kio_man - en to nds translation catalogue (26 entries)

en: No man page matching to %1 found.<br /><br />Check that you have not mistyped the name of the page that you want.<br />Check that you have typed the name using the correct upper and lower case characters.<br />If everything looks correct, then you may need to improve the search path for man pages; either using the environment variable MANPATH or using a matching file in the /etc directory.
nds: För "%1" lett sik keen Man-Siet finnen.<br /><br />Prööv bitte, wat Du den Naam vun de Siet richtig schreven hest.<br />Kiek bitte ok op Groot- un Lüttschrieven.<br />Wenn allens püük utsüht, muttst Du villicht Dien Söökpadd för Man-Sieden ännern. Dat kannst Du över de Ümgeven-Variabel "MANPATH" maken, oder över en Instellendatei binnen "/etc".

en: Open of %1 failed.
nds: Opmaken vun "%1" fehlslaan

en: Man output
nds: Man-Utgaav

en: <h1>KDE Man Viewer Error</h1>
nds: <h1>Fehler vun den Man-Sieden-Kieker vun KDE</h1>

en: There is more than one matching man page.
nds: Dat gifft mehr as een passen Man-Siet.

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
nds: Beacht: Wenn Du en Man-Siet in Dien Spraak leest, kunnen dor Fehlers binnen wesen, oder se kunn al to oolt wesen. Wenn Du nich seker büst, kiek Di ok de engelsche Verschoon an.

en: Header files
nds: Koppdateien

en: Header files (POSIX)
nds: Koppdateien (POSIX)

en: User Commands
nds: Brukerbefehlen

en: User Commands (POSIX)
nds: Brukerbefehlen (POSIX)

en: System Calls
nds: Systeem-Oprööp

en: Subroutines
nds: Ünnerroutinen

en: Perl Modules
nds: Perl-Modulen

en: Network Functions
nds: Nettwark-Funkschonen

en: Devices
nds: Reedschappen

en: File Formats
nds: Dateiformaten

en: Games
nds: Spelen

en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

en: System Administration
nds: Systeempleeg

en: Local Documentation
nds: Lokaal Dokmentatschoon

en: New
nds: Nieg

en: UNIX Manual Index
nds: Man-Sieden-Index vun UNIX

en: Section %1
nds: Afsnitt %1

en: Index for Section %1: %2
nds: Index för Afsnitt %1: %2

en: Generating Index
nds: Index warrt opstellt

en: Could not find the sgml2roff program on your system. Please install it, if necessary, and extend the search path by adjusting the environment variable PATH before starting KDE.
nds: Dat Programm "sgml2roff" lett sik op Dien Systeem nich finnen. Bitte installeer dat, wenn nödig, un pass den Söökpadd över de Ümgevenvariable "PATH" to, ehr Du KDE nieg startst.
