kcmhtmlsearch - en to nds translation catalogue (23 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
nds: De Vulltextsöök bruukt de ht://dig-Söökmaschien för HTML. Du kannst ehr hier kriegen:

en: Information about where to get the ht://dig package.
nds: Informatschoon, woneem Een dat Paket "ht://dig" kriegen kann.

en: ht://dig home page
nds: Nettsiet för ht://dig

en: Program Locations
nds: Programmoorden

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
nds: Giff den Padd na dat Programm "htdig" in, t.B. /usr/local/bin/htdig

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
nds: Giff den Padd na dat Programm "htsearch" in, t.B. /usr/local/bin/htsearch

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
nds: Giff den Padd na dat Programm "htmerge" in, t.B. /usr/local/bin/htmerge

en: Scope
nds: Rebeet

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
nds: Hier kannst Du de Delen vun de Dokmentatschoon fastleggen, de in den Vulltextindex opnahmen warrt. Verföögbor sünd de KDE-Hülpsieden, de installeerten man-Sieden un de installeerten info-Sieden. Du kannst allens so utsöken, as Du dat magst.

en: &KDE help
nds: &KDE-Hülp

en: &Man pages
nds: &Man-Sieden

en: &Info pages
nds: &Info-Sieden

en: Additional Search Paths
nds: Anner Söökpadden

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
nds: Hier kannst Du ok noch anner Padden ingeven, binnen de na Dokmentatschoon söcht warrn schall. Wenn Du en Padd tofögen wullt, klick op den <em>Tofögen...</em>-Knoop un söök den Orner ut, vun den ut na anner Dokmentatschoon söcht warrn schall. Du kannst Ornern wegdoon, wenn Du op den <em>Wegdoon</em>-Knoop klickst.

en: Add...
nds: Tofögen...

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Language Settings
nds: Spraakinstellen

en: Here you can select the language you want to create the index for.
nds: Hier kannst Du de Spraak fastleggen, för de de Index opstellt warrt.

en: &Language
nds: &Spraak

en: Generate Index...
nds: Index opstellen...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du den Index för de Vulltextsöök opstellen wullt.

en: without name
nds: ahn Naam

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
nds: <h1>Hülp-Index</h1> Mit dit Moduul kannst Du de Söökmaschien ht://dig instellen, de för dat Söken binnen vun KDE- un anner Systeemdokmentatschoon, as man- un info-Sieden, bruukt warrn kann.
