kttsd - en to nds translation catalogue (190 entries)

en: testfilter
nds: Utprobeerfilter

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
nds: En Warktüüch för't Utproberen vun Jovie-Filtermodulen.

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
nds: Naam vun en Jovie-Filtermoduul (deit noot)

en: Talker code passed to filter
nds: Snacker-Kode na Filter övergeven

en: D-Bus application ID passed to filter
nds: D-Bus-Programm-ID na Filter övergeven

en: Config file group name passed to filter
nds: Instellendatei-Koppelnaam na Filter övergeven

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
nds: List mit verföögbor Filtermodulen wiesen un utstiegen

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
nds: Tabulatoren as \t wiesen, anners wegdoon

en: Display list of available filter plugins and exit
nds: List mit verföögbor Filtermodulen wiesen un utstiegen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
nds: &Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
nds: &Woort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
nds: &Reguleer Utdruck

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
nds: &Muster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
nds: &Utwesseln mit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
nds: Op &Groot-/Lüttschrieven oppassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
nds: Spraak

en: Code
nds: Kode

en: Select Language
nds: Spraak utsöken

en: Unable to open file.
nds: Datei lett sik nich opmaken.

en: File not in proper XML format.
nds: Datei bargt leeg XML.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
nds: Reguleer Utdruck

en: Word
nds: Woort

[ctx: Yes or no]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Yes or no]
en: No
nds: Nee

en: Unable to open file
nds: Datei lett sik nich opmaken

en: String Replacer
nds: Tekenkeed-Utwesseln

en: Multiple Languages
nds: Mehr Spraken

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
nds: Reg.Utdr.

en: Error
nds: Fehler

en: Select Languages
nds: Spraken utsöken

en: Edit String Replacement
nds: Tekenkeed-Utwesseln bewerken

en: String Replacer Word List (*.xml)
nds: Wöörlist för Tekenkeed-Utwesseln (*.xml)

en: Error Opening File
nds: Fehler bi't Opmaken vun Datei

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
nds: Tekenkeed-Utwesseln instellen

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
nds: Giff jichtenseen Naam för dissen Filter in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nds: &Naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
nds: Jichtenseen Naam för dissen Filter ingeven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
nds: Disse Instellen leggt fast, wannehr de Filter op den Text anwendt warrt.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nds: De Filter warrt för Vörleesopgaven in de angeven Spraak bruukt. Du kannst mehr as een Spraak utsöken, wenn Du na en Klick op den Utsöökknoop mit daalhollen "Strg"-Tast mehr Spraken anklickst. Wenn leddig, warrt de Filter för all Opgaven in elk Spraak bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
nds: &Spraak is:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
nds: Giff de DBus-ID vun en Programm in. De Filter warrt bloots op Vörleesopgaven vun dit Programm anwendt. Du kannst mehr as een ID angeven, trennt mit Kommas. Is dat Feld leddig, warrt de Filter op Opgaven vun all Programmen anwendt. Tipp: Bruuk "kdcop" in de Konsool, wenn Du de Programm-IDs vun lopen Programmen rutkriegen wullt. Bispill: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
nds: Programm-&ID bargt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
nds: De Filter warrt op Vörleesopgaven in de angeven Spraak anwendt. Du kannst mehr as een Spraak utsöken, wenn Du na en Klick op den Utsöökknoop mit daalhollen "Strg"-Tast mehr Spraken anklickst. Wenn leddig, warrt de Filter op all Opgaven in elk Spraak anwendt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
nds: Klick hier, wenn Du een oder mehr Spraken utsöken wullt. Disse Filter warrt op Opgaven in de utsöchten Spraken anwendt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nds: <qt>Giff de DBus-ID vun en Programm in. De Filter warrt bloots op Vörleesopgaven vun dit Programm anwendt. Du kannst mehr as een ID angeven, trennt mit Kommas. Bruuk <b>knotify</b>, wenn Du all Narichten utsöken wullt, de as KDE-Narichten sendt warrt. Is dat Feld leddig, warrt disse Filter op Opgaven vun all Programmen anwendt. Tipp: Bruuk "kdcop" in de Konsool, wenn Du de Programm-IDs vun lopen Programmen rutfinnen wullt. Bispill: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
nds: Klick hier, wenn Du de Bedingenlist ut en Datei laden wullt.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
nds: Laden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
nds: Klick hier, wenn Du de Bedingenlist na en Datei sekern wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
nds: &Sekern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
nds: Klick hier, wenn Du de Bedingenlist leddig maken wullt.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
nds: Leddig maken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
nds: Klick hier, wenn Du de List en anner Woort oder reguleer Utdruck tofögen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
nds: &Tofögen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
nds: Klick hier, wenn Du de utsöchte Bedingen in de List na baven schuven wullt. Bedingen, de höger baven in de List staht, warrt toeerst anwendt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
nds: Na &baven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
nds: Klick hier, wenn Du de utsöchte Bedingen in de List na nerrn schuven wullt. Bedingen, de wieder nerrn in de List staht, warrt tolest anwendt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
nds: Na &nerrn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
nds: Klick hier, wenn Du en vörhannen Woort oder reguleer Utdruck binnen de List ännern wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
nds: Klick hier, wenn Du en Woort oder reguleer Utdruck ut de List wegmaken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
nds: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
nds: Muster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
nds: Utwesseln mit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
nds: Snackerköör

