klinkstatus - en to nb translation catalogue (224 entries)

en: New Session
nb: Ny økt

en: Open URL...
nb: Åpne URL …

en: Close Session
nb: Lukk økt

en: Download New Stylesheets...
nb: Last ned nye stilark …

en: Configure KLinkStatus...
nb: Sett opp KLinkStatus …

en: About KLinkStatus
nb: Om KLinkStatus

en: &Report Bug...
nb: &Rapporter feil …

en: All...
nb: Alle …

en: Broken...
nb: Brutte …

en: Create Site Map...
nb: Lag  sidekart …

en: &Follow Last Link
nb: &Følg siste lenke

en: Follow last Link checked (slower)
nb: Følg sist sjekket lenke (langsommere)

note: i18n("&Do not follow last Link checked"), "go-jump", "Do not follow last Link checked (faster)"); toggle_action->setCheckedState(item); this action must be in the tabwidget because the slot can't be connected to a particular sessionWidget
en: &Hide Search Panel
nb: &Skjul søkepanelet

note: i18n("&Show Search Panel"), "go-top", "Show Search Panel"); toggle_action->setCheckedState(item);
en: &Reset Search Options
nb: &Tilbakestill søkevalgene

en: &Disable Updates on Results Table
nb: Slå av &oppdateringer på resultattabellen

en: Disable Updates on Results Table (faster)
nb: Slå av oppdateringer på resultattabellen (raskere)

note: i18n("&Enable Updates on Results Table"), "view-refresh", "Enable Updates on Results Table (slower)"); toggle_action->setCheckedState(item); *************** Search menu *********************
en: &Start Search
nb: &Start søk

en: &Pause Search
nb: &Pause i søk

en: St&op Search
nb: St&opp søk

en: Search in Background
nb: Søk i bakgrunn

en: Check Links in background and update results when finished (faster)
nb: Sjekk lenker i bakgrunnen og oppdater resultater når det er ferdig (raskere)

en: &Broken Links
nb: &Brutte lenker

en: &Displayed Links
nb: &Viste lenker

en: &Unreferred Documents...
nb: Dokumenter &uten henvisning …

en: &Fix All...
nb: &Rett opp alle …

en: Check Links
nb: Sjekk lenker

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Unreferred Documents
nb: Dokumenter uten henvisning

en: Previous View
nb: Forrige rute

en: Next View
nb: Neste rute

en: Previous Session
nb: Forrige økt

en: Next Session
nb: Neste økt

en: Change View
nb: Endre visning

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: Whether to use the system real name and e-mail
nb: Om det virkelige navnet i systemet og e-posten skal brukes

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The name associated to the user
nb: Navnet tilknyttet brukeren

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The email associated to the user
nb: E-post tilknyttet brukeren

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of entries in the combo url.
nb: Største antall oppføringer i kombo-URL-en.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of simultaneous connections.
nb: Største antall samtidige forbindelser.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Timeout on getting an URL.
nb: Tidsavbrudd når en URL hentes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: History of combo url.
nb: Historie i kombo-URL-en.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum depth to check.
nb: Største dybde å sjekke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check parent folders.
nb: Om mapper høyere oppe i hierarkiet skal sjekkes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check external links.
nb: Om eksterne lenker skal sjekkes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to remember the check settings like depth, and so on, on exit.
nb: Om innstillinger slik som dybde osv. skal huskes når programmet avsluttes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether preview prefix in Quanta project is used to set the URL to check.
nb: Om forhåndsvisningsprefikset i Quanta-prosjektet skal brukes til å sette opp URL for sjekk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to display a tree view or a flat view in the results view.
nb: Om resultatet skal vises flatt eller i en tre-visning.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to automatically adjust the width of the result columns (Not used).
nb: Om kolonnebredden i resultatvisningen skal justeres automatisk (ikke i bruk).

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the viewport of the result view should follow the last link checked.
nb: Om visningsruta for resultatet skal følge den lenka som sist ble sjekket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to send an User-Agent in HTTP requests.
nb: Om det skal sendes en User-Agent i HTTP-forespørsler.

