audiorename_plugin - en to nds translation catalogue (13 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en öller Datei mit den Naam "%1".

en: A similar file named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en lieke Datei mit den Naam "%1".

en: A newer file named '%1' already exists.
nds: Dat gifft en niegere Datei mit den Naam "%1".

en: Source File
nds: Borndatei

en: Existing File
nds: Vörhannen Datei

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
nds: Wullt Du de vörhannene Datei gegen de rechterhand utwesseln?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
nds: Disse Klangdatei is nich op
    den lokalen Reekner sekert.
    Klick op dissen Text, wenn Du ehr Laden wullt.

en: Unable to load audio file
nds: Klangdatei lett sik nich laden

en: Artist: %1
nds: Künstler: %1

en: Title: %1
nds: Titel: %1

en: Comment: %1
nds: Kommentar: %1

en: Sample rate: %1 %2
nds: Aftast-Wedderhalen: %1 %2

en: Length:
nds: Längde:
