nepomuk - en to nds translation catalogue (78 entries)

en: Desktop Search Details
nds: Schriefdischsöök-Enkelheiten

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: Files
nds: Dateien

en: Emails
nds: Nettbreven

en: Calculating
nds: Bi to utreken

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
nds: Verwiedert Dateifilter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
nds: MIME-Typ utsluten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
nds: De MIME-Typen fastleggen, de Du nich indizeren wullt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
nds: Index-Utsluutfiltern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
nds: Söök Begrepen för Dateinaams ut, de Du vun de Dateidörkiek utsluten wullt.

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
nds: <filename>%1</filename><nl/> (symboolsch Links warrt <emphasis>nich</emphasis> för de Schriefdischsöök indizeert)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
nds: <filename>%1</filename><nl/>(warrt för de Schriefdischsöök indizeert)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
nds: <filename>%1</filename><nl/> (warrt <emphasis>nich</emphasis> för de Schriefdischsöök indizeert)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
nds: Dörkiekornern warrt topasst...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
nds: Hier kannst Du de lokalen Ornern utsöken, de Du för de gau Schriefdischsöök indizeren laten wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
nds: Maak dit an, wenn Du versteken Ornern utsöken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
nds: Versteken Ornern wiesen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
nds: Eenfache Instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
nds: Nepomuk-Schriefdischbeslöteln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
nds: Mit de Nepomuk-Schriefdischbeslöteln kannst Du Dateien beweerten un Slötelwöör towiesen, wat sik bi de Schriefdischsöök bruken lett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
nds: Nepomuk-Schriefdischbeslöteln anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
nds: Enkelheiten...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
nds: Nepomuk Schriefdisch-Dateiindizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
nds: Mit de Nepomuk-Schriefdischsöök kannst Du Dateien na ehr Inholt un nich bloots na ehr Naams söken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
nds: Nepomuk Dateiindizeren anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
nds: Utsetten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
nds: PIM-Daten-Indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
nds: Dat Indizeren vun PIM-Daten stellt en Heeltextsöök binnen Begeefnissen, Kontakten, Nettbreven un ehr Bilagen praat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
nds: Indizeren vun PIM-Daten anmaken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
nds: Indizeren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
nds: Dateiindizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
nds: De Dateien un Ornern topassen, de Du indizeren wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
nds: Dokmenten indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
nds: Klangdateien indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
nds: Biller indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
nds: Videos indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
nds: Bornkode indizeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
nds: Ornern topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
nds: Ümgang mit Tuuschmedien:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
nds: Dateien op tuuschbor Medien warrt indizeert

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
nds: <para>Nepomuk kann för gaue Schriefdischsöök ok Dateien indizeren, de op Tuuschmedien liggt, as a.B. USB-Stiften oder extern Fastplatten.</para>
    <para>Standardwies warrt keen Dateien indizeert, man dat Bedregen lett sik op twee Oorden ännern:</para>
    <para><list><item><interface>Dateien op all Tuuschmedien indizeren</interface> - Dateien, de op Tuuschmedien liggt, warrt indizeert, sodraad dat Medium inhangt is. Wohrschoen: Dat gellt nich för Medien, de mit de twete Optschoon utslaten wöörn.</item>
    <item><interface>Jümmers fragen, wenn nieg inhangt</interface> - De Bruker kann sik utsöken, wat de Dateien indizeert warrt. Disse Fraag warrt nienich wedder wiest.</item></list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
nds: All tuuschbor Medien övergahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
nds: Dateien op all tuuschbor Medien indizeren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
nds: Jümmers fragen, wenn nieg inhangt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
nds: Sekerheitskopie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
nds: Automaatsche Sekerheitskopien

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
nds: Nepomuk kann perioodsch Daten automaatsch sekern, de sik anners nich wedderherstellen laat. Dat heet, ok vun Hand opstellte Steekwöör, Beweerten un statistische Daten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
nds: Tiet twischen twee Sekern::

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
nds: Leggt fast, wo faken de Nepomuk-Datenbank sekert warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
nds: Sekerntiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
nds: Giff an, wannehr Du de Sekernkopie opstellen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
nds: Hööchsttall vun Sekerndateien:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
nds: Leggt fast, wo vele ole Sekernkopien wohrt warrt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
nds: Warktüüch

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
nds: Sekerheitskopie vun Hand opstellen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
nds: Sekerheitskopie wedderherstellen...

en: Desktop Search Configuration Module
nds: Instellenmoduul för de Schriefdischsöök

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
nds: Copyright 2007 - 2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
nds: Automaatsche Sekerheitskopien utmaken

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
nds: Dääglich sekern

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
nds: Elk Week sekern

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
nds: De Nepomuk-Installatschoon is nich afslaten. De Schriefdischsöök warrt nich praatstellt.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
nds: De Schriefdischsöök-Server (Nepomuk) lett sik nich starten. De Instellen wöörn sekert un warrt bi den nakamen Oproop vun den Server bruukt.

en: Desktop search service not running
nds: De Schriefdischsöök-Server löppt nich.

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
nds: De Schriefdischsöökdeensten löppt

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
nds: De Schriefdischsöökdeensten sünd utmaakt

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
nds: Datei-Indizeerdeenst lett sik nich ansnacken (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
nds: Dateiindizeren lett sik nich torechtmaken, wat wull mit en Problem vun de Installatschoon tosamenhangt.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
nds: Dateiindizeren löppt nich.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
nds: Wiedermaken

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
nds: Utsetten

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
nds: PIM-Daten-Indizeerdeenst lett sik nich ansnacken (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
nds: PIM-Daten-Indizeerdeenst is utsett

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
nds: PIM-Daten-Indizeerdeenst löppt nich.

en: Resume
nds: Wiedermaken

en: 1 existing backup | %1 existing backups
nds[0]: 1 vörhannen Sekerheitskopie
nds[1]: %1 vörhannen Sekerheitskopien

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
nds: Öllst: %1
