juk - en to nb translation catalogue (324 entries)

en: Create Search Playlist
nb: Lag søkbar spilleliste

en: Playlist name:
nb: Navn på spilleliste:

en: Search Criteria
nb: Søkekriterier

en: Match any of the following
nb: Oppfyll ett eller flere av de følgende

en: Match all of the following
nb: Oppfyll alle de følgende

[ctx: additional search options]
en: More
nb: Flere

en: Fewer
nb: Færre

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
nb: Musikkmellomlageret er ødelagt. JuK må bygge det opp på nytt og dette kan ta litt tid.

en: Collection List
nb: Samlingsliste

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
nb: Dersom du fjerner et element fra samlinga, vil det også fjernes fra alle spillelistene. Er du sikker på at du vil fortsette?
    
    Vær oppmerksom på at dersom disse filene ligger i mapper som blir gjennomsøkt ved oppstart, så vil filene dukke opp igjen neste gang su starter programmet.

en: Show Playing
nb: Vis spor som spiller

en: &lt;All Artists&gt;
nb: &lt;Alle artister&gt;

en: Remove Cover
nb: Fjern omslag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
nb: Håndtering av plateomslag

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
nb[0]: <b>1</b> fil valgt.
nb[1]: <b>%1</b> filer valgt.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
nb: <qt>Disse sporene blir <b>sletta for alltid</b> fra harddisken din.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
nb: <qt>Disse sporene blir flytta til papirkurven.</qt>

en: &Send to Trash
nb: &Legg i papirkurven

en: About to delete selected files
nb: I ferd med å slette merkede filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
nb: Er du sikker på at du vil fjerna disse elementene?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
nb: Slett filer for alltid, istedenfor å flytte dem til papirkurven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
nb: <qt><p>Hvis du velger dette alternativet blir filene <b>sletta fra harddisken for alltid</b>, istedenfor å bli flyttet til papirkurven.</p>
    
    <p><em>Bruk dette valget med varsomhet</em>: Med de fleste filsystemer er det ikke mulig å gjenopprette sletta filer.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
nb: &Slett filer isteden for å flytte dem til papirkurven

en: Folder List
nb: Mappeliste

en: Music
nb: Musikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
nb: Marker de mappene der du lagrer musikken din:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
nb: Disse mappene blir gjennomsøkt for nye filer ved oppstart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
nb: Legg til mappe …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
nb: Fjern mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
nb: Marker de mappene der det ikke skal letes etter musikk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
nb: Importer spillelister

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
nb: Eksempel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
nb: Merkelappeksempelvalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
nb: Hent merkelappeksempel fra fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
nb: Skriv inn merkelappeksempel manuelt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
nb: Merkelappeksempel

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
nb: Sjanger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
nb: Spornummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
nb: År:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
nb: Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
nb: Sjanger

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
nb: Advarsel

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
nb: Du er i ferd med å endre navnene på disse filene. Vil du det?

en: Original Name
nb: Opprinnelig navn

en: New Name
nb: Nytt navn

en: No Change
nb: Ingen endring

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
nb: Valg

en: Insert folder separator
nb: Sett inn mappeskille

en: No file selected, or selected file has no tags.
nb: Enten er ingen filer valgt, eller så har de ingen merkelapper.

en: Hide Renamer Test Dialog
nb: Skjul testdialog for navneskifte

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
nb: Vis testdialog for navneskifte

en: %1 to %2
nb: %1 til %2

en: The following rename operations failed:
nb: Klarte ikke endre disse filnavnene:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
nb: Oppsett av navneendring på filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
nb: Musikkmappe:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
nb: Album-tagg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
nb: Artist-tagg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
nb: Sjanger-tagg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
nb: Tittel-tagg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
nb: Spornavn-tagg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
nb: År-tagg