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Standard-Snacker bruukt, wat de böverste binnen de List op de Snacker-Siet is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
nds: &Standardsnacker bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
nds: Wenn anmaakt, warrt de angeven Snacker bruukt (wenn he noch inricht is), sünst de Snacker, de op't Best passt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
nds: Angeven &Snacker bruken

en: Talker Chooser
nds: Snacker-Köör

en: Talker Chooser Config (*rc)
nds: Instellendatei för Snacker-Köör (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
nds: Snackerköör instellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
nds: Dissen Filter &bruken, wenn

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nds: De Filter warrt för Vörleesopgaven in de angeven Spraak bruukt. Du kannst mehr as een Spraak utsöken, wenn Du na en Klick op den Utsöökknoop mit daalhollen "Strg"-Tast mehr Spraken anklickst. Wenn leddig, warrt de Filter för all Opgaven in elk Spraak bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
nds: &Text bargt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
nds: De Filter warrt op Opgaven in de angeven Spraak anwendt. Du kannst mehr as een Spraak utsöken, wenn Du na en Klick op den Utsöökknoop mit daalhollen "Strg"-Tast mehr Spraken anklickst. Wenn leddig, warrt de Filter op all Opgaven in elk Spraak anwendt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
nds: De niege Snacker, de bruukt warrt, wenn de Bedingen baven passt. De Standardsnacker is de böverste binnen de List op de Snacker-Siet. Klick op den Utsöökknoop, wenn Du en Snacker utsöken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
nds: &Snacker:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
nds: Klick hier, wenn Du en Snacker utsöken wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
nds: Klick hier, wenn Du en Snacker-Instellensett ut en Datei laden wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
nds: &Laden...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
nds: Klick hier, wenn Du dissen Snacker-Instellensett na en Datei sekern wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
nds: &Sekern...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
nds: Klick hier, wenn Du allens wegdoon wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
nds: &Leddig maken

en: XML Transformer
nds: XML-Ümwanneln

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
nds: XML-Ümwanneln instellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nds: Giff jichtenseen utseggen Naam för dissen Filter in.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
nds: Giff den helen Padd na en XSLT-Stilvörlaag ("Extensible Style Language Transformations") in. XSLT-Dateien hebbt normalerwies de Dateiverwiedern ".xsl.".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
nds: Giff den Padd na't Programm "xsltproc" in. Wenn sik dat över Dien PATH-Variable finnen lett, giff eenfach "xsltproc" in.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
nds: Giff bitte jichtenseen beschrieven Naam för dissen Filter in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
nds: &XSLT-Datei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
nds: &Programm "xsltproc":

