kmix - en to nb translation catalogue (179 entries)

en: Audio Setup
nb: Lydoppsett

en: Hardware &Information
nb: Maskinvare&informasjon

en: Hide Mixer Window
nb: Skjul mikservindu

en: Configure &Channels...
nb: Sett opp &kanaler

en: Select Master Channel...
nb: Velg hovedkanal …

en: Save volume profile 1
nb: Lagre lydstyrkeprofil 1

en: Save volume profile 2
nb: Lagre lydstyrkeprofil 2

en: Save volume profile 3
nb: Lagre lydstyrkeprofil 3

en: Save volume profile 4
nb: Lagre lydstyrkeprofil 4

en: Load volume profile 1
nb: Last inn lydstyrkeprofil 1

en: Load volume profile 2
nb: Last inn lydstyrkeprofil 2

en: Load volume profile 3
nb: Last inn lydstyrkeprofil 3

en: Load volume profile 4
nb: Last inn lydstyrkeprofil 4

en: Increase Volume
nb: Høyere lyd

en: Decrease Volume
nb: Lavere lyd

en: Mute
nb: Demp

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
nb: Kan ikke legge til visning – GUIprofile er ugyldig.

en: View already exists. Cannot add View.
nb: Visningen finnes fra før. Kan ikke legge til visning.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
nb: Lydkortet som inneholder hovedenheten er ikke koblet til. Skifter til kontroll %1 på kort %2.

en: The last soundcard was unplugged.
nb: Det siste lydkortet ble koblet fra

en: Mixer Hardware Information
nb: Informasjon om mikser-maskinvare

en: The helper application is either not installed or not working.
nb: Hjelperprogrammet er enten ikke installert eller virker ikke.

en: Error
nb: Feil

en: No sound card is installed or currently plugged in.
nb: Det er ikke noe lydkort installert, eller tilkoblet nå.

en: KDE Mixer
nb: KDE mikser

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
nb: kmixctrl – kmix-verktøy for volum-lagring/-gjenoppretting

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
nb: © 2000 Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
nb: Lagre gjeldende volum som standard

en: Restore default volumes
nb: Gjenoppretter standardvolum

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
nb: KMix – KDEs minimikser med alle egenskaper

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
nb: © 2000–2013 KMix-utviklerne

en: Original author and current maintainer
nb: Opprinnelig utvikler og nåværende vedlikeholder

en: PulseAudio support
nb: PulseAudio-støtte

en: ALSA 0.9x port
nb: ALSA 0.9x-port

en: Solaris support
nb: Solaris-støtte

en: Plasma Dataengine
nb: Plasma datamotor

en: Temporary maintainer
nb: Midlertidig vedlikeholder

en: *BSD fixes
nb: *BSD-fikser

en: Mute and volume preview, other fixes
nb: Dempet og forhåndsvisning av volum, andre innstillinger

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
nb: Forbedret støtte for emu10k1 -baserte lydkort

en: TerraTec DMX6Fire support
nb: Støtte for TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
nb: Hindrer at hovedvinduet vises hvis Kmix kjører allerede.

en: Starts KMix in failsafe mode.
nb: Starter KMix i sikker modus

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
nb: Mangler tillatelser til alsa-mikserenheten.
    Kontroller at alsa-enheten er laget på ordentlig måte.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
nb: Alsa-mikser ble ikke funnet.
    Kontroller at lydkortet er installert og at
    lydkortdriveren er lastet.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
nb: kmix: Du har ikke rettighetene for å bruke mikser-enheten.
    Se i operativsystemmanualen for hvordan du får tilgang.

en: kmix: Could not write to mixer.
nb: kmix: Kunne ikke skrive til mikser.

en: kmix: Could not read from mixer.
nb: kmix: Kunne ikke lese fra mikser.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
nb: kmix: Mikser ble ikke funnet.
    Kontroller at lydkortet er installert og at
    lydkortdriveren er lastet.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
nb: kmix: Ukjent feil. Vennligst rapporter hvordan du fikk fram denne feilen.