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
nb: Sett inn kategori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
nb: Legg til kategori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
nb: Skillelinje:

en: File Renamer Options
nb: Valg for endring av filnavn

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
nb: %1-valg

en: %1 Format
nb: %1-format

en: When the Track's %1 is Empty
nb: Når «%1» på sporene er tom

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
nb: Når du endrer navnene på filene, vil de få verdiene fra «%1»-merkelappen, pluss eventuelt den teksten du velger nedenfor.

en: File Renamer
nb: Endre filnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
nb: Bytteeksempel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
nb: Ta med i &filnavnet likevel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
nb: &Hopp over merkelappen ved navngivning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
nb: Bruk &denne verdien:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
nb: Tom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
nb: Spornummerering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
nb: JuK kan tvinge spornummeret i filnavn til å ha minst et visst antall siffer. Du kan bruke dette for bedre sortering i filbehandlere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
nb: Minste antall siffer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_singleDigit)
en: 3 ->
nb: 3 -&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_doubleDigit)
en: 14 ->
nb: 14 -&gt;

en: Time
nb: Tid

en: Your album art failed to download.
nb: Omslagsbildene ble ikke lastet ned.

en: Your album art has finished downloading.
nb: Omslagsbildene er ferdig lastet ned.

en: &Random Play
nb: &Vilkårlig avspilling

en: &Disable Random Play
nb: Slå av t&ilfeldig rekkefølge

en: Use &Random Play
nb: Bruk t&ilfeldig rekkefølge

en: Use &Album Random Play
nb: Bruk tilfeldig rekkefølge på &album

en: Remove From Playlist
nb: Fjern fra spillelista

en: Crossfade Between Tracks
nb: Overtone mellom spor

en: &Play
nb: &Spill

en: &Stop
nb: &Stopp

[ctx: previous track]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: next track]
en: &Next
nb: &Neste

en: &Loop Playlist
nb: Spill i &løkke

en: &Resize Playlist Columns Manually
nb: &Endre automatisk kolonnebredde

[ctx: silence playback]
en: Mute
nb: Demp

en: Volume Up
nb: Høyere volum

en: Volume Down
nb: Lavere volum

en: Play / Pause
nb: Spill/Pause

en: Seek Forward
nb: Spol framover

en: Seek Back
nb: Spol bakover

en: Show / Hide
nb: Vis/skjul

en: Show Splash Screen on Startup
nb: Vis velkomstbilde ved oppstart

en: &Dock in System Tray
nb: &Fest til systemkurv

en: &Stay in System Tray on Close
nb: Behold &i systemkurven ved avslutting

en: Popup &Track Announcement
nb: Sprett opp &sporvarsel

en: Save &Play Queue on Exit
nb: Lagre &spillekø ved avslutting

en: &Tag Guesser...
nb: &Gjett merkelapp …

en: &File Renamer...
nb: &Endre filnavn …

en: &Configure scrobbling...
nb: &Sett opp scrobbling …

en: Track Position
nb: Spor posisjon

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
nb: <qt>Dersom du lukker hovedvinduet, vil JuK fortsatt kjøre i systemkurven. Velg «Avslutt» fra filmenyen for å avslutte programmet.</qt>

en: Docking in System Tray
nb: Fest til systemkurven

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
nb: &Spiller

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
nb: &Merkelapp

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
nb: Verktøylinje for avspilling

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
nb: Legg til de valgte filene på en lyd- eller data-CD

en: Unable to start K3b.
nb: Klarte ikke starte K3b.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
nb: Vil du lage en lyd-CD for vanlige CD-spillere eller ein data-CD for datamaskiner og andre digitale avspillere?

