kfilereplace - en to nb translation catalogue (216 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
nb:  Linje:%3,Kol:%4 – "%1" → "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
nb: Sett inn søking/erstatting-strenger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
nb: Velg streng-tillegging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
nb: Søk- og erstatt-modus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
nb: Søk-modus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
nb: Søk etter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
nb: Erstatt med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
nb: Søk etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
nb: Erstatt med

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Could not load the KFileReplace part.
nb: Klarte ikke å laste inn KFileReplace-delen.

en: Could not find the KFileReplace part.
nb: Klarte ikke å finne KFileReplace-delen.

en: 1 byte | %1 bytes
nb[0]: 1 byte
nb[1]: %1 byte

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke å åpne fila <b>%1</b> og laste inn strenglista. Det ser ut til at fila ikke er en gyldig fil i gammelt kfr-format, eller fila er ødelagt.</qt>

en: Cannot read data.
nb: Klarer ikke å lese data.

en: Out of memory.
nb: Slapp opp for minne.

en: Ready.
nb: Klar.

en: Search completed.
nb: Søk fullført.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
nb: <qt>Du har valgt <b>%1</b> som tegnkoding for filene. <br />Det er svært viktig at du velger riktig tegnkoding, fordi hvis du har filer med en annen tegnkoding enn den du har valgt, kan filene bli skadd når det gjøres erstatninger. <br /> <br />Hvis du ikke vet hvilken tegnkoding  filene har, så velg <i>utf8</i> og <b>slå på</b> lagring av sikkerhetskopier. Denne innstillinga vil oppdage <i>utf8</i> og <i>utf16</i>-filer, men endrede filer blir konvertert til <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
nb: Advarsel om filkoding

en: Replacing files (simulation)...
nb: Erstatter filer (simulering) …

en: Replaced strings (simulation)
nb: Erstatter strenger (simulering)

en: Replacing files...
nb: Erstatter filer …

en: Replaced strings
nb: Erstattede strenger

en: Stopping...
nb: Stopper …

en: There are no results to save: the result list is empty.
nb: Det er ingen resultater å lagre: resultatlista er tom.

en: Files
nb: Filer

en: Save Report
nb: Lagre rapport

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
nb: <qt>En mappe eller fil som heter <b>%1</b> finnes fra før.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke opprette mappa <b>%1</b>.</qt>

en: KFileReplace strings
nb: KFileReplace strenger

en: All Files
nb: Alle filer

en: Load Strings From File
nb: Last strenger fra fil

en: Cannot open folders.
nb: Klarer ikke åpne mapper.

en: Batch search and replace tool.
nb: Søk- og erstatt-verktøy for satsvis kjørin.

en: (C) 1999-2002 François Dupoux
    (C) 2003-2004 Andras Mantia
    (C) 2004 Emiliano Gulmini
nb: © 1999-2002 François Dupoux
    © 2003-2004 Andras Mantia
    © 2004 Emiliano Gulmini

en: Part of the KDEWebDev module.
nb: En del av modulen KDEWebDev.

en: Original author of the KFileReplace tool
nb: Opprinnelig forfatter for KFileReplace-verktøyet

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
nb: Nåværende vedlikeholder, koderydder og omskriver

en: Co-maintainer, KPart creator
nb: Med-vedlikeholder, KPart-forfatter

en: Original german translator
nb: Opprinnelig tysk oversetter

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
nb: For tiden fungerer KFileReplace-delen dessverre bare for lokale filer.

en: Non Local File
nb: Ikke-lokal fil

en: Customize Search/Replace Session...
nb: Tilpass søk/erstatt-økt …

en: &Search
nb: &Søk

en: S&imulate
nb: &Simuler

en: &Replace
nb: &Erstatt

en: Sto&p
nb: Sto&pp

en: Cre&ate Report File...
nb: L&ag rapportfil …

en: &Add String...
nb: &Legg til streng …

en: &Delete String
nb: &Slett streng

en: &Empty Strings List
nb: &Tøm lista over strenger

en: Edit Selected String...
nb: Rediger valgt streng …

en: &Save Strings List to File...
nb: L&agre strengelista til fil …

en: &Load Strings List From File...
nb: &Last inn strengeliste fra fil …

en: &Load Recent Strings Files
nb: &Last inn filer med nylig brukte strenger

en: &Invert Current String (search <--> replace)
nb: &Snu om gjeldende streng (søk<-->erstatt)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
nb: &Snu om alle strenger (søk <-->erstatt)

en: &Include Sub-Folders
nb: &Ta med undermapper

en: Create &Backup Files
nb: Lag &sikkerhetskopi

en: Case &Sensitive
nb: &Skill store/små bokstaver

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
nb: Tillat kommandoer &i erstatningsstrenger: [$kommando:argument$]

en: Enable &Regular Expressions
nb: Slå på &regulære uttrykk

en: Configure &KFileReplace...
nb: Sett opp  &KFileReplace …

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: &Open
nb: Å&pne

en: &Edit in Quanta
nb: &Rediger med Quanta

en: Open Parent &Folder
nb: Åpne overliggende &mappe

en: &Delete
nb: &Slett

en: E&xpand Tree
nb: Ut&vid treet

en: &Reduce Tree
nb: &Fold sammen treet

en: &About KFileReplace
nb: &Om KFileReplace

en: KFileReplace &Handbook
nb: KFileReplace &Håndbok

en: &Report Bug
nb: &Rapporter feil

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke åpne fila <b>%1</b> for lesing.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke åpne fila <b>%1</b> for skriving.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
nb: <qt>Vil du erstatte strengen <b>%1</b> med strengen <b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
nb: Bekreft erstatning

en: Replace
nb: Erstatt

en: Do Not Replace
nb: Ikke erstatt

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
nb:  Linje:%2, kol:%3 – «%1»

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke å åpne fila <b>%1</b> og laste inn strengelista.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
nb: <qt>Det ser ut til at fila <b>%1</b> ikke er skrevet i det nye kfr-formatet. Husk at det gamle kfr-formatet snart utgår! Du kan konvertere de gamle regelfilene ved bare å lagre dem med kfilereplace.</qt>

en: Warning
nb: Advarsel

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
nb: <qt>Formatet for kfr-filer er endret, forsøker å laste inn <b>%1</b>. Detaljer finnes i håndboka for KFilereplace. Vil du laste inn en liste over strenger for søk-og-erstatt?</qt>

en: Load
nb: Lats inn

en: Do Not Load
nb: Ikke last inn

en: There are no strings to search and replace.
nb: Det er ingen strenger å søke og erstatte.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Hovedmappa til prosjektet <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
nb: <qt>Tilgang nektet i hovedmappa til prosjektet: <br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
nb: Søk/E&rstatt

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
nb: &Strenger

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
nb: &Resultater

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
nb: &Valg

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
nb: KFileReplace hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
nb: <qt>Kan ikke snu strengen <b>%1</b>, fordi søkestrengen ville være tom.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
nb: Er du sikker på at du vil slette %1?

en: No strings to save as the list is empty.
nb: Det er ingen strenger å lagre, da lista er tom.

en: KFileReplace Strings
nb: KFileReplace strenger

en: Save Strings to File
nb: Lagre strenger til fil

en: File %1 cannot be saved.
nb: Fila %1 kan ikke lagres.

en: Open &With...
nb: Åpne &med …

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
nb: Mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
nb: Gammel størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
nb: Ny størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
nb: Erstattede elementer

