kopete - en to nb translation catalogue (3603 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
nb: Jeg lærer fort

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
nb: <h2>Velkommen til Kopete</h2><p>Hvilken meldingstjeneste vil du koble til?</p>

en: Step Two: Account Information
nb: Steg to: Kontoinformasjon

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
nb: <h2>Gratulerer</h2> <p>Du er ferdig med å sette opp kontoen. Du kan legge til flere kontoer med <i>Innstillinger → Oppsett</i>.  Trykk på knappen «Ferdig».</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
nb: Umulig å laste inn programtillegg for protokollen «%1».

en: Error While Adding Account
nb: Feil ved oppretting av konto

en: This protocol does not currently support adding accounts.
nb: Denne protokollen har for tiden ikke støtte for å legge til kontoer.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
nb: Trinn 1: Velg meldingstjeneste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
nb: <h2>Dette er veiviseren for innlegging av kontakter.</h2>
    <p>Velg meldingstjeneste i lista nedenfor.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
nb: Ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
nb: <h2>Gratulerer,</h2>
    <p>Du er ferdig med å tilpasse kontoen. Trykk på «Avslutt»-knappen.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
nb: Bruk selvvalgt farge for denne kontoen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
nb: Kontoer skjelnes ofte ved protokoll-ikonet. Men hvis du har flere kontoer med samme protokoll, kan du bruke et fargefilter på det ikonet for å skjelne mellom kontoer fra samme protokoll.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
nb: Bruk &selvvalgt farge
    for konto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
nb: Fargevelger for konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
nb: Koble til straks etter at Ferdig er trykket

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
nb: Hvis dette er krysset av blir kontoen koblet opp straks etter at du har trykket <i>Ferdig</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
nb: Koble til &nå

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Save Conversation
nb: Lagre samtale

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke åpne <b>%1</b> for skriving</qt>

en: Error While Saving
nb: Feil under lagring

en: User Has Left
nb: Brukeren har gått

en: Chat style could not be found, or is invalid.
nb: Pratestilen kunne ikke finnes, eller den er ikke gyldig.

en: Save File as
nb: Lagre fil som

en: Wav file (*.wav)
nb: Wav-fil (*.wav)

en: A simple rich text editor part
nb: Enkel redigering for anriket tekst for Kopete

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
nb: <qt>Du har fått en melding i det siste sekundet fra <b>%1</b>. Er du sikker på at du vil tømme denne praten?</qt>

en: Unread Message
nb: Ulest melding

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
nb: Tøm prat

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
nb: <qt>Du skal til å forlate gruppepraten <b>%1</b>. <br />Du vil ikke få senere meldinger fra denne samtalen.</qt>

en: Closing Group Chat
nb: Lukker gruppeprat

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
nb: Lukk prat

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
nb: <qt>Du har fått en melding i det siste sekundet fra <b>%1</b>. Er du sikker på at du vil lukke denne praten?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
nb: Du har en melding som er i ferd med å bli sendt, dette blir avbrutt hvis denne praten lukkes. Er du sikker på at du vil lukke praten?

en: Message in Transit
nb: Melding underveis

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
nb[0]: En annen person i praten
nb[1]:  %1 andre personer i praten

en: %1 is typing a message
nb: %1 skriver en melding

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
nb: %1 skriver en melding

en: %1 is now known as %2
nb: %1 er nå kjent som %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
nb: %1 slettet statusmelding

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
nb: %1 endret statusmelding: %2

en: %1 has joined the chat.
nb: %1 har blitt med i praten.

en: %1 status message is %2
nb: %1 statusmelding er %2

en: %1 has left the chat.
nb: %1 har forlatt praten.

en: %1 has left the chat (%2).
nb: %1 har forlatt praten (%2).

en: You are now marked as %1.
nb: Du er nå merket som %1.

en: %2 is now %1.
nb: %2 er nå %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
nb: Deltakere

[ctx: @info:status]
en: Ready.
nb: Klar.

en: &Send Message
nb: &Send melding

en: Send File...
nb: Send fil …

en: Close All Chats
nb: Lukk alle samtaler

en: &Activate Next Active Tab
nb: &Bruk neste aktive fane

en: &Activate Next Tab
nb: &Bruk neste fane

en: &Activate Previous Tab
nb: &Bruk forrige fane

en: Nic&k Completion
nb: Nic&k-fullføring

en: &Detach Chat
nb: &Frikoble prat

en: Close &All But This Tab
nb: Lukk &alle andre faner

en: &Move Tab to Window
nb: F&lytt fane til vindu

en: &Tab Placement
nb: F&aneplassering

en: Previous History
nb: Forrige historie

en: Next History
nb: Neste historie

en: Automatic Spell Checking
nb: Automatisk stavekontroll

en: Show Participants
nb: Vis deltakere

en: Co&ntacts
nb: Ko&ntakter

en: Toolbar Animation
nb: Animasjon på verktøylinja

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
nb: Lukk gjeldende fane

en: More...
nb: Mer …

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
nb: &Prat

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
nb: &Faner

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
nb: Prate-verktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
nb: Format-verktøylinje

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
nb: Sendes ut når skrift- og fargeinnstillinger er endret.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
nb: Sendes ut når overstyringsinnstillinger for meldiner er endret.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
nb: Sendes ut når stilen for pratevinduet er endret.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
nb: Sendes ut når ChatWindowStyle-varianten er endret.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
nb: Navn på en pratevindusstil for Adium/Kopete

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
nb: Relativ sti til en CSS-variant for gjeldende stil.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
nb: Grupper etterfølgende meldinger fra samme bruker som én blokk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
nb: Bruk en kompakt variant av pratestilen for praterom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
nb: Tekstfarge brukt for framheving.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
nb: Bakgrunnsfarge brukt ved framheving.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
nb: Slå av tilpasset formatering satt av brukere.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
nb: Tekstfarge for prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
nb: Bakgrunnsfarge for prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
nb: Lenkefarge for prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
nb: Pratskrift.

en: Download
nb: Last ned

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Play
nb: Spill

en: Save as
nb: Lagre som

en: << Prev
nb: << Forrige

en: (0) Next >>
nb: (0) Neste >>

en: &Set Font...
nb: An&gi skrift …

en: Set Text &Color...
nb: Angi &tekstfarge …

en: Set &Background Color...
nb: Angi &bakgrunnsfarge …

en: Spacer for Animation
nb: Stender for animasjon

en: (%1) Next >>
nb: (%1) Neste >>

en: Cl&ose Chat
nb: L&ukk prat

en: Reply
nb: Svar

en: Add Smiley
nb: Legg til fjesing

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
nb: F&ormater

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
nb: &Innretting

en: Input auto-resize
nb: Automatisk størrelsesendring for inndata

en: Enable &Rich Text
nb: Slå på &rik tekst

en: Reset Font And Color
nb: Tilbakestill skrift og farge

en: Modify Account
nb: Rediger konto

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne kontoen «%1»?

en: Remove Account
nb: Fjern konto

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne identiteten «%1»?

en: Remove Identity
nb: Fjern identitet

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
nb: Før identiteten %1 fjernes må følgende kontoer tilordnes en annen identitet:

en: Select an identity for the account:
nb: Velg en identitet for kontoen:

en: New Identity
nb: Ny identitet

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
nb: Kopi av %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
nb: Kopi %1 av %2

en: &Add Account...
nb: L&egg til konto …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
nb: &Endre konto …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
nb: Fje&rn konto

en: &Switch Identity...
nb: &Bytt identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
nb: Sett &farge …

en: Add &Identity...
nb: Legg til &identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
nb: &Kopier identitet …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
nb: Endre &identitet …

en: R&emove Identity
nb: Fj&ern identitet

en: Set &Default
nb: Bruk som stan&dard

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
nb: Konto-håndtering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
nb: Dette skjermelementet viser dine identiteter og kontoer i en rangordnet visning. Hver oppsatt identitet viser sine tilordnede kontoer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
nb: Konto-ID

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
nb: <span style=" font-style:italic;">Kryss av her for å ta med i globale forbindelser</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
nb: Bruk dra-og-slipp for å øke eller minske prioritet for kontoer, kontoer øverst på lista har høyest prioritet.
     
    Prioriteten brukes til å bestemme hvilken kontakt som skal brukes når du trykker på en metakontakt: Kopete bruker kontakten til den kontoen som har høyest prioritet (hvis alle kontakter har samme tilkoblet-status).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
nb: <span style=" font-style:italic;">Kontoer øverst på lista har høyest prioritet</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
nb: Kontoer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
nb: Legg til ny konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
nb: Legg til konto
    KAction erstatter
    disse etikettene!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
nb: Fjern valgt konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
nb: Endre valgt konto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
nb: Brukes til å redigere kontoens egenskaper.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
nb: Tilordne valgt konto til en annen identitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
nb: Hver konto er tilknyttet én identitet. Denne knappen kan brukes til å endre tilknytningen og bytte en konto over til en annen identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
nb: Bytt &identitet …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
nb: Angi selvvalgt farge for denne kontoen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
nb: Identiteter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
nb: Legg til en ny identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
nb: Legg til i&dentitet …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
nb: Opprett en ny identitet basert på en eksisterende

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
nb: Fjern valgt identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
nb: Fj&ern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
nb: Endre valgt identitet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
nb: Brukes til å redigere kontoens egenskaper.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
nb: Sett den valgte identiteten som standard-identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
nb: Bruk som stan&dard

en: Contact List
nb: Kontaktliste

en: Colors && Fonts
nb: Farger og skrifter

en: Advanced
nb: Avansert

en: Layout
nb: Utforming

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
nb: Avansert kontaktliste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
nb: Kontaktlisteanimasjoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
nb: A&nimer endringer i kontaktlisteelementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
nb: &Blend kontakter inn/ut ettersom de dukker opp og forsvinner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
nb: Fo&ld kontakter inn/ut ettersom de dukker opp og forsvinner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
nb: Auto-skjul kontaktliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
nb: A&uto-skjul kontaktlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
nb: Siden loddrette rullelinjer tar plass har vi innført denne autoskjul-muligheten. Den loddrette rullelinja vil være borte til du flytter musepekeren over kontaktlista. <br/>
    (<b>Slått av</b> hvis «<b>Skjul loddrett rullelinje</b>» er valgt over.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
nb: Auto-&skjul loddrett rullelinje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
nb: Tidsgrense for autoskjuling av rullelinje og kontaktliste.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
nb:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
nb: etter at musepekeren forlot vinduet

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
nb: Endre &automatisk størrelse på kontaktlistevinduet etter antall kontakter som vises

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
nb: Fest s&tørrelsesendringa øverst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
nb: Fest størrelsesendringa &nederst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
nb: Sel&vvalgte skrifter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
nb: Grunnskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
nb: Liten skrift:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
nb: Farger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
nb: Farg &hvilende kontakter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
nb: &Gruppenavn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
nb: Utseende for kontaktlista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
nb: Gruppesortering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
nb: Manuelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
nb: Kontaktsortering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
nb: Bruk kontaktfotoer &når de finnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
nb: Kantlinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
nb: Avrundede hjørner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
nb: Samle metakontakter etter &gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
nb: Vis frakoblede kontakter i en &separat gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
nb: Vis &forgreningslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
nb: Rykk &inn kontakter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
nb: Slår <b>alltid</b> av den loddrette rullelinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
nb: &Skjul loddrett rullelinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
nb: Vis identiteter i statuslinja i stedet for kontoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
nb: Endre innhold i verk&tøytips …

en: Show Icon
nb: Vis ikon

en: Unsaved data?
nb: Ulagrede data?

en: Reserved Layout Name
nb: Reservert utformingsnavn

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
nb: Utformingen «%1» er en av standardutformingene og kan ikke overskrives. Velg et annet navn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
nb: Utformingsnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Optimal width
nb: Elementbredde

en: Small
nb: Liten

en: Bold
nb: Halvfet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Center
nb: Senter

en: Alignment
nb: Innretting

en: Width
nb: Bredde

en: Tooltip Editor
nb: Verktøytips-redigering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
nb: Bruk denne knappen for å endre rekkefølge på elementene i lista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
nb: Bruk disse pilene til å fjerne eller legge til elementer til verktøytips for kontakter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
nb: Bruk pilknappene til å flytte til høyre de elementene du vil se i verktøytipsene for kontakter. Deretter kan du sortere dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
nb: <b>Her kan du stille inn verktøytips for kontakter</b>

en: Reset sliders & options to default values
nb: Tilbakestill glidebrytere og valg til standardverdier

en: Execute
nb: Utfør

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
nb: Enhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
nb: Enhet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
nb: Inngang:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
nb: Velg enheten som skal levere videodata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
nb: Velg mellom flere inndatakanaler som noen enheter har

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
nb: Velg hvilken videostandard som skal brukes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
nb: Glidebrytere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
nb: I&nnstillinger

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
nb: Handlinger

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
nb: &Generelt

en: &Events
nb: H&endelser

en: A&way Settings
nb: &Borte-innstillinger

en: Cha&t
nb: Pra&t

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
nb: Auto-borte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
nb: Br&uk auto-borte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
nb: Bli borte etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
nb: minutter uten brukeraktivitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
nb: Bli til stede når det merkes aktivitet igjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
nb: Bekreft før du blir tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
nb: Automatisk borte-melding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
nb: Vis den &siste bortemeldinga som ble brukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
nb: Vis &følgende bortemelding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
nb: Melding:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
nb: Prat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
nb: &Vis hendelser i pratevinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
nb: Framhev me&ldinger med ditt kallenavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
nb: Slå på automatisk staveko&ntroll som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
nb: Slå på rik tekst  som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
nb: Vis &alltid faner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
nb: &Innstillinger for brukerflaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
nb: Grupperings&praksis for pratevinduer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
nb: Hver prat får sitt eget vindu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
nb: Åpne alle meldinger i nytt pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
nb: Grupper meldinger fra samme konto i samme pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
nb: Grupper alle meldinger i samme pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
nb: Grupper meldinger fra kontakter i samme gruppe i samme pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
nb: Grupper meldinger fra samme metakontakt i samme pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
nb: Vis meldingsdatoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
nb: Avko&rt kontaktnavn med flere tegn enn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
nb: Begrens antall linjer som synes i et pratevindu for å øke farten ved kompliserte oppsett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
nb: &Største antall linjer i et pratevindu:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
nb: Animering er ikke mulig fordi din Qt-versjon ikke støtter videoformatet mng.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
nb: Hendelser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
nb: Varslinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
nb: Animer ikonet i systemkurven ved nye meldinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
nb: Animer ikonet i systemkurven ved hver ny melding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
nb: Animer s&ystemkurv-ikonet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
nb: Venstre museknapp trykket på blinkende systemkurv åpner melding i stedet for å minimere/gjenopprette kontaktlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
nb: Et trykk på venstre museknapp på det blinkende panelikonet åpner den innkommende meldinga i stedet for å gjenopprette/minimere kontaktlista (f.eks. for å sjekke hvem som sendte meldinger). Et trykk på midtre museknapp åpner alltid denne meldinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
nb: &Venstre museknapp åpner melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
nb: Animer kontaktlista eller ikonet i systemkurven ved innkommende meldinger med åpent pratevindu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
nb: Animder ved melding med åpen prat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
nb: Bruk én enkelt varsling for meldinger fra samme sender

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
nb: Når det kommer en melding fra en bruker som alt har sendt en melding der varslingen ennå er aktiv, så blir varslingen oppdatert for å vise at det er kommet en melding til, i stedet for å lage en ny varsling.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
nb: «Ignorer»-knappen i bobla for ny melding lukker pratevinduet for avsenderen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
nb: Hvis det allerede er åpnet et pratevindu for den som sendte meldinga vist i bobla for ny melding, så vil «Ignorer»-knappen lukke dette pratevinduet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
nb: Knappen «&Ignorer» i sprettoppvindu for ny melding lukker prat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
nb: Varsle bare om framhevede meldinger i gruppe-prat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
nb: I svært aktive gruppesamtaler kan viktige meldinger plukkes ut ved å la være å varsle om meldinger som ikke er framhevet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
nb: Utelat meldinger som &ikke er framhevet i gruppe-prat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
nb: Bruk samme varsling for hendelser i det aktive pratevinduet og andre pratevinduer på gjeldende skrivebord (vanligvis mindre forstyrrende)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
nb: Hvis dette er slått på, så vil hendelser for pratevinduer som ligger på gjeldende skrivebord bli håndtert som hendelser i det aktive pratevinduet. Ikonet i systemkurven og sender-ikonet i kontaktlista blir ikke animert, og hendelsen «Innkommende melding til aktiv prat» blir brukt for varsling. Pratevinduer på andre skrivebord vil utløse varslinger.
    Hvis dette er slått av, vil alle pratevinduer unntatt det aktive vinduet varsle om en hendelse med animasjoner (hvis det er slått på) og med hendelsen «Innkommende melding».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
nb: Håndter all prat på gjeldende s&krivebord som aktiv prat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
nb: Diverse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
nb: Slå på hendelser hvis din kontostatus er «Borte»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
nb: Slå på varslingshendelser selv om din kontostatus er «Borte» eller mindre tilgjengelig, f.eks. «Ikke tilgjengelig» eller «Ikke forstyrr». Merk: dette påvirker ikke blinkingen i systemkurven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
nb: Slå på he&ndelser mens borte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
nb: Bytt til det skrivebordet som inneholder pratevinduet for avsender når hans/hennes melding åpnes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
nb: Hvis det allerede er åpnet et pratevindu for avsenderen, så vil det bli byttet til skrivebordet som inneholder dette pratevinduet når meldinga åpnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
nb: Bytt &til det skrivebordet der pratevinduet er når meldinga åpnes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
nb: Hev pratevindu/fane ved nye meldinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
nb: Hvis det allerede er åpnet et pratevindu for avsenderen, så blir dette vinduet lagt på gjeldende skrivebord foran alle andre vinduer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
nb: &Hev vindu ved nye meldinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
nb: Systemkurven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
nb: Vis ikonet i systemkurven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
nb: Som standard vil ikonet i systemkurven varsle nyankomne meldinger ved å blinke og vise en boble. Trykk med venstre knapp eller midtknappen på ikonet åpner meldinga i et nytt pratevindu. «Vis»-knappen i boblen har samme virkning.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
nb: V&is systemkurv-ikonet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
nb: Start med hovedvinduet minimert til systemkurven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
nb: Start med hovedvinduet skjult. Det eneste som synes er ikonet i systemkurven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
nb: Start med skjult &hovedvindu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
nb: Meldingshåndtering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
nb: Åpne straks innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
nb: Hvis det ikke er noe pratevindu, blir et nytt vindu åpnet når en ny melding kommer inn. Hvis det er et pratevindu åpent for avsenderen blir meldinga vist der med en gang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
nb: Åpne meldinger ø&yeblikkelig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
nb: Bruk en kø for å lagre innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
nb: Lagre nyankomne meldinger i en meldingskø. Nye meldinger er meldinger som ikke kan vises i et pratevindu som allerede er åpent. Bare køede meldinger gir varsling via pratevindu og blinkende panel-ikon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
nb: Bruk meldings&kø

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
nb: Legg også uleste meldinger i køen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
nb: Uleste meldinger er meldinger som vil bli vist i et pratevindu som er åpent, men ikke aktivt. Bare køede, ankommende meldinger blir varslet via pratevindu og amimasjoner på panel-ikonet. Når dette er slått av, blir bare nye ankommende meldinger lagt i kø – dvs. meldinger som ikke kan vises i et pratevindu som allerede er åpent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
nb: Legg &uleste meldinger i kø

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
nb: Startstatus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
nb: Angir startstatus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
nb: Når Kopete starter, og når maskinen er tilkoblet nettverket, vil alle kontoer automatisk få den statusen som er satt opp her. Kontoer kan utelates fra dette hver for seg i sine egenskaper.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
nb: Frakoblet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
nb: Tilkoblet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
nb: Borte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
nb: Opptatt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
nb: Usynlig

en: &Style
nb: &Stil

en: &Emoticons
nb: Smil&efjes

en: (No Variant)
nb: (Ingen variant)

en: Choose Chat Window Style to Install
nb: Velg Pratevindu-stil som skal installeres

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
nb: Det oppgitte arkivet kan ikke åpnes.
    Se til at arkivet er et gyldig ZIP eller TAR-arkiv.

en: Cannot Open Archive
nb: Kan ikke åpne arkiv

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
nb: Klarte ikke finne noe passende sted å installere Pratevindu-stilen.

en: Cannot Find Styles Directory
nb: Kan ikke finne stilmappa.

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
nb: Det oppgitte arkivert inneholder ikke en gyldig Pratevindu-stil.

en: Invalid Style
nb: Ugyldig stil

en: The chat window style was successfully installed.
nb: Pratevindu-stilen ble vellykket installert.

en: Install Successful
nb: Installering vellykket

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
nb: Det oppsto en ukjent feil ved forsøk på å installere Pratevindu-stilen.

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
nb: Pratevindu-stilen <resource>%1</resource> ble slettet uten problemer.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å slette pratevindu-stilen <resource>%1</resource>. Kanskje kontoen din ikke har rettighet til å slette den.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
nb: Pratevindu-stilen <resource>%1</resource> ble slettet uten problemer

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
nb: Det oppgitte arkivet <filename>%1</filename> kan ikke åpnes.
    Se til at arkivet er et gyldig ZIP eller TAR-arkiv.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
nb: Klarte ikke finne noe passende sted å installere Pratevindu-stilen <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
nb: Det oppgitte arkivet <filename>%1</filename> inneholder ikke en gyldig Pratevindu-stil.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
nb: Det oppsto en ukjent feil ved forsøk på å installere Pratevindu-stilen <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
nb[0]: En pratevindu-stil ble vellykket installert.
nb[1]: %1 pratevindu-stiler ble vellykket installert.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
nb: megselv@forhåndsvis

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
nb: Megselv

en: Jack
nb: Jon

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
nb: jon@forhåndsvis

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
nb: Jon

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
nb: Forhåndsvis økt

en: Hello, this is an incoming message :-)
nb: Hallo, dette er en innkommende melding :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
nb: Hallo, dette er neste innkommende melding.

en: Ok, this is an outgoing message
nb: OK, dette er en utgående melding

en: Ok, an outgoing consecutive message.
nb: OK, en påfølgende utgående melding.

en: Message that is being sent.
nb: Meldinga som blir sendt

en: Delivered message.
nb: Melding levert.

en: Message that cannot be delivered.
nb: Melding som ikke kan leveres.

en: Here is an incoming colored message.
nb: Her er en innkommende melding med farger.

en: This is an internal message
nb: Dette er en intern melding

en: performed an action
nb: utførte en handling

en: This is a highlighted message
nb: Dette er en framhevet melding

en: Hello, this is an incoming file transfer request
nb: Hallo, dette er en innkommende forespørsel om filoverføring

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
nb: Hallo, dette er en innkommende forespørsel om filoverføring som er slått av

en: Bye
nb: Adjø

en: Configure Emoticon Themes
nb: Sett opp  smilefjes-temaer

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
nb: Skrifter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
nb: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:11pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grunnskrift i pratevinduet.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
nb: Grunnskri&ft:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
nb: Bruk normal skjermskrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
nb: Bruk systemskrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
nb: Bruk egen skrift:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
nb: Farge på vanlig tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
nb: Fram&hevet forgrunn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
nb: Forgrunnsfarge for framhevede meldinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
nb: Bakgrunnsfarge for pratevinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
nb: &Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
nb: Bakgrunnsfarge for framhevede meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
nb: Framhevet ba&kgrunn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
nb: Farge brukt på lenker i pratevinduer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
nb: &Lenkefarge:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
nb: Formatering overstyrer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
nb: Ikke ta hensyn til farger og skrift (forgrunn, bakgrunn, skriftfarge og -type) for innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
nb: Ignorer partnerens formatering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
nb: Hvis dette er krysset av, vil tekstversjonen av et smilefjes i meldinger bli erstattet med et bilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
nb: &Bruk følgende smilefjes-tema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
nb: &Håndter smilefjes …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
nb: Utseende for pratevindu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
nb: Visning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
nb: Grupper etter&følgende meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
nb: Ko&mpakt stil i praterom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
nb: Stiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
nb: Stilvariant:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
nb: Hent nye pratevindu-stiler over Internett

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
nb: &Hent ny …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
nb: &Installer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
nb: &Slett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
nb: For hver fane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
nb: Vis kontaktnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
nb: Vis lukkeknapp

en: General Plugins
nb: Generelle programtillegg

en: &Manager
nb: &Leder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
nb: Tilkoblet statusmeny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
nb: Tilkoblet statusmeny for protokollen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
nb: Som global statusmeny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
nb: Bare statuser med tilsvarende kategori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
nb: Alle statuser med overliggende kategori

en: Free For Chat
nb: Klar til prat

en: Extended Away
nb: Borte lenge

en: Idle
nb: Inaktiv

en: Do Not Change
nb: Ikke endre

en: New Status
nb: Ny status

en: New Group
nb: Ny gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
nb: Legg til gruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
nb: Kategori:

en: Title
nb: Tittel

en: Placeholder
nb: Plassholder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
nb: Vist navn

en: Status Title
nb: Statusoverskrift

en: Status Message
nb: Statusmelding

en: Contact Icons
nb: Kontakt-ikoner

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
nb: Utformingen «%1» er en av standardutformingene og kan ikke slettes.

en: Cannot Delete Default Layouts
nb: Kan ikke slette standardutforminger

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
nb: <qt>Denne kontakten er allerede på din kontaktliste. Det er en underkontakt til <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil flette sammen metakontakter?
     <b>%1</b></qt>

en: Meta Contact Merge
nb: Flett sammen metakontakter

en: Select Address Book
nb: Velg adressebok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
nb: Velg kontakt

en: No writeable address book resource found.
nb: Ingen skrivbar adressebokressurs funnet.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
nb: Legg til eller slå på en ved bruk av KDE Systeminnstillinger

en:  (already in address book)
nb:  (er i adresseboka fra før)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
nb: Denne veiviseren hjelper til med å eksportere lynmeldingskontakter til KDE-adresseboka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
nb: &Velg adressebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
nb: Valgte kontakter blir lagt til KDE-adresseboka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
nb: Velg &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
nb: &Fravelg alle

en: <Not Set>
nb: <Ikke oppgitt>

en: Export to Address Book
nb: Eksporter til adresseboka

en: Export
nb: Eksporter

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
nb: Fyll inn felter i adresseboka med de valgte data fra Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
nb: Flett med adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
nb: Fornavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
nb: Telefon hjemme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
nb: Telefon arbeid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
nb: Mobiltelefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
nb: Etternavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
nb: E-post:

en: Create New Group...
nb: Lag ny gruppe …

en: &Move To
nb: &Flytt til

en: &Copy To
nb: &Kopier til

en: Merge Meta Contacts
nb: Flett sammen metakontakter

en: Send Email...
nb: Send e-post …

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
nb: Endre navn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
nb: &Legg til kontakt

en: Select Account
nb: Velg konto

en: Add to Your Contact List
nb: Legg til i kontaktlista

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: Please enter the name for the new group:
nb: Oppgi navn på den nye gruppa:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil fjerne kontakten <b>%1</b> fra kontaktlista?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil fjerne gruppa <b>%1</b> og alle kontakter som den inneholder?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne disse kontaktene fra kontaktlista?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne disse gruppene og kontaktene fra kontaktlista?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
nb: Konto %1 er frakoblet. Er du sikker på at du vil flytte denne meta-kontakten?

