kcmkded - en to nds translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
nds: KDE-Deenstpleger

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
nds: <h1>Deenstpleger</h1><p>Dit Moduul gifft Di en Tosamenfaten över all Plugins vun den KDE-Dämoon, ok KDE-Deensten nöömt. Dat gifft twee Typen vun Deensten:</p><ul><li>Deensten, de bi't Hoochfohren start warrt</li><li>Deensten, de opropen warrt, wenn dat noot deit</li></ul><p>De twete Oort is bloots as Informatschoon oplist. De Duerdeensten köönt start un anhollen warrn. In den Plegerbedrief kannst Du ok fastleggen, wat Deensten direktemang bi't Hoochfohren starten schöölt.</p><p><b>Bitte mit Acht bruken! En Reeg Deensten deit för KDE noot; bitte maak keen Deensten ut, wenn Du nich nipp un nau weetst, wat Du deist.</b></p>

en: Running
nds: Löppt

en: Not running
nds: Löppt nich

en: Load-on-Demand Services
nds: Oproop-Deensten

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
nds: Disse List wiest de verföögboren Deensten, de start, wenn dat noot deit. Se sünd bloots as Informatschoon oplist, se köönt nich instellt warrn.

en: Service
nds: Deenst

en: Status
nds: Tostand

en: Description
nds: Beschrieven

en: Startup Services
nds: Duerdeensten

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
nds: Disse List wiest all Deensten, de direktemang bi't Hoochfohren vun KDE starten köönt. De Deensten mit en Haken warrt bi dat nakamen Hoochfohren start. Bitte wees sinnig mit dat Utmaken vun Deensten, de Du nich kennst.

en: Use
nds: Bruuk

en: Start
nds: Starten

en: Stop
nds: Anhollen

en: Unable to contact KDED.
nds: KDED lett sik nich faatkriegen.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
nds: De Server <em>%1</em> lett sik nich starten.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nds: De Deenst <em>%1</em> lett sik nich starten.<br /><br /><i>Fehler: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
nds: De Server <em></em> %1lett sik nich anhollen.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nds: De Deenst <em>%1</em> lett sik nich anhollen.<br /><br /><i>Fehler: %2</i>