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
nds: Dissen &Filter anwennen, wenn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nds: Disse Filter warrt bloots op Texten mit dat angeven XML-Wörtelelement anwendt. Is dat Feld leddig, warrt he aver op all Texten anwendt. Du kannst mehr as een Wörtelelement angeven, trennt mit Kommas. Bispill: "html"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
nds: Disse Filter warrt bloots op Texten mit de angeven DOCTYPE-Verkloren anwendt. Is dat Feld leddig, warrt he aver op all Texten anwendt. Du kannst mehr as een DOCTYPE angeven, trennt mit Kommas. Bispill: "xhtml".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
nds: <qt>Giff de DBus-ID vun en Programm in. De Filter warrt bloots op Text vun dit Programm anwendt. Du kannst mehr as een ID angeven, trennt mit Kommas. Bruuk <b>knotify</b>, wenn Du all Narichten utsöken wullt, de as KDE-Narichten sendt warrt. Is dat Feld leddig, warrt disse Filter op de Texten vun all Programmen anwendt. Tipp: Bruuk "kdcop" in de Konsool, wenn Du de Programm-IDs vun lopen Programmen rutfinnen wullt. Bispill: "konversation, kvirc, ksirc, kopete"</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
nds: Disse Filter warrt bloots bi Texten mit dat angeven XML-Wörtelelement bruukt. Is dat Feld leddig, warrt he aver för all Texten bruukt. Du kannst mehr as een Wörtelelement angeven, trennt mit Kommas. Bispill: "html"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
nds: &Wörtelelement is:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
nds: oder DOC&TYPE is:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
nds: un Programm-&ID bargt:

en: KDE Text-to-Speech
nds: KDE-Vörleser

en: KDE Text-to-Speech Manager
nds: Vörlees-Pleger för KDE

en: &Stop/Delete
nds: &Anhollen/wegdoon

en: &Pause
nds: Ünner&breken

en: &Resume
nds: &Wiedermaken

en: R&epeat
nds: W&edderhalen

en: Spea&k Clipboard Contents
nds: Twischenaflaag-Inholt &vörlesen

en: Text-to-speech synthesis daemon
nds: Vörlees-Dämoon

en: (C) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández
nds: © 2002, José Pablo Ezequiel Fernández

en: Current Maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: Previous Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Contributor
nds: Bidreger

en: Testing
nds: Utproberen

en: Add Talker
nds: Snacker tofögen

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
nds: Du hest de Instellen ännert, man noch nich sekert. Klick op "Övernehmen", wenn Du se sekern wullt, oder op "Afbreken", wenn Du de Ännern wegsmieten wullt.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
nds: <h1>Vörleser</h1><p>Dit is de Instellendialoog för den D-Bus-Vörleesdeenst.</p><p>Mit den Vörleesdeenst köönt anner Programmen op de Vörlees-Ressourcen togriepen</p><p>Beseker, dat Du de Standardspraak op Dien Spraak instellst, wiel se vun de mehrsten anner Programmen bruukt warrt</p>

en: jovie
nds: Jovie

en: (c) 2010, Jeremy Whiting
nds: © 2010: Jeremy Whiting

en: Author
nds: Autor

en: Select Filter
nds: Filter utsöken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
nds: Opgaven

en: Jovie Version: %1
nds: Jovie-Verschoon: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
nds: Jovie löppt nich.

en: Filter Configuration
nds: Filter-Instellen

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
nds: Maak dit an, wenn Du den Jovie-Dämoon un den Vörleser starten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
nds: &Vörleser anmaken (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
nds: Snackers

