plasma_scriptengine_qscript - en to nds translation catalogue (37 entries)

en: Images
nds: Biller

en: Configuration Definitions
nds: Instellen-Daten

en: User Interface
nds: Böversiet

en: Data Files
nds: Datendateien

en: Executable Scripts
nds: Utföhrbor Skripten

en: Translations
nds: Översetten

en: Animation scripts
nds: Animeren-Skripten

en: Main Script File
nds: Hööft-Skriptdatei

en: Unable to load script file: %1
nds: Skriptdatei lett sik nich laden: %1

en: debug takes one argument
nds: debug bruukt een Argument

en: print() takes one argument
nds: print() bruukt een Argument

en: listAddons takes one argument: addon type
nds: listAddons bruukt een Argument: Verwiedern-Typ

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
nds: loadAddon bruukt twee Argumenten: Typ un Naam vun de Verwiedern

en: Failed to find Addon %1 of type %2
nds: Verwiedern "%1" vun Typ %2 lett sik nich finnen.

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
nds: Skriptdatei för Verwiedern "%1" lett sik nich laden: %2

en: setData() takes at least one argument
nds: setData() bruukt tominnst een Argument

en: Could not extract the DataEngineObject
nds: DataEngineObject lett sik nich ruttrecken

en: Could not extract the DataEngine
nds: DataEngine lett sik nich ruttrecken

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
nds: removeAllData() bruukt tominnst een Argument (den Bornnaam)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
nds: removeData() bruukt tominnst twee Argumenten (den Born- un den Slötelnaam)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
nds: De Deenst bruukt tominnst een Argument: Deenstnaam

en: Requested service %1 was not found in the Package.
nds: Angeven Deenst %1 lett sik binnen dat Paket nich finnen.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
nds: Keen Verlööf för nafraagt Verwiedern "%1" kregen.

en: loadui() takes one argument
nds: loadui() bruukt een Argument

en: Unable to open '%1'
nds: "%1" lett sik nich opmaken

en: Constructor takes at least 1 argument
nds: Konstrukter bruukt tominnst een Argument

en: dataEngine() takes one argument
nds: dataEngine() bruukt een Argument

en: Could not extract the Applet
nds: Lüttprogramm lett sik nich ruttrecken

en: service() takes two arguments
nds: service() bruukt twee Argumenten

en: service() takes one argument
nds: service() bruukt een Argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
nds: Fehler in %1 in Reeg %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
nds: animation() bruukt een Argument

en: %1 is not a known animation type
nds: „%1“ is keen begäng Animeren-Typ

en: i18n() takes at least one argument
nds: i18n() bruukt tominnst een Argument

en: i18nc() takes at least two arguments
nds: i18nc() bruukt tominnst twee Argumenten

en: i18np() takes at least two arguments
nds: i18np() bruukt tominnst twee Argumenten

en: i18ncp() takes at least three arguments
nds: i18ncp() bruukt tominnst dree Argumenten
