nb: Bilder

en: Themed Images
nb: Bilder med temaer

en: Configuration Definitions
nb: Oppsettsdefinisjoner

en: User Interface
nb: Brukerflate

en: Data Files
nb: Datafiler

en: Executable Scripts
nb: Kjørbare skripter

en: Translations
nb: Oversettelser

en: Main Config UI File
nb: Hovedfil for grenseflate-oppsett

en: Configuration XML file
nb: XML-fil for oppsett

en: Main Script File
nb: Hovedskriptfil

en: Default configuration
nb: Standard oppsett

en: Animation scripts
nb: Animasjonsskripter

en: Service Descriptions
nb: Tjenestebeskrivelser

en: Images for dialogs
nb: Bilder for dialoger

en: Generic dialog background
nb: Alminnelig dialogbakgrunn

en: Theme for the logout dialog
nb: Drakt for utloggingsdialogen

en: Wallpaper packages
nb: Tapetpakker

en: Images for widgets
nb: Bilder for skjermelementer

en: Background image for widgets
nb: Bakgrunnsbilde for skjermelementer

en: Analog clock face
nb: Analog urskive

en: Background image for panels
nb: Bakgrunnsbilde for paneler

en: Background for graphing widgets
nb: Bakgrunn for tegneelementer

en: Background image for tooltips
nb: Bakgrunnsbilde for verktøytips

en: Opaque images for dialogs
nb: Ugjennomsiktige bilder for dialoger

en: Opaque generic dialog background
nb: Ugjennomsiktig alminnelig dialogbakgrunn

en: Opaque theme for the logout dialog
nb: Ugjennomsiktig drakt for utloggingsdialogen

en: Opaque images for widgets
nb: Ugjennomsiktige bilder for skjermelementer

en: Opaque background image for panels
nb: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilde for paneler

en: Opaque background image for tooltips
nb: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilde for verktøytips

en: Low color images for dialogs
nb: Bilder med få farger for dialoger

en: Low color generic dialog background
nb: Alminnelig dialogbakgrunn med få farger

en: Low color theme for the logout dialog
nb: Drakt med få farger for utloggingsdialogen

en: Low color background image for widgets
nb: Bakgrunnsbilde med få farger for skjermelementer

en: Low color analog clock face
nb: Analog urskive med få farger

en: Low color background image for panels
nb: Bakgrunnsbilde med få farger for plasmoider

en: Low color background for graphing widgets
nb: Bakgrunn med få farger for tegneelementer

en: Low color background image for tooltips
nb: Bakgrunnsbilde med få farger for verktøytips

en: KColorScheme configuration file
nb: Oppsettsfil for KColorScheme

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Recommended wallpaper file
nb: Anbefalt bakgrunnsbilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
nb: Oppgi et passord nedenfor. Oppgi samme passord på enheten du forsøker å koble til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
nb: Tillat denne brukeren tilgang til alle tjenester

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
nb: Husk denne brukeren

en: Incoming connection request
nb: Innkommende tilkoblingsforespørsel

en: Connect with remote widget
nb: Koble til med skjermelement på nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
nb: Om et skjermelement deles på nettverket kan du få tilgang til det elementet fra en annen maskin som fjernstyring.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
nb: Del dette skjermelementet på nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
nb: Tillat alle å fritt bruke dette skjermelementet

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
nb: Jobben er ikke gyldig lenger, handlingen er ikke slått på.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
nb: Jobben er ikke gyldig lenger, ugyldige parametre.

en: Timeout.
nb: Tidsavbrudd.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
nb: Ugyldig (null) tjeneste, kan ikke utføre noen handlinger.

en: The "%1" widget is not installed.
nb: Skjermelementet «%1» er ikke installert.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
nb: Tjeneren sendte en ugyldig plasmoid-pakke.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
nb: Du er i ferd med å åpne et nettverkselement på systemet ditt.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nb: <tr><td align="right"><b>Navn:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nb: <tr><td align="right"><b>Beskrivelse:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
nb: <tr><td align="right"><b>Utvikler:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
nb: <tr><td align="right"><b>Tjener:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
nb: <br> <br> Er du sikker på at du vil åpne dette skjermelementet på systemet ditt?

en: Remote Widget
nb: Skjermelement på nettverket

en: Open Widget
nb: Åpne skjermelementet

en: Reject Widget
nb: Avvis skjermelementet

en: User rejected
nb: Bruker avvist

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
nb: Det ser ikke ut til at systemet ditt er satt opp for «elementer på nettverket». Tilgang lyktes ikke.

en: Allow everybody access to %1.
nb: Gi alle tilgang til %1.

en: Deny everybody access to %1
nb: Nekt alle tilgang til %1

en: Allow %1 access to all services.
nb: Tillat %1 tilgang til alle tjenester.

en: Deny %1 access to all services.
nb: Nekt %1 tilgang til alle tjenester.

en: Allow access to %1, by %2.
nb: Tillat tilgang til %1, for %2.

en: Deny access to %1, by %2.
nb: Nekt tilgang til %1, for %2.

en: Allow access to %1, by %2?
nb: Tillat tilgang til %1, for %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
nb: Du har bedt om tilgang til %1 som har %2 som vert.

en: search term
nb: søkebegrep

en: Unknown Wallpaper
nb: Ukjent bakgrunnsbilde