en: Recording level of the microphone input.
nb: Opptaksnivå for mikrofoninngangen.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
nb: Styrer lydstyrken for fronthøyttalerne eller alle høyttalere (avhengig av lydkortmodellen), Hvis du bruker digital utgang kandet hende du også må bruke andre styringer slik som ADC eller DAC. Lydkort tilbyr ofte en egen styring for hodetelefoner.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
nb: De fleste media slik som MP3-er eller videoer spilles av med PCM-kanalen. Derfor styres lydstyrken for avspilling av slike medis både med denne og hovedkanalen eller hodetelefon-kanalen.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
nb: Styrer lydstyrken i hodetelefonen. Noen lydkort har en bryter som må slås på manuelt for å bytte til hodetelefonutgangen.

en: Playback Streams
nb: Avspillingsstrømmer

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Treble
nb: Diskant

en: Speaker
nb: Høyttaler

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Line
nb: Linje

en: Mix
nb: Miks

en: Line1
nb: Linje1

en: Line2
nb: Linje2

en: Line3
nb: Linje3

en: Monitor
nb: Skjerm

en: 3D-depth
nb: 3D-nivå

en: 3D-center
nb: 3D-senter

en: unknown
nb: ukjent

en: unused
nb: ubrukt

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
nb: kmix: Du har ikke tilgang til å bruke mikser-enheten.
    Logg inn som root og kjør «chmod a+rw /dev/mixer*» for å gi tilgang.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
nb: kmix: Kunne ikke finne mikseren.
    Vennligst sjekk at lydkortet er installert og
    at lydkortdriveren er lastet.
    I Linux må du kanskje bruke «insmod» for å laste driveren.
    Bruk «soundon» når du bruker det kommersielle OSS.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
nb: kmix: Kunne ikke finne mikseren.
    Vennligst sjekk at lydkortet er installert og
    at lydkortdriveren er lastet.
    I Linux må du kanskje bruke «insmod» for å laste driveren.
    Bruk «soundon» når du bruker OSS4 fra 4front.

en: Unknown Application
nb: Ukjent program

en: Event Sounds
nb: Hendelseslyder

en: Playback Devices
nb: Avspillingsenheter

en: Capture Devices
nb: Opptaksenheter

en: Capture Streams
nb: Opptaksstrømmer

en: Volume Control Feedback Sound
nb: Lyd for tilbakemelding fra volumkontroll

en: Master Volume
nb: Hovedvolum

en: Internal Speaker
nb: Intern høyttaler

en: Headphone
nb: Hodetelefoner

en: Line Out
nb: Linje ut

en: Record Monitor
nb: Opptaksovervåker

en: Line In
nb: Linje inn

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
nb: kmix: Du har ikke tilgang til å bruke mikser-enheten.
    Spør systemadministrator om å fikse /dev/audioctl for å gi deg tilgang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
nb: &Bruk selvvalgte farger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
nb: Aktiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
nb: &Stille:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
nb: &Høyt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
nb: &Bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
nb: Dempet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
nb: Høy&t:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
nb: Bakgru&nn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
nb: S&tille:

en: Sound drivers supported:
nb: Lyddrivere som støttes:

en: Sound drivers used:
nb: Lyddrivere brukt:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
nb: Aktivert eksperimentell modus med flere drivere

[ctx: Channel name]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: Channel name]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: Channel name]
en: Center
nb: Senter

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
nb: Omgivelselyd venstre

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
nb: Omgivelselyd høyre

[ctx: Channel name]
en: Side Left
nb: Side venstre

[ctx: Channel name]
en: Side Right
nb: Side høyre

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
nb: Midt bak

en: All controls
nb: Alle kontrollelementer

en: Only playback controls
nb: Bare avspillingskontroller

en: Only capture controls
nb: Bare opptakskontroller

en: Add View
nb: Legg til visning

en: Select mixer:
nb: Velg mikser:

en: Current mixer
nb: Gjeldende mikser

en: Select the design for the new view:
nb: Velg utforming for den nye visningen:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
nb: Velg mikserne som skal vises i lydmenyen

en: Select Mixers
nb: Velg miksere

en: Select Master Channel
nb: Velg hovedkanal

en: Current mixer:
nb: Gjeldende mikser:

en: Select the channel representing the master volume:
nb: Velg kanalen som representerer hovedvolumet:

en: Automatic (%1 recommendation)
nb: Automatisk (%1 anbefalt)

en: Configure Channels
nb: Sett opp kanaler

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
nb: Kanaloppsett. Dra ikonet for å oppdatere.

