kcmicons - en to nds translation catalogue (56 entries)

en: Use of Icon
nds: Bruuk vun't Lüttbild

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
nds: Standard

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
nds: Aktiev

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
nds: Utmaakt

en: Size:
nds: Grött:

en: Animate icons
nds: Lüttbiller animeren

en: Set Effect...
nds: Effekt fastleggen...

en: Desktop
nds: Schriefdisch

en: Toolbar
nds: Warktüüchbalken

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Small Icons
nds: Lütte Lüttbiller

en: Panel
nds: Paneel

en: Dialogs
nds: Dialogen

en: All Icons
nds: All Lüttbiller

en: Setup Default Icon Effect
nds: Standardeffekt för Lüttbiller fastleggen

en: Setup Active Icon Effect
nds: Effekt för aktive Lüttebiller fastleggen

en: Setup Disabled Icon Effect
nds: Effekt för nich aktive Lüttbiller fastleggen

en: &Effect:
nds: &Effekt:

en: No Effect
nds: Keen Effekt

en: To Gray
nds: Na Gries

en: Colorize
nds: Infarven

en: Gamma
nds: Gammaweert

en: Desaturate
nds: Bleken

en: To Monochrome
nds: Na Monochrom

en: &Semi-transparent
nds: &Halfdörsichtig

en: Preview
nds: Vöransicht

en: Effect Parameters
nds: Effekt-Parameters

en: &Amount:
nds: &Stärk:

en: Co&lor:
nds: &Klöör:

en: &Second color:
nds: &Twete Klöör:

en: Name
nds: Naam

en: Description
nds: Beschrieven

en: Install Theme File...
nds: Musterdatei installeren...

en: Install a theme archive file you already have locally
nds: En Muster-Archievdatei installeren, de Du al op Dien Reekner hest

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
nds: Wenn Du al en Musterarchiev op Dien Reekner hest, kannst Du dat mit dissen Knoop utpacken un för KDE-Programmen verföögbor maken

en: Get New Themes...
nds: Nieg Mustern halen...

en: Get new themes from the Internet
nds: Nieg Mustern ut dat Internet daalladen

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
nds: Du muttst na't Internet tokoppelt wesen, wenn Du disse Funkschoon bruken wullt. En Dialoog wiest en List vun Mustern, de dat op http://www.kde.org gifft. Klickst Du op en Muster sien Installeren-Knoop, warrt dat lokaal installeert.

en: Remove Theme
nds: Muster wegdoon

en: Remove the selected theme from your disk
nds: Dat utsöchte Muster vun Dien Fastplaat wegmaken

en: This will remove the selected theme from your disk.
nds: Disse Akschoon maakt dat utsöchte Muster vun Dien Fastplaat weg.

en: Select the icon theme you want to use:
nds: Söök dat Lüttbildmuster ut, dat Du bruken wullt:

en: Drag or Type Theme URL
nds: Muster-URL ingeven oder hertrecken

en: Unable to find the icon theme archive %1.
nds: Dat Lüttbildmuster-Archiv "%1" lett sik nich finnen!

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
nds: Dat Lüttbildmuster-Archiv lett sik nich daalladen;
    bitte prööv, wat de Adress "%1" richtig is.

en: The file is not a valid icon theme archive.
nds: Disse Datei gellt nich as Lüttbildmuster-Archiv!

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
nds: Dat geev en Problem bi't Installeren, man de mehrsten Muster binnen dat Archiv wöörn installeert.

en: Installing icon themes
nds: Lüttbildmuster warrt installeert

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
nds: <qt>Dat Muster <strong>%1</strong> warrt installeert</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du dat Lüttbildmuster <strong>%1</strong> wegdoon wullt?<br /><br />Dat warrt de Dateien wegdoon, de dat Muster tohöört.</qt>

en: Confirmation
nds: Nafraag

en: &Theme
nds: &Muster

en: Ad&vanced
nds: &Verwiedert

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: Icons Control Panel Module
nds: Paneelmoduul för Lüttbild-Instellen

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
nds: <h1>Lüttbiller</h1> Mit dit Moduul kannst Du de Lüttbiller för Dien Schriefdisch utsöken.<p>Wenn Du en Lüttbildmuster utsöken wullt, klick op sien Naam un denn nerrn op den "Anwennen"-Knoop. Wenn Du Dien Ännern nich övernehmen wullt, kannst Du op den "Torüchsetten"-Knoop klicken.</p> <p>Wenn Du op den "Nieg Muster installeren..."-Knoop klickst, kannst Du den Oort vun dat niege Muster ingeven oder in't Dateisysteem dorhen gahn. Mit "Ok" sluttst Du dat af.</p><p>De "Muster wegdoon"-Knoop warrt bloots aktiveert, wenn Du en Muster utsöchst, dat Du mit dit Moduul installeert hest. Du kannst hier keen globaal installeert Mustern wegdoon.</p><p>Du kannst hier ok Effekten för de Lüttbiller fastleggen.</p>
