kdebugdialog - en to nds translation catalogue (22 entries)

en: Debug Settings
nds: Fehlersöök-Instellen

en: File
nds: Datei

en: Message Box
nds: Narichten-Opduker

en: Shell
nds: Konsool

en: Syslog
nds: Systeemlogbook

en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
nds: Informatschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
nds: Utgaav na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
nds: Dateinaam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
nds: Fehler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
nds: Bi böös Fehlers afbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
nds: All Fehlersöök-Utgaven utmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
nds: Wohrschoen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
nds: Böös Fehler

en: &Select All
nds: &All utsöken

en: &Deselect All
nds: Köör &torüchnehmen

en: A dialog box for setting preferences for debug output
nds: En Dialoog för dat Instellen vun de Fehlersöök-Utgaav

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
nds: © 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
nds: Helen Dialoog ansteed vun de Standardlist wiesen

en: Turn area on
nds: Rebeet anmaken

en: Turn area off
nds: Rebeet utmaken
