kcmcgi - en to nds translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
nds: Padd na lokale CGI-Programmen

en: Add...
nds: Tofögen...

en: Remove
nds: Wegmaken

en: CGI KIO Slave Control Module
nds: Kuntrullmoduul för't CGI-In-/Utgaavmoduul

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
nds: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
nds: <h1>CGI-Skripten</h1> Mit dat CGI-In-/Utgaavmoduul kannst Du lokale CGI-Programmen utföhren, ahn dat en Nettserver löppt. Hier kannst Du de Padden instellen, woneem na CGI-Skripten söcht warrt.
