kcm_emoticons - en to nds translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
nds: De Tekenkeed för de Snut ingeven. Mit Freetekens scheden, wenn Du mehr as een Tekenkeed angeven wullt.

en: Emoticons
nds: Snuten

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
nds: Snutensett-URL herhen trecken oder ingeven

en: Emoticon themes must be installed from local files.
nds: Snutensetten laat sikk bloots ut lokaal Dateien installeren.

en: Could Not Install Emoticon Theme
nds: Snutensett lett sik nich installeren

en: Do you want to remove %1 too?
nds: Wullt Du "%1" ok wegmaken?

en: Delete emoticon
nds: Snuut wegdoon

en: Add Emoticon
nds: Snuut tofögen

en: Edit Emoticon
nds: Snuut bewerken

en: New Emoticon Theme
nds: Nieg Snutensett

en: Enter the name of the new emoticon theme:
nds: Bitte den Naam vun den niegen Snutensett ingeven:

en: %1 theme already exists
nds: Dat gifft den Sett »%1« al

en: Choose the type of emoticon theme to create
nds: Söök bitte den Typ vun den niegen Snutensett ut, den Du opstellen wullt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
nds: Snutenpleger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
nds: En nieg Snuut opstellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
nds: Du kannst en nieg Snuut opstellen, wenn Du ehr en Lüttbild un wat Text towiest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
nds: Tofögen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
nds: Dat utsöchte Snuut-Lüttbild oder sien Text ännern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
nds: Du kannst de utsöchte Snuut bewerken, wenn Du ehr Lüttbild oder Text ännern wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
nds: Bewerken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
nds: De utsöchte Snuut wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
nds: De utsöchte Snuut vun Dien Fastplaat wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
nds: Freetekens blang Snuten verdwingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
nds: En nieg Snutensett opstellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
nds: Du fangst en nieg Sett an, wenn Du em en Naam giffst. Achteran kannst Du em mit den Knoop "Tofögen" rechterhand Snuten tofögen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
nds: Nieg Sett...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
nds: Nieg Lüttbildsetten ut dat Internet daalladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
nds: Du muttst na't Internet tokoppelt wesen, wenn Du disse Funkschoon bruken wullt. En Dialoog wiest en List vun Setten, de dat op http://www.kde-look.org gifft. Klickst Du op en Sett sien Installeren-Knoop, warrt he lokaal installeert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
nds: Nieg Lüttbildsetten halen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
nds: En Sett-Archievdatei installeren, de Du al op Dien Reekner hest

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
nds: Wenn Du al en Snutensett-Archiev op Dien Reekner hest, kannst Du dat mit dissen Knoop utpacken un för KDE-Programmen verföögbor maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
nds: Settdatei installeren...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
nds: Den utsöchten Sett vun Dien Fastplaat wegmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
nds: Disse Akschoon maakt den utsöchten Sett vun Dien Fastplaat weg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
nds: Sett wegdoon