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
nb: Eierbruker

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
nb: Eiergruppe

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
nb: Størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
nb: Funne strenger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
nb: Grønt betyr klar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
nb: Klar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
nb: Gult betyr vent mens lista sorteres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
nb: Vent mens lista sorteres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
nb: Rødt betyr at filene undersøkes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
nb: Undersøkte filer:

en: Project Directory
nb: Prosjektmappe

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
nb: Du må fylle ut kombinasjonsboksene (mappe og filter) før du kan fortsette.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
nb: På <b>Eier</b>-siden er det noen tomme tekstfelter.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
nb: Minstestørrelsen er større enn maksimal størrelse.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
nb: Søk og erstatt i filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
nb: Søk nå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
nb: Søk senere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
nb: &Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
nb: Innstillinger for oppstartsmappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
nb: Sted:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
nb: Sett inn en søkesti her. Du kan bruke søkesti-knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
nb: &Ta med undermapper

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
nb: Søk/erstatt-strenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
nb: Søk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
nb: Erstatt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
nb: Slå på &regulære uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
nb: Lag &sikkerhetskopi i stedet for å overskrive

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
nb: &Skill mellom store og små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
nb: Slå på ko&mmandoer i erstatningsstrenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
nb: Suffiks for sikkerhetskopi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
nb: Filenes tegnkoding:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
nb: &Avansert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
nb: Filtrering på eierskap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
nb: Bruker:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
nb: ID (Nummer)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
nb: Er lik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
nb: Er ikke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
nb: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
nb: Filtrering på tilgangsdato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
nb: Datoer gyldig for:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
nb: Brukt etter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
nb: Brukt før:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
nb: Siste skrivetilgang

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
nb: Siste lesetilgang

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
nb: Filtrering på størrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
nb: Minste stø&rrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
nb: Maksimal størrelse:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
nb: Slå på kommandoer i erstatningsstrenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
nb: S&i fra om feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
nb: Skill mellom store og små bokstaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
nb: Rekursiv (søk/erstatt i alle undermapper)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
nb: Slå &på regulære uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
nb: Lag si&kkerhetskopi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
nb: Avanserte innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
nb: Ignorer skjulte filer og mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
nb: Følg s&ymbolske lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
nb: Når det søkes, stopp ved første streng funnet (raskere, men ingen detaljer)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
nb: Ikke vis fil hvis ingen strenger er funnet eller erstattet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
nb: Vis bekreftelsesdialog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
nb: Bekreft før hver strengerstatning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
nb: &Standardverdier

en: Batch search and replace tool
nb: Søk- og erstatt-verktøy for satsvis kjøring

en: (C) 2004-2005 Andras Mantia
    (C) 2004-2005 Emiliano Gulmini
    (C) 1999-2002 François Dupoux
nb: © 2004-2005 Andras Mantia
    © 2004-2005 Emiliano Gulmini
    © 1999-2002 François Dupoux

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
nb: Skallforfatter, KPart-skriver, medvedlikeholder

en: Starting folder
nb: Startmappe

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt>Klarer ikke åpne fila <b>%1</b>.</qt>

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: Total number occurrences
nb: Totalt antall forekomster

en: KFileReplace Report
nb: KFileReplace-rapport

en: Searching/Replacing Strings Table
nb: Søke/erstatte strengtabell

en: Search for
nb: Søk etter

en: Results Table
nb: Resultattabell

en: Created by
nb: Laget av

en: date
nb: dato

en: Total occurrences
nb: Totale forekomster

en: Shows the statistics of your operations. Note that the columns content changes depending on what kind of operation you are performing.
nb: Viser statistikk over handlingene. Merk at innholdet i kolonnene endrer seg avhengig av hva slags handling du utfører.

en: Shows a list of strings to search for (and if you specified it, a list of strings to replace with). Use the "add strings" dialog to edit your string list or double click on a string.
nb: Vis en liste over strenger det skal søkes etter (og hvis du oppga det, en liste over strenger til erstatning). Bruk dialogen «legg til strenger» for å redigere strengelista, eller dobbeltklikk på en streng.

en: Base folder for operations of search/replace. Insert path string here by hand or use the search button.
nb: Basismappe for søk/erstatt-handlinger. Sett inn sti her manuelt eller bruk Søk-knappen.

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
nb: Skall-aktige jokertegn. Eksempel: «*.html; *.txt; *xml».

en: Insert the minimum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum size limit.
nb: Sett inn minste filstørrelse du vil søke i, eller la det være tomt hvis du ikke vil ha noen minste størrelse.

en: Insert the maximum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum size limit.
nb: Sett inn største filstørrelse du vil søke i, eller la det være tomt hvis du ikke vil ha noen største størrelse.

en: Insert the minimum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum limit.
nb: Sett inn minste verdi for tilgangsdato for filer du vil søke i, eller la det stå tomt hvis du ikke vil ha en minstegrense.

en: Insert the maximum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum limit.
nb: Sett inn største verdi for tilgangsdato for filer du vil søke i, eller la det stå tomt hvis du ikke vil ha en øvregrense.

en: Select  "writing" if you want to use the date of the last modification, or  "reading" to use the date of the last access.
nb: Velg «skriving» hvis du vil bruke dato for siste endring, eller «lesing» for å bruke dato for siste bruk.

en: Minimum value for access date.
nb: Minsteverdi for tilgangsdato.

en: Maximum value for access date.
nb: Største verdi for tilgangsdato.

en: Insert here the string to search for.
nb: Sett inn her strengen det skal søkes etter.

en: Insert here the string to replace with.
nb: Sett inn her strengen det skal erstattes med.

en: Enable this option if your search is case sensitive.
nb: Slå på dette hvis søket skal skille mellom små og store bokstaver.

en: Enable this option to search in sub folders too.
nb: Slå på dette for å søke i undermapper også.

en: Enable this option when you are searching for a string and you are only interested to know if the string is present or not in the current file.
nb: Slå på dette når du søker etter en streng og du bare vil vite om strengen finnes eller ikke i fila.

en: If set, then if kfilereplace encounters a symbolic link it treats it like a normal folder or file.
nb: Om dette er satt, så hvis kfilereplace finner en symbolsk lenke, så behandles den som en vanlig mappe eller fil.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
nb: Slå på dette for å ignorere skjulte filer eller mapper.

en: If this option is enabled, KFR will show even the names of the files in which no string has been found or replaced.
nb: Hvis dette er slått på vil KFR vise også navnene på filer der ingen strenger er funnet eller erstattet.

en: Allows you to apply Qt-like regular expressions on the search string. Note that a complex regular expression could affect speed performance.
nb: Gjør det mulig å bruke Qt-liknende regulære uttrykk i søkestrengen. Merk at et komplisert regulært uttrykk kan påvirke hastigheten.

en: Enable "commands". For example: if search string is "user" and replace string is the command "[$user:uid$]", KFR will substitute "user" with the uid of the user.
nb: Bruk «kommandoer». Hvis for eksempel søkestrengen er «bruker» og erstatningsstrengen er kommandoen «[$bruker:uid]», så vil KFR erstatte «bruker» med brukerens uid-nummer.

en: Enable this option if you want leave original files untouched.
nb: Slå på dette hvis du vil at originalfilene skal forbli urørt.

en: Enable this option if you want to be asked for single string replacement confirmation.
nb: Slå på dette hvis du vil bli spurt om bekreftelse for enkeltstreng-erstatning.

en: Enable this option to perform replacing as a simulation, i.e. without making any changes to files.
nb: Slå på dette for å utføre simulert erstatning, dvs. uten å gjøre noen endringer i filer.

en: Select search-only mode.
nb: Velg bare-søk-modus.

en: Select search-and-replace mode.
nb: Velg søk- og erstatt-modus.

en: Insert here a string you want search for.
nb: Sett inn her en streng du vil søke etter.

en: Insert here the string that KFR will use to replace the search string.
nb: Sett inn her strengen som KFR vil bruke til å erstatte søkestrengen.