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
nds: Klick hier, wenn Du en niegen Snacker (Blicksnuut) tofögen un instellen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
nds: Tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
nds: Na &baven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
nds: Klick hier, wenn Du de Optschonen för den utsöchten Snacker instellen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
nds: &Bewerken...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
nds: Klick hier, wenn Du den utsöchten Snacker wegmaken wullt.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
nds: Filtern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
nds: Klick hier, wenn Du en niegen Filter tofögen un instellen wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
nds: Klick hier, wenn Du den utsöchten Filter in de List na baven schuven wullt. Filtern, de höger baven in de List staht, warrt toeerst anwendt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
nds: Klick hier, wenn Du den utsöchten Filter in de List na nerrn schuven wullt. Filtern, de wieder nerrn in de List staht, warrt tolest anwendt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
nds: Klick hier, wenn Du den utsöchten Filter instellen wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
nds: Klick hier, wenn Du den utsöchten Filter wegdoon wullt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
nds: Vörleser-Kuntrull

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
nds: Anhollen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
nds: <p>Deit de Opgaav weg. Wenn de Opgaav jüst vörleest warrt, warrt se anhollen, un de nakamen Opgaav in de List vörleest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
nds: Afbreken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
nds: <p>Ännert en Opgaav ehr Status na "Anhollen". Wenn se jüst vörleest warrt, warrt se anhollen. Anhollen Opgaven verhöödt, dat nakamen Opgaven vörleest warrt. Klick op <b>Wiedermaken</b>, wenn de Opgaav vörleest warrn schall, oder op <b>Later</b>, wenn Du ehr binnen de List na nerrn schuven wullt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
nds: Anhollen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
nds: <p>Maakt mit en töven Opgaav wieder, oder ännert en inreegt Opgaav ehr Status op "An't Töven". Wenn de Opgaav de böverste op de List is, warrt se fuurts vörleest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
nds: Wiedermaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nds: <p>Reegt den Inholt vun de Twischenaflaag na de Töövreeg in un sett sien Status op "An't Töven". Wenn de Opgaav de böverste op de List is, warrt se vörleest. De Opgaav warrt vun den böversten Snacker binnen de List op de Snacker-Siet vörleest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
nds: Twischenaflaag &vörlesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
nds: <p>Fraagt na en Dateinaam un reegt den Inholt vun de Datei as Opgaav in. Du muttst op den Knoop <b>Wiedermaken</b> klicken, dormit de Opgaav vörleest warrt. De Opgaav warrt vun den böversten Snacker binnen de List op de <b>Snacker</b>-Siet vörleest.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
nds: &Datei vörlesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
nds: &Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
nds: Klangteler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
nds: Stimmnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
nds: Stimm&typ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
nds: Keerl 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
nds: Keerl 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
nds: Keerl 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
nds: Fru 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
nds: Fru 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
nds: Fru 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
nds: Jung

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
nds: Deern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
nds:  Punkteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> means speak all punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">None</span> means speak no punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Some</span> means speak only punctuation characters given in the speech-dispatcher configuration.</p></body></html>
nds: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> bedüüdt, all Punkteertekens warrt utspraken.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Keen</span> bedüüdt, keen Punkteertekens warrt vörleest.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Fastleggt</span> bedüüdt, dor warrt bloots de Tekens vörleest, för de dat binnen de Vörleesplaner-Instellen fastleggt is.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
nds: Fastleggt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
nds: &Gauigkeit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
nds: &Toonhööchde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
nds: &Luutstärk

[ctx: Default language code]
en: default
nds: Standard

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
nds: Keerl 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
nds: Fru 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
nds: Jung

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
nds: Deern

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
nds: Leeg Stimmtyp

[ctx: Other language]
en: Other
nds: Annerswat

[ctx: full country name]
en: United States of America
nds: Vereenigte Staten vun Amerika

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
nds: Grootbritannien

[ctx: abbreviated country name]
en: UK
nds: GB

en: Name
nds: Naam

en: Voice Type
nds: Stimmtyp

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
nds: Luutstärk

en: Speed
nds: Gauigkeit

en: Pitch
nds: Toonhööchde
