kurifilter - en to nds translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
nds: Söökafkörten

[ctx: @title:column]
en: Preferred
nds: Vörtrocken

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
nds: Maak dit an, wenn Du de markeerte Söökafkörten de vörtrocken Afkörten tofögen wullt.<nl/>Vörtrocken Söökafkörten warrt an Steden bruukt, woneem sik bloots en poor wenige op eenmaal wiesen laat.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
nds: Keen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
nds: <para>Mit dit Moduul kannst Du de Söökafkörten-Funkschoon instellen. Mit Söökafkörten kannst Du Wöör gau in't Internet söken oder naslaan. Wenn Du a.B. mit Google na Informatschonen över dat Projekt KDE söchst, kannst Du eenfach <emphasis>gg:KDE</emphasis> oder <emphasis>google:KDE</emphasis> ingeven.</para><para>Wenn Du en Standardsöökmaschien utsöchst, warrt normale Wöör un Utdrück dor naslaan, wenn Du se in Text-Ingaavfeller vun Programmen ingiffst, de dat ünnerstütten doot, a.B. Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
nds: <html><head/><body> <p>Söökafkörten an- oder utmaken</p><p>Mit Söökafkörten kannst Du gau op Informatschonen in't Nett oder op Dien Fastplaat togriepen oder dor na söken.</p><p>Binnen KDE sünd al en Barg Söökafkörten vörweg instellt. Een dorvun is de för Google. Wullt Du ehr bruken, kannst Du eenfach dat Slötelwoort "gg", dat Trennteken un denn den Söökutdruck ingeven, so as hier: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
nds: Söökafkörten &bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
nds: Bloots &vörtrocken Söökafkörten bruken

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
nds: Söökafkörten söken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
nds: En nieg Söökafkörten tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
nds: &Nieg...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
nds: Markeert Söökafkörten bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
nds: Ä&nnern...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
nds: Markeert Söökafkörten wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
nds: <qt>
    Hier kannst Du de Söökmaschien fastleggen, de Du bruken wullt, wenn Du normale Wöör un keen Adress in Ingaav-Feller ingiffst, de automaatsch söken köönt. Wenn Du disse Funkschoon utmaken wullt, bruuk <b>Keen</b> op de List.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
nds: &Standard-Söökafkörten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
nds: <html><head/><body><p>En Standard-Söökafkörten utsöken</p><p>Dor köönt Programmen ingeven Wöör oder Utdrück na Söökafkörten-Anfragen mit ümwanneln, wenn se dor keen propper URL vun maken köönt.</p><p>Wullt Du disse Funkschoon nich bruken, söök man <span style=" font-weight:600;">Keen</span> op de List ut.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
nds: Hier kannst Du dat Teken fastleggen, dat de Afkörten vun den Sööktext scheedt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
nds: &Afkörten-Trennteken:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
nds: Söök en Trennteken ut, dat de Söökafkörten markeert.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
nds: Dubbelpunkt

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
nds: Freeteken

en: No preferred search providers were found.
nds: Keen vörtrocken Söökanbeders funnen

en: No search providers were found.
nds: Keen Söökanbeders funnen

en: Search F&ilters
nds: Söök&filtern

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
nds: Standard

en: Modify Web Shortcut
nds: Söökafkörten bewerken

en: New Web Shortcut
nds: Nieg Söökafkörten

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
nds: De Söökafkörten "%1" warrt al vun "%2" bruukt, söök bitte en anner ut.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
nds: Disse Söökafkörten warrt al bruukt, söök bitte anner Afkörten ut.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
nds: Binnen de Afkörten-URL gifft dat keen "\{...}"-Platzholler för den Sööktext.
    Dat bedüüdt, dat jümmers de sülve Adress opropen warrt, liek wat de Bruker ingifft.

en: Keep It
nds: Wohren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
nds: Giff hier den normalen Naam vun den Söökdeenst in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
nds: Afkörten&naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
nds: <qt>
    Giff hier de Adress (URI) in, över de mit de Söökmaschien söcht warrt <br/>Du kannst den helen Sööktext as \{@} oder \{0} angeven.<br/>
    Anraadt is \{@}, dat treckt de Anfraagvariabeln (Naam=Weert) ut de rutkamen Tekenkeed rut, man bi \{0} warrt de Sööktext ahn Ännern insett.<br/>Du kannst \{1} ... \{n} bruken, wenn Du enkelte Wöör ut den Sööktext angeven wullt, för \{Naam} warrt de Weert inföögt, de mit "Naam=Weert" binnen den Sööktext angeven is.<br/>Wenn Du mehr as een Weert (Naams, Tallen, Tekenkeden) op eenmaal angeven wullt, kannst Du dit bruken: \{Naam1,Naam2,...,"Tekenkeed"}.<br/>De eerste passen Weert (vun links) warrt as Utwessel-Weert för de Resultaat-Adress bruukt.<br/>En Tekenkeed in Goosfööt kann as Standardweert bruukt warrn, wenn sik keen passen Weert finnen lett.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
nds: Afkörten-&URL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
nds: Hier kannst Du den Tekensett fastleggen, mit den Dien Söökanfraag kodeert warrt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
nds: <qt>
    De hier angeven Afkörten laat sik in KDE jüst so as Adressen bruken, a.B. kunnst Du <b>av</b> so bruken: <b>av</b>:<b>Mien Söökwoort</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
nds: <html><head/><body><p>Giff hier den normalen Naam vun de Söökafkörten in.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
nds: &Söökafkörten:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
nds: Hier kannst Du den Tekensett fastleggen, mit den Dien Söökanfraag kodeert warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
nds: &Tekensett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
nds: Anfraag-Platzholler infögen