en: Create K3b Project
nb: Lag K3b-prosjekt

en: Audio Mode
nb: Lydmodus

en: Data Mode
nb: Datamodus

en: Add Playlist to Audio or Data CD
nb: Legg til spillelista på en lyd- eller data-CD

en: Configure Shortcuts
nb: Sett opp snarveier

en: Global Shortcuts
nb: Globale hurtigtaster

en: &No keys
nb: &Ingen taster

en: &Standard keys
nb: &Standardtaster

en: &Multimedia keys
nb: &Multimedietaster

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
nb: Her kan du velge tastene som skal brukes som globale hurtigtaster til å styre spilleren

en: Show &Lyrics
nb: Vis &tekster

en: <i>No file playing.</i>
nb: <i>Ingen fil blir spilt.</i>

en: <i>Loading...</i>
nb: <i>Laster …</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
nb: <span style='color:red'>Feil mens tekst blir hentet!</span>

en: No lyrics available.
nb: Ingen tilgjengelig tekst-

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
nb: <br /> <br /> <i>Tekst levert av <a href="http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki">LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by KDE
nb: KDE-program for spilling og organisering av musikk

en: Author, chief dork and keeper of the funk
nb: Utvikler, konge på haugen

en: Assistant super-hero, fixer of many things
nb: Assisterende superhelt som har rettet opp mye

en: More KDE Platform 4 porting efforts
nb: Mer innsats for porting til KDE plattform 4.

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
nb: Kjøring i systemkurver, direkte merkelappredigering,
    feilfiksing, evangelisering og moralsk støtte

en: GStreamer port
nb: GStreamer-port

en: Global keybindings support
nb: Støtte for globale hurtigtaster

en: Track announcement popups
nb: Varsel ved sporendring

en: Automagic track data guessing, bugfixes
nb: Automagisk gjetting av spordata, feilfiksing

en: More automagical things, now using MusicBrainz
nb: Flere automagiske ting, nå ved hjelp av MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
nb: Med-konspiratør i MusicBrainz-trolldom

en: Friendly, neighborhood aRts guru
nb: Hjelpsom aRts-guru

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
nb: Gjør JuK vennligere mot folk med flere terabyte musikk

en: DCOP interface
nb: DCOP-grensesnitt

en: FLAC and MPC support
nb: Støtte for FLAC og MPC

en: Album cover manager
nb: Handtering av plateomslag

en: Gimper of splash screen
nb: Gimper med oppstartsbildet

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
nb: Porting til KDE 4 når ingen andre var til stede

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
nb: Høyst nødvendige rettelser til etikettredigering.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
nb: Støtte for last.fm scrobbling, tekster, forberedelse for KDE Rammeverk.

en: MPRIS2 Interface implementation.
nb: Implementering av MPRIS2-grensesnitt.

en: File(s) to open
nb: Fil(er) som skal åpnes

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
nb: JuK kjører i dokket modus
    Bruk kontekstmenyen i systemkurven for å tilbakestille.

en: JuK Docked
nb: JuK dokket

[ctx: open audio file]
en: Open
nb: Åpne

en: Playlists
nb: Spillelister

en: Querying MusicBrainz server...
nb: Spør MusicBrainz-tjener …

en: No matches found.
nb: Fant ingen treff.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
nb: Feil ved tilkopling til MusicBrainz-tjeneren.

en: back to playlist
nb: tilbake til speleliste

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
nb: JuK klarer ikke spille lydfila<nl/><filename>%1</filename><nl/>av følgende grunn:<nl/><message>%2</message>

[ctx: %1 is the artist and %2 is the title of the currently playing track.]
en: %1 - %2 :: JuK
nb: %1 – %2 :: JuK

en: Could not save to file %1.
nb: Klarte ikke å lagre til fila %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne disse plateomslagene?

en: &Delete Covers
nb: &Slett plateomslag

en: Select Cover Image File
nb: Velg plateomslag

en: Could not delete these files
nb: Klarte ikke slette disse filene

en: Could not move these files to the Trash
nb: Klarte ikke flytte disse filene til papirkurven

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
nb: Spornavn

en: Cover
nb: Plateomslag

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
nb: Spor

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
nb: År

en: Length
nb: Lengde

en: Comment
nb: Kommentar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
nb: Filnavn

en: File Name (full path)
nb: Filnavn (full sti)

en: &Show Columns
nb: &Vis kolonner

en: Add to Play Queue
nb: Legg til i spillekø

en: Edit
nb: Rediger

en: Create Playlist From Selected Items...
nb: Lag spilleliste fra valgte elementer …

en: Edit '%1'
nb: Rediger «%1»

en: This will edit multiple files. Are you sure?
nb: Denne handlingen vil endre på flere filer. Er du sikker?

en: Create New Playlist
nb: Lag ny spilleliste

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
nb: Du bruker nå manuell kolonnebredde. Du kan bytte tilbake til automatisk kolonnebredde fra «Vis»-menyen.

en: Manual Column Widths Enabled
nb: Bruker manuell kolonnebredde

en: View Modes
nb: Visninger

en: Show &History
nb: Vis &historie

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
nb: Lag kopi

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
nb: Vil du slette disse filene fra disken også?

en: Keep
nb: Behold

en: Could not delete these files.
nb: Klarte ikke slette disse filene.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne disse spillelistene?

en: Remove Items?
nb: Fjern elementer?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
nb: &Fjern

en: Hid&e
nb: &Skjul

en: R&emove
nb: Fj&ern

en: Dynamic List
nb: Dynamisk liste

en: Now Playing
nb: Spiller nå

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
nb: Vil du legge disse elementene til i lista eller til samlingslista?

[ctx: current playlist]
en: Current
nb: Gjeldende

en: Collection
nb: Samling

en: Rename
nb: Endre navn

en: Search Playlist
nb: Søk i spillelista

en: Create Folder Playlist
nb: Lag spillelistemappe

en: History
nb: Historie

en: Please enter a name for this playlist:
nb: Velg et navn på denne spillelista:

[ctx: new playlist]
en: &New
nb: &Ny

en: &Empty Playlist...
nb: &Tom spilleliste …

en: &Search Playlist...
nb: &Søkeliste …

en: Playlist From &Folder...
nb: &Spilleliste fra mappe …

en: &Guess Tag Information
nb: &Gjett informasjon om merkelappen

en: From &File Name
nb: Fra &filnavn

en: From &Internet
nb: Fra &Internett

en: Guess Tag Information From &File Name
nb: Gjett merkelapp fra &filnavn

en: Play First Track
nb: Spill første spor

en: Play Next Album
nb: Spill neste album

en: Manage &Folders...
nb: Håndter &mapper …

en: &Rename...
nb: E&ndre navn …

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
nb: La&g Kopi …

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Edit Search...
nb: Rediger søk …

en: &Delete
nb: &Slett

en: Refresh
nb: Frisk opp

en: &Rename File
nb: &Endre navn på fila

en: &View Cover
nb: &Vis plateomslag

en: Get Cover From &File...
nb: Hent plateomslag fra &fil …

en: Get Cover From &Internet...
nb: Hent plateomslag fra &Internett …

en: &Delete Cover
nb: &Slett plateomslag

en: Show Cover &Manager
nb: Vis &plateomslagsoversikt

en: Show &Play Queue
nb: Vis &spillekø

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Show &Search Bar
nb: Vis &søkelinje

en: Edit Track Search
nb: Rediger sporsøk

en: Configure scrobbling...
nb: Sett opp scrobbling …

en: Test login...
nb: Test innlogging …

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
nb: Skriv inn din innloggingsinfo for <a href="http://last.fm/">last.fm</a>

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
nb: KWallet er ikke tilgjengelig, din Last.fm-innloggingsinfo blir lagret uten kryptering.

en: KWallet is unavailable
nb: KWallet er ikke tilgjengelig

en: Validating login...
nb: Kontrollerer innlogging …

en: Login invalid.
nb: Ugyldig innlogging

en: Login valid.
nb: Gyldig innlogging.