en: Move contact
nb: Flytt kontakt

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
nb: Det er ikke oppgitt noen e-postadresse for denne kontakten i KDE-adresseboka.

en: No Email Address in Address Book
nb: Ingen e-postadresse i adresseboka

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
nb: Denne kontakten ble ikke funnet i KDEs adressebok. Se etter at det er oppgitt en kontakt i Egenskaper-dialogen.

en: Not Found in Address Book
nb: Ikke funnet i adresseboka

en: Rename Contact
nb: Gi kontakt nytt navn

en: Remove Contact
nb: Fjern kontakt

en: Send Single Message...
nb: Send én melding …

en: &Add Subcontact
nb: &Legg til underkontakt

en: Rename Group
nb: Gi gruppe nytt navn

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Send Message to Group
nb: Send melding til gruppe

en: &Add Contact to Group
nb: &Legg til kontakt til gruppe

en: Rename
nb: Endre navn

en: Make Meta Contact
nb: Opprett metakontakt

en: Add Contact
nb: Legg til kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
nb: Ikoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
nb: Bruk selvvalgte &ikoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
nb: Å&pen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
nb: &Lukket:

en: Properties of Group %1
nb: Egenskaper for gruppe %1

en: Custom &Notifications
nb: Tilpassede &beskjeder

en: Properties of Meta Contact %1
nb: Egenskaper for metakontakt %1

en: Sync KABC...
nb: Sync KABC …

en: (custom name)
nb: (selvvalgt brukernavn)

en: (nick name)
nb: (kallenavn)

en: (formatted name)
nb: (formatert navn)

en: (contact id)
nb: (kontakt-id)

en: No Contacts with Photo Support
nb: Ingen kontakter med foto-støtte

en: No contacts were imported from the address book.
nb: Ingen kontakter ble importert fra adresseboka.

en: No Change
nb: Ingen endring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
nb: Adressebok-lenke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
nb: Eksporter kontaktens detaljer til KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
nb: E&ksporter detaljer …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
nb: Importer kontakter fra KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
nb: &Importer kontakter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
nb: Kilde for vist navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
nb: Bruk &navn fra adresseboka (trenger adressebok-lenke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
nb: Fra kontakt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
nb: Kontakt som visningsnavnet skal synkroniseres med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
nb: Egendefiner&t:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
nb: Foto-kilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
nb: Bruk foto fra adre&sseboka (trenger adressebok-lenke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
nb: Foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
nb: Selvvalgt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
nb: Velg …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
nb: S&ynkroniser foto til adresseboka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
nb: A&vansert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
nb: Kryss av for å stille inn selvvalgte ikoner for denne kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
nb: Bruk selvvalgte status&ikoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
nb: T&ilkoblet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
nb: &Frakoblet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
nb: B&orte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
nb: U&kjent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
nb: &Gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
nb: Adressebok-oppføring:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
nb: Konto-identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
nb: Velg identitet som skal brukes av kontoene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
nb: <img name=foobar> Min konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
nb: Identitet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
nb: Detaljert informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
nb: Privattelefon:

en: Identity Information
nb: Identitetsinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
nb: Ikke foto

en: General Information
nb: Generell informasjon

en: Detailed Information
nb: Detaljert informasjon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
nb: Generell informasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
nb: Velg bilde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
nb: Tøm foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
nb: Vis som:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
nb: Kallenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
nb: Identitetsnavn

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
nb: Legg til ny konto

en: View
nb: Vis

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
nb: Hurtigsøk-linje

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
nb: &Andre handlinger

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
nb: &Grupper

en: Global status message
nb: Global statusmelding

en: Service messages
nb: Tjenestemeldinger

en: &Export Contacts...
nb: &Eksporter kontakter …

en: &Away
nb: &Borte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
nb: &Opptatt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
nb: &Usynlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
nb: T&ilkoblet

en: &Set Status
nb: &Oppgi status

en: Configure &Global Shortcuts...
nb: Sett opp &globale snarveier …

en: Show &All
nb: Vis &alle

en: Show Offline &Users
nb: Vis frakoblede br&ukere

en: Show Empty &Groups
nb: Vis tomme &grupper

en: Read Message
nb: Les melding

en: Read the next pending message
nb: Les neste ventende melding

en: Show/Hide Contact List
nb: Vis/skjul kontaktlista

en: Show or hide the contact list
nb: Vis eller skjul kontaktlista

en: Set Away/Back
nb: Angi borte/til stede

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
nb: <qt> Om hovedvinduet lukkes vil Kopete fortsette å kjøre i systemkurven. Bruk «Avslutt» fra «Fil»-menyen for å avslutte programmet.</qt>

en: Docking in System Tray
nb: Dokker i systemkurven

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
nb: <b>Statusoverskrift:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
nb: <br /><b>Statusmelding:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
nb: Kopete, KDEs prate- og meldingsprogram

en: Developer and maintainer
nb: Utvikler og vedlikeholder

en: Developer and Project founder
nb: Utvikler og grunnlegger for prosjektet

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder programtillegg for Yahoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
nb: Utvikler

en: Developer, Connection status plugin author
nb: Utvikler, skrev programtillegg for tilkoblingsstatus

en: Developer, Video device support
nb: Utvikler, støtte for video-enheter

en: Developer, MSN
nb: Utvikler, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder programtillegg for Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
nb: Hovedutvikler, vedlikeholder programtillegg for AIM og ICQ

en: IRC plugin maintainer
nb: Vedlikeholder programtillegg for IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
nb: Hovedutvikler, vedlikeholder programtillegg for Telepathy og Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
nb: Hovedutvikler, vedlikeholder programtillegg for MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
nb: Tegner/utvikler, vedlikeholder grafikk

en: Developer, UI maintainer
nb: Utvikler, UI-vedlikeholder

en: Developer, WLM plugin maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder WLM-programtillegg

en: Developer, Jabber plugin maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder programtillegg for Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
nb: Hovedutvikler, vedlikeholder GroupWise

en: Developer, AIM and ICQ
nb: Utvikler, MSN og ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
nb: Utvikler, vedlikeholder programtillegg for Bonjour

en: Konki style author
nb: Forfatter, Konki-stil

en: Hacker style author
nb: Forfatter, Hacker-stil

en: Kopete's icon author
nb: Forfatter, Kopetes ikoner

en: Sounds
nb: Lyder

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
nb: Kopete doku-gudinne, feil og lappetesting

en: Iris Jabber Backend Library
nb: Bakgrunnsbibliotek for Iris Jabber

en: OscarSocket author
nb: Forfatter, OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
nb: Kmerlin MSN-kode

en: Former developer
nb: Tidligere utvikler

en: Former developer, project co-founder
nb: Tidligere utvikler, medgrunnlegger for prosjektet

en: Misc bugfixes and enhancements
nb: Diverse feilrettelser og forbedringer

en: Former developer, original Gadu plugin author
nb: Tidligere utvikler, opprinnelig forfatter for Gadu-programtillegget

en: Former developer, Jabber plugin author
nb: Tidligere utvikler, forfatter av programtillegg for Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
nb: Tidligere utvikler, forfatter av programtillegg for Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
nb: Tidligere utvikler og vedlikeholder programtillegg for WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
nb: Ikke last inn programtillegg. Dette overstyrer alle andre valg.

en: Disable auto-connection
nb: Slå av auto-tilkobling

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
nb: Koble til de oppgitte kontoene automatisk. List opp flere kontoer
    med komma mellom for å autokoble flere kontoer.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
nb: Ikke last inn det oppgitte programtillegget. Bruk en liste med komma
    mellom oppføringene for å slå av flere programtillegg.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
nb: Last inn bare oppgitte programtillegg. Bruk en liste med komma 
    mellom innslagene for å laste flere programtillegg. Dette valget har
    ingen virkning når --noplugins er satt, og overstyrer alle andre 
    innstillinger på kommandolinja for programtillegg.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
nb: URL-er som skal sendes til Kopete / smilefjestemaer som skal installeres

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
nb: Tø&m

en: Edit Message
nb: Rediger melding

en: Edit Message...
nb: Rediger melding …

en: Edit Statuses...
nb: Rediger statuser …

en: Configure Statuses
nb: Sett opp statuser

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
nb: Målstørrelse i KB

en: Flicker Reduction
nb: Flimmerreduksjon

en: Framerate
nb: Rutefrekvens

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
nb: Alternativ USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
nb: Lys

en: Reset Camera
nb: Tilbakestill kamera

note: i18n: Automute
en: automute
nb: autodemp

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
nb: whitecrush øvre

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
nb: whitecrush nedre

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
nb: uv-forhold

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
nb: hele luma-området

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
nb: kjerning

en: Invert
nb: Inverter

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
nb: y-forskyvning odde felt

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
nb: y-forskyvning like felt

note: i18n: Green Balance
en: green balance
nb: grønn balanse

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
nb: DAC størrelse

note: i18n: Band Filter
en: band filter
nb: båndfilter

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
nb: rgb-gamma

note: i18n: Reset Level
en: reset level
nb: tilbakestill nivå

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
nb: piksel komp. spenning

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
nb: Støyreduksjon (utjevning)

en: Minimum Clock Divider
nb: Minste klokkeinndeling

en: Webcam Effects
nb: Webcam-effekter

en: Infrared
nb: Infrarød

note: i18n: Black/White
en: B/W
nb: S/H

en: Auto Luminance Control
nb: Auto luminansstyring

en: Horizontal Edge Enhancement
nb: Vannrett kantforbedring

en: Vertical Edge Enhancement
nb: Loddrett kantforbedring

en: Lens Shading Compensation
nb: Kompensering for linseskygge

en: Maximum Exposure Time
nb: Lengste eksponeringstid

en: Red Saturation
nb: Rød-metning

en: Blue Saturation
nb: Blå-metning

en: Luminance Bandpass
nb: Luminans-båndpass

en: Luminance Bandpass Weight
nb: Luminans-båndpass vekt

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
nb: Høyfrekvens luminanskjerning

en: Force Color ON
nb: Tving farge PÅ

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
nb: Krominans forsterkingsstyring

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
nb: Tidskonstant for video-båndopptaker

en: Luminance Delay Compensation
nb: Luminans forsinkelseskompensering

en: Vertical Noise Reduction
nb: Loddrett støyreduksjon

en: Save User Settings
nb: Lagre brukerinnstillinger

en: Restore User Settings
nb: Gjennopprett brukerinnstillinger

en: Restore Factory Settings
nb: Gjennopprett fabrikkinnstillinger

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
nb: Fargemodus

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
nb: Autokontur

en: Contour
nb: Kontur

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
nb: Baklyskompensering

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
nb: Flimmerfri

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
nb: Støyreduksjon

en: Compression Target
nb: Komprimeringsmål

en: Color Filter
nb: Fargefilter

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
nb: Transaksjonstid (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
nb: Buffere per transaksjon

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Quality
nb: Kvalitet

en: Off
nb: Av

en: Both
nb: Begge

en: On
nb: På

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Hue
nb: Fargetone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
nb: Farge

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Whiteness
nb: Hvithetsgrad:

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
nb: Automatisk lysstyrke/kontrast-korrigering

en: Automatic Color Correction
nb: Automatisk fargerettelse

en: Vertical Flip
nb: Snu om loddrett

en: Horizontal Flip
nb: Snu om vannrett

en: Saturation
nb: Metning

en: Volume
nb: Volum

en: Balance
nb: Balanse

en: Treble
nb: Diskant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
nb: Demp

en: Loudness
nb: Lydstyrke

en: Black Level
nb: Sort nivå

en: Automatic White Balance
nb: Automatisk hvitbalanse

en: Do White Balance
nb: Gjør hvitbalanse

en: Red Balance
nb: Rødbalanse

en: Blue Balance
nb: Blåbalanse

en: Exposure
nb: Eksponering

en: Automatic Gain
nb: Automatisk forsterking

en: Gain
nb: Forsterking

en: Horizontal Center
nb: Midtstill vannrett

en: Vertical Center
nb: Midtstill loddrett

en: Power Line Frequency
nb: Lysnettfrekvens

en: Automatic Hue
nb: Automatisk fargeetone

en: White Balance Temperature
nb: Hvitbalanse-temperatur

en: Sharpness
nb: Skarphet

en: Backlight Compensation
nb: Baklys-kompensering

en: Chroma AGC
nb: Automatisk fargeforstering

en: Color Killer
nb: Fargedreper

en: Color Effects
nb: Fargeeffekter

en: Rotate
nb: Roter

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Chroma Gain
nb: Fargeforsterking

en: Illuminator 1
nb: Belyser 1

en: Illuminator 2
nb: Belyser 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
nb: En nettverksforbindelse ble frakoblet. Programmet er nå i frakoblet modus. Vil du at programmet skal fortsette med nettverkshandlinger når nettverket er tilgjengelig igjen?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
nb: Dette programmet er nå i frakoblet modus. Vil du koble til?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
nb: Dette programmet er nå i frakoblet modus. Vil du koble til for å utføre denne handlinga?

en: Leave Offline Mode?
nb: Forlate frakoblet modus?

en: Connect
nb: Koble til

en: Stay Offline
nb: Vær frakoblet

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
nb: Kunne ikke finne contactlist.xml i Kopete's programdata.

en: Could not open contact list file.
nb: Kunne ikke åpne kontaktlistefila.

en: Could not write contact list to a file.
nb: Klarer ikke skrive kontaktlista til en fil.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
nb: <qt> Kopete støtter ikke «%1».</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
nb: Klarte ikke synkronisere med KDE-adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
nb: Ikke bruk

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
nb: <qt>Et annet program la til en adresse til denne kontakten. <br />Vil du bruke den i Kopete? <br /><b>Protokoll:</b>%1<br /><b>Adresse:</b>%2</qt>

en: Import Address From Address Book
nb: Importer adresse fra adresseboka

en: Use
nb: Bruk

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
nb: <qt> En eller flere av dine kontoer som bruker %1 er frakoblet.  De fleste systemer må være tilkoblet for å legge til kontakter. Koble til disse kontoene og forsøk igjen.</qt>

en: Not Connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Choose Account
nb: Velg konto

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
nb: <qt>Du har ikke satt opp en konto for <b>%1</b> ennå.  Lag en konto og tilpass den, koble den til og forsøk igjen.</qt>

en: No Account Found
nb: Ingen konto funnet

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
nb: <qt>Det var ikke mulig å legge til kontakten.</qt>

en: Could Not Add Contact
nb: Klarte ikke legge til kontakt

en: You have been disconnected
nb: Du er blitt koblet fra

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
nb: Du er tilkoblet fra en annen klient eller maskin til kontoen «%1»

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
nb: De fleste proprietære lynmeldingstjenester tillater ikke at du kobler til fra mer enn ett sted. Se til at ingen bruker kontoen din uten din tillatelse. Hvis du trenger en tjeneste som støtter tilkobling fra forskjellige steder på samme tid, så bruk Jabber-protokollen.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
nb: Du har ikke lov til å legge deg selv til i kontaktlista. «%1» vil ikke bli lagt til konto «%2».

en: Error Creating Contact
nb: Feil under opprettelse av kontakt

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Edit Account
nb: Rediger konto

en: You have been added
nb: Du er blitt lagt til

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
nb: Legg til …

en: Authorize
nb: Autoriser

en: Block
nb: Blokker

en: Info...
nb: Info …

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
nb: Kontakten <b>%1</b> har lagt deg til i sin egen kontaktliste.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
nb: Sendes ut når utseendet til kontaktlista er endret.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
nb: Slå på støtte for smilefjes i Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
nb: Om systemskrifta brukes for pratevinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
nb: Farge som viser kontakter på tomgang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
nb: Om det skal brukes en annen farge for brukere på tomgang.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
nb: Kontaktegenskaper som verktøytips for brukere skal vise.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
nb: Gruppesortering av kontaktliste

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
nb: Ikonvisning for kontaktliste. Enten protokoll-ikonet eller kontaktfotoet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
nb: Slå på rammekanter på kontaktfoto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
nb: Avrundede hjørner på kontaktfoto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
nb: Vis kontaktlista i tre.-visning.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
nb: Rykk inn kontakter om du ikke viser tre-linjer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
nb: Skjul den loddrette rullelinja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
nb: Samle kontakter etter gruppe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
nb: Bruk selvvalgte skrifter for kontaklista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
nb: Endre automatisk størrelse for hovedvinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
nb: Hjørnet der hovedvinduet skal forankres under automatisk størrelsesendring.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
nb: Normal skrift for kontaktlista

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
nb: Liten skrift for kontaktlista (for statusmelding)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
nb: Farge for gruppenavn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
nb: Animer kontaktlista ved endringer i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
nb: Ton inn/Ton ut ved endringer i kontaktstatus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
nb: Fold inn/fold ut ved endringer i kontaktstatus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
nb: Auto-skjul kontaktlista etter en stund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
nb: Auto-skjul loddrett rullelinje i kontaktlista etter en stund.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
nb: Tidsgrense for auto-skjuling

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
nb: Vis frakoblede brukere i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
nb: Vis tomme grupper i kontaktlista

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
nb: Vis identiteter i statuslinja i stedet for kontoer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
nb: Vis frakoblede brukere i en separat gruppe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
nb: Start Kopete dokket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
nb: Vis Kopete i systemkurven.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
nb: Bruk meldingskø.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
nb: Legg uleste meldinger i kø.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
nb: Bruk musenavigasjon bare i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
nb: Koble til på nytt ved frakobling.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
nb: Hev meldingsvisning ved nye meldinger

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
nb: Vis hendelser i pratevinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
nb: Legg bare framhevede meldinger i kø i gruppe-prat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
nb: Legg bare i kø meldinger på et annet skrivebord

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
nb: Én enkelt varsling for meldinger fra samme sender.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
nb: Pratevindu lukkes om boblevarsling ignoreres

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
nb: Varsling ved blink i systemkurven

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
nb: Venstreklikk på blink i systemkurven åpner meldinga.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
nb: Animer ved melding med åpen prat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
nb: Varslilng ved blink i systemkurven bytter gjeldende skrivebord til pratevisningen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
nb: Slå på hendelser mens borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
nb: Grupperingspraksis for pratevinduer

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
nb: Slå på stavekontroll som standard.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
nb: Slå på rik tekst  som standard.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
nb: Vis send-knapp i pratevinduet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
nb: Vis meldingsdatoer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
nb: Avkort kontaktnavn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
nb: Største lengde for kontaktnavn før avkorting.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
nb: Største antall meldinger som vises i et pratevindu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
nb: Framhev meldinger med ditt kallenavn i.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
nb: Valgt visnings-programtillegg for pratevindu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
nb: Bruk auto-borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
nb: Tidsgrense for auto-borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
nb: Bli til stede når det merkes aktivitet igjen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
nb: Bekreft før du kommer tilbake fra auto-borte

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
nb: Bruk siste fraværsmelding som melding for auto-borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
nb: Bruk selvvalgt fraværsmelding for auto-borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
nb: Tittel for egeendefinert auto-borte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
nb: Selvvalgt fraværsmelding for auto-borte.

en: I am gone right now, but I will be back later
nb: Jeg er borte nå, men kommer tilbake senere

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
nb: Slå på jevn rulling i kontaktlista.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
nb: Vis alltid faner.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
nb: Vis kontaktnavn for hver fane.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
nb: Vis lukkeknapp for hver fane.

en: Outgoing Message Sent
nb: Utgående melding sendt

en: A contact sent you a buzz/nudge.
nb: En kontakt har sendt deg et lite vink.

en: User <i>%1</i> is typing a message
nb: Bruker <i>%1</i> skriver nå en melding

[ctx: @action]
en: Chat
nb: Prat

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
nb: <qt>Det oppsto en feil mens et nytt pratevindu ble laget. Pratevinduet ble ikke laget.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
nb: Feil under åpning av pratevindu

en: Enter Arguments
nb: Oppgi argumenter

en: Enter the arguments to %1:
nb: Oppgi argumentene til %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
nb: Aliaset «%1» løses opp til seg selv.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
nb[0]: «%2» krever minst %1 argument.
nb[1]: «%2» krever minst  %1 argumenter.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
nb[0]: «%2» tar høyst %1 argument.
nb[1]: «%2» tar høyst %1 argumenter.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
nb: Du har ikke adgang til å kjøre kommandoen «%1».

en: Command Error
nb: Kommandofeil

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
nb: BRUK: /help [<kommando>] – brukes til å liste opp tilgjengelige kommandoer, eller vise hjelp for en bestemt kommando.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
nb: BRUK: /url – Åpner siste url for gjeldende prat i standard nettleser.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
nb: BRUK: /close – lukker gjeldende visning.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
nb: BRUK: /part – lukker gjeldende visning.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
nb: BRUK: /clear – tømmer den aktive visningens pratebuffer.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
nb: BRUK: /away [<grunn>] – Markerer deg som borte/tilbake bare for denne kontoen.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
nb: BRUK: /awayall [<grunn>] – Markerer deg som borte/tilbake for alle kontoer.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
nb: BRUK: /say <tekst> – Si tekst i denne praten. Dette er det samme som å bare taste teksten, men er svært nyttig i skripter.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
nb: BRUK: /exec [-o] <kommando> – Utfører den angitte kommandoen og viser resultatet i pratebufferen. Hvis -o er angitt blir utdataene sendt til alle deltakere i praten.

en: Available Commands:
nb: Tilgjengelige kommandoer:

en: 
    Type /help <command> for more information.
nb: 
    Tast /help <kommando> for mer informasjon.

en: There is no help available for '%1'.
nb: Det er ingen hjelp tilgjengelig for '%1'.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
nb: FEIL: Tilgang til skallkommandoer er begrenset på systemet ditt. /exec-kommandoen vil ikke fungere.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
nb: FEIL: Klarte ikke å starte en prosess fra /exec-kommandoen.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
nb: Kommandoer

en: &Add to Your Contact List
nb: &Legg til i kontaktlista

en: Visible when offline
nb: Synlig når frakoblet

en: Move Contact
nb: Flytt kontakt

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
nb: Velg meta-kontakt dit du vil flytte denne kontakten:

en: Create a new metacontact for this contact
nb: Lag en ny metakontakt for denne kontakten

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
nb: Hvis du velger dette, så blir det opprettet en ny metakontakt i gruppa på øverste nivå med samme navn som denne kontakten, og kontakten blir flyttet dit.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
nb: Denne brukeren kan ikke nås for øyeblikket. Forsøk en protokoll som støtter frakoblet sending, eller vent til denne brukeren kobler seg til.

en: User is Not Reachable
nb: Brukeren kan ikke nås

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne kontakten «%1»  fra kontaktlista?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
nb: <br /><b>Fullt navn:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
nb: <br /><b>Inaktiv:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
nb: <br /><b>Hjemmeside:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
nb: <br /><b>Statusoverskrift:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Idle Time
nb: Inaktiv tid

en: Online Since
nb: Tilkoblet siden

en: Last Seen
nb: Sist sett

en: First Name
nb: Fornavn

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Private Phone
nb: Privattelefon

en: Private Mobile Phone
nb: Privat mobiltelefon

en: Work Phone
nb: Arbeidstelefon

en: Work Mobile Phone
nb: Mobiltelefon arbeid

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Nick Name
nb: Kallenavn

en: Custom Name
nb: Selvvalgt navn

en: Shown even if offline
nb: Vis selv om frakoblet

en: Top Level
nb: Topp-nivå

en: Not in your contact list
nb: Ikke i kontaktlista

en: Offline Users
nb: Frakoblede brukere

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
nb: Standard identitet

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
nb: Denne brukeren kan ikke nås for øyeblikket.  Se etter at du er tilkoblet og bruker en protokoll som støtter frakoblet sending, eller vent til denne brukeren kobler seg til.

en: Status not available
nb: Status ikke tilgjengelig

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
nb: <qt><i>%1</i> er nå %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
nb: Klarte ikke finne fila %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
nb: <qt> Klarte ikke laste ned den fila det spørres etter. <br />Se etter at adressen %1 er riktig.</qt>

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Password Required
nb: Trenger passord

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
nb: <qt>Kopete klarer ikke å lagre passordet ditt trygt i lommeboka. <br />Vil du lagre passordet i den <b>utrygge</b> oppsettsfila i stedet?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
nb: Klarer ikke lagre trygt passord

en: Store &Unsafe
nb: Lagre &utrygt

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
nb: <qt><b>Passordet var feil. </b>Oppgi passord igjen for %1-kontoen <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
nb: <qt>Oppgi passord for %1-konto <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
nb: Konto frakoblet

en: Sorry, I am busy right now
nb: Beklager, jeg er opptatt akkurat nå

en: Going Online - Kopete
nb: Kobler til – Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
nb: Vil du endre status til Tilgjengelig?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
nb: Type statusmeny for protokollen.

en: Copying
nb: Kopierer

en: Source
nb: Kilde

en: Destination
nb: Mål

en: File transfer %1 completed.
nb: Filoverføring %1 fullført.

en: File transfer %1 failed.
nb: Filoverføring %1 mislyktes.

en: You cancelled file transfer %1
nb: Du avbrøt filoverføring %1

en: File transfer %1 cancelled.
nb: Filoverføring %1 avbrutt.

en: Kopete File Transfer
nb: Kopete filoverføring

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
nb: Denne protokollen støtter dessverre ennå ikke sending av filer som ikke er lagret lokalt.
    Kopier denne fila til maskinen din og prøv igjen.

en: File Transfer
nb: Filoverføring

en: You must provide a valid local filename
nb: Du må oppgi et gyldig lokalt filnavn

en: You do not have permission to write to selected file
nb: Du har ikke rettigheter til å skrive til den valgte fila

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
nb: Fila %1 finnes fra før.
    Vil du overskrive den?

en: Overwrite File
nb: Overskriv fila

en: The directory %1 does not exist
nb: Mappa %1 finnes ikke

en: You do not have permission to write to selected directory
nb: Du har ikke rettigheter til å skrive til den valgte mappa

en: You must provide a valid local directory
nb: Du må oppgi et gyldig lokalt mappenavn

en: You have been disconnected.
nb: Du er blitt koblet fra.

en: Connection Lost.
nb: Tilkoblingen er tapt.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
nb: Kopete mistet kanalen som ble brukt til å snakke med lynmeldingssystemet.
    Dette kan enten skyldes at din Internett-forbindelse ble brutt, at tjenesten har vanskeligheter, eller at tjenesten koblet deg bort fordi du forsøkte å koble til samme konto fra et annet sted. Forsøk å koble til igjen senere.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
nb: Kan ikke koble til lynmeldingstjeneren eller motpartene.

en: Cannot connect.
nb: Kan ikke koble til.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
nb: Dette betyr at Kopete ikke kan kontakte lynmeldingstjeneren eller motpartene.
    Dette kan enten skyldes at din Internett-forbindelse ble brutt, eller at tjenesten har vanskeligheter. Forsøk å koble til igjen senere.

en: More Information...
nb: Mer informasjon …

en: + %1 more message | + %1 more messages
nb[0]: + %1 melding til
nb[1]: + %1 meldinger til

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
nb: Innkommende forespørsel om filoverføring fra <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
nb: En bruker forsøker å sende deg en fil <filename>%1</filename>

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
nb: En bruker forsøker å sende deg en fil <filename>%1</filename> med meldingen:<nl/>"%2"

en: Incoming message from <i>%1</i>
nb: Innkommende melding fra <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
nb: En framhevet melding kom fra <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
nb: Vis

[ctx: @action]
en: Close
nb: Lukk

en: Choose the corresponding entry for '%1'
nb: Velg oppføringa som tilsvarer «%1»

en: Choose the corresponding entry in the address book
nb: Velg den tilsvarende oppføringa i adresseboka

en: Address Book Association
nb: Adressebok-tilknytning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
nb: Oppføringa i KDE adresseboka tilknyttet denne Kopete-kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
nb: Nullstill

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
nb: Velg en oppføring i adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
nb: En&dre …

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
nb: E-post

en: New Address Book Entry
nb: Ny oppføring i adresseboka

en: Name the new entry:
nb: Sett navn på ny oppføring:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
nb: Lag en ny oppføring i adresseboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
nb: Lag ny &oppføring …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
nb: Velg kontakten som du vil snakke med via lynmeldingstjenester

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
nb: Sø&k:

en: Select Avatar
nb: Velg en avatar

en: No Avatar
nb: Ingen avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
nb: Legg til avatar …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
nb: Fjern avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
nb: Fra nettkamera

en: Take a photo
nb: Ta et foto

en: Someone Has Added You
nb: Noen har lagt til deg

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
nb: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Kontakten <b>%2</b> har lagt deg til sin kontaktliste. (Konto %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
nb: Kontakten XXX har lagt deg til i sin egen kontaktliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
nb: Les mer informasjon om denne kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
nb: Gi denne kontakten lov til å se min status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
nb: Legg denne kontakten til i mi kontaktliste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
nb: Kontaktens viste navn. Kallenavnet blir brukt om du lar det være tomt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
nb: Oppgi kontaktens visningsnavn.  Slik vises kontakten i kontaktlista.
    La det være tomt om du vil se kontaktens kallenavn som vist navn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
nb: Vist navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
nb: Oppgi gruppa der kontakten skal legges til. Om du lar det være tomt blir den lagt til gruppa på øverste nivå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
nb: I gruppa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
nb: Oppgi gruppa der kontakten skal legges til. Om du lar det være tomt blir den lagt til gruppa på øverste nivå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
nb: Adressebok-lenke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
nb: Oppgi en borte-melding, eller velg en forhåndsvalgt melding.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
nb: Informasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
nb: Kryss av her og oppgi passordet ditt nedenfor om du vil at passordet skal lagres i lommeboka, slik at Kopete ikke trenger spørre om det hver gang det trengs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
nb: Husk passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
nb: Oppgi passordet ditt her.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
nb: Oppgi passordet ditt her. Hvis du helst ikke vil lagre passordet ditt, så ta vekk merket i avkryssingsboksen «Husk passord» over; da blir du bedt om å oppgi passord hver gang det trengs.

en: Start &Chat...
nb: Start &prat …

en: &Send Single Message...
nb: &Send én melding …

en: User &Info
nb: Bruker&info

en: Send &File...
nb: Send &fil …

en: View &History...
nb: Vis &historien …

en: &Create Group...
nb: &Lag gruppe …

en: Cha&nge Meta Contact...
nb: En&dre Meta-kontakt …

en: &Delete Contact
nb: &Slett kontakt

en: Change A&lias...
nb: Endre a&lias …

en: &Block Contact
nb: Blo&kker kontakt

en: Un&block Contact
nb: &Tillat kontakt

en: Contacts
nb: Kontakter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
nb: Bruk undermappe for hver kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
nb: Alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
nb: Aldri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
nb: Bare de valgte kontaktene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
nb: Ikke de valgte kontaktene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
nb: Legg til nytt alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
nb: Kommando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
nb: Dette er kommandoen som du vil kjøre når du utfører dette aliaset.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
nb: <qt>Dette er kommandoen du vil ha kjørt når du kjører dette aliaset.
    
     Du kan bruke variablene <b>%1, %2 … %9</b> i kommandoen, og de blir erstattet med argumentene til aliaset. Variablen <b>%s</b> blir erstattet med alle argumentene. <b>%n</b> blir erstattet med ditt kallenavn.
    
    Ikke ta med «/» i kommandoen (hvis du gjør det, blir det likevel fjernet).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
nb: Dette er det aliaset du legger til (det du taster etter kommandotegnet, «/»).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
nb: Dette er det aliaset du legger til (det du taster etter kommandotegnet, «/»). Ikke ta med «/» ( tegnet blir fjernet hvis du tar det med likevel).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
nb: &Lagre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
nb: &Avbryt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
nb: Hvis du vil at dette aliaset bare skal være aktivt for bestemte protokoller, så velg disse protokollene her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
nb: Protokoller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
nb: For protokoller:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
nb: Dette er lista over selvvalgte aliaser og kommandoer som du allerede har lagt inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
nb: Kommando

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
nb: &Legg til nytt alias …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
nb: &Slett markert

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
nb: Rediger alias …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
nb: &Legg til

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
nb: <qt>Klarte ikke legge til aliaset <b>%1</b>. Et aliasnavn kan ikke inneholde tegnene «_» eller «=».</qt>

en: Invalid Alias Name
nb: Ugyldig aliasnavn

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke legge til aliaset <b>%1</b>. Denne kommandoen blir allerede håndtert av enten et annet alias eller av Kopete selv.</qt>

en: Could Not Add Alias
nb: Klarte ikke legge til alias

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke legge til aliaset <b>%1</b>. Denne kommandoen blir allerede håndtert av enten et annet alias eller av Kopete selv.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
nb: Slett

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte aliasene?

en: Delete Aliases
nb: Slett aliaser

en: Text
nb: Tekst

en: Replacement
nb: Erstatning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
nb: Setningsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
nb: Legg til et punktum på slutten av hver sendt linje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
nb: Start hver sendte linje med stor bokstav

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
nb: Erstatningsliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
nb: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
nb: &Tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
nb: E&rstatning:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
nb: Erstatningsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
nb: Autoerstatt på innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
nb: Autoerstatt på utgående meldinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
nb: Kontakt-notater

en: Notes about %1:
nb: Notater om %1:

en: &Notes
nb: &Notater

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
nb: Verktøylinje for kryptografi

en: Cryptography
nb: Kryptografi

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
nb: Krypter meldinger

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
nb: Signer meldinger

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
nb: Eksporter kontaktens nøkler til adresseboka

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
nb: Du har ikke valgt en privat nøkkel for deg selv, så det går ikke an å signere. Velg en privat nøkkel i innstillingsdialogen for kryptografi.

en: No Private Key
nb: Ingen privat nøkkel

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
nb: Denne protokollen virker kanskje ikke med krypterte meldinger, fordi krypterte meldinger er svært lange, og tjeneren eller partneren kan avvise dem på grunn av lengden. Slå av kryptering for å unngå at du blir frakoblet eller at din konto blir advart eller midlertidig sperret.

en: Cryptography Unsupported Protocol
nb: Kryptografi ustøttet protokoll

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
nb[0]: Du må velge en offentlig nøkkel for %2 for å sende krypterte meldinger til den kontakten.
nb[1]: Du må velge en offentlig nøkkel for følgende meta-kontakter for å sende krypterte meldinger til dem:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
nb[0]: Manglende offentlig nøkkel
nb[1]: Manglende offentlige nøkler

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
nb: &Velg offentlig nøkkel …

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
nb: &Eksporter offentlige nøkler til adresseboka …

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
nb: Denne protokollen %1 virker kanskje ikke med krypterte meldinger, fordi krypterte meldinger er svært lange, og tjeneren eller partneren kan avvise dem på grunn av lengden. Slå av kryptering for å unngå at du blir frakoblet eller at din konto blir advart eller midlertidig sperret.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
nb: Kryptografi ustøttet protokoll %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
nb: Programtillegget for kryptografi har funnet en krypteringsnøkkel for %1 (%2) i din KDE adressebok. Vil du bruke nøkkel %3 som offentlig nøkkel for denne kontakten?

en: Public Key Found
nb: Offentlig nøkkel funnet

en: Public Keys Found
nb: Offentlige nøkler funnet

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
nb: Programtillegget for kryptografi har funnet flere krypteringsnøkler for %1 (%2) i din KDE adressebok. Velg den nøkkelen du vil bruke og trykk OK,

en: Private Key:
nb: Privat nøkkel:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
nb: Velg nøkkelen du vil bruke til å signere og kryptere meldinger

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
nb: Velg nøkkelen du vil bruke til å signere og kryptere meldinger

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
nb: Den private nøkkelen brukt til  dekryptering og signering

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
nb: Vis og endre den private nøkkelen som brukes til å signere og kryptere meldinger med programtillegget Cryptography

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
nb: <para>Før du kan signere meldinger eller motta krypterte meldinger må du velge en privat nøkkel for deg selv.</para><para>Før du kan sende krypterte meldinger til noen må du velge deres offentlige nøkkel ved å trykke høyre museknapp på navnet deres i kontaktlista og velge «Velg offentlig nøkkel».</para>

en: Sign messages in clearsign mode
nb: Signer meldinger i klarsign-modus

en: Select Contact's Public Key
nb: Velg kontaktens offentlige nøkkel

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
nb: Velg nøkkelen du vil bruke til å kryptere meldinger til mottakeren

en: Select public key
nb: Velg offentlig nøkkel

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
nb: Velg offentlig nøkkel for %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
nb: Fingeravtrykk for brukerens private nøkkel

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
nb: Signer meldinger i klarsign-modus.

en: Export Public Keys
nb: Eksporter offentlige nøkler

[ctx: @action:button]
en: Export
nb: Eksporter

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
nb: Eksporter markerte nøkler til adresseboka

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
nb: &lt;Ingen metakontakter med nøkler som kan eksporteres&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
nb: Programtillegget for kryptografi vil eksportere nøkler for de valgte metakontaktene. Hvis det ikke er koblet noen adressebokoppføring til hver metakontakt, så blir det opprettet en.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
nb: Velg nøkler som skal eksporteres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
nb: Kryss av ved siden av navnet og nøkkelen for hver bruker du vil eksportere til adresseboka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
nb: Velg nøkler som skal brukes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
nb: Velg nøkkelen du vil bruke til å kryptere til metakontakten

en: -New filter-
nb: -Nytt filter-

en: Rename Filter
nb: Endre navn på filteret

en: Please enter the new name for the filter:
nb: Oppgi nytt navn på filteret:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
nb: Tilgjengelige filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
nb: Gi nytt navn …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
nb: Kriterier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
nb: Hvis meldinga inneholder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
nb: Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
nb: Skill mellom store og små bokstaver

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
nb: Handling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
nb: Sett meldingens viktighet til:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
nb: Lav

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
nb: Normalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
nb: Uthev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
nb: Endre bakgrunnsfargen til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
nb: Endre forgrunnsfargen til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
nb: Hev vinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
nb: Sett opp varslinger …

en: Keep
nb: Behold

en: Would you like to remove the old history files?
nb: Vil du fjerne gamle historiefiler?

en: History Converter
nb: Historiekonvertering

en: History converter
nb: Konvertering av historie

en: Parsing the old history in %1
nb: Tolker gammel historie i %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
nb: Tolker gammel historie i %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
nb: Vis tidligere meldinger i nye pratevinduer.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
nb: Antall meldinger som skal vises.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
nb: Antall meldinger pr. side

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
nb: Meldingsfarge

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
nb: Stil som skal brukes i historieviseren.

en: History for %1
nb: Historie for %1

en: All
nb: Alt

en: Loading...
nb: Laster …

en: Searching...
nb: Søker …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
nb: &Søk

en: History for All Contacts
nb: Historie for alle kontakter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
nb: Klar

en: Latest History
nb: Seneste historie

en: View &History
nb: Vis &historien

en: Quote Last Message
nb: Siter siste melding

en: Import History
nb: Importer historie

en: Import Listed Logs
nb: Importer opplistede logger

en: Get History From &Pidgin...
nb: Hent historie fra &Pidgin …

en: Select log directory by hand
nb: Velg loggmappa manuelt

en: Parsed History
nb: Tolket historie

en: Saving logs to disk ...
nb: Lagrer logger til disk …

en: Abort Saving
nb: Avbryt lagring

en: Saving
nb: Lagrer

en: Are You Sure?
nb: Er du sikker?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
nb: Du har alt importert logger fra pidgin. Hvis du gjør det to ganger, blir hver melding importert to ganger.
    Er det sikkert at du vil fortsette?

en: Select Log Directory
nb: Velg loggmappe

en: Parsing history from pidgin ...
nb: Tolker historie fra pidgin …

en: Abort parsing
nb: Avbryt tolking

en: Parsing history
nb: Tolker historie

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
nb: ADVARSEL: I Kopete er det ikke noe som er likeverdig med protokoll %1.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
nb: ADVARSEL: Finner ikke tilsvarende konto for %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
nb: ADVARSEL: Finner ikke %1 (%2) i kontaktlista di. Logger som er funnet blir ikke importert.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
nb: ADVARSEL: Kan ikke åpne fila %1. Hopper over

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
nb: ADVARSEL: Kan ikke tolke datoen «%1». Det kan hende du vil redigere manuelt den fila som inneholder denne datoen. (Eksempler på gjenkjente datostrenger: «%2».)

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
nb: INFORMASJON: Gjettet at %1 er ett av dine kallenavn.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
nb: INFORMASJON: Gjettet at %1 er et kallenavn for en partner.

en: Cannot map Nickname to Account
nb: Kan ikke sette opp samsvar mellom kallenavn og konto

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
nb: Brukte du «%1» som kallenavn i historien?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
nb: ADVARSEL: XML tolkingsfeil i %1 på linje %2, tegn %3: %4

en: History
nb: Historie

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
nb: Fant gamle historiefiler fra Kopete 0.6.x eller tidligere.
    Vil du importere dem og konvertere til det nye historieformatet?

en: History Plugin
nb: Programtillegg for historie

en: Import && Convert
nb: Importer og konverter

en: Do Not Import
nb: Ikke importer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
nb: Pratehistorie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
nb: Antall meldinger som blir vist når du blar i historien i pratevinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
nb: Antall meldinger pr. side:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
nb: Farge på historiske meldinger i pratevinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
nb: Meldingsfarge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
nb: Dette er antall meldinger som automatisk blir lagt til i pratevinduet når en ny samtale åpnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
nb: Antall meldinger som skal vises:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
nb: Antall meldinger som blir vist når du blar i historien i pratevinduet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
nb: Når en ny samtale åpnes, legg automatisk  til noen av de siste meldingene du utvekslet med den kontakten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
nb: Vis tidligere meldinger i nye pratevinduer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
nb: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
nb: Importer historie …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
nb: Meldingsfilter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
nb: Alle meldinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
nb: Bare innkommende

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
nb: Bare utgående

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
nb: Dato

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
nb: Kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
nb: Søk:

en: Get History From &Kopete...
nb: Hent historie fra &Kopete …

en: Parsing history from kopete ...
nb: Tolker historie fra kopete …

en: History2
nb: Historie2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
nb: Importer historie fra andre Kopete-programtillegg, pidgin …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
nb: Importer historie

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
nb: Vannrett visningsoppløsning (PPT).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
nb: Loddrett visningsoppløsning (PPT).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
nb: LaTeX include-fil.

en: Preview Latex Images
nb: Forhåndsvis LaTeX-bilder

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
nb: Meldinga du skriver inneholder ikke noe LaTeX. En LaTeX-formel må være omsluttet av to $-tegn:  $$formel$$

en: No LaTeX Formula
nb: Ingen LaTeX-formel

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
nb: <b>Forhåndsvisning av LaTeX-meldinga: </b><br/>%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
nb: Kan ikke finne «convert»-programmet til Magick.
    convert trengs for å kunne vise LaTeX-formler.
    Hent pakken hos www.imagemagick.org eller fra din distribusjons pakkebehandler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
nb: Programtillegget KopeTeX gjør at Kopete kan vise LaTeX-formler i pratevinduet. Senderen må plassere to $-tegn rundt formelen, dvs: $$formel$$
    For at dette programtillegget skal virke må ImageMagick-programmet convert være installert.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
nb: LaTeX include-fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
nb: Visningsoppløsning (PPT):

en: Unknown artist
nb: Ukjent artist

en: Unknown album
nb: Ukjent album

en: Unknown track
nb: Ukjent spor

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
nb: Meldingshode for den  annonserte meldinga.

en: Now listening to:
nb: Lytter nå til:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
nb: Meldingskropp for den annonserte meldinga.

en: %track( by %artist)( on %album)
nb: %track ( av %artist)( på %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
nb: Sammenstilling når flere spor spilles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
nb: , og

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
nb: Vis uttrykkelig musikken det lyttes til via en meny eller /media-kommando.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
nb: Vis i pratevinduet den musikken som spilles av nå.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
nb: Vis musikken du hører på i stedet for statusmeldinga.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
nb: Vis musikken du hører på, lagt til statusmeldinga.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
nb: Bruk angitt mediaspiller.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
nb: Valgte mediespiller for kilde til lyd-annonser.

en: Send Media Info
nb: Send mediainformasjon

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
nb: Ingen av de støttede mediaspillerne spiller noe. (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet eller Qmmp)

en: Nothing to Send
nb: Ingenting å sende

en: USAGE: /media - Displays information on current song
nb: Bruk: /media – viser informasjon om musikken som spilles nå

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
nb: Lytter – Kopete ville fortelle hva jeg lytter til hvis jeg lyttet til noe på en støttet mediespiller.

en: Unknown player
nb: Ukjent spiller

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
nb: Lytter nå til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
nb: <b>Fortell om din musikksmak</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
nb: Meldin&g

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
nb: Bruk denne meldinga for å annonsere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
nb: %track, %artist, %album, %player blir erstattet hvis kjent.
     Uttrykk i parentes avhenger av at en erstatning blir gjort.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
nb: Start med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
nb: Lytter nå til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
nb: For hvert spor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
nb: %track (av %artist)(på %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
nb: Konjunksjon (hvis >1 spor):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
nb: A&nnonserer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
nb: Uttrykkelig &via «Verktøy → Send mediainfo»,
    eller skriv «media» i redigeringsområdet
     i pratevinduet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
nb: Vi&s i pratevinduet (automatisk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
nb: Vis &musikken du hører på
    i stedet for statusmeldinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
nb: Legg til i statusmeldi&nga

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
nb: Mediasp&iller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
nb: Bruk angitt media&spiller

en: Waiting for %1...
nb: Venter på %1 …

en: Checking if answers match...
nb: Ser etter om svarene stemmer …

en: Incoming authentication request from %1
nb: Innkommende autentiseringsforespørsel fra %1

en: Close
nb: Lukk

[ctx: @title]
en: Select authentication method
nb: Velg autentiseringsmetode

en: Question and Answer
nb: Spørsmål og Svar

en: Shared Secret
nb: Delt hemmelighet

en: Manual fingerprint verification
nb: Manuell verifisering av fingeravtrykk

[ctx: @title]
en: Question and Answer
nb: Spørsmål og Svar

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
nb: Oppgi et spørsmål som bare %1 kan svare på:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
nb: Skriv svaret på spørsmålet:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
nb: Autentiserer mot %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
nb: %1 vil gjerne bekrefte din autentisering. Svar på følgende spørsmål i feltet nedenfor:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
nb: Delt hemmelighet

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
nb: Oppgi et hemmelig passord som bare du og  %1 kjenner:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
nb: Autentiserer mot %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
nb: Oppgi det hemmelige passordet som bare du og %1 kjenner:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
nb: Manuell verifisering

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
nb: Kontakt %1 på en annen sikker måte og verifiser at følgende fingeravtrykk er riktig:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
nb: Jeg har ikke

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
nb: Jeg har

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
nb: verifisert at dette faktisk er riktig fingeravtrykk for %1

en: Authentication successful
nb: Autentiseringen var vellykket

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
nb: Autentisering med %1 vellykket. Samtalen er nå sikret.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
nb: <b>%1</b> har autentisert deg. Kanskje du også vil autentisere denne kontakten ved å stille ditt eget spørsmål.

en: Authentication failed
nb: Mislykket autentisering

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
nb: Autentisering mot %1 mislyktes, For å være sikker på at du ikke snakker med en bedrager, så forsøk igjen med den manuelle metoden med fingeravtrykk. Merk at samtalen nå er usikret.

en: Authentication aborted
nb: Autentisering avbrutt

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
nb: %1 har avbrutt autentiseringsprosessen, For å være sikker på at du ikke snakker med en bedrager, så forsøk igjen med den manuelle metoden med fingeravtrykk.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
nb: –Still %1 et spørsmål som bare du og han/hun vet svaret på. Hvis svaret ikke stemmer kan det hende du snakker med en bedrager.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
nb: Velg en hemmelighet som bare du og %1 vet. Hvis hemmeligheten ikke stemmer kan det være at du snakker med en bedrager. Ikke send hemmeligheten gjennom pratevinduet, for da kan denne autentiseringsmetoden lett knekkes.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
nb: Verifiser fingeravtrykket til %1 manuelt, for eksempel ved en telefonsamtale eller signert og verifisert e-post.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
nb: Autentiserer kontakten …

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
nb: Krypter alltid utgående meldinger

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
nb: Krypter meldinger automatisk hvis motparten støtter OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
nb: Krypter meldinger hvis motparten ber om en OTR-forbindelse

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
nb: Krypter aldri utgående meldinger

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
nb: OTR-innstillinger

en: OTR Encryption
nb: OTR-kryptering

en: Start OTR Session
nb: Start OTR-økt

en: End OTR Session
nb: Avslutt OTR-økt

en: Authenticate Contact
nb: Autentiser kontakt

en: Refresh OTR Session
nb: Frisk opp OTR-økta

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
nb: <b>Mottok et nytt fingeravtrykk fra <a>%1</a>. Denne kontakten bør autentiseres.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
nb: <b>Privat OTR-økt startet.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
nb: <b>Uverifisert OTR-økt startet.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
nb: <b>OTR-økt avsluttet. Merk at samtalen nå ikke er sikret</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
nb: <b>OTR-forbindelse ble oppfrisket.</b>

en: Error occurred encrypting message.
nb: Det oppsto en feil da meldinga ble kryptert.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
nb: Du sendte krypterte data til %1, som ikke ventet det.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
nb: Du sendte en uleselig kryptert melding.

en: You transmitted a malformed data message.
nb: Du sendte en misdannet datamelding.

en: [resent]
nb: [sendt om]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
nb: Autentisering med <b>%1</b> vellykket. Samtalen er nå sikret.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
nb: Autentisering med <b>%1</b> mislyktes. Samtalen er  nå ikke sikret.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
nb: Du forsøkte å sende en ukryptert melding til %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
nb: Det oppsto en feil mens meldinga ble kryptert. Meldinga ble ikke sendt.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
nb: %1 har alt lukket sin private tilkobling til deg. Din melding ble ikke sendt. Du må enten avslutte din private tilkobling eller starte den på nytt.

en: OTR error
nb: OTR-feil

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
nb: Vi mottar våre egne OTR-meldinger. Du forsøker å snakke med deg selv, eller noen reflekterer meldingene dine tilbake til deg.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
nb: <b>Den siste meldinga til %1 ble sendt på nytt.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
nb: <b>Den krypterte meldinga mottatt fra %1 kan ikke leses, siden dere ikke kommuniserer privat nå.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
nb: Vi mottok en uleselig kryptert melding fra %1.

en: We received a malformed data message from %1.
nb: Vi mottok en misdannet melding fra %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
nb: <b>Følgende melding mottatt fra %1 var <i>kikke</i> kryptert. [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
nb: %1 har sendt en kryptert melding som var ment for en annen økt. Hvis du er logget inn flere ganger kan en annen økt ha mottatt meldinga.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
nb: <b>%1</b> avsluttet OTR-økta. Du bør gjøre det samme.

en: An error occurred while encrypting the message.
nb: Det oppsto en feil mens meldinga ble kryptert.

en: Terminating OTR session.
nb: Avslutter OTR-økt.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
nb: <b>Autentisering avbrutt. Merk at samtalen nå ikke er sikret.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
nb: <b>Autentiserer kontakten …</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
nb: Det finnes ikke noe fingeravtrykk.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
nb: Ubrukt

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
nb: Privat

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
nb: Ikke verifisert

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
nb: Ferdig

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
nb: Ikke privat

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
nb: Nei

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
nb: &OTR-praksis

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
nb: &Standard

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
nb: All&tid

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
nb: &Opportunistisk

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
nb: &Manuelt

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
nb: Al&dri

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
nb: Din praksisinnstilling tillater ikke krypterte økter  til denne kontakten.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
nb: Forsøker å friske opp OTR-økt med <b>%1</b> …

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
nb: Forsøker å starte en privat OTR-økt med <b>%1</b> …

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
nb: Den valgte kontoen har allerede en nøkkel. Vil du lage en ny?

en: Overwrite key?
nb: Overskrive nøkkelen?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
nb: Kontakt %1 på en annen sikker måte og verifiser at følgende fingeravtrykk er riktig:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
nb: Er du sikker på at du vil stole på dette fingeravtrykket?

en: Verify fingerprint
nb: Verifiser fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
nb: Innstillinger for OTR programtillegg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
nb: Private nøkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
nb: Konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
nb: &Generer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
nb: Intet fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
nb: Standard OTR-praksis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
nb: Krypter alltid meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
nb: All&tid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
nb: &Manuelt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
nb: Krypter meldinger automatisk hvis motparten støtter OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
nb: &Opportunistisk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
nb: Krypter aldri meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
nb: Al&dri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
nb: Kje&nte fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
nb: Kontakt-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
nb: Verifisert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
nb: Protokoll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
nb: &Verifiser fingeravtrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
nb: &Glem fingeravtrykk

en: Please wait
nb: Vent litt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
nb: Vent litt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
nb: Vent mens den private nøkkelen blir laget

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
nb: Innkommende

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
nb: Utgående

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
nb: Begge retninger

en: HTML Message Body
nb: Meldingskropp i HTML

en: Plain Text Message Body
nb: Ren tekst meldingskropp

en: Kopete Message XML
nb: Kopete meldings-XML

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
nb: Innkommende

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
nb: Utgående

en: Path
nb: Sti

en: Direction
nb: Retning

en: Pipe Contents
nb: Send innhold i rør

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
nb: Røret %1 returnerte misdannet XML til programtillegget for rør. Feilen er:
    
    %2
    
    på linje %3 og kolonne %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
nb: Velg program eller skript som meldinger skal sendes gjennom

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
nb: &Legg til …

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
nb: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
nb: Legg til en eksisterende metakontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
nb: Oppgi en annen kontakt

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
nb: Tillat alle å sende deg meldinger.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
nb: Tillat ingen å sende deg meldinger, unntatt kontaktene på hvitelista.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
nb: Tillat alle å sende deg meldinger, unntatt kontaktene på svartelista.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
nb: Kontakter på  hvitlista.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
nb: Kontakter på svartelista.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
nb: Kast meldinger som inneholder minst ett av følgende ord.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
nb: Ord å se etter.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
nb: Kast meldinger som inneholder alle følgende ord.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
nb: Filtrer etter avsender

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
nb: Tillat meldinger bare fra kontakter på hvitelista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
nb: Svarteliste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
nb: Tillat alle meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
nb: Tillat meldinger bare fra kontakter på mi kontaktliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
nb: Tillat alle meldinger unntatt meldinger fra kontakter på svartelista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
nb: Hvitliste:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
nb: Filtrer etter innhold (ordlister atskilt med kommaer)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
nb: Kast meldinger som inneholder alle følgende ord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
nb: Kast meldinger som inneholder minst ett av følgende ord:

en: Add to WhiteList
nb: Legg til i hvitlista

en: Add to BlackList
nb: Legg til i svartelista

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
nb: En melding fra %1 ble droppet, fordi denne kontakten ikke er på din hvitliste.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
nb: En melding fra %1 ble droppet, fordi denne kontakten er på din svarteliste.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
nb: En melding fra %1 ble droppet, fordi denne kontakten ikke er på din kontaktliste.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
nb: En melding fra %1 ble droppet fordi den inneholdt et svartelistet ord.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
nb: En melding fra %1 ble droppet fordi den inneholdt svartelistede ord.

en: Add Contact to Whitelist
nb: Legg til kontakt til hvitlista

en: Add Contact to Blacklist
nb: Legg til kontakt til svartelista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
nb: Personvern

en: Statistics for %1
nb: Statistikk for %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
nb: Nøkkel:  <font color="%1">Tilkoblet</font>  <font color="%2">Borte</font>  <font color="%3">Frakoblet</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
nb: <h1>Statistikk for %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
nb: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">Generelt</a></b><br/><span title="Select the a day or a month to view the stat for"><b>Dager: </b><a href="dayofweek:1">Mandag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tirsdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Onsdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Torsdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Fredag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Lørdag</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Søndag</a><br/><b>Måneder: </b><a href="monthofyear:1">Januar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Februar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Mars</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Mai</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Juni</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Juli</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Oktober</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">Desember</a>&nbsp;</span></div><br/>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
nb: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>I dag</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>Fra</td><td>Til</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
nb: <b title="Total tid %1 var synlig">Total synlig tid :</b> %2 <br />

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
nb: <b title="Total tid  %1 var tilkoblet">Total tilkoblet tid :</b> %2<br />

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
nb: <b title="Total tid  %1 var borte">Total opptatt tid :</b> %2<br />

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
nb: <b title="Total tid  %1 var frakoblet">Total frakoblet tid :</b> %2

en: General information
nb: Generell informasjon

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
nb[0]: <b>Gjennomsnittlig meldingslengde:</b> %1 tegn<br/>
nb[1]: <b>Gjennomsnittlig meldingslengde:</b> %1 tegn<br/>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
nb[0]: <b>Tid mellom to meldinger: </b> %1 sekund
nb[1]: <b>Tid mellom to meldinger: </b> %1 sekunder

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
nb: <b title="The last time you talked with %1">Siste samtale :</b> %2<br/>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
nb: <b title="Siste gang %1 var tilkoblet eller borte">Siste gang kontakten var til stede :</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
nb: Gjeldende status

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
nb: er <b>%1</b> siden <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
nb: Når var denne kontakten synlig?<br /> Alle grafer er i 24 blokker, én pr. time, som omfatter ett døgn. %1 er til venstre, og %2 til høyre.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
nb: Mellom %1 og %2 var  %3 synlig %4% av timen.

en: Online time
nb: Tilkoblet tid

en: Away time
nb: Borte-tid

en: Offline time
nb: Frakoblet tid

en: online
nb: tilkoblet

en: away
nb: borte

en: offline
nb: frakoblet

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
nb: Mellom %1 og %2 var  %3 %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
nb: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>Fra</td><td>Til</td></tr>

en: View &Statistics
nb: Vis &statistikk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
nb: &Kalendervisning

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
nb: &Farger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
nb: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
nb: Flytt &opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
nb: Flytt &ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
nb: Tilfeldig rekkefølge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
nb: Endre global forgrunnsfarge for tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
nb: Endre farge for hver bokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
nb: Endre farge for hvert ord

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
nb: Effekter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
nb: Du5t35kr1ft

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
nb: BokStaVbøLgeR

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
nb: Standard lokalt språk:

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
nb: Oversettertjeneste:

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
nb: Ikke oversett innkommende meldinger

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
nb: Vis original innkommende melding

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
nb: Oversett innkommende melding direkte

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
nb: Ikke oversett utgående meldinger

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
nb: Vis original utgående melding

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
nb: Oversett utgående melding direkte

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
nb: Vis dialog før meldingen sendes

en: Translator Plugin
nb: Oversetter-programtillegg

en: Translate
nb: Oversett

en: Detect language
nb: Oppdag språk

en: Albanian
nb: Albansk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Azerbaijani
nb: Aserbajdsjansk

en: Basque
nb: Baskisk

en: Belarusian
nb: Hviterussisk

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Chinese (Simplified)
nb: Forenklet kinesisk

en: Chinese (Traditional)
nb: Tradisjonelt kinesisk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: English
nb: Engelsk

en: Estonian
nb: Estisk

en: Filipino
nb: Filipinsk

en: Finnish
nb: Finsk

en: French
nb: Fransk

en: Galician
nb: Galicisk

en: Georgian
nb: Georgisk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: Haitian Creole
nb: Haitisk Kreolsk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Irish
nb: Irsk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Latvian
nb: Latvisk

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: Macedonian
nb: Makedonsk

en: Malay
nb: Malayisk

en: Maltese
nb: Maltesisk

en: Norwegian
nb: Norsk

en: Persian
nb: Persisk

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Russian
nb: Russisk

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Welsh
nb: Walisisk

en: Yiddish
nb: Jiddisk

en: Set &Language
nb: Oppgi &språk

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
nb: %2
    Auto-oversatt: 
     %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
nb: %2<br/>Auto-oversatt:  <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
nb: Oversettertjeneste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
nb: Standard lokalt språk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
nb: Innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
nb: Ikke oversett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
nb: Vis originalmelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
nb: Oversett direkte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
nb: Utgående meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
nb: Vis dialog før sending

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
nb: Største antall forhåndsvisninger

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
nb: Skal bildet skaleres

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
nb: Skal antall forhåndsvisninger begrenses?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
nb: Skaler bilder til bredden

en: Preview of:
nb: Forhåndsvisning av:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
nb: Foretrukket forhåndsvisning av bilder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
nb: Hvis dette er krysset av blir bare så mange bilder som angitt lastet ned og vist med forhåndsvisning.
    Hvis det ikke er krysset av blir antall forhåndsvisninger ubegrenset.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
nb: &Begrens antall forhåndsvisninger:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
nb: Største antall bilder som skal lastes ned og forhåndsvises.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
nb: Skalering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
nb: Hvis dette er krysset av blir bilder skalert ned til oppgitt bredde.
    Ellers blir bilder ikke skalert i det hele tatt og vises i sin opprinnelige størrelse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
nb: Skaler &til:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
nb: Bredden som bilder skal skaleres ned til. Mindre bilder vises i opprinnelig størrelse.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
nb:  piksel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
nb: Forhåndsvis lenke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
nb: Lager et forhåndsvisningsbilde av lenka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
nb: Slå på forhåndsvisning av len&ker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
nb: A&vbryt opprettelse av forhåndsvisning etter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
nb: Etter oppgitt antall sekunder blir opprettelse av forhåndsvisningen avbrutt automatisk.
    Opprettelsen blir aldri avbrutt hvis det er oppgitt 0 sekunder.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
nb:  sekunder

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
nb: Forsinkelse i sekunder før fila oppdateres

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
nb: URL-en dit fila skal lastes opp

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
nb: HTML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
nb: XHTML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
nb: XML-formatering

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
nb: XML-transformasjon med et XSLT-stilark

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
nb: XSLT-stilark

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
nb: Erstatt protokolltekst med bilder i (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
nb: Bruk ett av IM-navnene dine som vist navn

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
nb: Bruk et annet navn som vist navn

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
nb: Ønsket vist navn:

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
nb: Ta med IM-adresser

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
nb: Det oppsto en feil ved opplasting av til stede-siden di.
    Sjekk stien, og skriverettigheter på målet.

en: Not yet known
nb: Ikke kjent ennå

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
nb: Laster opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
nb: L&ast opp til:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
nb: Formatering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
nb: HTML 4.01 Transitional med tegnkoding ISO-8859-1 (også kalt Latin 1)-

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
nb: HTML 4.01 Transitional formatering med tegnkoding ISO-8859-1 (også kalt Latin 1) 
    
    Denne versjonen burde lett kunne åpnes av de fleste nettlesere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
nb: HTML (en&kelt utseende)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
nb: Resultatsiden blir formatert med XHTML 1.0 Strict som anbefalt av W3C. Tegnkodingen er UTF-8.
    
    Merk at noen nettlesere ikke støtter XHTML. Du bør også se til at din nettjener sender med riktig mimetype, slik som application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
nb: XHTML (enkelt utseende)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
nb: Lagre utdata i XML-format med tegnsettet UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
nb: Lagre utdata i XML-format med UTF-8 tegnkoding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
nb: XML-transformasjon &med dette XSLT-stilarket:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
nb: Erstatter protokollnavnene, slik som MSN og IRC, med bilder.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
nb: Erstatter protokollnavnene, slik som MSN og IRC, med bilder.
    
    Merk at du må kopiere PNG-filene på plass manuelt.
    
    Som standard brukes følgende filer:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
nb: Er&statt protokolltekst med bilder i (X)HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
nb: Br&uk ett av IM-navnene dine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
nb: Ta med &IM-adresser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
nb: Bruk et annet &navn:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
nb: Klarer ikke publisere Bonjour-tjenesten. For tiden virker programtillegget for Bonjour bare med Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
nb: Kan ikke koble til den lokale mDNS-tjeneren. Pass på at Avahi-nissen kjører

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
nb: Konto-innstillinger – Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
nb: &Grunnleggende oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
nb: Kontoinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
nb: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
nb: Bonjour-protokollen krever at du minst oppgir et navn. Navnet kan være på formen «Fullt Navn@vertsnavn»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Bonjour-protokollen tillater ikke at du legger til kontakter. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontakter vil komme til syne etterhvert som de kobler til.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Hvis du forventer å se en kontakt, men som ikke dukker opp,</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Se til at din lokale mDNS-tjener (avahi-daemon) kjører som den skal.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Kjør "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> i konsole og se til at du kan se kontakten der.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Se til at portene 5353/UDP og 5298/TCP er åpne i brannmuren</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
nb: &Tilkoblet

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
nb: Borte

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
nb: &Borte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
nb: &Frakoblet

en: &Search for Friends
nb: &Søker etter venner

en: Export Contacts to Server
nb: Eksporter kontakter til tjener

en: Import Contacts from Server
nb: Importer kontakter fra tjener

en: Delete Contacts from Server
nb: Slett kontakter fra tjener

en: Export Contacts to File...
nb: Eksporter kontakter til fil …

en: Import Contacts from File...
nb: Importer kontakter fra fil …

en: Only for Friends
nb: Bare for venner

en: Go O&nline
nb: Koble &til

en: Set &Busy
nb: Angi &opptatt

en: Set &Invisible
nb: Angi &usynlig

en: Go &Offline
nb: Bli &frakoblet

en: Set &Description...
nb: Angi &beskrivelse …

en: Export Contacts on change
nb: Eksporter kontakter ved endring

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
nb: det var ikke mulig å koble til med SSL, forsøker uten.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
nb: klarer ikke koble til Gadu-Gadu-tjeneren («%1»).

en: Connection Error
nb: Tilkoblingsfeil

en: Imported contacts list is empty.
nb: Importert kontaktliste er tom.

en: Contacts imported.
nb: Kontakter importert.

en: Contacts exported.
nb: Kontakter eksportert.

en: Contacts deleted from the server.
nb: Kontakter slettet fra tjeneren.

en: Save Contacts List for Account %1 As
nb: Lagre kontaktliste for konto %1 som

en: Unable to create temporary file.
nb: Klarte ikke opprette midlertidig fil.

en: Save Contacts List Failed
nb: Lagre kontaktliste mislyktes

en: Load Contacts List for Account %1 As
nb: Last inn kontaktliste for konto %1 som

en: Contacts List Load Has Failed
nb: Mislykket lasting av kontakliste

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
nb: Borte-dialog

en: Unable to retrieve token.
nb: Klarer ikke hente merke.

en: Registration FAILED
nb: Registrering MISLYKKET

en: Unknown connection error while retrieving token.
nb: Ukjent tilkoblingsfeil under merkehenting.

en: Token retrieving status: %1
nb: Status for merkehenting: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
nb: Problem med å hente Gadu-Gadu-merke

en: Unknown connection error while registering.
nb: Ukjent tilkoblingsfeil under registrering.

en: Registration status: %1
nb: Registreringsstatus: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
nb: Gadu-Gadu registreringsfeil

en: Registration Finished
nb: Registrering ferdig

en: Registration has been completed successfully.
nb: Registrering fullført med vellykket resultat.

en: Registration Error
nb: Registreringsfeil

en: Incorrect data sent to server.
nb: Ukorrekte data sendt til tjener.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
nb: Passordpåminning avsluttet for tidlig på grunn av et tilkoblingsproblem.

en: Success
nb: Vellykket

en: Unsuccessful. Please retry.
nb: Mislykket. Forsøk igjen.

en: Remind Password
nb: Minn om passord

en: Remind password finished:
nb: Passordpåminning ferdig:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
nb: Endring av passord avsluttet for tidlig på grunn av et tilkoblingsproblem.

en: State Error
nb: Tilstandsfeil

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
nb: Endring av passord avsluttet for tidlig på grunn av et økt-problem (forsøk igjen senere).

en: Changed Password
nb: Endret passord

en: Your password has been changed.
nb: Passordet er blitt endret.

en: Show Profile
nb: Vis profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
nb: <qt>Koble til for å ta vekk en kontakt fra kontaktlista.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
nb: Gadu-Gadu programtillegg

en: &Resume
nb: &Gjenoppta

en: Over&write
nb: Over&skriv

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
nb: Fila %1 finnes fra før, skal du gjenoppta den eller overskrive den

en: File Exists: %1
nb: Fil finnes: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
nb: Tilkobling til motparten nektet, muligens lytter den ikke etter innkommende anrop.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
nb: Motparten ville ikke godta filoverføringen.

en: File-transfer handshake failure.
nb: Sikkerhetssamtalen for filoverføring mislyktes.

en: File transfer had problems with the file.
nb: Filoverføringen hadde vansker med fila.

en: There was network error during file transfer.
nb: Det oppsto en nettverksfeil under filoverføringen.

en: Unknown File-Transfer error.
nb: Ukjent feil ved filoverføring.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
nb: <p align="center">Henter fra tjener</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
nb: <b>Registrering MISLYKTES.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
nb: <b>Oppgi UIN.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
nb: <b>UIN må være et positivt tall.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
nb: <b>Oppgi passord.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
nb: <b>Mislykket oppstart av lyttesokkel for DCC, dcc virker ikke nå.</b>

en: Edit Contact's Properties
nb: Rediger kontaktens egenskaper

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
nb: Blokkert

en: A&way
nb: &Borte

en: B&usy
nb: O&pptatt

en: I&nvisible
nb: U&synlig

en: Search &More...
nb: Søk &mer …

en: Gadu-Gadu Public Directory
nb: Offentlig Gadu-Gadu-katalog

en: &New Search
nb: &Nytt søk

en: S&earch
nb: Sø&k

en: &Add User...
nb: &Legg til bruker …

en: &Close
nb: Lu&kk

en: Register New Account
nb: Registrer ny konto

en: &Register
nb: &Registrer

en: Retrieving token
nb: Henter merke

en: Please enter a valid E-Mail Address.
nb: Du må oppgi en gyldig e-postadresse.

en: Please enter the same password twice.
nb: Oppgi samme passord to ganger.

en: Password entries do not match.
nb: Passordene stemmer ikke.

en: Please enter the verification sequence.
nb: Oppgi verifiseringsstrengen.

en: Account created; your new UIN is %1.
nb: Konto opprettet, din nye UIN er %1.

en: Registration failed: %1
nb: Registrering mislyktes: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
nb: Registrering var mislykket, forsøk igjen.

en: You are not connected to the server.
nb: Du er ikke koblet til tjeneren.

en: You have to be connected to the server to change your status.
nb: Du må være koblet til tjeneren for å kunne endre din status.

en: idle
nb: inaktiv

en: resolving host
nb: finner vert

en: connecting
nb: kobler til

en: reading data
nb: leser data

en: error
nb: feil

en: connecting to hub
nb: kobler til nettnav

en: connecting to server
nb: kobler til tjener

en: retrieving key
nb: henter nøkkel

en: waiting for reply
nb: venter på svar

en: connected
nb: tilkoblet

en: sending query
nb: sender forespørsel

en: reading header
nb: leser hode

en: parsing data
nb: tolker data

en: done
nb: ferdig

en: TLS connection negotiation
nb: Forhandling om TLS-forbindelse

en: unknown
nb: ukjent

en: Resolving error.
nb: Navnefeil.

en: Connecting error.
nb: Tilkoblingsfeil.

en: Reading error.
nb: Lesefeil.

en: Writing error.
nb: Skrivefeil.

en: Unknown error number %1.
nb: Ukjent feilnummer %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
nb: Klarer ikke løse opp tjeneradressen. DNS-feil.

en: Unable to connect to server.
nb: Klarer ikke koble til tjeneren.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
nb: Tjeneren sender feil data. Protokollfeil.

en: Problem reading data from server.
nb: Problem ved mottak av data fra tjeneren.

en: Problem sending data to server.
nb: Problem ved sending av data til tjeneren.

en: Incorrect password.
nb: Feil passord.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
nb: Klarer ikke koble til over kryptert kanal.
    Forsøk å slå av støtte for kryptering i innstillingene for Gadu-kontoen og koble til igjen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
nb: Bruker-ID for den Gadu-Gadu-kontoen du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
nb: Bruker-ID for den Gadu-Gadu-kontoen du vil legge til.  Dette skal være i form av et tall (ingen mellomrom, ingen desimaltegn).  Dette feltet er påkrevet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
nb: <i>(for eksempel: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
nb: Fornavn på kontakten du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
nb: Fornavn på kontakten du vil legge til.  Dette kan også inneholde et mellomnavn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
nb: &Fornavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
nb: Etternavn på kontakten du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
nb: Etternavn (familienavn) på kontakten du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
nb: &Etternavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
nb: Et kallenavn på kontakten du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
nb: K&allenavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
nb: E-postadresse for denne kontakten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
nb: &E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
nb: &Telefonnummer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
nb: Kryss av om du vil at denne kontakten ikke skal være med i «Bare for venner»-modus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
nb: Frakoblet for kontakt når du oppgir «&Bare for venner»

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
nb: Gruppe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
nb: Velg status – som standard er det Tilkoblet status som er valgt,
    så alt du trenger gjøre er å taste inn beskrivelsen.
    Velger du Frakoblet, så blir du koblet fra, med den oppgitte beskrivelsen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
nb: Sett din status til Tilkoblet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
nb: Sett din status til Tilkoblet, som viser at du er tilgjengelig for prat med alle som vil.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
nb: Setter status til Opptatt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
nb: Setter status til Opptatt, som viser at du kanskje ikke bør plages med tørrprat, og kanskje ikke kan svare med en gang.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
nb: Setter status til Usynlig, slik at andre brukere ikke ser at du er der.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
nb: Setter status til Usynlig, slik at andre brukere ikke ser at du er der (de ser at du er Frakoblet.)  Men du kan fremdeles prate, og se om andre er tilkoblet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
nb: Velg denne statusen for å koble fra, med beskrivelsen gitt nedenfor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
nb: Beskrivelse av din status.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
nb: Beskrivelse av din status (opptil 70 tegn).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
nb: &Melding:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
nb: Konto-innstillinger – Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
nb: Bruker-ID for Gadu-gadu-kontoen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
nb: Bruker-ID for Gadu-gadu-kontoen din.  Dette skal være gitt som et tall (ingen desimaltegn, ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
nb: Kryss av for å slå av automatisk tilkobling. Hvis det er krysset av, kan du koble til denne kontoen manuelt med ikonet nederst i Kopetes hovedvindu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
nb: I&kke ta med i alle-tilkobling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
nb: Registrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til Gadu-Gadu-nettet trenger du en Gadu-Gadu-konto. <br/><br/>
    Hvis du ikke har en slik konto, så trykk på knappen for å lage en.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
nb: Registrer ny konto på dette nettverket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
nb: Re&gistrer ny konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
nb: &Konto-innstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
nb: Innstillinger for tilkobling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
nb: Informasjon om tilkobling til mellomtjenere for hver tilkoblede tjener, i tilfelle hovedtjeneren med last-balansering svikter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
nb: Dette valget brukes hmver gang Gadu-Gadus lastbalanserende hovedtjener svikter.  Hvis det er krysset av vil Kopete forsøke å koble til de virkelige tjenerne direkte ved å bruke mellomlagrede data om dem.  Dette hindrer forbindelsesfeil når hovedtjeneren ikke svarer. I praksis hjelper dette svært sjelden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
nb: Inform&asjon om mellomtjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
nb: Br&uk direkte tilkoblinger (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
nb: Hold din lokale kontaktliste synkronisert med tjenerens. Endringer i den lokale liste vil medføre at lista eksporteres til tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
nb: &Eksporter kontaktliste ved endring

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
nb: Ved hver tilkobling vil Kopete importere din liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
nb: I&mporter kontaktliste ved oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
nb: &Ignorer dem som ikke er på kontaktlista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
nb: Om du vil slå på SSL-kryptert samtale med tjeneren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
nb: Om du vil slå på SSL-kryptert samtale med tjeneren.  Merk at dette ikke er kryptering bruker-til-bruker, men kryptert kommunikasjon med tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
nb: Bruk protokollkr&yptering (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
nb: Hvis tilgjengelig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
nb: Påkrevet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
nb: B&rukerinformasjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
nb: Brukerinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
nb: <p align="center">Du må være tilkoblet for å kunne endre din personlige Informasjon.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
nb: Pikenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
nb: Opprinnelsesby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
nb: Verdier nedenfor vil bli brukt i søk, men ikke vist i resultater.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
nb: Fornavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
nb: Etternavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
nb: Ditt kallenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
nb: Kjønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
nb: Fødselsår:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
nb: By:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
nb: Kvinne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
nb: Mann

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
nb: &Filoverføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
nb: Globale DCC-innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
nb: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Disse valgene påvirker <b>alle</b> Gadu-Gadu-kontoer.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
nb: &Overstyr standardoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
nb: Lokal &IP-adresse /

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
nb: Registrer ny konto – Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
nb: En bekreftelse på passordet du vil bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
nb: En bekreftelse på passordet du vil bruke for denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
nb: Gjenta pass&ordet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
nb: Passordet du vil bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
nb: Passordet du vil bruke for denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
nb: Din e-postadrrese.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
nb: Den e-postadressen du vil bruke til å registrere denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
nb: &E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
nb: Teksten fra bildet nedenfor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
nb: Teksten fra bildet nedenfor.  Dette brukes for å hindre misbruk fra registreringsskripter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
nb: &Verifiseringsstreng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
nb: &Passord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
nb: Gadu-Gadu registreringsstreng

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
nb: Dette feltet inneholdet et bitkart-bilde med et tall som du må taste inn i feltet <b>Verifiseringsstreng</b> over for å registrere en ny konto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
nb: <i>Skriv inn bokstaver og tall vist i bildet over i feltet <b>Verifiseringsstreng</b>. Dette burkes for å hindre misbruk ved automatisk registrering.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
nb: Søk med oppgitte data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
nb: Kallenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
nb: Alder fra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
nb: til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
nb: Be om informasjon om brukeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
nb: Brukernummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
nb: Slå opp bare de som er tilkoblet nå

en: &Set Auto-Reply...
nb: &Oppgi autosvar …

en: &Join Channel...
nb: &Gå inn i kanal …

en: &Manage Privacy...
nb: &Håndter personvern …

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
nb: SSL-støtte kunne ikke klargjøres for konto %1. Dette er sannsynligvis fordi tilleggsprogrammet  QCA TLS ikke er installert på systemet ditt.

en: GroupWise SSL Error
nb: GroupWise SSL-feil

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
nb: Kopete klarte ikke å sende den siste meldinga med konto:  «%1».
     Hvis du har muligheten kan du sende konsoll-utdata fra Kopete til <wstephenson@novell.com>  for å få det analysert.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
nb: Klarte ikke å sende melding på konto «%1»

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
nb: Kopete: Konflikt med endringer gjort i frakoblet tilstand

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
nb: Mens du var frakoblet skjedde det en endring i din GroupWise kontaktliste som ga en uløselig konflikt.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
nb: Kopete klarte ikke koble til tjeneren for GroupWise Messenger med konto «%1».
    Sjekk tjener- og portinnstillinga og forsøk igjen.

en: Unable to Connect '%1'
nb: Klarer ikke koble til «%1»

en: The host name does not match the one in the certificate.
nb: Vertsnavnet stemmer ikke med navnet i sertifikatet.

en: The certificate is invalid.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig.

en: No certificate was presented.
nb: Det ble ikke presentert noe sertifikat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
nb: Sertifikatutsteder avviste sertifikatet.

en: The certificate is not trusted.
nb: Dette sertifikatet er ikke tiltrodd.

en: The signature is invalid.
nb: Signaturen er ikke gyldig.

en: The Certificate Authority is invalid.
nb: Sertifikatutsteder er ugyldig.

en: Invalid certificate purpose.
nb: Ugyldig formål for sertifikatet.

en: The certificate is self-signed.
nb: Sertifikatet er selvsignert.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
nb: Overskredet største lengde for sertifikatkjede.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet er utløpt.

en: The Certificate Authority has expired.
nb: Sertifikatutsteder er utløpt.

en: Validity is unknown.
nb: Ukjent gyldighet.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nb: <qt><p>Identitet og sertifikat for tjener %1 kunne ikke valideres for konto %2:</p><p> %3</p><p>%4</p><p>Vil du fortsette?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nb: <qt><p>Sertifikatet for tjener %1 kunne ikke valideres for konto %2: %3</p> <p>Vil du fortsette?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
nb: Problem med GroupWise tilkoblingssertifikat

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
nb: Autosvar fra %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
nb: Kringkastet melding fra %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
nb: Kringkastet systemmelding fra %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
nb: Kontakten %1 kunne ikke legges til kontaktlista, feilmeldinga var: %2

en: Error Adding Contact
nb: Feil ved innlegging av kontakt

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
nb: Kopete: Logget inn som %1 annetsteds

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
nb: Du er blitt koblet fra GroupWise Messenger fordi du logget inn som %1 annetsteds

en: %1 has been invited to join this conversation.
nb: %1 er blitt invitert til denne samtalen.

en: Enter Auto-Reply Message
nb: Skriv inn autosvar-melding

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
nb: Oppgi en autosvar-melding som blir vist brukere som sender deg meldinger mens du er Borte eller Opptatt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
nb: &Kontonavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
nb: Kontonavnet til kontoen du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
nb: Kontakt-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
nb: &Ekko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
nb: Se det!  Bare en mulighet. Kunne du lage en nedtrekksliste av dette og legge til Null?

en: Unblock User
nb: Ta bort blokkering for bruker

en: Block User
nb: Blokker bruker

en: %1|Blocked
nb: %1|Blokkert

en: &Invite
nb: &Inviter

en: Security Status
nb: Sikkerhetsstatus

en: Conversation is secure
nb: Samtalen er sikret

en: Archiving Status
nb: Arkiveringsstatus

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å starte en prat: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
nb: Meldinga kunne ikke sendes. Du kan ikke sende meldinger mens din status er «Vis frakoblet».

en: &Other...
nb: &Annet …

en: Enter Invitation Message
nb: Skriv inn invitasjonsmelding

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
nb: Oppgi grunn for invitasjonen, eller la den være uten årsak:

en: Search for Contact to Invite
nb: Søk etter kontakt å invitere

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
nb: (utestående)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
nb: Alle andre deltakere har forlatt samtalen, og andre invitasjoner er ennå utestående. Dine meldinger blir ikke levert før noen andre blir med i praten.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
nb: %1 har avvist en invitasjon til å bli med på denne samtalen.

en: Conversation is being administratively logged
nb: Samtalen blir administrativt logget.

en: Conversation is not being administratively logged
nb: Samtalen blit ikke administrativt logget.

en: This conversation is secured with SSL security.
nb: Denne samtalen er sikret med SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
nb: Denne samtalen blir administrativt logget.

en: A&vailable
nb: &Tilgjengelig

en: Appear Offline
nb: Vis som frakoblet

en: A&ppear Offline
nb: Vi&s som frakoblet

en: Invalid Status
nb: Ugyldig status

en: Auto Reply Message
nb: Autosvar-melding

en: Common Name
nb: Vanlig navn

en: Access denied
nb: Tilgang nektes

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Password expired
nb: Passordet er utløpt

en: Invalid password
nb: Ugyldig passord

en: User not found
nb: Bruker finnes ikke

en: Attribute not found
nb: Egenskapen finnes ikke

en: User not enabled
nb: Brukeren er ikke skrudd på

en: Directory failure
nb: Katalogsvikt

en: Host not found
nb: Vert ikke funnet.

en: Locked by admin
nb: Låst av administrator

en: Duplicate participant
nb: Duplikat av deltager

en: Server busy
nb: Tjeneren er opptatt

en: Object not found
nb: Gjenstanden finnes ikke

en: Directory update
nb: katalogoppdatering

en: Duplicate folder
nb: Mappa finnes fra før

en: Contact list entry already exists
nb: Elementet finnes allerede i kontaktlista

en: User not allowed
nb: Brukeren tillates ikke

en: Too many contacts
nb: For mange kontakter

en: Conference not found
nb: Konferansen finnes ikke

en: Too many folders
nb: For mange foldere

en: Server protocol error
nb: Feil ved serverprotokoll

en: Conversation invitation error
nb: Feil i invitasjon til samtale

en: User is blocked
nb: Brukeren er blokkert

en: Master archive is missing
nb: Hovedarkivet mangler

en: Expired password in use
nb: Det er brukt et utløpt passord

en: Credentials missing
nb: Akkreditivene mangler

en: Eval connection limit
nb: Beregn forbindelsesgrense

en: Unsupported client version
nb: Klientversjonen støttes ikke

en: A duplicate chat was found
nb: Det finnes en duplikat av denne praten

en: Chat not found
nb: Praten finnes ikke

en: Invalid chat name
nb: Ugyldig navn på praten

en: The chat is active
nb: Praten er aktiv

en: Chat is busy; try again
nb: Praten er opptatt. Prøv igjen

en: Tried request too soon after another; try again
nb: Forespørslene ble gjort for tett på hverandre. Prøv igjen

en: Server's chat subsystem is not active
nb: Tjenerens pratesystem er ikke i gang

en: The chat update request is invalid
nb: Forespørselen om å oppdatere praten er ugyldig

en: Write failed due to directory mismatch
nb: Skriving mislyktes fordi mapper ikke stemmer

en: Recipient's client version is too old
nb: Mottagerens klientversjon er for gammel

en: Chat has been removed from server
nb: Praten er blitt fjernet fra tjeneren

en: Unrecognized error code: %1
nb: Ukjent feilkode: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
nb: Konto-innstillinger – Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
nb: Kontonavnet på din konto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
nb: Br&uker-ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
nb: Kryss av for å slå av automatisk tilkobling.  Hvis det er krysset av, kan du koble til denne kontoen manuelt med ikonet nederst i Kopetes hovedvindu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
nb: IP-adressen eller vertsnavnet til tjeneren du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
nb: IP-adressen eller vertsnavnet til tjeneren du vil koble til (f.eks. im.dittfirma.no).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
nb: &Tjener:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
nb: Port på tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
nb: Port på tjeneren som du vil koble til (standard er 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
nb: Avanserte &innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
nb: Godta a&lltid invitasjoner

en: You need to be connected to be able to add contacts.
nb: Du må være koblet til for å kunne legge til kontakter.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
nb: Koble til GroupWise Messenger og forsøk igjen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
nb: &Enkelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
nb: Legg til ved bruk av

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
nb: Et delvis eller fullt navn. Stjerner hoppes over

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
nb: Oppgi del av eller hele kontaktens navn.  Samsvar vises nedenfor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
nb: Bruker-&ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
nb: Bruker&navn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
nb: En korrekt bruker-ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
nb: Bruk dette feltet til å legge til en kontakt hvis du allerede vet brukerens nøyaktige bruker-ID

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
nb: GroupWiseChatProperties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
nb: VISNINGSNAVN

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
nb: Brukeren som opprettet praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
nb: Spørring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
nb: Emne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
nb: En fraskrivelse for brukere som går inn i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
nb: Eier:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
nb: Emne for diskusjonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
nb: UKJENT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
nb: Største antall brukere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
nb: Opprettet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
nb: Fraskrivelse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
nb: Generell beskrivelse av praterommet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
nb: Største antall samtidige brukere tillatt i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
nb: Opprettet av:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
nb: Dato og klokkeslett da praterommet ble opprettet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
nb: Viser om praterommet blir arkivert på tjeneren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
nb: Arkivert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
nb: Brukeren som eier dette praterommet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
nb: Standardtilgang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
nb: Almen tillatelse til å lese meldinger i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
nb: Les melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
nb: Almen tillatelse til å skrive meldinger i praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
nb: Skriv melding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
nb: Almen tillatelse til å endre tilgangskontrolllista til praterommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
nb: Endre tilgangsrett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
nb: Tilgangskontrolliste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
nb: Tilgangstillatelser for bestemte brukere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
nb: Legg til en ny oppføring i tilgangskontroll-lista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
nb: Rediger en oppføring i tilgangskontroll-lista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
nb: Slett en oppføring i tilgangskontroll-lista

en: Chatroom properties
nb: Praterom-egenskaper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
nb: Oppf&risk

en: Search Chatrooms
nb: Let i praterom

en: Updating chatroom list...
nb: Oppdaterer praterom-liste …

en: Contact Properties
nb: Kontakt-egenskaper

en: Telephone Number
nb: Telefonnummer

en: Department
nb: Avdeling

en: Location
nb: Sted

en: Mailstop
nb: Postkasse

en: Personal Title
nb: Personlig tittel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
nb: Endre visningsnavnet brukt for denne kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
nb: &Vist navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
nb: Ytterligere egenskaper:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
nb: Ny kolonne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
nb: Søk i GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
nb: &Fornavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
nb: Br&uker-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
nb: &Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
nb: &Avdeling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
nb: inneholder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
nb: begynner med

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
nb: er lik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
nb: Etter&navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
nb: Tø&m

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
nb: &Resultater:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
nb: Deta&ljer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
nb: 0 tilsvarende brukere funnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
nb: B&orte-melding:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
nb: De endringene du nettopp gjorde får virkning neste gang du logger inn med GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
nb: GroupWise-innstillinger endred mens du er logget inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
nb: Hvem kan se om jeg er tilkoblet og sende meg meldinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
nb: Ti&llatt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
nb: &Blokker >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
nb: << &Tillat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
nb: &Legg til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
nb: Blo&kkert

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
nb: Håndter personvern for %1

en: Privacy settings have been administratively locked
nb: Personverninnstillinger er administrativt låst

en: <Everyone Else>
nb: <Alle andre>

en: Search for Contact to Block
nb: Søk etter kontakt å blokkere

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
nb: Du kan bare endre personverninnstillinger mens du er logget inn til GroupWise Messenger-tjeneren.

en: '%1' Not Logged In
nb: «%1» er ikke logget inn

en: Invitation to Conversation
nb: Invitasjon til samtale

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Searching
nb: Søker

en: 1 matching user found | %1 matching users found
nb[0]: Fant samsvar med 1 bruker
nb[1]: Fant samsvar med %1 brukere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
nb: <p align="right">Fra:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
nb: <p align="right">Sendt:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
nb: Invitasjonsdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
nb: Kontaktnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
nb: Invitasjonsmelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
nb: Vil du bli med i samtalen?

en: Temporary Network - %1
nb: Midlertidig nett – %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
nb: Nett importert fra tidligere versjon av Kopete, eller en URI for IRC

en: Join Channel...
nb: Gå inn i kanal …

en: Search Channels...
nb: Let i kanaler …

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
nb: <qt>Nettverket som er koblet til denne kontoen har ingen verter. Pass på at kontoen har et gyldig nettverk.</qt>

en: Network is Empty
nb: Nettverket er tomt

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
nb: <qt>Nettverket som er koblet til denne kontoen, <b>%1</b>, har ingen verter. Pass på at kontoen har et gyldig nettverk.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
nb: <qt> Kopete klarte ikke koble til noen av tjenerne i nettverket for denne kontoen (<b>%1</b>). Forsøk igjen senere.</qt>

en: Network is Unavailable
nb: Nettverket ikke tilgjengelig

en: Join Channel
nb: Gå inn i kanal …

en: Please enter the name of the channel you want to join:
nb: Oppgi navnet på kanalen du vil gå inn i:

en: Password Incorect
nb: Passordet er feil

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
nb[0]: Det er 1 operatør tilkoblet.
nb[1]: Det er %1 operatører tilkoblet.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
nb[0]: Det er 1 ukjent tilkobling.
nb[1]: Det er %1 ukjente tilkoblinger.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
nb[0]: Det er 1 kanal dannet.
nb[1]: Det er %1 kanaler dannet.

en: Server was too busy to execute %1.
nb: Tjeneren var for opptatt til å utføre %1.

en: You have been marked as being away.
nb: Du er nå merket som Borte.

en: %1 is a registered nick.
nb: %1 er et registrert kallenavn.

en: %1 is an IRC operator.
nb: %1 er en IRC-operatør.

en: You cannot send messages to channel %1.
nb: Du kan ikke sende meldinger til kanal %1.

en: Nickname %1 is already in use.
nb: Kallenavnet %1 er i bruk fra før.

en: You are not on channel %1.
nb: Du er ikke inne i kanal %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
nb: Kan ikke bli med i %1, kanalen er full.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
nb: Kan ilkke bli med i %1, kanalen er bare for inviterte.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
nb: Kan ikke bli med i %1, du er utestengt fra den kanalen.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
nb: Kan ilkke bli med i %1,feil kanalnøkkel ble oppgitt.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
nb[0]: Det er 1 operatør tilkoblet.
nb[1]: Det er %1 operatører tilkoblet.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
nb[0]: Det er 1 ukjent tilkobling.
nb[1]: Det er %1 ukjente tilkoblinger.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
nb[0]: Én kanal er blitt dannet.
nb[1]:  %1 kanaler er blitt dannet.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
nb: Kvittert filstørrelse er større enn forventet filstørrelse

en:  members
nb:  medlemmer

en: Channel
nb: Kanal

en: Users
nb: Brukere

en: Topic
nb: Emne

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
nb: Du kan lete etter kanalnavn på IRC-tjeneren, med en tekststreng du oppgir her.

en: Channels returned must have at least this many members.
nb: Kanaler som finnes må ha minst så mange medlemmer.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
nb: Du kan lete i kanalnavnene på IRC-tjeneren etter en tekststreng du oppgir her.   For eksempel: tast «linux» for å finne kanaler som har «linux» i navnet.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
nb: Du kan lete etter kanaler på IRC-tjeneren etter en tekststreng du oppgir her-

en: Perform a channel search.
nb: Utfør et kanalsøk.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
nb: Utfør et kanalsøk.  Vær tålmodig, dette kan være tregt avhengig av hvor mange kanaler tjeneren har.

en: Double click on a channel to select it.
nb: Dobbeltklikk på en kanal for å velge den.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
nb: Du må være koblet til IRC-tjeneren for å kunne liste kanaler.

en: You have been disconnected from the IRC server.
nb: Du er blitt koblet fra IRC-tjeneren.

en: Disconnected
nb: Frakoblet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
nb: Navnet på IRC-kontakten eller kanalen du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
nb: Navnet på IRC-kontakten eller kanalen du vil legge til.  Du kan skrive ganske enkelt en persons kallenavn, eller et kanalnavn med dobbeltkryss («#») foran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
nb: K&allenavn/kanal å legge til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
nb: <i>(For eksempel: knuty eller #enkanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
nb: Let i &kanaler

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi en kanal å gå inn i, eller spørring som skal åpnes.</qt>

en: You Must Specify a Channel
nb: Du må oppgi en kanal

en: The nickname %1 is already in use
nb: Kallenavnet %1 er i bruk fra før

en: IRC Plugin
nb: IRC programtillegg

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
nb: Kallenavnet %1 er i bruk fra før. Oppgi et annet kallenavn:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
nb: «%1» er ikke en gyldig kanal. Kanalnavn må begynne med «#»,«!»,«+» eller «&».

en: Channel List for %1
nb: Kanalliste for %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
nb: IRC-tjeneren er nå for opptatt til å svare på denne forespørselen.

en: Server is Busy
nb: Tjeneren er opptatt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
nb: Dette er navnet alle ser hver gang du sier noe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
nb: K&allenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
nb: Vi&rkelig navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
nb: Brukernavnet du foretrekker å bruke på IRC hvis systemet ditt ikke har støtte for identd. Innloggingsnavnet ditt blir brukt hvis det står tomt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
nb: Br&ukernavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
nb: Brukernavnet du foretrekker å bruke på IRC hvis systemet ditt ikke har støtte for identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
nb: Aliaset du vil bruke på IRC.  Når du er tilkoblet kan du endre dette med /nick-kommandoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
nb: Nettverk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
nb: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
nb: <p><b>Merk:</b> De fleste IRC-tjenere krever ikke passord, og du trenger bare et kallenavn du velger selv for å koble til</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
nb: Tilk&obling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
nb: Standard &tegnsett:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
nb: Hvis du krysser av dette, vil kontoen ikke bli koblet til når du trykker «Koble til alle», eller ved oppstart selv om du har  valgt automatisk tilkobling ved oppstart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
nb: Foretrekk &SSL-baserte forbinelser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
nb: Kjør disse kommandoene ved tilkobling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
nb: Kommandoer du oppgir her blir kjørt straks du er koblet til IRC-tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
nb: Legg til ko&mmando

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
nb: A&vansert oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
nb: Selvvalgte CTCP-svar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
nb: Du kan bruke dette dialogvinduet for å legge til dine egne svar til bruk når folk sender deg CTCP-forespørsler. Du kan også bruke dette dialogvinduet til å overstyre de innebygde svarene for VERSION, USERINFO og CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
nb: &Svar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
nb: Legg t&il svar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
nb: Standardmeldinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
nb: Meldinga du vil at folk skal se når du kobler fra IRC uten å ha oppgitt en grunn. Kopetes standardmelding blir brukt hvis dette feltet er tomt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
nb: Meldinga du vil at folk skal se når du forlater en kanal uten å ha oppgitt en grunn. Kopetes standardmelding blir brukt hvis dette feltet er tomt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
nb: &Slutt-melding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
nb: &Forlat-melding:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
nb: Vinduer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
nb: Meldingsmål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
nb: Auto-vis anonyme vinduer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
nb: Auto-vis tjenervinduet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
nb: Tjenermeldinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
nb: Tjenernotiser:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
nb: Aktivtvindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
nb: Tjenervindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
nb: Anonymt vindu

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
nb: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
nb: Feilmeldinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
nb: Informasjonssvar:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et kallenavn.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
nb: Nettverksoppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
nb: Verts&oppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
nb: &Ny …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
nb: IRC-tjenerne assosiert med dette nettet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
nb: IRC-tjenerne assosiert med dette nettet. Bruk opp- og ned-knappene for å endre rekkefølgen på tilkoblingsforsøkene.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
nb: Flytt denne tjeneren ned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
nb: Senk prioritet for tilkoblingsforsøk mot denne tjeneren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
nb: Ned

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
nb: Flytt denne tjeneren opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
nb: Øk prioritet for tilkoblingsforsøk mot denne tjeneren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
nb: Opp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
nb: Kryss av her for å slå på SSL for denne forbindelsen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
nb: Bruk SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
nb: &Vert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
nb: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
nb: &Beskrivelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
nb: N&y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
nb: Gi &nytt navn …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
nb: &Fjern

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette nettverket <b>%1</b>?<br/>  Alle kontoer som bruker dette nettverket må endres.</qt>

en: Deleting Network
nb: Sletter nettverk

en: &Delete Network
nb: &Slett nettverk

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil fjerne verten <b>%1</b> ?</qt>

en: Deleting Host
nb: Sletter vert

en: &Delete Host
nb: &Slett vert

en: New Host
nb: Ny vert

en: Enter the hostname of the new server:
nb: Oppgi vertsnavn på den nye tjeneren:

en: A host already exists with that name
nb: Det finnes fra før en vert med dette navnet

en: Rename Network
nb: Endre navn på nettet

en: Enter the new name for this network:
nb: Oppgi nytt navn på dette nettet:

en: A network already exists with that name
nb: Det finnes fra før et nett med dette navnet

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
nb: Klarte ikke binde Jabbers filoverføringsbehandler til en lokal port. Sjekk om filoverføringsporten er i bruk, eller velg en annen port i konto-oppsettet.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
nb: Lyktes ikke å starte Jabbers filoverføringsbehandler

en: Join Groupchat...
nb: Bli med i gruppeprat …

en: Services...
nb: Tjenester …

en: XML Console
nb: XML-konsoll

en: Edit User Info...
nb: Rediger brukerinformasjon …

en: Set Mood
nb: Angi stemning

en: Jabber Error
nb: Jabber-feil

en: Please connect first.
nb: Koble til først.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
nb: SSL-støtte kunne ikke klargjøres for konto %1. Dette er sannsynligvis fordi TLS-støtte for QCA  ikke er tilgjengelig.

en: Jabber SSL Error
nb: Jabber SSL-feil

en: Jabber Connection Certificate Problem
nb: Problem med Jabbers tilkoblingssertifikat

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
nb: Kunne ikke etablere kryptert forbindelse med Jabber-tjeneren.

en: Jabber Connection Error
nb: Jabber tilkoblingsfeil

en: Malformed packet received.
nb: Misdannet pakke mottatt.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
nb: Det var en uopprettelig feil i protokollen.

en: Generic stream error.
nb: Generisk strømfeil.

en: There was a conflict in the information received.
nb: Det var en konflikt i mottatt informasjon.

en: The stream timed out.
nb: Datastømmen ble tidsutkoblet.

en: Internal server error.
nb: Intern tjenerfeil.

en: Stream packet received from an invalid address.
nb: Datastrøm-pakke mottatt fra ugyldig adresse.

en: Malformed stream packet received.
nb: Misdannet datastrøm-pakke mottatt.

en: Policy violation in the protocol stream.
nb: Praksisbrudd i protokollstrømmen.

en: Resource constraint.
nb: Ressursbegrensning.

en: System shutdown.
nb: System nedkoblet.

en: Unknown reason.
nb: Ukjent grunn.

en: There was an error in the protocol stream: %1
nb: Det var en feil i protokollstrømmen: %1

en: Host not found.
nb: Vert ikke funnet.

en: Address is already in use.
nb: Adressen er i bruk fra før.

en: Connection refused.
nb: Tilkobling nektet.

en: Connection attempt already in progress.
nb: Tilkoblingsforsøk allerede i gang.

en: Network failure.
nb: Feil i nettverket.

en: Socket timed out.
nb: Sokkelen ble tidsutkoblet

en: Remote closed connection.
nb: Nettverksvert lukket forbindelsen.

en: Unexpected error condition (%1).
nb: Uventet feilsituasjon (%1).

en: There was a connection error: %1
nb: Det oppsto en forbindelsesfeil: %1

en: Unknown host.
nb: Ukjent vert.

en: Could not connect to a required remote resource.
nb: Klarte ikke koble til en påkrevet fjernressurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
nb: Det ser ut til at vi er blitt omdirigert til en annen tjener, jeg vet ikke hvordan dette skal håndteres.

en: Unsupported protocol version.
nb: Ustøttet protokollversjon.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: There was a negotiation error: %1
nb: Det oppsto en forhandlingsfeil: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
nb: Tjener avviste vår forespørsel om å starte TLS-forhandlinga.

en: Failed to establish a secure connection.
nb: Klarte ikke etablere en sikret forbindelse.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
nb: Det oppsto en TLS-feil (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
nb: Innlogging mislyktes av ukjent årsak.

en: No appropriate authentication mechanism available.
nb: Ingen passende autentiseringsmåte tilgjengelig.

en: Bad SASL authentication protocol.
nb: Dårlig protokoll for SASL-autentisering.

en: Server failed mutual authentication.
nb: Tjener besto ikke gjensidig autentisering.

en: Encryption is required but not present.
nb: Kryptering påkrevet men finnes ikke.

en: Invalid user ID.
nb: Ugyldig bruker-ID

en: Invalid mechanism.
nb: Ugyldig mekanisme.

en: Invalid realm.
nb: Ugyldig rike.

en: Mechanism too weak.
nb: Mekanisme for svak.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
nb: Feil opplysninger oppgitt (sjekk bruker-ID og passord)

en: Temporary failure, please try again later.
nb: Midlertidig svikt, forsøk igjen senere.

en: There was an error authenticating with the server: %1
nb: Det oppsto en feil ved autentisering med tjeneren: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
nb: TLS-problem (Transport Security Layer).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
nb: SASL-problem (Simple Authentication and Security Layer).

en: There was an error in the security layer: %1
nb: Det oppsto en feil i sikkerhetslaget: %1

en: No permission to bind the resource.
nb: Ingen tillatelse til å binde ressursen.

en: The resource is already in use.
nb: Ressursen er i bruk fra før.

en: Could not bind a resource: %1
nb: Klarte ikke binde en ressurs: %1.

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
nb: Kopete: Feil ved tilkobling til Jabber-tjener %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
nb: Jabber-brukeren %1 fjernet %2-s abonnement på ham/henne. Denne kontoen vil ikke lenger kunne se deres tilkoblingsstatus. Vil du slette kontakten?

en: Notification
nb: Beskjed

en: Waiting for authorization
nb: Venter på autorisasjon

en: A password is required to join the room %1.
nb: Det kreves et passord for å gå inn i rommet %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
nb: Feil ved forsøk på å bli med i %1: kallenavnet %2 er i bruk fra før

en: Provide your nickname
nb: Oppgi ditt kallenavn

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
nb: Du kan ikke gå inn i rommet %1 fordi du ble nektet

en: Jabber Group Chat
nb: Jabber gruppeprat

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
nb: Du kan ikke gå inn i rommet %1 fordi høyeste antall brukere er nådd

en: No reason given by the server
nb: Tjeneren ga ingen grunn

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
nb: Det oppsto en feil ved behandling av forespørsel om gruppeprat %1. (Grunn: %2, kode %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
nb: Vil du også avregistrere «%1» fra Jabber-tjeneren?
    Hvis du avregistrerer, kan alle dine kontaktlister bli slettet fra tjeneren, og du vil aldri kunne koble til denne kontoen med noen klient

en: Unregister
nb: Avregistrer

en: Remove and Unregister
nb: Fjern og avregistrer

en: Remove only from Kopete
nb: Fjern bare fra kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å fjerne kontoen:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
nb: Jabber konto avregistrering

en: You cannot see each others' status.
nb: Dere kan ikke se hverandres status.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
nb: Du kan se denne kontaktens status, men de kan ikke se din status.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
nb: Denne kontakten kan se din status, men du kan ikke se deres status.

en: You can see each others' status.
nb: Dere kan se hverandres status.

en: Client
nb: Klient

en: User Mood
nb: Bruker-stemning

en: Groupchat
nb: Gruppeprat

en: Rich text messages
nb: Meldinger med beriket tekst

en: Data Forms
nb: Dataformer

en: Message Events
nb: Meldingshendelser

en: Message Delivery Receipts
nb: Kvitteringer for leverte meldinger

en: File transfers
nb: Filoverføringer

en: Service Discovery
nb: Oppdaging av tjenester

en: Supported Features
nb: Støttede funksjoner

en: Timestamp
nb: Tidspunkt

en: Message
nb: Melding

en: Failed to download Jabber contact photo.
nb: Klarte ikke å laste ned Jabber kontaktfoto.

en: Edit Bookmarks...
nb: Rediger bokmerker …

en: Groupchat Bookmark
nb: Gruppeprat-bokmerke

en: Show audio calls
nb: Vis lydoppkallene

en: Start audio call
nb: Start lydoppkall

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
nb: Autorisasjon

en: (Re)send Authorization To
nb: Send autorisasjon (igjen) til

en: (Re)request Authorization From
nb: Be om autorisasjon (igjen) fra

en: Remove Authorization From
nb: Fjern autorisasjon fra

en: Call contact
nb: Ring kontakt

en: Set Availability
nb: Oppgi tilgjengelighet

en: Free to Chat
nb: Fri til å prate

en: Do Not Disturb
nb: Ikke forstyrr

en: Select Resource
nb: Velg ressurs

en: Automatic (best/default resource)
nb: Automatisk (beste/standard ressurs)

en: Test action
nb: Testhandling

en: Jingle Audio call
nb: Jingle lydforbindelse

en: Jingle Video call
nb: Jingle videoforbindelse

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
nb: Den opprinnelige meldinga er: <i>«%1»</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
nb: <qt><i>%1</i> inviterte deg til å bli med i konferansen <b>%2</b> <br />%3 <br />Hvis du vil ta i mot og bli med, så <b>oppgi ditt kallenavn</b> og trykk OK <br />Hvis du vil avslå, trykk avbryt</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
nb: Invitert til en konferanse – programtillegg for Jabber

en: Message has been displayed
nb: Meldinga er vist

en: Message has been delivered
nb: Meldinga er levert

en: Message stored on the server, contact offline
nb: Melding lagret på tjeneren, kontakten er frakoblet

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
nb: %1 har avsluttet sin deltakelse i praten.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
nb: Meldinga kunne ikke leveres: «%1», grunn: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
nb: Vil du også fjerne godkjennelse for bruker %1 til å se din status?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
nb: Du har forhåndsvalgt en ressurs for kontakt %1, men du har ennå åpne pratevinduer for denne kontakten. Den forhåndsvalgte ressursen blir bare brukt på nye pratevinduer.

en: Jabber Resource Selector
nb: Jabber ressursvelger

en: You have been invited to %1
nb: Du er blitt invitert til %1

en: Change nickname
nb: Endre kallenavn

en: Change nickname - Jabber Plugin
nb: Endre kallenavn – tilleggsprogram for Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
nb: Oppgi nytt kallenavn du vil ha i rommet <i>%1</i>

en: Free for Chat
nb: Klar til prat

en: Do not Disturb
nb: Ikke forstyrr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
nb: Abonnering

en: Authorization Status
nb: Autorisasjonsstatus

en: Available Resources
nb: Tilgjengelige ressurser

en: vCard Cache Timestamp
nb: Tidsstempel for vCard mellomlager

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
nb: Fødselsdag

en: Timezone
nb: Tidssone

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Company name
nb: Firma

en: Company Departement
nb: Firmaavdeling

en: Company Position
nb: Stilling i firma

en: Company Role
nb: Rolle i firma

en: Work Street
nb: Gate arbeid

en: Work Extra Address
nb: Ekstra adresse på arbeid

en: Work PO Box
nb: Postboks arbeid

en: Work City
nb: By arbeid

en: Work Postal Code
nb: Postnummer arbeid

en: Work Country
nb: Land arbeid

en: Work Email Address
nb: E-postadresse arbeid

en: Home Street
nb: Gate hjemme

en: Home Extra Address
nb: Ekstra adresse hjemme

en: Home PO Box
nb: Postboks hjemme

en: Home City
nb: Poststed hjemme

en: Home Postal Code
nb: Postnummer hjemme

en: Home Country
nb: Land hjemme

en: Fax
nb: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
nb: Om

en: Choose an account to handle the URL %1
nb: Velg en konto som skal behandle URI %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
nb: Vil du legge til %1 i din kontaktliste?

en: Do Not Add
nb: Ikke legg til

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
nb: Vil du fjernel %1 fra din kontaktliste?

en: Do Not Remove
nb: Ikke fjern

en: Please enter your nickname for the room %1
nb: Oppgi kallenavnet ditt for rommet %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
nb: Hovedvindu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Audio
nb: Lyd

en: Choose the contents you want to accept:
nb: Velg det innholdet du vil ta imot:

en: New Jingle session from %1
nb: Ny Jingle-økt fra %1

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
nb: Klarer ikke å starte prosessen %1. Kontroller at Kopete er rett installert.

en: Answer for incoming call
nb: Svar på innkommende anrop

en: Accepted
nb: Godtatt

en: Calling...
nb: Kaller opp …

en: Rejected
nb: Avvist

en: Call in progress
nb: Anrop pågår

en: Other side hung up
nb: La på i den andre enden

en: Waiting...
nb: Venter …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
nb: LibJingle stemmeoppkall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
nb: Kaller opp med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
nb: Oppkallstatus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
nb: Godta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
nb: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
nb: Legg på

en: None
nb: Ingen

en: Afraid
nb: Redd

en: Amazed
nb: Forbauset

en: Angry
nb: Sint

en: Annoyed
nb: Ergerlig

en: Anxious
nb: Bekymret

en: Aroused
nb: Oppspilt

en: Ashamed
nb: Skamfull

en: Bored
nb: Kjeder seg

en: Brave
nb: Modig

en: Calm
nb: Rolig

en: Cold
nb: Fryser

en: Confused
nb: Forvirret

en: Contented
nb: Fornøyd

en: Cranky
nb: Gretten

en: Curious
nb: Nysgjerrig

en: Depressed
nb: Nedtrykt

en: Disappointed
nb: Skuffet

en: Disgusted
nb: Avsky

en: Distracted
nb: Forstyrret

en: Embarrassed
nb: Sjenert

en: Excited
nb: Opphisset

en: Flirtatious
nb: Flørtende

en: Frustrated
nb: Frustrert

en: Grumpy
nb: Sur

en: Guilty
nb: Skyldig

en: Happy
nb: Lykkelig

en: Hot
nb: Varm

en: Humbled
nb: Ydmyk

en: Humiliated
nb: Ydmyket

en: Hungry
nb: Sulten

en: Hurt
nb: Såret

en: Impressed
nb: Imponert

en: In awe
nb: Med respekt

en: In love
nb: Forelsket

en: Indignant
nb: Indignert

en: Interested
nb: Interessert

en: Intoxicated
nb: Beruset

en: Invincible
nb: Uovervinnelig

en: Jealous
nb: Sjalu

en: Lonely
nb: Ensom

en: Mean
nb: Slem

en: Moody
nb: Humørsyk

en: Nervous
nb: Nervøs

en: Neutral
nb: Nøytral

en: Offended
nb: Støtt

en: Playful
nb: Leken

en: Proud
nb: Stolt

en: Relieved
nb: Lettet

en: Remorseful
nb: Angrende

en: Restless
nb: Rastløs

en: Sad
nb: Trist

en: Sarcastic
nb: Sarkastisk

en: Serious
nb: Alvorlig

en: Shocked
nb: Sjokkert

en: Shy
nb: Sjenert

en: Sick
nb: Kvalm

en: Sleepy
nb: Søvnig

en: Stressed
nb: Stresset

en: Surprised
nb: Overrasket

en: Thirsty
nb: Tørst

en: Worried
nb: Bekymret

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
nb: Legg til kontakter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
nb: Jabber-ID for den kontoen du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
nb: Jabber-ID for den kontoen du vil legge til.  Merk at dette må inneholde brukernavnet og domenet (som i en e-postadresse), siden det finnes mange Jabber-tjenere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
nb: <i>(for eksempel: joe@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
nb: Oppdater

en: Execute command
nb: Utfør kommando

en: Command executing
nb: Kommando utføres

en: Finish
nb: Fullfør

en: Next
nb: Neste

en: Previous
nb: Forrige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
nb: Gjeldende passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
nb: Nytt passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
nb: Oppgi nåværende passord først
    og så ditt nye passord to ganger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
nb: Tjener:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
nb: &Spørring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
nb: Navn på praterom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
nb: Praterom-beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
nb: Rom:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
nb: Registrer med Jabber-tjenesten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
nb: Registreringsskjema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
nb: Vent mens tjeneren blir spurt …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
nb: &Utfør

en: Group Chat Name
nb: Navn på gruppeprat

en: Enter a name for the group chat:
nb: Oppgi navn på den nye gruppepraten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
nb: Slå av/på å automatisk gå inn i kanalen

en: Change Jabber Password
nb: Endre Jabber-passord

en: You entered your current password incorrectly.
nb: Du oppga ditt gjeldende passord ukorrekt.

en: Password Incorrect
nb: Passord feil

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
nb: De nye passordene stemmer ikke overens. Oppgi dem igjen.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
nb: Av sikkerhetsgrunner er det ikke tillatt å bruke tomme passord.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
nb: Din konto må være tilkoblet før passordet kan endres. Vil du forsøke å koble til nå?

en: Jabber Password Change
nb: Jabber passord-endring

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
nb: Ditt passord er endret. Merk at endringa kanskje ikke skjer øyeblikkelig. Hvis du har vanskeligheter med å logge inn med det nye passordet bør du kontakte administratoren.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
nb: Passordet kunne ikke endres. Enten støtter ikke tjeneren dette, eller administratoren tillater ikke passord-endring.

en: Join Jabber Groupchat
nb: Bli med i Jabber gruppeprat

en: Join
nb: Gå inn i

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
nb: Klarte ikke hente lista over praterom.

en: List Chatrooms
nb: List praterom

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
nb: Velg tjener – Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
nb: Konto-innstillinger – Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
nb: &Grunnleggende oppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
nb: Jabber-ID for kontoen du vil bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
nb: Jabber-ID for den kontoen du vil bruke.  Merk at dette må inneholde brukernavnet og domenet (som i en e-postadresse), siden det finnes mange Jabber-tjenere.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
nb: Jabber-ID for den kontoen du vil legge til.  Merk at dette må inneholde brukernavnet og domenet (for eksempel joe@jabber.org), siden det finnes mange Jabber-tjenere.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
nb: Kryss av for å slå av automatisk tilkobling.  Hvis det er krysset av, kan du koble til denne kontoen manuelt med ikonet nederst i Kopetes hovedvindu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til Jabber-nettet trenger du en konto på en Jabber-tjener. Hvis du ikke har en slik konto ennå, så trykk på knappen for å lage en.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
nb: Endre passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
nb: Endre &passordet ditt …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
nb: Hvis du har en Jabber-konto og vil endre passordet på kontoen, så kan du bruke denne knappen for å oppgi et nytt passord.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
nb: Til&obling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
nb: Kryss av her for å slå på gammel SSL-kryptert kommunikasjon med tjeneren. Dette trengs bare for eldre tjenere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
nb: Bruk gammeldags SSL-kr&yptering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
nb: Tillat &passord-autentisering i klartekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
nb: &Overstyr standard tjenerinformasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
nb: IP-adressen eller vertsnavnet til tjeneren du vil koble til (f.eks. jabber.org).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
nb: Stedsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
nb: Ressursnavnet du vil bruke på Jabber-nettet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
nb: Ressursnavnet du vil bruke på Jabber-nettet.  Med Jabber kan du logge inn med samme navn fra flere steder med forskjellige ressursnavn, så du kan oppgi f.eks. «hjemme» eller «skole» her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
nb: R&essurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
nb: P&rioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
nb: <qt>Hver ressurs kan ha forskjellig <b>prioritets</b>nivå. Meldingene blir sendt til den ressursen som har høyeste prioritetsnivå.
    
    Hvis to ressurser har samme prioritet, blir meldingene sendt til den som sist ble tilkoblet.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
nb: Hvis ikke gitt, juster prioritet til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
nb: Flett alle meldinger fra alle ressurser til ett vindu/fane

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
nb: Fi&loverføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
nb: Innstillinger for filoverføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
nb: Mellom&tjener-JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
nb: Offentlig &IP-adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
nb: <i> <ul> <li>Informasjonen i feltene «Offentlig IP» og «port» gjelder alle Jabber-kontoer.</li>
    <li>Du kan la IP-feltet være tomt hvis maskinen din er koblet direkte til Internett.</li>
    <li>Et vertsnavn er også gyldig.</li>
    <li>Endringer i disse feltene får bare virkning neste gang du starter Kopete.</li>  <li> «Mellomtjener-JID» kan settes opp for hver konto.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
nb: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
nb: Finn ut automatisk ekstern IP-adresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
nb: Første port som skal brukes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
nb: Oppgi første innkommende port som skal brukes for Jingle-økter.
    En mediatype bruker to porter og hver nye Jingle-økt vil bruke de neste to tilgjengelige portene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
nb: Mikrofon som skal brukes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
nb: Lydutgang:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
nb: Innstillinger for Libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
nb: Dette slår på  libjingle stemmeoppkall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
nb: Slå på libjingle stemmeoppkall

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
nb: Person&vern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
nb: Generelt personvern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
nb: Som standard gir Kopete andre brukere noen opplysninger om systemet og klienten din. Du kan krysse av her for å skjule denne informasjonen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
nb: &Skjul system- og klient-informasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
nb: Kryss av her hvis du vil alltid sende varslinger til kontaktene dine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
nb: Send allt&id varslinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
nb: <qt>Kryss av her for å sende <b>levert-melding</b> til kontaktene dine: når en melding blir levert til Kopete, kan Kopete si fra til kontakten din at den har mottatt meldinga.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
nb: Sen&d alltid levert-beskjeder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
nb: <qt>Kryss av her for å sende <b>Vist-melding</b> til kontaktene dine: når en melding blir vist i Kopete, kan Kopete si fra til kontakten din at den har vist meldinga.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
nb: Send &alltid vist-beskjeder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
nb: <qt>Kryss av her for å sende <b>skriver-beskjed</b> til kontaktene dine: når du skriver en melding vil du kanskje at kontakten skal vite at du skriver, slik at han vet at du svarer.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
nb: Send a&lltid skrivebeskjeder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
nb: Send alltid bortemeldin&ger (når vinduet lukkes)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
nb: Personvernlister

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
nb: Pakk inn PGP-blokk i meldingskroppen når mottaker ikke støtter OpenPGP XEP-0027

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
nb: Klarte ikke hente registreringsskjema.
    Årsak: «%1»

en: Registration sent successfully.
nb: Registrering sendt.

en: Jabber Registration
nb: Jabber-registrering

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
nb: Tjeneren avviste registreringsskjemaet.
    Årsak: «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
nb: Registrer konto – Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
nb: V&elg …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
nb: Ønsket Jabber &ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
nb: Pass&ord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
nb: &Gjenta passordet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
nb: Tj&ener:

en: Services
nb: Tjenester

en: Register...
nb: Registrer …

en: Search...
nb: Søk …

en: Execute...
nb: Utfør …

en: &Save User Info
nb: &Lagre brukeropplysninger

en: Fetch vCard
nb: Hent vCard

en: Saving vCard to server...
nb: Lagrer vCard til tjener …

en: vCard successfully saved.
nb: vCard-lagring vellykket.

en: Error: Unable to save vCard.
nb: Feil: Klarte ikke lagre vCard.

en: Fetching contact vCard...
nb: Henter kontaktens vCard …

en: vCard successfully retrieved.
nb: vCard ble vellykket hentet.

en: No vCard available.
nb: Ikke noe vCard tilgjengelig.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
nb: Feil: Klarte ikke hente vCard riktig.
     Sjekk forbindelsen til Jabber-tjeneren.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
nb: <qt>Det oppsto en feil under forsøk på å endre bildet. <br />Se etter at du har valgt riktig bildefil.</qt>

en: Register
nb: Registrer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
nb: Søk

en: Please wait while retrieving search form...
nb: Vent mens søkeskjemaet hentes …

en: Unable to retrieve search form.
nb: Klarte ikke hente søkeskjema.

en: The Jabber server rejected the search.
nb: Jabber-tjeneren avviste søket.

en: Jabber Search
nb: Jabber-søk

en: Nickname
nb: Kallenavn

[ctx: First name]
en: First
nb: Fornavn

[ctx: Last name]
en: Last
nb: Etternavn

en: e-mail
nb: E-post

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
nb: Søk etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
nb: &Spør tjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
nb: Knutepunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
nb: Fullt navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
nb: Hjemmeside:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
nb: Fødselsdag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
nb: Tidssone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
nb: V&elg bilde …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
nb: Tøm fo&to

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
nb: &Hjemmeadresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
nb: Gate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
nb: Postboks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
nb: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
nb: Land:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
nb: &Arbeidsadresse

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
nb: In&formasjon om arbeid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
nb: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
nb: Avdeling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
nb: Stilling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
nb: Rolle:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
nb: Telefon&numre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
nb: Hjemme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
nb: Arbeid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
nb: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
nb: Mob.:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
nb: O&m

en: Loading instructions from gateway...
nb: Laster instruksjon fra portneren …

en: Connect to the Jabber network and try again.
nb: Koble til Jabber-nettverket og forsøk igjen.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
nb: Det oppsto en feil mens instruksjoner ble lastet fra portner.

en: Choose Jabber Server
nb: Velg Jabber-tjener

en: Retrieving server list...
nb: Henter tjenerliste …

en: Could not retrieve server list.
nb: Klarte ikke hente tjenerliste.

en: Could not parse the server list.
nb: Klarte ikke tolke tjenerlista.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
nb: De endringene du nettopp gjorde får virkning neste gang du logger inn med Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
nb: Jabber-endringer i løpet av en tilkoblet Jabber-økt

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
nb: Den Jabber-IDen du har valgt er ugyldig. Se etter at den er på formen bruker@tjener.com, som en e-postadresse.

en: Invalid Jabber ID
nb: Ugyldig Jabber-ID

en: Register New Jabber Account
nb: Registrer ny Jabber-konto

en: Please enter a server name.
nb: Oppgi et  tjenernavn.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
nb: Oppgi et gyldig Jabber-ID eller trykk Velg.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
nb: Hvis du ikke vet godt hva du gjør, så bør din JID være på formen «brukernavn@tjener.com». I ditt tilfelle for eksempel «brukernavn@%1».

en: Connecting to server...
nb: Kobler til tjener …

en: Protocol error.
nb: Protokollfeil.

en: Connected successfully, registering new account...
nb: Vellykket tilkobling, registrerer ny konto …

en: Registration successful.
nb: Registrering vellykket.

en: Registration failed.
nb: Registrering mislyktes.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
nb: Klarte ikke opprette en konto på tjeneren. Jabber-ID-en er antakelig i bruk fra før.

en: Jabber Account Registration
nb: Jabber kontoregistrering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
nb: Standardliste (alle økter):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
nb: Aktiv liste (gjeldende økt):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
nb: Listeredigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
nb: Liste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
nb: Ny liste …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
nb: Slett liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
nb: Skru på automatisk denne lista ved tilkobling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
nb: Regler

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
nb: Bruk

en: %1: Privacy Lists
nb: %1: Personvernlister

en: <None>
nb: &lt;Ikke oppgitt&gt;

en: There was an error changing the list.
nb: Det oppsto en feil ved endring av lista.

en: Error
nb: Feil

en: There was an error processing your request.
nb: Det oppsto en feil ved behandling av din forespørsel.

en: New List
nb: Ny liste

en: Enter the name of the new list:
nb: Oppgi navn på den nye lista:

en: A list with this name already exists.
nb: Det finnes fra før en liste med dette navnet.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
nb: Rediger personvernregel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
nb: Så:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
nb: Meldinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
nb: Spørringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
nb: Utgående tilstedeværelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
nb: Innkommende tilstedeværelse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
nb: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
nb: Tillat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
nb: Hvis:

en: Edit Privacy List Rule
nb: Rediger regel for personvernliste

en: From
nb: Fra

en: To
nb: Til

en: &Change Status Message
nb: &Endre statusmelding

en: Meanwhile Plugin: Message from server
nb: Programtillegg for Meanwhile: Melding fra tjener

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et gyldig skjermnavn.</qt>

en: Meanwhile Plugin
nb: Meanwhile programtillegg

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
nb: <qt>Du må slå av passordlagring eller oppgi et gyldig passord.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi tjenerens vertsnavn/ip adresse.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
nb: <qt>0 er ikke et gyldig portnummer.</qt>

en: Could not connect to server
nb: Klarer ikke koble til tjeneren

en: Could not connect to redirected server
nb: Klarer ikke koble til den omdirigerte tjeneren

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
nb: Meanwhile programtillegg: Invitasjon til konferanse

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
nb: Legg til Sametime-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
nb: Bruker-ID for den kontakten du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
nb: Finn bruker-id

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
nb: &Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
nb: <i>(for eksempel: pederaas)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
nb: Rediger Meanwhile-konto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
nb: Ditt Sametime bruker-id

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
nb: Meanwhile br&ukernavn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
nb: Tilkobling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
nb: IP-adressen eller vertsmasken for Sametime-tjeneren du vil koble deg til.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
nb: Port på Sametime-tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
nb: Porten på Sametime-tjeneren som du vil koble til. Som regel er dette 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
nb: Klientidentifikasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
nb: Bruk tilpasset klientidentifikasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
nb: Klientidentifikasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
nb: Klientversjonen (hoved.under):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
nb: Tilbakestill tjener og port-verdier til standardinnstilling.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
nb: Gjenopprett &standarder

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
nb: Besøk Kopetes nettsted på <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
nb: Bli med i prat …

en: In&visible
nb: &Usynlig

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
nb: Det er ikke mulig å redigere dine brukeropplysninger fordi du ikke er tilkoblet.

en: Unable to edit user info
nb: Klarte ikke redigere brukeropplysninger.

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
nb: Du kan ikke gå inn i et AIM-praterom fordi du ikke er tilkoblet.

en: Unable to Join AIM Chat Room
nb: Klarte ikke å gå inn i AIM praterom

en: &Warn User
nb: &Refse bruker

en: Always &Visible To
nb: Alltid &synlig for

en: Always &Invisible To
nb: Alltid &usynlig for

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
nb: <qt>Vil du refse %1 anonymt eller med ditt navn?<br/> (Å refse en bruker på AIM fører til at brukerens «Refselsesnivå» øker. Når dette nivået har nådd en viss grense kan brukeren ikke lenger logge på. Ikke misbruk denne funksjonen, den er ment for legitim bruk.)</qt>

en: Warn User %1?
nb: Refse bruker %1?

en: Warn Anonymously
nb: Refse anonymt

en: Warn
nb: Refs

en: Join AIM Chat Room
nb: Gå inn i AIM praterom

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
nb: Klarte ikke koble til praterommet %1 fordi kontoen for %2 ikke er tilkoblet.

en: User Profile
nb: Brukerprofil

en: Connecting...
nb: Kobler til …

en: Waiting for Authorization
nb: Venter på autorisasjon

en: &Do Not Disturb
nb: &Ikke forstyrr

en: O&ccupied
nb: O&pptatt

en: Occupied
nb: Opptatt

en: Not Available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Not A&vailable
nb: Ikke til&gjengelig

en: &Free for Chat
nb: &Klar til prat

en: Mobile
nb: Mobil

en: User Information on %1
nb: Brukerinformasjon om %1

en: &Save Profile
nb: &Lagre profil

en: Requesting User Profile, please wait...
nb: Spør etter brukerprofil, vent litt …

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
nb: <html><body><I>Ingen brukerinformasjon oppgitt</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
nb: Du må være koblet til for å kunne legge til kontakter.
    Koble til AIM-nettet of forsøk igjen.

en: ICQ Plugin
nb: ICQ programtillegg

en: You must enter a valid ICQ number.
nb: Du må oppgi et gyldig ICQ-nummer.

en: You must enter a valid AOL screen name.
nb: Du må oppgi et gyldig AOL-skjermnavn.

en: No Screen Name
nb: Ikke noe skjermnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
nb: AOL-skjermnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
nb: ICQ-nummer:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
nb: Konto-innstillinger – AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til AOLs hurtigmeldingsnett må du bruke et visningsnavn fra AIM, AOL eller .Mac. <br/> <br/> Hvis du ikke har et slikt AIM-visningsnavn kan du lage et ved å trykke på knappen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
nb: Visningsnavnet på din AIM-konto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
nb: Visningsnavnet på din AIM-konto.  Dette skal være i form av en streng med bokstaver og tall (mellomrom tillatt, skiller ikke på store/små bokstaver).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
nb: AIM vi&sningsnavn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
nb: Ko&nto-innstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
nb: IP-adressen eller vertsmasken for AIM-tjeneren du vil koble deg til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
nb: IP-adressen eller vertsmasken for AIM-tjeneren du vil koble deg til.  Normalt vil du bruke standarden (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
nb: Porten på AIM-tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
nb: Porten på AIM-tjeneren som du vil koble til.  Som regel er dette 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
nb: Innstillinger for direkte tilkobling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
nb: Portene som skal brukes for direkte forbindelser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
nb: Portene som skal brukes når det lyttes etter direkte tilkoblinger. Disse må ikke være blokkert av en brannmur eller ruter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
nb: Po&rt-intervall:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
nb: Begynnelsen på port-intervallet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
nb: Begynnelsen på port-intervallet. Som regel er dette 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
nb: Slutten på port-intervallet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
nb: Slutten på port-intervallet. Som regel er dette 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
nb: Bruk AOL mellomtjener i stedet for direkte tilkoblinger. Hvis du er bak en ruter du ikke styrer, så vil du nok bruke dette.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
nb: Bruk AOLs mellomtjener for slikt som vanligvis trenger en direkte tilkobling, som f.eks. filoverføringer. Du trenger dette hvis det er en brannmur eller ruter som blokkerer tilkoblinger til maskinen din og du ikke kan få tatt bort blokkeringen. Hvis en direkte tilkobling mislykkes, så forsøkes en mellomtjener-tilkobling uansett hva dette er satt til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
nb: Br&uk mellomtjener i stedet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
nb: Tidsavbrudd for direkte tilkoblinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
nb: Antall sekunder det skal ventes på en vellykket tilkobling før en annen metode forsøkes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
nb: T&idsavbrudd (sek):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
nb: Bruk følg&ende standard tegnkoding for meldinger:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
nb: Innstillinger for synlighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
nb: Tillat bare fra synlig-liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
nb: Tillat bare brukere i kontaktlista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
nb: Tillat alle brukere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
nb: Blokker alle brukere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
nb: Blokker AIM-brukere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
nb: Blokker bare fra usynlig-lista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
nb: Synlig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
nb: Alltid synlig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
nb: Kontakt som skal legges til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
nb: Alltid usynlig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
nb: Vist navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
nb: Varselsnivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
nb: Minutter inaktiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
nb: Tilkoblet siden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
nb: Borte-melding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
nb: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
nb: Oppgi navnet på praterommet du vil gå inn i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
nb: &Navn på praterommet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
nb: Ut&veksle:

en: &Ignore
nb: &Ignorer

en: Select Encoding...
nb: Velg tegnkoding …

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
nb: Sett Xtraz Status

en: Set Status...
nb: Oppgi status …

en: User %1 is reading your status message
nb: Bruker %1 leser din statusmelding

en: Request Authorization
nb: Be om autorisasjon

en: Reason for requesting authorization:
nb: Årsak til at autorisasjon ønskes:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
nb: Autoriser meg så jeg kan legge deg til min kontaktliste

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
nb: Bruker %1 har gitt autorisasjon til deg.
    Årsak: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
nb: Bruker %1 har nektet autorisasjon.
    Årsak: %2

en: RTF-Messages
nb: RTF-meldinger

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
nb: <qt>Du må være logget inn til ICQ før du kan sende en melding til en bruker.</qt>

en: Not Signed On
nb: Ikke logget inn

en: &Request Authorization
nb: &Be om autorisasjon

en: &Grant Authorization
nb: &Send autorisasjon

en: You must be online to add a contact.
nb: Du må være koblet til for å kunne legge til en kontakt.

en: '%1'
nb: «%1»

en: '%1' (%2)
nb: «%1»(%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
nb: Vil du legge til %1 i din kontaktliste?

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: British Virgin Islands
nb: Britiske Jomfruøyer

en: Canary Islands
nb: Kanari-øyene

en: Cocos-Keeling Islands
nb: Cocos-Keeling-øyene

en: Cocos (Keeling) Islands
nb: Kokos (keeling)-øyene

en: French Antilles
nb: Franske Antiller

en: Antilles
nb: Antillene

en: French Guiana
nb: Fransk Guyana

en: Mayotte Island
nb: Mayotte-øya

en: Reunion Island
nb: Reunion

en: Rota Island
nb: Rota-øya

en: Saipan Island
nb: Saipan-øya

en: Tinian Island
nb: Tinian-øya

en: Scotland
nb: Skottland

en: Yugoslavia - Serbia
nb: Jugoslavia – Serbia

en: Yugoslavia - Montenegro
nb: Jugoslavia – Montenegro

en: Yugoslavia
nb: Serbia og Montenegro

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
nb: Den demokratiske republikken Kongo (Zaire)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
nb: Kantonesisk

en: Taiwanese
nb: Taiwansk

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
nb: Hviterussisk

en: euc-JP Japanese
nb: euc-JP japansk

en: euc-KR Korean
nb: euc-KR koreansk

en: GB-2312 Chinese
nb: GB-2312 kinesisk

en: GBK Chinese
nb: GBK kinesisk

en: GB18030 Chinese
nb: GB18030 kinesisk

en: JIS Japanese
nb: JIS japansk

en: Shift-JIS Japanese
nb: Shift-JIS japansk

en: KOI8-R Russian
nb: KOI8-R russisk

en: KOI8-U Ukrainian
nb: KOI8-U ukrainsk

en: ISO-8859-1 Western
nb: ISO-8859-1 vestlig

en: ISO-8859-2 Central European
nb: ISO-8859-2 sentraleuropeisk

en: ISO-8859-3 Central European
nb: ISO-8859-3 sentraleuropeisk

en: ISO-8859-4 Baltic
nb: ISO-8859-4 baltisk

en: ISO-8859-5 Cyrillic
nb: ISO-8859-5 kyrillisk

en: ISO-8859-6 Arabic
nb: ISO-8859-6 arabisk

en: ISO-8859-7 Greek
nb: ISO-8859-7 gresk

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
nb: ISO-8859-8 hebraisk, ordnet visuelt

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
nb: ISO-8859-8-I hebraisk, ordnet logisk

en: ISO-8859-9 Turkish
nb: ISO-8859-9 tyrkisk

en: ISO-8859-15 Western
nb: ISO-8859-15 vestlig

en: Windows-1250 Central European
nb: Windows-1250 sentraleuropeisk

en: Windows-1251 Cyrillic
nb: Windows-1251 kyrillisk

en: Windows-1252 Western
nb: Windows-1252 vestlig

en: Windows-1253 Greek
nb: Windows-1253 gresk

en: Windows-1254 Turkish
nb: Windows-1254 tyrkisk

en: Windows-1255 Hebrew
nb: Windows-1255 hebraisk

en: Windows-1256 Arabic
nb: Windows-1256 arabisk

en: Windows-1257 Baltic
nb: Windows-1257 baltisk

en: Single
nb: Singel

en: Long term relationship
nb: Langsiktig forhold

en: Engaged
nb: Forlovet

en: Married
nb: Gift

en: Divorced
nb: Skilt

en: Separated
nb: Separert

en: Widowed
nb: Enke(mann)

en: Art
nb: Kunst

en: Cars
nb: Biler

en: Celebrity Fans
nb: Kjendiser

en: Collections
nb: Samlinger

en: Computers
nb: Datamaskiner

en: Culture
nb: Kultur

en: Fitness
nb: Trening

en: Games
nb: Spill

en: Hobbies
nb: Hobbyer

en: ICQ - Help
nb: ICQ – Hjelp

en: Internet
nb: Internett

en: Lifestyle
nb: Livsstil

en: Movies and TV
nb: Film og TV

en: Music
nb: Musikk

en: Outdoors
nb: Friluftsliv

en: Parenting
nb: Foreldre og barn

en: Pets and Animals
nb: Dyr og kjæledyr

en: Science
nb: Vitenskap

en: Skills
nb: Ferdigheter

en: Sports
nb: Sport

en: Web Design
nb: Web design

en: Ecology
nb: Økologi

en: News and Media
nb: Nyheter og media

en: Government
nb: Myndigheter

en: Business
nb: Forretning

en: Mystics
nb: Mystikk

en: Travel
nb: Reise

en: Astronomy
nb: Astronomi

en: Space
nb: Romforskning

en: Clothing
nb: Klær

en: Parties
nb: Selskapsliv

en: Women
nb: Kvinner

en: Social science
nb: Sosiale vitenskaper

en: 60's
nb: 60-årene

en: 70's
nb: 70-årene

en: 80's
nb: 80-årene

en: 50's
nb: 50-årene

en: Finance and Corporate
nb: Finans og firma

en: Entertainment
nb: Underholdning

en: Consumer Electronics
nb: Forbrukerelektronikk

en: Retail Stores
nb: Butikker

en: Health and Beauty
nb: Helse og skjønnhet

en: Household Products
nb: Husholdningsprodukter

en: Mail Order Catalog
nb: Postordrekatalog

en: Business Services
nb: Forretningstjenester

en: Audio and Visual
nb: Lyd og bilde

en: Sporting and Athletic
nb: Sport og friidrett

en: Publishing
nb: Forlagsvirksomhet

en: Home Automation
nb: Hjemmeautomasjon

en: Academic
nb: Akademisk

en: Administrative
nb: Administrativ

en: Art/Entertainment
nb: Kunst/Underholdning

en: College Student
nb: Høyskolestudent

en: Community & Social
nb: Samfunn og sosialt

en: Education
nb: Utdannelse

en: Engineering
nb: Teknikk

en: Financial Services
nb: Finansielle tjenester

en: High School Student
nb: Elev ved videregående skole

en: Home
nb: Hjem

en: ICQ - Providing Help
nb: ICQ – Hjelp

en: Law
nb: Jus

en: Managerial
nb: Ledelse

en: Manufacturing
nb: Vareproduksjon

en: Medical/Health
nb: Medisin/Helse

en: Military
nb: Militær

en: Non-Government Organization
nb: Ikke-statlig organisasjon

en: Other Services
nb: Andre tjenester

en: Professional
nb: Fritt yrke

en: Retail
nb: Detaljhandel

en: Retired
nb: Pensjonist

en: Science & Research
nb: Vitenskap og forskning

en: Technical
nb: Teknisk

en: University Student
nb: Universitetsstudent

en: Web Building
nb: Web-bygging

en: Alumni Org.
nb: Tidl. stud. org.

en: Charity Org.
nb: Veldedig org.

en: Club/Social Org.
nb: Klubb/sosial org.

en: Community Org.
nb: Samfunnsorg.

en: Cultural Org.
nb: Kultur-org.

en: Fan Clubs
nb: Fanklubber

en: Hobbyists Org.
nb: Hobby-org

en: International Org.
nb: Internasjonal org.

en: Nature and Environment Org.
nb: Natur og miljø-org.

en: Other
nb: Andre

en: Professional Org.
nb: Yrkesorg.

en: Scientific/Technical Org.
nb: Vitenskapelig/teknisk org.

en: Self Improvement Group
nb: Selvhjelpsgruppe

en: Spiritual/Religious Org.
nb: Åndelig/religiøs org.

en: Sports Org.
nb: Sportsorg.

en: Support Org.
nb: Støtteorg.

en: Trade and Business Org.
nb: Handel og forretningsorg.

en: Union
nb: Fagforening

en: Voluntary Org.
nb: Frivillig org.

en: Elementary School
nb: Grunnskole

en: High School
nb: Videregående skole

en: College
nb: Høyskole

en: University
nb: Universitet

en: Past Work Place
nb: Tidligere arbeidssted

en: Past Organization
nb: Tidligere organisasjon

en: &Fetch Again
nb: &Hent igjen

en: '%2' Message for %1
nb: «%2»-melding til %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
nb: Henter «%2»-melding til %1 …

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
nb: sint

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
nb: bad

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
nb: trett

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
nb: øl

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
nb: tenker

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
nb: spiser

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
nb: ser på TV

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
nb: møte

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
nb: kaffe

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
nb: musikk

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
nb: forretning

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
nb: skyter bilder

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
nb: har det moro

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
nb: telefon

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
nb: spiller

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
nb: studerer

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
nb: syk

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
nb: sover

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
nb: surfer

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
nb: surfer på nett

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
nb: arbeider

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
nb: taster

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
nb: lager mat

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
nb: røyker

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
nb: jeg er høy

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
nb: å være eller ikke være

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
nb: kjærlighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
nb: Ellers kan du søke i ICQ Hvite Sider:

en: Authorization Reply
nb: Autorisasjonssvar

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
nb: <b>%1</b> ba om tillatelse til å legge deg til i hans/hennes kontaktliste.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
nb: Autorisasjonssvar til <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
nb: ICQ autorisasjonssvar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
nb: %1 ba om autorisasjon for å legge deg til i sin kontaktliste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
nb: Årsak til forespørsel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
nb: En grunn …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
nb: &Send autorisasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
nb: &Nekt autorisasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
nb: Årsak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
nb: Oppgi nåværende passord først
    og så ditt nye passord to ganger.
    Passord må være fra 6 til 8 tegn langt.

en: Change ICQ Password
nb: Endre ICQ-passord

en: ICQ Password Change
nb: ICQ passord-endring

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
nb: Det nye passordet må være mellom 6 og 8 tegn langt.

en: Your password could not be changed.
nb: Passordet kunne ikke endres.

en: Your password has been changed successfully.
nb: Passordet er blitt endret.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
nb: Konto-innstillinger – ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
nb: &Grunnleggende oppsett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
nb: Konto-innstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
nb: Bruker-ID for ICQ-kontoen din.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
nb: Bruker-ID for ICQ-kontoen din.  Dette skal være gitt som et tall (ingen desimaltegn, ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til ICQ-nettet trenger du en ICQ-konto. <br/><br/>
    Hvis du ikke har en ICQ-konto nå, kan du lage en ved å trykke på knappen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
nb: Endre passord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
nb: Hvis du har en ICQ-konto og vil endre passordet på kontoen, så kan du bruke denne knappen for å oppgi et nytt passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
nb: Endre passordet ditt …

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
nb: Ko&nto-innstillinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
nb: Personverninnstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
nb: Slå på krav om autorisasjon, slik at brukere ikke kan legge deg til sin kontaktliste uten tillatelse fra deg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
nb: Slå på krav om autorisasjon, slik at brukere ikke kan legge deg til sin kontaktliste uten tillatelse fra deg.  Kryss av her, så må du bekrefte for hver bruker som legger deg til kontaktlista si før de kan se om du er tilkoblet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
nb: K&rev autorisasjon før noen kan legge deg inn i kontaktlista si

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
nb: Kryss av her for å gjemme IP-adressen din for andre brukere når de leser din brukerinformasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
nb: Krysser du av i denne boksen kan folk ikke se hva IP-adressen din er hvis de ser på dine ICQ-detaljer slik som navn, adresse eller alder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
nb: Skjul &IP-adresse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
nb: Kryss av her for å slå på funksjonaliteten WWW-klar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
nb: Kryss av her for å slå på ICQ-funksjonaliteten WWW-klar, som gjør at folk kan se på et nettsted om du er tilkoblet, og sende deg en melding uten at de er nødt til selv å ha ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
nb: Gjør min status tilgjengelig via &ICQs sentrale meldingssenter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
nb: Bruk SSL-kryptering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
nb: IP-adressen eller vertsmasken til ICQ-tjeneren du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
nb: IP-adressen eller vertsmasken til ICQ-tjeneren du vil koble til.  Som regel vil du bruke standarden (slogin.icq.com eller login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
nb: &Tjener /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
nb: Porten på ICQ-tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
nb: Porten på ICQ-tjeneren som du vil koble til. Som regel er dette 443 eller 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
nb: Overstyr systemets mellomtjenerinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
nb: Mellomtjener er SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
nb: IP-adressen eller vertsmasken for mellomtjeneren du vil bruke for å koble til en ICQ-tjener.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
nb: IP-adressen eller vertsmasken for mellomtjeneren du vil bruke for å koble til en ICQ-tjener. Mellomtjeneren må støtte en CONNECT-kommando og tillate tilkoblinger til tjenerporten for ICQ (normalt 443 eller 5190).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
nb: Porten som mellomtjeneren lytter på.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
nb: Porten som mellomtjeneren lytter på.  Som regel er dette 3128 eller 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
nb: Porten som mellomtjeneren lytter på.  Som regel er dette 3128, 8080 eller 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
nb: Innstillinger for motpartstilkobling

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
nb: Synlig

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
nb: Usynlig

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
nb: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
nb: Ignorer:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et gyldig ICQ-nummer.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
nb: Personlig informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
nb: &UIN nr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
nb: &Kallenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
nb: &Fornavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
nb: E&tternavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
nb: K&jønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
nb: Sivilstatus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
nb: &Tidssone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
nb: Dag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
nb: Måned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
nb: År:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
nb: Al&der:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
nb: Talte språk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
nb: Første:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
nb: Andre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
nb: Tredje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
nb: Steds- og kontaktinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
nb: &Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
nb: &By:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
nb: &Stat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
nb: &Postkode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
nb: La&nd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
nb: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
nb: Mo&b.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
nb: Fa&ks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
nb: &Hjemmeside:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
nb: Opprinnelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
nb: Stat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
nb: Interesser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
nb: Organisasjonstype

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
nb: Tidligere tilknytning

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
nb: E-postadresser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
nb: Send oppdateringer og ICQ-reklame til min hoved-epostadresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
nb: Ikke-publisert e-post vil bli brukt til å hente passord.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
nb: ICQ Whitepages søk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
nb: &E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
nb: K&jønn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
nb: S&pråk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
nb: L&and:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
nb: Søk bare etter tilkoblede kontakter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
nb: UIN-søk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
nb: Her vises resultatet av ditt søk. Hvis du dobbeltklikker på et resultat, så lukkes søkevinduet, og UIN for den kontakten du vil legge til blir sendt tilbake til veiviseren. Du kan bare legge til én kontakt av gangen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
nb: Søk i ICQ Hvite sider med dine søkekriterier

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
nb: Tømmer både søkefelt og resultater

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
nb: Stopper søket

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
nb: Stopp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
nb: Vis informasjon om den valgte kontakten

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
nb: Brukerinfo

en: ICQ User Search
nb: ICQ brukersøk

en: Add the selected user to your contact list
nb: Legg til den markerte brukeren til din kontaktliste

en: Requires Authorization
nb: Trenger autorisasjon

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
nb: Du må være tilkoblet for å kunne søke i ICQ Hvite sider.

en: You must enter a valid UIN.
nb: Du må oppgi et gyldig UIN.

en: You must enter search criteria.
nb: Du må oppgi søkekriterier.

en: You must be online to display user info.
nb: Du må være tilkoblet for å kunne vise brukerinfo.

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: ICQ User Information
nb: ICQ brukerinformasjon

en: General ICQ Information
nb: Generell informasjon om ICQ

en: Home Info
nb: Hjemmeinfo

en: Home Information
nb: Hjemmeinformasjon

en: Work Info
nb: Info om arbeid

en: Work Information
nb: Informasjon om arbeid

en: Other Info
nb: Annen info

en: Other ICQ Information
nb: Annen ICQ-informasjon

en: Interest Info
nb: Interesse-info

en: Interest Information
nb: Interesse-info

en: Org & Aff Info
nb: Info om org. og tilhørighet

en: Organization & Affiliation Information
nb: Organisasjons- og tilhørighetsinformasjon

en: Publish Email/Email
nb: Publiser e-post/e-post

[ctx: Primary email address]
en: Primary
nb: Primær

[ctx: Other email address]
en: More
nb: Flere

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
nb: Firmaets stedsinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
nb: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
nb: Postkode:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
nb: Personlig informasjon om arbeid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
nb: Yrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
nb: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
nb: Xtraz Statusredigering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
nb: Ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
nb: Legg til menyen

en: file is empty:
nb: fila er tom:

en: Bad Request
nb: Feil forespørsel

en: Request Timed Out
nb: Forespørsel fikk tidsavbrudd

en: Acceptance Period Timed Out
nb: Tidsavbrudd i godta-perioden

en: Unknown Error:
nb: Ukjent feil:

en: missing IP or port
nb: manglende IP eller port

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Adding contacts
nb: Legger til kontakter

en: Adding contacts to ICQ server list.
nb: Legger til kontakter til tjenerlista for ICQ

en: Adding contacts to AIM server list.
nb: Legger til kontakter til tjenerlista for AIM

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
nb: %1 av %2 lagt til.

en: Chat Room Invitation
nb: Invitasjon til prat

en: ICQ Web Express
nb: ICQ Web-ekspress

en: ICQ Email Express
nb: ICQ E-postekspress

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
nb: Kopete: %1 frakoblet

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
nb: Det oppsto en feil i protokollhåndteringa, men ikke fatal feil, så du blir ikke frakoblet.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
nb:  Det var en feil i protokollhåndteringa, automatisk tilkobling pågår.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
nb: Kopete: OSCAR protokollfeil

[ctx: AIM user id]
en: screen name
nb: visningsnavn

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
nb: Du har logget inn mer enn en gang med samme %1, konto %2 er nå frakoblet.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
nb: Pålogging mislyktes fordi enten din %1 eller passord er ugyldig. Sjekk innstillingene for konto %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
nb: Lynmeldingstjenesten til %1 er midlertidig ikke tilgjengelig. Forsøk igjen senere.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
nb: Kunne ikke logge inn til %1 med konto %2 siden passordet var feil.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
nb: Kunne ikke logge inn til %1 med konto %2 siden kontoen ikke finnes.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
nb: Pålogging til %1 mislyktes fordi din konto %2 er utgått på dato.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
nb: Pålogging til %1 mislyktes fordi din konto %2 for tiden er suspendert.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
nb: Kunne ikke logge inn til %1 siden det er for mange klienter fra den samme maskinen.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nb: Tjeneren %2 har blokkert konto %1 fordi den sender meldinger for fort. Vent i ti minutter og forsøk igjen. Hvis du fortsetter å forsøke må du vente enda lenger.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nb: Tjeneren %2 har blokkert konto %1 fordi den kobler til igjen for fort. Vent i ti minutter og forsøk igjen. Hvis du fortsetter å forsøke må du vente enda lenger.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
nb: Innlogging til %1 med konto %2 mislyktes.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
nb: Tjeneren %1 synes den klienten du bruker er for gammel. Rapporter dette som en feil på http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
nb: Konto %1 ble skrudd av på %2-tjeneren på grunn av alderen din (mindre enn 13).

en: Buddy icons
nb: Kompis-ikoner

en: Group chat
nb: Gruppeprat

en: Voice chat
nb: Stemme-prat

en: Send buddy list
nb: Send kompisliste

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
nb: Brukeren %1 krever autorisasjon før han/hun kan legges til en kontaktliste. Vil du be om autorisasjon?
    
    Grunn til at autorisasjon ønskes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
nb: Bruk denne t&egnkodingen når du prater med denne kontakten:

en: Select Encoding
nb: Velg tegnkoding

en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
nb: Følgende kontakter er ikke på din kontaktliste. Vil du legge dem til?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
nb: &Ikke spør igjen

en: Add Contacts to Server List
nb: Legg til kontakter til tjenerlista

en: Do &Not Add
nb: &Ikke legg til

en: Client Features
nb: Klientegenskaper

en: Buddy Icon MD5 Hash
nb: MD5-hash for kompis-ikonet

en: Contact Encoding
nb: Kontakt-tegnkoding

en: Member Since
nb: Medlem siden

en: Protocol Version
nb: Protokollversjon

en: Show my own video...
nb: Vis min egen video …

en: View Contact's Webcam
nb: Vis kontaktens nettkamera

en: Send Webcam
nb: Send nettkamera

en: Country
nb: Land

en: State
nb: Stat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
nb: Hjemmeadresse

en: Zipcode
nb: Postnummer

en: Age
nb: Alder

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
nb: Det oppsto en feil under tilkobling til QQ-tjeneren.
    Feilmelding:

en: Unable to lookup %1
nb: Klarte ikke slå opp %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
nb: QQ feilkode %1 som ikke håndteres.
    Send inn en feilrapport med detaljert beskrivelse og hvis mulig, siste feilsøkingsutskrift fra konsollet.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
nb: ADVARSEL: Dette vCard-et kan være utdatert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
nb: Kontaktna&vn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
nb: Konto-innstillinger – QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
nb: Bruker-ID for den QQ-kontakten du vil bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
nb: Bruker-ID for den QQ-kontakten du vil bruke.  Dette bør være i form av en gyldig e-postadresse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
nb: &QQ-ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
nb: Hvis du krysser av dette, vil kontoen ikke bli koblet til når du trykker «Koble til alle», eller ved oppstart selv om du har  valgt automatisk tilkobling ved oppstart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
nb: Vis og oppdater mitt vCard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
nb: For å koble deg til QQ-nettet trenger du en QQ-konto.
    
    Hvis du ikke har en QQ-konto nå, bør du opprette en.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
nb: Disse verdiene bør ikke endres med mindre du vil bruke en spesiell mellomtjener for IM, slik som SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
nb: Globale QQ-innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
nb: <qt><b>Merk:</b>Disse innstillingene gjelder alle QQ-kontoer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
nb: Dette valget varsler deg når en kontakt begynner å skrive en melding, før meldinga er ferdig eller sendt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
nb: Åpne au&tomatisk et pratevindu når noen begynner en samtale

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
nb: <qt> <p>Angi når Kopete skal laste ned kontakters visningsbilder</p>
    <dl><dt>Bare manuelt</dt><dd>Bildet lastes ikke ned automatisk, det blir bare hentet når brukeren ber om det.</dd>
    <dt>Når en prat er åpen</dt><dd>Bildet lastes ned når en samtale-sokkel åpnes, dvs. når du åpner et pratevindu.</dd>
    <dt>Automatisk</dt><dd>Prøv alltid å laste ned bildet hvis kontakten har et. <b>Merk: </b> dette åpner en sokkel og viser brukeren at du henter bildet.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
nb: Last ned QQ-bildet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
nb: <qt> <p>Angi når Kopete skal laste ned kontakters visningsbilder</p>
    <dl><dt>Bare manuelt</dt><dd>Bildet lastes ikke ned automatisk. Det blir bare hentet når brukeren ber om det.</dd>
    <dt>Når en prat er åpen</dt><dd>Bildet lastes ned når en samtalesokkel åpnes, dvs. når du åpner et pratevindu.</dd>
    <dt>Automatisk</dt><dd>Forsøk alltid å laste ned bildet hvis kontakten har et. <b>Merk: </b> dette åpner en sokkel og viser brukeren at du henter bildet.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
nb: Bare manuelt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
nb: Når en prat er åpen (standard)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
nb: Automatisk (les hjelpeteksten)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
nb: Med QQ Messenger kan du velge noen spesielle smilefjes. Hvis dette er krysset av vil Kopete laste ned disse smilefjesene og vise dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
nb: Last ne&d og vis selvvalgte fjesinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
nb: Eksporter alle smilefjes-temaene som selvvalgte smilefjes. (Virker bare for smilefjes i PNG-formatet.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
nb: E&ksporter gjeldende smilefjes-tema til brukere

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi en gyldig e-postadresse.</qt>

en: QQ Plugin
nb: QQ programtillegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
nb: Bilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
nb: Alder:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
nb: I/T

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
nb: Signatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
nb: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
nb: Telefonnumre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneQQ)
en: QQ:
nb: QQ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
nb: Rotte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
nb: Okse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
nb: Kanin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
nb: Drage

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
nb: Slange

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
nb: HEst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
nb: Vær

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
nb: Ape

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
nb: Hane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
nb: Hund

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
nb: Gris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
nb: Uteksaminert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
nb: Stjernetegn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
nb: Væren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
nb: Tyren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
nb: Tvillingene

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
nb: Krepsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
nb: Løven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
nb: Jomfruen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
nb: Vekten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
nb: Skorpionen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
nb: Skytten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
nb: Steinbukken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
nb: Vannmannen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
nb: Fiskene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
nb: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
nb: Innledning:

en: Webcam for %1
nb: Nettkamera for %1

en: No webcam image received
nb: Nettkamerabilde ikke mottatt

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
nb: Denne versjonen av Skype er for gammel, bør oppgraderes

en: Skype protocol
nb: Skype-protokoll

en: Does not have multi-user chat capability
nb: Har ikke mulighet for flerbruker-prat

en: Chat denied
nb: Prat nektet

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Misc error
nb: Div. feil

en: User or phone number does not exist
nb: Bruker eller telefonnummer finnes ikke.

en: User is offline
nb: Brukeren er frakoblet

en: No proxy found
nb: Fant ingen mellomtjener

en: Session terminated
nb: Samtale avsluttet

en: No common codec found
nb: Fant ingen felles kodek

en: Sound I/O error
nb: Inn/Ut-feil for lyd

en: Problem with remote sound device
nb: Problem med lydenhet på den andre siden

en: Call blocked by recipient
nb: Mottaker blokkerte anropet

en: Recipient not a friend
nb: Mottaker er ikke en venn

en: User not authorized by recipient
nb: Mottaker har ikke autorisert brukeren

en: Sound recording error
nb: Feil ved lydopptak.

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
nb: Denne versjonen av Skype støtter ikke å legge til brukere i en prat.

en: Skype Protocol
nb: Skype-protokoll

en: Could not ping Skype
nb: Klarte ikke pinge Skype

en: Skype did not accept this application
nb: Skype godtok ikke dette programmet

en: Skype API syntax error
nb: Syntaksfeil i Skype API

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
nb: Skype API er ikke klar ennå, vent litt til

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
nb: Kan ikke registrere Skype-kommunikasjon for Kopete på D-Bus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
nb: Klarte ikke starte Skype
    Du må installere det originale dynamisk lenkede Skype-programmet versjon 2.0 fra http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
nb: Klarte ikke finne Skype
    Du må installere det originale dynamisk lenkede Skype-programmet versjon 2.0 fra http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
nb: Klarte ikke pinge Skype.
    Kanskje Skype ikke kjører.
    Feil ved sending av melding til Skype (%1)

en: Error while sending a message to Skype (%1).
nb: Feil ved sending av melding til Skype (%1)

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
nb: Klarte ikke pinge Skype.
    Du er logget av Skype, vennligst logg inn.

en: Please login to Skype first
nb: Logg inn til Skype først.

en: Make Test Call
nb: Gjør et prøveanrop

en: Cannot open info about user %1
nb: Kan ikke åpne informasjon om bruker %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
nb: Ukjent handling fra SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
nb: Det er ikke støtte ennå for å legge til en kontakt fra SkypeActionHandler

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
nb: Det er ikke støtte ennå for å sende talepost fra SkypeActionHandler

en: You must connect to Skype first.
nb: Du må koble til Skype først.

en: Wrong Information
nb: Feil informasjon

en: You must write the contact's name.
nb: Du må skrive navnet på kontakten.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
nb: Kontakt echo123 trengs ikke. Du kan gjøre en prøveoppringing i handlinger for Skype-protokoll.

en: This contact already exists in this account.
nb: Denne kontakten finnes allerede i denne kontoen.

en: You cannot add yourself as a contact.
nb: Du kan ikke legge til deg selv som en kontakt.

en: Call with %1
nb: Ring til %1

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Other person is busy
nb: Den andre personen er opptatt

en: Refused
nb: Avvist

en: Call Back
nb: Ring tilbake

en: Missed
nb: Tapt

en: Resume
nb: Fortsett

en: On hold (local)
nb: På vent (lokalt)

en: On hold (remote)
nb: På vent (motparten)

en: On hold
nb: På vent

en: Hold
nb: Vent

en: In progress
nb: I gang

en: Ringing
nb: Ringer

en: Failed
nb: Mislyktes

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
nb: Tidlige media (venter på operatør …)

en: Failed (%1)
nb: Mislyktes (%1)

en: %1 active
    %2 total
nb: %1 aktiv
     %2 totalt

en: Skypeout inactive
nb: Skypeout inaktiv

en: Call
nb: Ring

en: Conference Call
nb: Konferansesamtale

en: Block contact
nb: Blokker kontakt

en: Details for User %1
nb: Detaljer for bruker %1

en: You can have only one skype account
nb: Du kan bare ha én Skype-konto

en: Configure Skype client
nb: Sett opp Skype-klient

en: Please enter your skype user name
nb: Oppgi ditt Skype brukernavn

en: You must enter your skype user name
nb: Du må oppgi ditt brukernavn på Skype.