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (klinkstatus)
en: Defines the HTTP User-Agent to send.
nb: Definerer HTTP User-Agent som skal sendes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the user can see if the markup is valid by showing a column with an icon indicator.
nb: Om det skal vises en kolonne med et ikon for å vise brukeren om oppmerkinga er gyldig.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Available Stylesheets for exporting the results in HTML
nb: Tilgjengelige stilark for eksport av resultatene til HTML

note: i18n: ectx: label, entry (PreferedStylesheet), group (klinkstatus)
en: Defines the stylesheet to use when exporting results to HTML
nb: Definerer stilarket som skal brukes ved eksport av resultatene til HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the number of spaces Tidy uses to indent content, when indentation is enabled.
nb: Dette valget oppgir antall mellomrom som Tidy bruker for å rykke inn innhold, når innrykk er slått på.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: Whether to do line wrapping.
nb: Om linjer skal brytes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the right margin Tidy uses for line wrapping. Tidy tries to wrap lines so that they do not exceed this length.
nb: Dette oppgir høyremargen som Tidy bruker for linjebryting. Tidy forsøker å bryte linjer slik at de ikke blir lenger enn dette.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output tag names in upper case. The default is no, which results in lower case tag names, except for XML input, where the original case is preserved.
nb: Dette bestemmer om Tidy skal skrive ut tagg-navn med store bokstaver. Standard er «nei», som gir utdata med små bokstaver, unntatt for XML inndata, der originalen blir beholdt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output attribute names in upper case. The default is no, which results in lower case attribute names, except for XML input, where the original case is preserved.
nb: Dette bestemmer om Tidy skal skrive ut attributtnavn med store bokstaver. Standard er «nei». som gir utdata med små bokstaver, unntatt for XML inndata der originalen blir beholdt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the DOCTYPE declaration generated by Tidy. If set to "omit" the output won't contain a DOCTYPE declaration. If set to "auto" (the default) Tidy will use an educated guess based upon the contents of the document. If set to "strict", Tidy will set the DOCTYPE to the strict DTD. If set to "loose", the DOCTYPE is set to the loose (transitional) DTD. Alternatively, you can supply a string for the formal public identifier (FPI).
nb: Her oppgis DOCTYPE-deklarasjonen som Tidy genererer. Er det satt til «utelat», så blir det ingen DOCTYPE i utdata. Er det satt til «auto» (som er standard) så vil Tidy bruke kvalifisert gjetting basert på dokumentet. Er det satt til «strict» så setter Tidy DOCTYPE til strict DTD. er det satt til «loose» så blir DOCTYPE satt til loose DTD (også kalt transitional). Ellers kan det oppgis en streng for en formelle offentlige identifikatoren (FPI).

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should pretty print output, writing it as well-formed XML. Any entities not defined in XML 1.0 will be written as numeric entities to allow them to be parsed by a XML parser. The original case of tags and attributes will be preserved, regardless of other options.
nb: Her velges om Tidy skal skrive pene utdata, skrevet som velformet XML. Entiteter som ikke er angitt i XML 1.0 blir skrevet som numeriske entiteter slik at de kan tolkes av en XML-tolker. Tagger og attributter beholder opprinnelige store eller små bokstaver, uansett andre valg.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should strip out surplus presentational tags and attributes replacing them by style rules and structural markup as appropriate. It works well on the HTML saved by Microsoft Office products.
nb: Her velges om Tidy skal fjerne overflødige presentasjonstagger og attributter, og erstatte dem med stilregler og strukturtagger slik det passer. Dette virker bra på HTML lagret av Microsoft Office-produkter.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the character encoding Tidy uses for both the input and output.
nb: Her velges tegnkodingen Tidy bruker for både inn- og utdata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Name of the configuration, e.g. kdewebdev
nb: Navn på oppsettet, f.eks. kdewebdev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Periodicity of the check
nb: Hvor ofte sjekken skal utføres

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Hour in which the task will be executed
nb: Velg time når oppgaven skal kjøres.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: URL of the site to check
nb: Nettadresse for stedet som skal sjekkes

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: For protocols different than HTTP, specify the root of your files, e.g. '/var/www'
nb: Oppgi rotmappe for filene dine, f.eks. «/var/www», for andre protokoller enn HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Depth of recursive search, -1 is unlimited
nb: Dybde for rekursivt søk, -1 er ubegrenset

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check links in parent folders
nb: Om lenker i mapper høyere oppe i hierarkiet skal sjekkes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check external links
nb: Om eksterne lenker skal sjekkes

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: The URLs that match the regexp will not be checked
nb: Nettadresser som stemmer med det regulære uttrykket blir ikke sjekket

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: Whether to include only broken links in the result
nb: Om bare ødelagte lenker skal være med i resultatet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The directory where the results will be saved
nb: Mappa der resultatene vil bli lagret

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The e-mail address to where results will be emailed
nb: E-postadressen dit resultatene vil bli sendt

en: No Content
nb: Ikke noe innhold

en: redirection
nb: omdirigering

en: Could not find the KLinkStatus part; did you configure with '--prefix=/$KDEDIR' and perform 'make install'?
nb: Kunne ikke finne KLinkStatus-part. Ble dette satt opp med '--prefix=/$KDEDIR' fulgt av 'make install'?

