kolf - en to nds translation catalogue (129 entries)

en: No configuration options
nds: Keen Instelloptschonen

en: Add object:
nds: Objekt tofögen:

en: Course name:
nds: Naam vun den Golfplatz:

en: Course author:
nds: Schriever vun den Golfplatz:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
nds: De Hööchsttall vun Slääg, de en Speler op disse Bahn bruken dörv.

en: Maximum number of strokes
nds: Hööchsttall vun Slääg

en: Unlimited
nds: Ahn Grenz

en: Show border walls
nds: Wänn an'n Speelfeldrand wiesen

en: Course Author
nds: Schriever vun den Golfplatz

en: Course Name
nds: Naam vun den Golfplatz

en: Drop Outside of Hazard
nds: Vun buten dat Gefohrrebeet

en: Rehit From Last Location
nds: Vun lest Afslagpunkt

en: What would you like to do for your next shot?
nds: Vun wo wullt Du wiederspelen?

en: %1 is in a Hazard
nds: %1 is in en Gefohrrebeet

en: %1 will start off.
nds: %1 fangt an.

en: New Hole
nds: Nieg Bahn

en: Course name: %1
nds: Golfplatznaam: %1

en: Created by %1
nds: Opstellt vun %1

en: %1 holes
nds: %1 Bahnen

en: Course Information
nds: Platz-Informatschonen

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
nds: För disse Bahn deit de nakamen Modulen noot, welk Du aver nich installeert hest:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
nds: Dat gifft nich sekerte Ännern an de aktuelle Bahn. Wullt Du ehr sekern?

en: Unsaved Changes
nds: Nich sekerte Ännern

en: Save &Later
nds: &Later sekern

en: Pick Kolf Course to Save To
nds: Golfplatz utsöken, na den sekert warrn schall

en: &Do not ask again
nds: Nich nochmaal &fragen

en: Slope
nds: Hang

en: Puddle
nds: Pool

en: Wall
nds: Wand

en: Cup
nds: Lock

en: Windmill
nds: Windmöhl

en: Black Hole
nds: Swatt Lock

en: Floater
nds: Flööt

en: Bridge
nds: Brüch

en: Sign
nds: Schild

en: Bumper
nds: Poller

en: Save &Course
nds: &Platz sekern

en: Save &Course As...
nds: &Platz sekern as...

en: &Save Game
nds: Speel &sekern

en: &Save Game As...
nds: Speel &sekern as...

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &New
nds: &Nieg

en: &Reset
nds: &Torüchsetten

en: &Undo Shot
nds: Slag &torüchnehmen

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
nds: Bahn wesseln

en: &Next Hole
nds: &Nakamen Bahn

en: &Previous Hole
nds: &Verleden Bahn

en: &First Hole
nds: &Eerste Bahn

en: &Last Hole
nds: &Leste Bahn

en: &Random Hole
nds: &Tofällig Bahn

en: Enable &Mouse for Moving Putter
nds: &Muus för't Bewegen vun den Slastöker bruken

en: Enable &Advanced Putting
nds: &Verwiedert Inlocken anmaken

en: Show &Info
nds: &Informatschonen wiesen

en: Show Putter &Guideline
nds: &Hülplien för Slastöker wiesen

en: Enable All Dialog Boxes
nds: All Dialogen wiesen

en: Play &Sounds
nds: &Kläng afspelen

en: &About Course
nds: Ö&ver den Platz

en: &Tutorial
nds: &Inföhren

en:  and
nds:  un

en: %1 tied
nds: %1 hett liektrocken

en: %1 won!
nds: %1 hett wunnen!

en: High Scores for %1
nds: Hööchste Pünkt för %1

en: Pick Saved Game to Save To
nds: Sekert Speel utsöken, na dat sekert warrn schall

en: Pick Kolf Saved Game
nds: Sekert Kolf-Speel utsöken

en: %1's turn
nds: %1 is an de Reeg

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
nds: %1 is bi de Hööchsttall vun Slääg för disse Bahn anlangt.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
nds: &Bahn

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
nds: &Gah na

en: Enable show/hide
nds: Wiesen/Versteken aktiveren

en: Slow
nds: Suutje

en: Fast
nds: Gau

en: Vertical
nds: Pielliek

en: Horizontal
nds: Kimmliek

en: Diagonal
nds: Dwars

en: Opposite Diagonal
nds: Gegenricht dwars

en: Elliptic
nds: Elliptsch

en: Reverse direction
nds: Ümdreiht Richt

en: Unmovable
nds: Nich schuuvbor

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
nds: Wat sik disse Hang vun anner Objekten, as t.B. Flööt, bewegen lett, oder nich.

en: Grade:
nds: Fall:

en: KDE Minigolf Game
nds: KDE-Minigolfspeel

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
nds: © 2002-2010: De Schrievers vun Kolf

en: Current maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Former main author
nds: Verleden Hööftautor

en: Advanced putting mode
nds: Bedrief "Verwiedert Inlocken"

en: Border around course
nds: Grenz rund den Platz

en: Some good sound effects
nds: En poor gode Klangeffekten

en: Wall-bouncing help
nds: Afprallhülp

en: Suggestions, bug reports
nds: Vörslääg, Fehlerberichten

en: Developer of Box2D physics engine
nds: Schriever vun den Box2D-Physikkarn

en: Vector class (Kolf 1)
nds: Vektorklass (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
nds: Lopen Afprallalgoritmus (Kolf 1)

en: File
nds: Datei

en: Print course information and exit
nds: Golfplatzinformatschonen wiesen un beennen

en: By %1
nds: Vun %1

en: par %1
nds: Par %1

en: Course %1 does not exist.
nds: Golfplatz %1 gifft dat nich.

en: New Game
nds: NIeg Speel

en: Players
nds: Spelers

en: &New Player
nds: &Nieg Speler

en: Choose Course to Play
nds: Söök den Platz ut, op den Du spelen wullt

en: Course
nds: Golfplatz

en: Create New
nds: Nieg opstellen

en: You
nds: Du

en: Highscores
nds: Bestenlist

en: Add...
nds: Tofögen...

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Game Options
nds: Speelinstellen

en: Options
nds: Instellen

en: &Strict mode
nds: &Streng Bedrief

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
nds: In den strengen Bedrief is dat Torüchnehmen, Bewerken un Wesseln vun Bahnen nich verlöövt. Disse Bedrief is för Wettstrieden maakt. De Indrääg in de Bestenlist warrt bloots in'n streng Bedrief wohrt.

en: %1 Holes
nds: %1 Bahnen

en: Pick Kolf Course
nds: Kolf-Platz utsöken

en: Chosen course is already on course list.
nds: De utsöcht Platz is al op de List.

en: Player %1
nds: Speler %1

en:  degree |  degrees
nds[0]:  Graad
nds[1]:  Graad

en: Exiting ball angle:
nds: Ballwinkel bi't Verlaten:

en: Minimum exit speed:
nds: Minnstgauheit bi't Verlaten:

en: Maximum exit speed:
nds: Hööchstgauheit bi't Verlaten:

en: &Top
nds: &Baven

en: &Left
nds: &Links

en: &Right
nds: &Rechts

en: &Bottom
nds: Ne&rrn

en: Walls on:
nds: Wänn an'n Rand:

en: Sign HTML:
nds: Schildtext (as HTML):

en: Windmill on top
nds: Windmöhl baven

en: Moving speed
nds: Bewegengauheit

en: New Text
nds: Nieg Text

en: Total
nds: Tosamen