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
nb: Kan ikke opprette/åpne fil %1 for å sette opp Skype-klienten.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
nb: Prosessen er fullført.
    Skype er nå satt opp for Kopete
    Du må starte Skype-klienten på nytt for å få effekt.

en: Not in Skype list
nb: Ikke i Skype-lista

en: Not authorized
nb: Ikke autorisert

en: SkypeOut contact
nb: SkypeOut-kontakt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
nb: Legg til Skype-kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
nb: Skypenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
nb: Søkefunksjon er ikke implementert ennå.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
nb: Sø&k

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
nb: Skypeoppringing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
nb: Navn på deltaker(e)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
nb: Navn på samtalepartner (eller en liste over navn hvis det er en konferanse).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
nb: Total medgått tid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
nb: Tid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
nb: SkypeOut kreditt igjen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
nb: Total samtaletid/<br /> (dvs. samtale og tid på vent).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
nb: SkypeOut-kreditt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
nb: Godta anrop

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
nb: Ta imot innkommende anrop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
nb: Avslutt samtalen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
nb: Avslutt samtalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
nb: Le&gg på

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
nb: Sett anrop på vent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
nb: Avbryt ssamtalen et øyeblikk og fortsett (eller legg på) senere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
nb: V&ent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
nb: Åpne prat til personen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
nb: Åpne prat til den du snakker med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
nb: Start/stopp video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
nb: Brukerdetaljer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
nb: Autorisert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
nb: Ikke autorisert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
nb: Er autorisert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
nb: Vist navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
nb: Kjønn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
nb: Kryss av her hvis du ikke vil koble til med andre protokoller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
nb: I&kke ta med i tilkobling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
nb: Viktig merknad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
nb: Skype-programtillegget fungerer som ei bru til en instans av Skype som kjører utenom Kopete. Dette har noen konsekvenser for hvordan det virker: du trenger at en instans av Skype kjører, og bare én Skype-konto kan brukes.<br /><br />Du må installere det originale dynamisk lenkede Skype-programmet verskjon 2.0 eller 2.1 fra <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /> <br /> Dette programtillegget virker bare hvis språket i Skype-klienten er satt til engelsk. Kopete viser varslinger (innkommende anrop,melding …) så du kan slå av Skype-varslinger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
nb: Slå av Skype-varslinger og sett opp engelsk språk i Skype-klienten

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
nb: S&tart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
nb: Du kan stille inn om og når kopete skal starte Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
nb: Start Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
nb: Når Skype &ikke kjører

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
nb: A&ldri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
nb: Kommando som starter Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
nb: Tidsavbrudd for oppstart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
nb: Vent før forsøk på tilkobling til Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
nb: prøver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
nb: Hvis du får en feilmelding at Skype ikke ble funnet, når den faktisk kjører, så se instruksjonene ved <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux.</a>.<br /> <br />Bare det dynamisk linkede Skype-programmet er støttet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
nb: Hvert program som vil bruke Skype må oppgi navnet sitt, og brukeren får spørsmål om det programmet skal få tilgang til Skype.<br /> Som standard oppgir kopete sitt riktige navn, men hvis du mistenker at et annet program kaller på Skype med navnet «kopete», så kan du her endre navnet Kopete bruker, og deretter inne i Skype nekte tilgang for programmer som kaller seg kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
nb: &Ikke-standard autorisasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
nb: Hvilken buss vil du bruke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
nb: Hvilken D-Bus vil du bruke for tilkobling til Skype?<br /> Økt: din egen, andre kan ikke bruke den (bruk --use-session-dbus for å starte Skype på den bussen.)<br /> System: delt mellom alle på den samme datamaskinen. Dette er Skypes standard.<br /> Du må oppgi samme D-Bus som Skype bruker.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
nb: Buss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
nb: Ø&kt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
nb: Merk at Kopete stivner til mens Skype spør deg om Kopete skal få tilgang. Dette er normalt, og hvis du tillater det alltid (kryss av for «Husk» i Skype-dialogen) vil det ikke hende igjen.<br /><br />Skype støtter ikke «Systembuss»-valget ennå.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
nb: &Aktivitet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
nb: Vis alle innkommende meldinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
nb: Dette viser alle innkommende Skype-meldinger. Hvis dette er av, blir de vist bare hvis meldinga tilhører en prat som kopete startet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
nb: Vis alle innkommende &meldinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
nb: Detter merker innkommende meldinger som lest, så hvis du har stilt inn Skype til ikke automatisk å vise oppsprett for prat, vil det ikke blinke med varslingsikonet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
nb: Mar&ker som lest

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
nb: Hvis dette er krysset av vil Kopete spørre Skype ved innlogging om den har noen meldinger som ikke er vist, og i så fall, vise dem. Dette er nyttig om du starter Kopete senere enn Skype og Skype er innstilt til ikke å vise innkommende meldinger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
nb: Søk etter &uleste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
nb: Vis et samtale-styringsvindu for alle samtaler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
nb: Dette viser et vindu for samtalekontroll for alle samtaler (både innkommende og utgående). Hvis det er slått av kan du ringe fra Kopete, men den samtalen må styres fra Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
nb: V&is samtalestyring (dette skjuler også samtaledialogen til Skype-klienten)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
nb: Automatisk lukk vinduet for samtalestyring

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
nb: Dette lukker vinduet for samtalestyring automatisk når samtalen avsluttes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
nb: Auto&lukk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
nb: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
nb: Hvis dette er slått på passer Kopete på om Skype kjører eller ikke,

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
nb: Dette passer på om Skype kjører. Det gir bare mening å slå det av hvis du forsøker å få feilsøkingsdata som ikke renner over.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
nb: Ikke forlat en prat når vinduet lukkes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
nb: Ikke forlat en prat når pratevinduet lukkes. Gjør forskjell bare ved prater med flere brukere: hvis det er slått på fortsetter du å motta meldinger fra den praten selv etter at vinduet er lukket.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
nb: S&amtaler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
nb: &Kjør før samtale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
nb: Dette venter på at kommandoen blir ferdig før samtalen ringes opp eller tas imot.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
nb: Dette venter på at kommandoen blir ferdig før samtalen ringes opp eller tas imot.<br/> 
    Merk at kopete stivner mens den venter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
nb: Ve&nt på fullføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
nb: Kjør etter samtale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
nb: Dette gjør som regel ingen forskjell, men hvis det er andre samtaler som venter, så blir det bare kjørt for den som nylig ble avsluttet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
nb: Bar&e for siste samtale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
nb: Kjør for innko&mmende samtale

en: Could not load service %1.
nb: Klarte ikke laste inn tjenesten %1.

en: Error Loading Service
nb: Feil ved innlasting av tjeneste

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
nb: <qt>GSMLib er et bibliotek (og verktøy) for å sende SMS via en GSM-enhet. Programmet kan hentes på <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
nb: Innstillinger for GSMLib

en: Could Not Send Message
nb: Klarte ikke sende melding

en: No provider configured
nb: Ingen tilbyder er satt opp

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
nb: <qt>SMSClient er et program som sender SMS med modemet. Programmet kan hentes på <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
nb: Innstillinger for SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
nb: Le&verandør:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
nb: Sti til &oppsett for SMSClient:

en: No provider configured.
nb: Ingen tilbyder er satt opp.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
nb: Det er ikke satt opp noe prefiks for SMSSend, du må endre dette i oppsettsdialogen.

en: No Prefix
nb: Ikke noe prefiks

en: %1 Settings
nb: %1-innstillinger

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
nb: <qt> SMSSend er et program som sender SMS gjennom porter på nettet. Det kan hentes på <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
nb: Innstillinger for SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
nb: prefi&ks for SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
nb: Leverandørinnstillinger

en: Could not determine which argument should contain the message.
nb: Klarte ikke finne ut hvilket argument som burde inneholde meldinga.

en: Could not determine which argument should contain the number.
nb: Klarte ikke finne ut hvilket argument som burde inneholde nummeret.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
nb: Denne meldinga er lenger enn største lengde (%1). Skal den deles opp i %2 meldinger?

en: Message Too Long
nb: Meldinga er for lang

en: Divide
nb: Del opp

en: Do Not Divide
nb: Ikke del opp

en: Message too long.
nb: Meldinga er for lang.

en: Something went wrong while sending the message.
nb: Noe gikk galt da en melding ble sendt.

en: &Contact Settings
nb: &Kontaktinnstillinger

en: User Preferences
nb: Brukerinnstillinger

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
nb: Konto-innstillinger – SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
nb: Et entydig navn for denne SMS-kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
nb: &SMS leveringstjeneste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
nb: Leveringstjenesten du vil bruke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
nb: Leveringstjenesten du vil bruke.  Merk at du trenger denne programvaren installert før du bruker denne kontoen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
nb: &Beskrivelse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
nb: Beskrivelse av SMS leveringstjenesten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
nb: Beskrivelse av SMS leveringstjenesten, medregnet nedlastingssteder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
nb: For å bruke SMS trenger du en konto med leveringstjeneste.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
nb: Innstillinger for meldingstjeneste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
nb: Hvis meldinga er for &lang:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
nb: Hva skal gjøres hvis du skriver inn en melding som er for lang til en enkelt SMS-melding.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
nb: Hva skal gjøres hvis du skriver inn en melding som er for lang til en enkelt SMS-melding.  Du kan enten velge å dele den i mindre meldinger automatisk, stryke meldinga helt og ikke sende den, eller få Kopete til å spørre deg hver gang du skriver en melding som er for lang.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
nb: Spør (anbefalt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
nb: Del opp i flere

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
nb: Avbryt sending

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
nb: &Slå på internasjonale telefonnumre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
nb: Kryss av hvis du vil kunne bruke internasjonale telefonnumre.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
nb: Kryss av hvis du vil kunne bruke internasjonale telefonnumre.  Uten dette vil du bare kunne bruke SMS for kontoer innen ditt eget land.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
nb: Erstatt første &null med kode:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
nb: Det du vil bruke i stedet for første null.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
nb: Telefonnummer til den kontakten du vil legge inn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
nb: Telefonnummer til den kontakten du vil legge inn.  Dette bør være et telefonnummer med tilgang til SMS-tjeneste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
nb: Kontaktna&vn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
nb: Noen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
nb: Kontaktens telefonnummer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
nb: Kontaktens telefonnummer. Dette bør være en telefon som har SMS-mulighet.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
nb: Arbeidsmappa %1 finnes ikke.
     Hvis du ikke har satt opp noe ennå for samba bør du se på
    Installer i Samba (Oppsett → Konto → Rediger)
    Skal mappa opprettes? (Kan trenge administrator-passord)

en: Create Directory
nb: Opprett mappe

en: Do Not Create
nb: Ikke opprett

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
nb: Rettighetene til arbeidsmappa %1 er feil.
    Du vil ikke motta meldinger om du svarer nei.
    Du kan også rette det manuelt (chmod 0777 %1) og starte kopete på nytt.
    Rette?  (Kan trenge root-passordet)

en: Fix
nb: Rett

en: Do Not Fix
nb: Ikke rett

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
nb: Klarte ikke koble til localhost.
    Kjører samba-tjeneren?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
nb: En meldingsfil kunne ikke fjernes, kanskje rettighetene er feil.
    Rette opp? (Kan trenge administrator-passord)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
nb: Kan fremdeles ikke fjerne den, rett det manuelt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
nb: Legg til WinPopup-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
nb: Vertsnavnet du vil at WinPopup-meldinger skal sendes til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
nb: Mas&kinens vertsnavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
nb: Arbeidsgruppen eller domenet maskinen er på som du vil sende WinPopup-meldinger til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
nb: &Arbeidsgruppe/domene:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
nb: Arbeidsgruppen eller domenet maskinen er på som du vil sende WinPopup-meldinger til.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
nb: Konto-innstillinger – WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
nb: Grunnleggende &oppsett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
nb: Vertsnavnet du vil at WinPopup-meldinger skal bruke som avsender.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
nb: Vertsnavnet du vil at WinPopup-meldinger skal bruke som avsender.  Merk at dette ikke trenger være det virkelige vertsnavnet på maskinen for å sende meldinger, men det må det være for å motta dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
nb: Ver&tsnavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
nb: Installer støtte i Samba for denne tjenesten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
nb: I&nstaller til Samba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
nb: For å ta imot WinPopup-meldinger fra andre maskiner må vertsnavnet over være det samme som denne maskinens vertsnavn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
nb: Samba-tjeneren må være satt opp og i gang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
nb: «Installer til Samba» er en enkel måte å lage en mappe for midlertidige meldingsfiler og sette opp samba-tjeneren.<br/>
    Men den anbefalte måten er å be din administrator om å opprette denne mappa ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') og legge til
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (erstatt _PATH_TO_  med den virkelige stien til [global]-avsnittet i smb.conf.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
nb: Protokollinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
nb: sekund(er)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
nb: Hvor ofte sjekkes for verter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
nb: Sti til «smbclient»-programmet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
nb: <i>Disse innstillingene brukes på alle WinPopup-kontoer.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
nb: Vertsnavn på  kontaktens maskin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
nb: Mas&kinnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
nb: Maskinnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
nb: Ser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
nb: Arbeidsgruppen eller domenet som kontaktens maskin er på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
nb: Operativsystemet kontaktens maskin kjører.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
nb: Operativs&ystem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
nb: Programvaren som kontaktens maskin kjører.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
nb: T&jenersystem:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et gyldig vertsnavn.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
nb: <qt>LOCALHOST er ikke tillatt som kontakt.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi en gyldig smbclient-sti.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
nb: Sambas oppsettsfil er endret.

en: Configuration Successful
nb: Oppsett vellykket

en: Updating the Samba configuration file failed.
nb: Oppdatering av Samba-oppsettet mislyktes.

en: Configuration Failed
nb: Oppsett mislyktes

en: User Info for %1
nb: Brukerinfo for %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
nb: Konto-innstillinger – Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
nb: WLM-pass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til Microsoft-nettet trenger du et Microsoft-pass. <br/> <br/> Hvis du ikke har et slikt pass nå, får du laget et ved å trykke på knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
nb: Blokkerte kontakter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
nb: Tillatte kontakter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Kursiverte</span> kontakter er ikke på din kontaktliste.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
nb: ADVARSEL: du må være tilkoblet for å kunne endre denne siden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
nb: Innstillinger for tilkobling (for avanserte brukere)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
nb: Slå på mellomtjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
nb: Vert /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
nb: Brukernavn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
nb: Generelle valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
nb: Ikke send selvvalgte fjesinger til andre kontakter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
nb: Ikke vis selvvalgte fjesinger fra andre kontakter

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et gyldig WLM-passord.</qt>

en: MSN Plugin
nb: MSN-programtillegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
nb: &WLM-pass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
nb: <i>(for eksempel: ola@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
nb: WLM-programtillegg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
nb: Personlig melding:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
nb: Telefoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
nb: Mobil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
nb: Vis om du er på denne brukerens kontaktliste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
nb: Hvis dette er krysset av, så er du på denne brukerens kontaktliste.
    Hvis ikke, så er du ikke lagt til, eller du er slettet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
nb: Jeg er på denne kon&taktens kontaktliste

en: Open Inbo&x...
nb: Åpne innbo&ks …

en: &Change Display Name...
nb: &Endre visningsnavn …

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
nb: Åpne &nettstedet for MSN-status …

en: Buddies
nb: Kompiser

en: Change Display Name - MSN Plugin
nb: MSN programtillegg – Endre visningsnavn

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
nb: Oppgi nytt visningsnavn som du vil at vennene dine på MSN skal se:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
nb: <qt>Visningsnavnet du oppga er for langt. Bruk et kortere navn.
    Visningsnavnet ditt er <b>ikke</b> endret.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
nb[0]: Du har en ulest melding i Hotmail-innboksen.
nb[1]: Du har %1 uleste meldinger i Hotmail-innboksen.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
nb: Åpne innboks

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
nb: Ny melding fra %1 i Hotmail-innboksen. <p>Emne %2

en: Send Nudge
nb: Send et lite vink

en: Send &Voice
nb: Send &stemme

en: Sound card not detected
nb: Lydkort ikke funnet

en: Stop &recording
nb: Stopp &opptak

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
nb: Den andre kontakten må være tilkoblet for å motta stemmeklipp.

en: You cannot send voice clips in invisible status
nb: Du kan ikke sende stemmeklipp når du er usynlig

en: The maximum recording time is 15 seconds
nb: Lengste opptakstid er 15 sekunder

en: The voice clip must be longer
nb: Lydklippet må være lenger

en: has sent a nudge
nb: har sent et lite vink

en: has sent you a nudge
nb: har sendt deg et lite vink

en: Select the pen's color
nb: Velg farge på pennen

en: Block Contact
nb: Blokker kontakt

en: Update Photo
nb: Oppdater foto

en: &Block custom emoticons
nb: &Blokker selvvalgte fjesinger

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
nb: <qt>Koble til for å ta vekk en kontakt fra kontaktlista. Denne kontakten vil dukke opp på nytt når du kobler til igjen.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
nb: Denne kontakten har ikke deg i sin egen kontaktliste

en: This contact is blocked
nb: Denne kontakten er blokkert

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
nb: Denne kontakten har ikke deg i sin liste og er blokkert

en: Be Right Back
nb: Kommer straks

en: Be &Right Back
nb: Komme&r straks

en: On the Phone
nb: I telefon

en: On The &Phone
nb: I tele&fon

en: Out to Lunch
nb: Ute til lunsj

en: Out To &Lunch
nb: Ute til &lunsj

en: &Idle
nb: &Inaktiv

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
nb: Lytter til

en: File transfer cancelled.
nb: Filoverføring avbrutt.

en: An error occurred while saving the address book entry.
nb: Det oppsto en feil ved lagring av adressebok-oppføringa.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
nb: Klarte ikke lagre oppføring i  Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
nb: Klarte ikke opprette oppføring i Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
nb: Klarte ikke slette oppføring fra Yahoo-adresseboka:
    %1 – %2

en: The picture was not successfully uploaded
nb: Bildet ble ikke vellykket lastet opp

en: Could not open file for writing.
nb: Kunne ikke åpne fil for skriving.

en: An error occurred while downloading the file.
nb: Det oppsto en feil mens fila ble lastet ned.

en: Unable to connect to file transfer server
nb: Klarer ikke koble til filoverføringstjeneren.

en: An error occurred while sending the file.
nb: Det oppsto en feil mens fila ble sendt.

en: An error occurred while sending the message
nb: Det oppsto en feil mens meldinga ble sendt

en: The message is empty.
nb: Meldinga er tom.

en: Error opening file: %1
nb: Det oppsto en feil ved åpning av fila: %1

en: An unknown error has occurred.
nb: Det oppsto en ukjent feil.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
nb: Kunne ikke etablere nettkamera-forbindelse til bruker %1.
    
    Logg inn på nytt og prøv igjen.

en: An error occurred closing the webcam session.
nb: Det oppsto en feil mens nettkamera-økta ble lukket.

en: You tried to close a connection that did not exist.
nb: Du forsøkte å lukke en forbindelse som ikke fantes.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
nb: Klarte ikke hente tjenersidens adressebok for brukerdata.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
nb: Det oppsto en feil mens kompis-ikonet ble lastet ned (%1)

en: Could not join chat
nb: Kunne ikke bli med i praten

en: The room is full. Please choose another one.
nb: Rommet er fullt. Velg et annet.

en: Invalid user.
nb: Ugyldig bruker.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
nb: Det oppsto en ukjent feil ved forsøk på å bli med i praterommet.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
nb: Legg til Yahoo-kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
nb: Kontonavnet til Yahoo-brukeren du vil legge til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
nb: Kontonavnet til Yahoo-brukeren du vil legge til.  Dette skal gis som en rekke bokstaver og tall (ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
nb: &Yahoo brukernavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
nb: <i>(for eksempel: joe8752)</i>

en: Choose a chat room...
nb: Velg et praterom …

en: Yahoo Chat rooms
nb: Yahoo praterom

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
nb: Brukere: %1 Nettkameraer: %2 Stemmer: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
nb: Velg et praterom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
nb: Praterom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
nb: Kategorier

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
nb: Konto-innstillinger – Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
nb: Kontonavnet på din Yahoo-konto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
nb: Kontonavnet på din Yahoo-konto.  Dette skal gis som en rekke bokstaver og tall (ingen mellomrom).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
nb: For å koble deg til Yahoo-nettet  trenger du en Yahoo-konto. <br/> <br/> Hvis du ikke har en Yahoo-konto nå, kan du lage en ved å trykke på knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
nb: Registrer &ny konto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
nb: Kon&to-innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
nb: O&verstyr standard tjenerinformasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
nb: IP-adressen eller vertsmasken for Yahoo-tjeneren du vil koble deg til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
nb: IP-adressen eller vertsmasken for Yahoo-tjeneren du vil koble deg til.  Normalt vil du bruke standarden (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
nb: Port på Yahoo-tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
nb: Porten på Yahoo-tjeneren som du vil koble til.  Som regel er dette 5050, men Yahoo tillater også port 80 hvis du er bak en brannmur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
nb: Porten på Yahoo-tjeneren som du vil koble til.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
nb: Kompis-ikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
nb: Se&nd kompis-ikon til andre brukere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
nb: Velg bilde …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
nb: Kontaktinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
nb: E-post &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
nb: Personsøker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
nb: E-post &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
nb: Ytterligere:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
nb: Stedsinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
nb: Jubileum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
nb: Annet navn:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
nb: Inviter venner til konferanse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
nb: Deltakere i konferanse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
nb: Legg til >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
nb: << Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
nb: Invitasjonsliste til prat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
nb: Venneliste

en: Invite
nb: Inviter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
nb: Notat 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
nb: Notat 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
nb: Notat 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
nb: Notat 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
nb: Kontakt-kommentarer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
nb: Vis meg som

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
nb: Frakob&let

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
nb: Perma&nent frakoblet

en: Yahoo User Information
nb: Yahoo brukerinformasjon

en: Save and Close
nb: Lagre og lukk

en: Merge with existing entry
nb: Flett med eksisterende oppføring

en: General Yahoo Information
nb: Generell informasjon om Yahoo

en: Other Yahoo Information
nb: Annen Yahoo-informasjon

en: Replace existing entry
nb: Erstatt eksisterende oppføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
nb: Din konto må verifiseres på grunn av for mange mislykte innloggingsforsøk. <br/>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
nb: Skriv inn tegnene som vises på bildet:

en: %1 has stopped broadcasting
nb: %1 kringkaster ikke lenger

en: %1 has cancelled viewing permission
nb: %1 har opphevet tillatelsen til å se nettkamera

en: %1 has declined permission to view webcam
nb: %1 har nektet tillatelse til å se nettkamera

en: %1 does not have his/her webcam online
nb: %1 har ikke nettkameraet sitt tilkoblet

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
nb: Kan ikke vise nettkameraet til %1 av ukjent årsak

en: 1 viewer | %1 viewers
nb[0]: 1 seer(e)
nb[1]: %1 seer(e)

en: Open &Address book...
nb: Åpne &adresseboka …

en: &Edit my contact details...
nb: R&ediger mine kontaktegenskaper …

en: &Join chat room...
nb: &Bli med i praterom …

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
nb: Klarte ikke logge inn til Yahoo-tjenesten. Kontoen din er låst.
    Besøk %1 for å skru den på igjen.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
nb: Klarte ikke logge inn til Yahoo-tjenesten: oppgitt brukernavn var ugyldig.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
nb: Du har blitt logget ut av Yahoo-tjenesten, kanskje på grunn av duplisert logginn.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
nb: Klarte ikke logge inn til Yahoo-tjenesten. Feilkode: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
nb: %1 er blitt koblet fra.
    Feilmelding:
    %2 – %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
nb: Det oppsto en feil mens %1 ble koblet til Yahoo-tjeneren.
    Feilmelding:
    %2 – %3

en: %1
    
    Reason: %2
nb: %1
    
    Årsak: %2

en: Yahoo Plugin
nb: Yahoo programtillegg

en: User %1 has granted your authorization request.
nb: Bruker %1 har gitt autorisasjon til deg.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
nb: Bruker %1 har nektet autorisasjon til deg.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
nb: Summ!!

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
nb: %1 har invitert deg til å bli med i en konferanse med %2.
    
     Hans/hennes melding: %3
    
    Ta imot?

[ctx: @action]
en: Accept
nb: Godta

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
nb: %1 avslo å bli med i konferansen: «%2»

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
nb[0]: Du har en ulest melding i Yahoo-innboksen.
nb[1]: Du har %1 uleste meldinger i Yahoo-innboksen.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
nb: %1 har en melding fra %2 i Yahoo-innboksen. <br> <br> Emne: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
nb: %1 har invitert deg til å se nettkameraet sitt. Ta imot?

en: Webcam for %1 is not available.
nb: Nettkamera for %1 er ikke tilgjengelig.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
nb: <qt>Det valgte kompis-ikonet kunne ikke åpnes. <br />Velg et annet kompis-ikon.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å endre visningsbildet.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
nb: %1 vil se nettkameraet ditt. Tillat?

en: You are now in %1 (%2)
nb: Du er nå i %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
nb: Yahoo prat:

en: Yahoo Chat: %1
nb: Yahoo prat: %1

en: Buzz Contact
nb: Send kontakten en summ

en: Show User Info
nb: Vis brukeropplysninger

en: Request Webcam
nb: Be om nettkamera

en: Invite to view your Webcam
nb: Inviter til å se ditt nettkamera

en: Yahoo Display Picture
nb: Yahoo visningsbilde

en: &Invite others
nb: &Inviter andre

en: %1|Stealthed
nb: %1|Maskert

en: View &Webcam
nb: &Vis nettkamera

en: &Buzz Contact
nb: Send &summing til kontakt

en: &Stealth Setting
nb: &Snik-innstillinger

en: &Invite to Conference
nb: &Inviter til konferanse

en: &View Yahoo Profile
nb: &Vis Yahoo-profil

en: Stealth Setting
nb: Snik-innstillinger

en: Buzz
nb: Summing

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
nb: <qt>Du må oppgi et gyldig passord.</qt>

en: Be right back
nb: Kommer straks

en: Not at home
nb: Ikke hjemme

en: Not at my desk
nb: Ikke ved skrivebordet

en: Not in the office
nb: Ikke på kontoret

en: On the phone
nb: I telefon

en: On vacation
nb: På ferie

en: Out to lunch
nb: Ute til lunsj

en: Stepped out
nb: Ute en tur

en: I'm On SMS
nb: Jeg er på SMS

en: Custom
nb: Selvvalgt

en: Buddy Icon Checksum
nb: Sjekksum for kompis-ikon

en: Buddy Icon Expires
nb: Kompis-ikonet utløper

en: Buddy Icon Remote URL
nb: Fjern-URL for kompis-ikon

en: Pager number
nb: Personsøkernummer:

en: Fax number
nb: Telefaks nummer:

en: Additional number
nb: Ekstra nummer

en: Alternative email 1
nb: Alternativ e-post 1

en: Private Address
nb: Adresse privat

en: Private City
nb: By privat

en: Private State
nb: Stat privat

en: Private ZIP
nb: Postnummer privat

en: Private Country
nb: Land privat

en: Private URL
nb: URL privat

en: Corporation
nb: Firma

en: Work Address
nb: Arbeidsadresse

en: Work State
nb: Stat arbeid

en: Work ZIP
nb: Postnummer arbeid

en: Work URL
nb: URL Arbeid

en: Anniversary
nb: Årsdag

en: Notes
nb: Notater

en: Additional 1
nb: Ekstra 1

en: Additional 2
nb: Ekstra 2

en: Additional 3
nb: Ekstra 3

en: Additional 4
nb: Ekstra 4

en: Account Verification - Yahoo
nb: Kontobekreftelse – Yahoo