en: A Link Checker
nb: En lenkesjekker

en: Check
nb: Sjekk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Results
nb: Resultater

en: Identification
nb: Identifikasjon

en: Configure the way KLinkstatus reports itself
nb: Sett opp hvordan KLinkstatus melder seg

en: Mail Transport
nb: E-post-transport

en: KLinkStatus Part
nb: KLinkStatus-del

en: (C) 2004 Paulo Moura Guedes
nb: © 2004 Paulo Moura Guedes

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (file_export_html)
en: Export to HTML
nb: Eksporter til HTML

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
nb: Sø&k

note: i18n: ectx: Menu (recheck)
en: Recheck
nb: Omsjekk

note: i18n: ectx: Menu (validate)
en: &Validate
nb: &Valider

note: i18n: ectx: Menu (manual_validation)
en: Manual Fix
nb: Manuell oppretting

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nb: &Vindu

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
nb: Navigasjon

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (linksToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: A Link Checker.
    
    KLinkStatus belongs to the kdewebdev module from KDE.
nb: En lenkesjekker.
    
    KLinkStatus hører til modulen kwebdev fra KDE.

en: (C) 2004-2008 Paulo Moura Guedes
nb: © 2004–2008 Paulo Moura Guedes

en: Document to open
nb: Dokument som skal åpnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSystemIdentity)
en: Use System Identity
nb: Bruk systemidentitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Real name
nb: Virkelig navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail address
nb: E-postadresse

en: Configure PIM information
nb: Sett opp PIM-informasjon

en: User Information
nb: Brukeropplysninger

en: Hourly
nb: Hver time

en: Daily
nb: Daglig

en: Weekly
nb: Ukentlig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scheduling
nb: Planlegging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Periodicity
nb: Periodisitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Hour
nb: Time

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BrokenLinksOnly)
en: Show Broken Links Only
nb: Vis bare brutte lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Results Folder
nb: Resultatmappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: E-Mail Recipient
nb: E-postadressat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Search Options
nb: Søkevalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Document Root
nb: Dokumentrot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Depth
nb: Dybde

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_Depth) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spinbox_depth)
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check Parent Folders
nb: Sjekk overliggende mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check External Links
nb: Sjekk eksterne lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RegularExpression)
en: Do not check Regular Expression
nb: Ikke sjekk regulært uttrykk

en: Configure Site check Automation
nb: Sett opp automatisk sidesjekk

en: New...
nb: Ny …

en: Remove
nb: Fjern

en: empty
nb: tom

en: Could not delete configuration file %1
nb: Kan ikke slette oppsettsfil %1

en: Recurring Check Name
nb: Navn på periodisk sjekk

en: Schedule Link Checks...
nb: Sett tidsplan for lenkesjekk …

en: Edit Script Actions...
nb: Rediger skripthandlinger …

en: Reset Script Actions...
nb: Tilbakestill skripthandlinger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Links Checked
nb: Lenker sjekket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Good
nb: Bra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Broken
nb: Brutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Undetermined
nb: Ubestemt

note: i18n: tag script attribute text
en: Statistics
nb: Statistikk

note: i18n: tag script attribute comment
en: Statistics Script
nb: Statistikkskript

en: Choose a Document Root
nb: Velg en Dokumentrot

en: As you are using a protocol other than HTTP, 
    there is no way to guess where the document root is, 
    in order to resolve relative URLs like the ones started with "/".
    
    Please specify one:
nb: Siden du bruker en annen protokoll enn HTTP
    er det umulig å gjette hvor dokumentrota er,
    for å løse opp relative URL-er som de som begynner med  «/».
    
    Oppgi en dokumentrot:

en: Login Input
nb: Inndata for innlogging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain
nb: Domene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Should be the same as the action attribute in the form element, e.g.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL som skal sendes med  HTTP POST-meldingen, f.eks. «<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>». Må være det samme som handlingsattributtet i skjemaelementet, f.eks.: <a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL som skal sendes med  HTTP POST-meldingen, f.eks.  POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the fields to send to the POST request. Typically, the keys are <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> and <span style=" font-weight:600;">button</span> 'name' attributes in the <span style=" font-weight:600;">input</span> elements inside the form definition</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sett inn feltene som skal sendes med POST-meldingen.  Typisk er nøklene<span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> og <span style=" font-weight:600;">button</span> «navn»-attributter i <span style=" font-weight:600;">input</span> elementene inni skjemadefinisjonen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Key
nb: Nøkkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Value
nb: Verdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonAdd)
en: Add
nb: Legg til

en: S&earch:
nb: &Søk:

en: All Links
nb: Alle lenker

en: Good Links
nb: Gode lenker

en: Broken Links
nb: Brutte lenker

en: Malformed Links
nb: Lenker med feil

en: Undetermined Links
nb: Ubestemte lenker

en: Clear filter
nb: Tøm filter

en: Enter the terms to filter the result link list
nb: Oppgi hva resulatlista skal filtreres på

en: Choose what kind of link status to show in result list
nb: Velg hva slags lenkestatus som skal vises i resultatlista

en: Markup
nb: Oppmerking

en: Label
nb: Etikett

en: Javascript not supported
nb: Javascript er ikke støttet

en: Checking...
nb: Sjekker …

en: Cowardly refusing to check an empty URL.
nb: Nekter feigt å sjekke en tom URL.