en: Normal Matching
nb: Vanlig treff

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Pattern Matching
nb: Mønstertreff

en: All Visible
nb: Alle synlige

en: Search:
nb: Søk:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
nb: Med dine lydinnstillinger er det ikke støtte for søk.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
nb: Laster inn %1

en: Jump to the currently playing item
nb: Hopp til elementet som avspilles

en: 1 day | %1 days
nb[0]: 1 dag
nb[1]: %1 dager

en: 1 item | %1 items
nb[0]: 1 element
nb[1]: %1 elementer

en: Redisplay Popup
nb: Vis sporvarsel på nytt

[ctx: a playing track, %1 is artist, %2 is song title]
en: %1 - <i>%2</i>
nb: %1 – <i>%2</i>

en: Show &Tag Editor
nb: Vis m&erkelappredigering

en: &Save
nb: &Lagre

en: Do you want to save your changes to:
nb: Vil du lagre endringene i:

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
nb: &Filnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
nb: S&por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
nb: &Artistnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
nb: Album&navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
nb: &Sjanger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
nb: Å&r:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
nb: &Lengde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
nb: &Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
nb: &Spornavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
nb: På

en: Tag Guesser Configuration
nb: Oppsett av merkelappgjetting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
nb: Brukte filnavnmønster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
nb: Her kan du se de filnavnmønstrene som knappen «Gjett tagginformasjon fra filnavn» i melodiens kontekstmeny bruker til å hente ut merkelappinformasjon fra et filnavn. Hvert mønster kan inneholde en av de følgende plassholderne: <ul><li>%t: Tittel</li>
    <li>%a: Artistnavn</li>
    <li>%A: Albumnavn</li>
    <li>%T: Spornummer</li>
    <li>%c: Kommentar</li>
    </ul>
    Filnavnmønsteret «[%T] %a – %t» vil passe til «[01] Deep Purple – Smoke on the water», men ikke «(Deep Purple) Smoke on the water». Til det andre navnet kan du bruke mønsteret «(%a) %t».<p/> Legg merke til at rekkefølgen på mønstrene er viktig, siden det første mønsteret som passer (ovenfra og ned) blir brukt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
nb: Flytt mønster opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
nb: Bruk denne knappen til å flytte det valgte mønsteret ett steg opp.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
nb: Flytt mønster ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
nb: Bruk denne knappen til å flytte det valgte mønsteret ett steg ned.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
nb: Legg til et nytt mønster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
nb: Bruk denne knappen til å legge til et nytt filnavnmønster til slutt i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
nb: &Legg til

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
nb: Endre mønster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
nb: Bruk denne knappen til å endre på det valgte mønsteret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
nb: &Endre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
nb: Fjern mønster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
nb: Bruk denne knappen til å fjerne det valgte mønsteret fra lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
nb: Du kan bruke disse plassholderne:
    %t: Tittel
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Spor
    %c: Kommentar

[ctx: song title]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
nb: Denne fila finnes fra før.
    Vil du bytte den ut?

en: File Exists
nb: Fila finnes

en: Replace
nb: Erstatt

en: The following files were unable to be changed.
nb: Disse filene kunne ikke endres.

en: Error
nb: Feil

en: Internet Tag Guesser
nb: Merkelappgjetting over Internett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
nb: Velg best mulige treff

en: genre
nb: sjanger

en: You are about to change the %1 on these files.
nb: Du er i ferd med å endre %1 på disse filene.

en: Changing Track Tags
nb: Endre spornavn

en: Play Queue
nb: Spillekø

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
nb: Standard

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
nb: Kompakt

en: Tree
nb: Tre

en: Artists
nb: Artister

en: Albums
nb: Album

en: Genres
nb: Sjangrer

en: Mute/Unmute
nb: Demp av/på

en: Volume: %1% (muted)
nb: Lydstyrke: %1% (dempet)

en: Volume: %1%
nb: Lydstyrke: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
nb: Søker etter omslag. Vent litt …

en: Downloading cover. Please Wait...
nb: Laster ned omslag. Vent litt …

en: Cover found
nb: Fant omslaget

en: Store
nb: Lagre

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
nb: Omslag hentet fra <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
