knotify4 - en to nds translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
nds: Reedschap-Bescheden

en: Could not mount the following device: %1
nds: Disse Reedschap lett sik nich inhangen: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nds: Disse Reedschap lett sik nich afhangen: %1
    En Programm höllt dor noch een oder mehr Dateien op opmaakt

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
nds: Disse Reedschap lett sik nu seker afkoppeln: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nds: Disse Reedschap lett sik nich rutfohren: %1
    En Programm höllt dor noch een oder mehr Dateien op opmaakt

en: The following device can now be safely removed: %1
nds: Disse Reedschap lett sik nu seker afkoppeln: %1

en: KDE Notification Daemon
nds: KDE-Beschedendeenst

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
nds: © 1997-2008: De KDE-Schrievers

en: Current Maintainer
nds: Aktuell Pleger

en: Previous Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Sound support
nds: Klangünnerstütten

en: Porting to KDE 4
nds: Överdregen na KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
nds: Starten vun Vörleesdeenst "Jovie" fehlslaan.
