kcmnotify - en to nds translation catalogue (11 entries)

en: <h1>System Notifications</h1>KDE allows for a great deal of control over how you will be notified when certain events occur. There are several choices as to how you are notified:<ul><li>As the application was originally designed.</li><li>With a beep or other noise.</li><li>Via a popup dialog box with additional information.</li><li>By recording the event in a logfile without any additional visual or audible alert.</li></ul>
nds: <h1>Systeem-Bescheden</h1>Mit KDE hest Du vele Optschonen, wodennig Dien Acht op en Reeg Begeefnissen trocken warrt. Du kannst den Bescheed op disse Oorden kriegen:<ul><li>As in't Programm angeven</li><li>Mit en Piep oder en anner Klang</li><li>Över en Dialoog mit mehr Informatschonen</li><li>Dör dat Opteken vun dat Begeefnis in en Logbookdatei, ahn anner höör- oder sichtbore Tekens</li></ul>

en: Event source:
nds: Begeefnisborn:

en: &Applications
nds: &Programmen

en: &Player Settings
nds: &Afspeler-Instellen

en: System Notification Control Panel Module
nds: Kuntrullmoduul för Systeembescheden

en: (c) 2002-2006 KDE Team
nds: (c) 2002-2006 De KDE-Koppel

en: Original implementation
nds: Orginaalümsetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbSoundSystem)
en: Use the &KDE sound system
nds: Dat &KDE-Klangsysteem bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbExternal)
en: &Use an external player
nds: Extern Afspeler br&uken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Player:
nds: Afs&peler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbNone)
en: &No audio output
nds: Kee&n Kläng