en: Stopped
nb: Stoppet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_progressbar) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: Ready
nb: Klar

en: Finished checking %1
nb: Ferdig med å sjekke %1

en: Paused
nb: Pause

en: Adding level...
nb: Legger til nivå …

en: Resuming
nb: Fortsetter

en: Export Results as HTML
nb: Eksporter resultater som HTML

en: Create XML Site Map
nb: Lag XML sidekart

en: Use a protocol other than HTTP, e.g. file, ftp, sftp, fish, etc., so the files can be saved.
nb: Bruk en annen protokoll enn HTTP, f.eks. file, ftp. sftp, fish osv, slik at filene kan lagres.

en: Checking %1
nb: SJekker %1

en: Done rechecking %1
nb: Ferdig med omsjekk av %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search
nb: Søk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Cookie based authentication, only possible with HTTP based protocol.
nb: Autentisering basert på informasjonskapsler, bare mulig med HTTP-basert protokoll.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Login
nb: Logg inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Depth)
en: Depth:
nb: Dybde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_subdirs_only)
en: Do &not check parent folders
nb: Ikke s&jekk overliggende mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_external_links)
en: Chec&k external links
nb: Sje&kk eksterne lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do not check regular expression:
nb: Ikke sjekk regulært uttrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_checked_links)
en: Checked Links:
nb: Kontrollerte lenker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elapsedTimeLabel)
en: Elapsed time:
nb: Klokketid:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTTP Identification
nb: HTTP-identifikasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SendIdentification)
en: Send Identification
nb: Send identifikasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: User-Agent
nb: Brukeragent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDefault)
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Identity
nb: Identitet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: View
nb: Vis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayTreeView)
en: Tree
nb: Tre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayFlatView)
en: Flat (faster)
nb: Flatt (raskere)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup13_2)
en: Misc
nb: Diverse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FollowLastLinkChecked)
en: Follow Last Link Checked
nb: Følg sist sjekket lenke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Export Results
nb: Eksporter resultater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred Style Sheet:
nb: Foretrukket stilark:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nb: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Number of simultaneous connections:
nb: Antall samtidige tilkoblinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Timeout in seconds:
nb: Tidsavbrudd i sekunder:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Input
nb: Inndata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check external links
nb: Sjekk eksterne lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of items in URL history:
nb: Antall oppføringer i URL-historien:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check parent folders
nb: Sjekk overliggende mapper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Check this one if you want to use Quanta's project preview prefix in the URL to check
nb: Sett merke her hvis du vil bruke Quantas prefiks for prosjektforhåndsvisning i URL-en som skal sjekkes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Use preview prefix
nb: Bruk prefiks for forhåndsvisning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberCheckSettings)
en: Remember settings when exit
nb: Husk innstillingene når programmer avslutter

en: Open new tab
nb: Åpne ny fane

en: Close the current tab
nb: Lukk den gjeldende fanen

en: Session%1
nb: Økt%1

en: KLinkStatus - Link Checker
nb: KLinkStatus – En lenkesjekker

en: Invalid URL.
nb: Ugyldig URL.

en: ROOT URL.
nb: ROT URL.

en: Edit Referrer
nb: Rediger henviser (Referrer)

en: All
nb: Alle

en: Open URL
nb: Åpne URL

en: Open Referrer URL
nb: Åpne henviser-URL

en: Copy URL
nb: Kopier URL

en: Copy Referrer URL
nb: Kopier henviser-URL

en: Copy Cell Text
nb: Kopier celletekst

en: Delete checked Documents
nb: Slett sjekkede dokumenter

en: Delete All Documents
nb: Slett alle dokumenter

en: Cannot crawl through directories using HTTP.
    
    Try using file, ftp, sftp or fish, for example.
nb: Kan ikke krabbe gjennom mapper ved bruk av HTTP.
    
    Forsøk å bruke file, ftp, sftp, eller fish, for eksempel.

en: Crawling folders...
nb: Krabber gjennom mapper …

en: Matching results...
nb: Avstemmer resultater …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UnreferredDocumentsWidget)
en: Unreferred DocumentsWidget
nb: Skjermelement for dokumenter uten henvisning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: Base Folder:
nb: Basismappe:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KListWidgetSearchLine, documentSearchLine)
en: Filter Documents...
nb: Filtrer dokumenter …