en: Visible channels
nb: Synlige kanaler

en: Available channels
nb: Tilgjengelige kanaler

en: Show the selected channel
nb: Vis den valgte kanalen

en: Hide the selected channel
nb: Skjul den valgte kanalen

en: Volume Control
nb: Volumkontroll

en: M&ute
nb: &Dempet

en: Mixer cannot be found
nb: Finner ikke mikser

en: Volume at %1%
nb: Lydstyrken er %1%

en:  (Muted)
nb:  (Dempet)

en: Configure
nb: Sett opp

en: General
nb: Generelt

en: Sound Menu
nb: Lydmeny

en: Startup
nb: Oppstart

en: Restore volumes on login
nb: Gjenoppretter lydstyrker ved innlogging

en: Restore all volume levels and switches.
nb: Gjenoppretter alle lydstyrker og brytere ved innlogging

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
nb: Dynamiske kontroller fra Pulseaudio og MPRIS2 blir ikke tilbakestilt.

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
nb: Slår på tjenesten KMix Autostart (kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
nb: &Vannrett

en: &Vertical
nb: &Loddrett

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Volume Feedback
nb: Volumtilbakemelding

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
nb: Volumtilbakemelding er bare tilgjengelig for Pulseaudio.

en: Volume Overdrive
nb: Lydstyrke overdrive

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
nb: Øk maksimalt volum til 150% (Bare PulseAudio)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
nb: Du må starte KMix på nytt for at denne innstillingen skal få virkning.

en: Visual
nb: Visuelt

en: Show &tickmarks
nb: Vis s&trekskala

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
nb: Slå av/på strekskala på skyvebryterne

en: Show &labels
nb: Vis merke&lapper

en: Enables/disables description labels above the sliders
nb: Slå av/på beskrivende merkelapper over skyvebryterne

en: Show On Screen Display (&OSD)
nb: Bruk visning på skjermen (&OSD)

en: Slider orientation:
nb: Strekskalaorientering:

en: Slider orientation (System tray volume control):
nb: Retning for glidebryter (systemkurvens volum-kontroll):

en: &Dock in system tray
nb: &Dokk i systemkurven

en: Docks the mixer into the KDE system tray
nb: Dokker mikseren i KDE-systemkurven

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
nb: Autostart kan ikke slås på, fordi autostart-fila kmix_autostart.desktop ikke er installert.

en: &Hide
nb: &Skjul

en: C&onfigure Shortcuts...
nb: &Setter opp hurtigtaster …

en: &Split Channels
nb: &Del kanaler

en: &Muted
nb: D&empet

en: Set &Record Source
nb: Sett &opptakskilde

en: Mo&ve
nb: Fl&ytt

en: Toggle Mute
nb: Demping av/på

en: capture
nb: opptak

en: Capture/Uncapture %1
nb: Slå opptak på/av for %1

en: Mute/Unmute %1
nb: Demp av/på %1

en: Capture
nb: Fang inn

en: %1 (capture)
nb: %1 (opptak)

en: Automatic According to Category
nb: Automatisk etter kategori

en: &Channels
nb: &Kanaler

en: Device Settings
nb: Enhetsinnstillinger

en: Mixer
nb: Mikser

en: Load volume profile %1
nb: Last inn lydstyrkeprofil %1

en: Nothing is capturing audio.
nb: Ingenting tar opp lyd.

en: Nothing is playing audio.
nb: Ingenting spiller av lyd.

en: No capture devices.
nb: Ingen opptaksenheter.

en: No playback devices.
nb: Ingen avspillingsenheter.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp
