ksirk - en to nds translation catalogue (464 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Africa
nds: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Algeria
nds: Algerien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Arabia
nds: Arabien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Asia
nds: Asien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Belgium
nds: Belgien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Brazil
nds: Brasilien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Colombia
nds: Kolumbien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Eastern US
nds: Oosten USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Egypt
nds: Ägypten

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: Europe
nds: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: France
nds: Frankriek

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 142 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Gabon
nds: Gabun

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Groenland
nds: Gröönland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: India
nds: Indien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Indonesia
nds: Indonesien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Italy
nds: Italien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Kazakstan
nds: Kasachstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Madagascar
nds: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mongolia
nds: Mongolei

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New South Wales
nds: Nieg Sööd-Wales

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New Zealand
nds: Niegseeland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: North America
nds: Noordamerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Occidental Australia
nds: Westaustralien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Pacific
nds: Pazifik

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Papouasie
nds: Papua

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Prussia
nds: Preußen

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Russia
nds: Russland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Scandinavia
nds: Skandinavien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Siberia
nds: Sibirien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: South Africa
nds: Söödafrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: South America
nds: Söödamerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: United Kingdom
nds: Grootbritannien

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: United States
nds: Vereenigte Staten vun Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Western US
nds: Westen USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Zair
nds: Zaire

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
nds: %1, Du muttst %2 Länner innehmen un in elkeen dorvun %3 Armeen setten.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
nds: %1, Du muttst %2 Länner innehmen.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
nds: %1, Du muttst %2, %3 un en anner Kontinent na Dien Köör innehmen.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/legacy/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
nds: %1, Du muttst %2 un %3 innehmen.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
nds: %1, Du muttst %2 bedwingen. Wenn dat al en anner Speler daan hett, muttst Du %3 Länner innehmen.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
nds: Disse Kledaasch wiest en Welt liek de Redige mit en poor tofällig utsöcht Länner un stellt en Reeg vun intressant Opgaven praat.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
nds: Eerd-liek

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
nds: Middel-Oosten

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
nds: Disse Kledaasch wiest en Welt liek de Redige mit en poor tofällig utsöcht Länner un stellt en Reeg vun vermaaklich Opgaven praat.
    Süht ut as KsirK, ehr dat Vektorgrafiken geev.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
nds: Oolt

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
nds: Disse Kledaasch wiest en Welt liek de Redige mit en poor tofällig utsöcht Länner un stellt en Reeg vun intressant Opgaven praat. Bildobjekten sünd nich animeert.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
nds: Eerd-liek, weniger animeert

en: Next Player
nds: Nakamen Speler

en: Details
nds: Enkelheiten

en: Goal
nds: Opgaav

en: Enable Arena
nds: Fechtsteed anmaken

en: Attack 1
nds: Angreep 1

en: Attack 2
nds: Angreep 2

en: Attack 3
nds: Angreep 3

en: Auto attack
nds: Automaatsch Angreep

en: Move 1
nds: Een bewegen

en: Move 5
nds: Fief bewegen

en: Move 10
nds: Teihn bewegen

en: Disable Arena
nds: Fechtsteed utmaken

en: Invasion
nds: Angreep

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
nds: Du griepst <font color="blue">%1</font>mit <font color="red">%2</font> an!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
nds: <br><i>De Tall vun Angreeparmeen utsöken.</i>

en: Moving
nds: Verschuven

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
nds: Du beweegst opstunns Armeen vun <font color="red">%1</font> na <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
nds: <br><i>De Tall vun Armeen utsöken, de Du bewegen wullt.</i>

en: Nickname
nds: Ökelnaam

en: Skin
nds: Kledaasch

en: Nb players
nds: Spelertall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
nds: Verbinnen na't Jabber-Nettwark

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
nds: Jabber-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
nds: Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, connectbutton)
en: Connect
nds: Tokoppeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
nds: Tostand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
nds: Na en KsirK-Jabber-Klöönruum ringahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
nds: Ruum-JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
nds: Ökelnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
nds: Ruum-Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
nds: Na Ruum ringahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
nds: Spelen binnen den Ruum

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
nds: En nieg Speel anfangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
nds: Bi utsöcht Speel mitmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game
nds: En sekert Speel laden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
nds: <b>Beacht bitte:</b> Dat Spelen över't Jabber-Nettwark warrt bi KsirK noch utprobeert.<br/>Besünners dat Verdelen vun de Armeen bi Speelstart bruukt so sien Tiet (so wat bi een Minuut).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
nds: Afbreken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
nds: Instellen för't Mitmaken bi en Nettwarkspeel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
nds: Nettwarkinstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel)
en: Host:
nds: Reekner:

en: Name already in use. Please choose another one.
nds: De Naam is al in Bruuk. Söök bitte en anner Naam ut.

en: Empty name. Please choose another one.
nds: De Naam is leddig. Söök bitte en anner Naam ut.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
nds: Speler %1, bitte giff Dien Naam in un söök Dien Land ut:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: Ksirk - New game properties
nds: KsirK - Nieg Speelinstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
nds: Heel Tall vun Spelers:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
nds: Hier kannst Du de Tall vun Spelers fastleggen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
nds: En Dreihfeld för't Fastleggen vun de Tall vun Spelers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
nds: Tall vun lokaal Spelers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
nds: De TCP-Port för't Anbeden vun Verbinnen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Skin:
nds: Kledaasch:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
nds: De Kledaasch (Koort, Länner usw.) för't Speel utsöken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
nds: En Utsöökfeld mit all verföögbor Kledaschen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins
nds: Nieg Kledaschen daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinDescLabel)
en: skinDescLabel
nds: KledaaschBeschrieven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
nds: Opgaventyp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
nds: Maak dit an, wenn Spelers de hele Welt innehmen mööt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
nds: In dit Speel mutt en Speler de hele Welt innehmen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
nds: Bruuk dit, wenn elkeen Speler en Opgaav lösen schall.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
nds: In dit Speel mutt elkeen Speler en Opgaav lösen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, nextButton)
en: Next >>
nds: Nakamen >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nds: Kledaasch-Orner lett sik nich finnen. - Prööv Dien Installatschoon.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: Fatal Error!
nds: Swoor Fehler!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
nds: Nieg Speel-Tosamenfaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
nds: Kledaaschnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
nds: Spelers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
nds: Opgaventyp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
nds: Opgaventyp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
nds: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
nds: Herkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
nds: Reekner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
nds: Nettwark

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, previousButton)
en: << Previous
nds: << Verleden

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, finishButton)
en: Start
nds: Starten

en: Reach a goal
nds: En Opgaav lösen

en: World conquest
nds: Weltherrschap

en: Yes
nds: Jo

en: No
nds: Nee

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
nds: Spelerinstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
nds: Speler %1, bitte giff Dien Naam in un söök Dien Land ut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
nds: Dien Land utsöken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
nds: En Utsöökfeld, dat de opstunns verföögboren Länner oplist.
    Söök dor een vun ut. Dat is denn för dat Speel Dien Land.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
nds: Dien Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
nds: &Reekner speelt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
nds: Sekert Speler utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
nds: Bitte Dien sekerten Speler utsöken:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
nds: Nieg Speel oder utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
nds: Nieg Speel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
nds: Fangt en nieg Speel an

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
nds: Nix doon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
nds: Nix doon. Speelknööp warrt verföögbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
nds: KsirK utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
nds: %1 hett wunnen. Wullt Du nochmaal spelen?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
nds[0]: Fehler: Keen Teelland utsöcht, bides Reeknerspeler %2 noch een Armee setten schull. Dit is wull Fehler Nr. 2232 op www.gna.org.
nds[1]: Fehler: Keen Teelland utsöcht, bides Reeknerspeler %2 noch %1 Armeen setten schull. Dit is wull Fehler Nr. 2232 op www.gna.org.

en: Fatal Error
nds: Swoor Fehler

en: KsirK - Network configuration
nds: KsirK - Nettwarkinstellen

en: Please type in the port number on which to offer connections:
nds: Bitte Portnummer för't Anbeden vun Verbinnen ingeven:

en: New game confirmation
nds: Nieg Speel beglöven

en: Do you really want to end your current game and join another?
nds: Wullt Du redig dit Speel beennen un bi en anner mitmaken?

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
nds: %1 (%2) maakt mit. An't Töven, dat sik %3 Spelers tokoppelt.

en: Please choose another name
nds: Bitte en anner Naam utsöken

en: KsirK - Name already used!
nds: KsirK - Naam al in Bruuk!

en: Player number %1, what's your name?
nds: Speler %1, wo heetst Du?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
nds: Fehler - Speler %1, Du muttst en Naam utsöken.

en: Error
nds: Fehler

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
nds: Speler%1

en: Please choose another nation
nds: Bitte en anner Land utsöken

en: KsirK - Nation already used!
nds: KsirK - Land al in Bruuk!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
nds: KsirK - Verbinnen na Server afreten!
    Wat wullt Du nu maken?

en: Starting a new game or exit.
nds: En nieg Speel anfangen oder utmaken.

en: Do nothing
nds: Nix doon

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
nds: Verbinnen na Client afreten.
    Nu kannst Du dat Speel bloots sekern un en anner anfangen oder utmaken.
    In en later Verschoon warrt dat aver verbetert.

en: KsirK - Lost connection to client!
nds: KsirK - Verbinnen na Client afreten!

en: Do want to save your game?
nds: Wullt Du Dien Speel sekern?

en: %1: %2 armies to place
nds: %1: Noch %2 Armeen setten

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
nds: Sett nu Dien Armeen dör<br>Anklicken vun de Teellänner.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
nds: %1, Dien Opgaav warrt wiest. BItte kiek, <br>dat de anner Spelers ehr nich sehn köönt.

en: KsirK - Displaying Goal
nds: KsirK - Opgaav wiesen

en: %1 chooses its defense
nds: %1 köört dat Deffenderen

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
nds: %1, maak man hen, dat wullt nu al %2 Spelers

en: Problem : no one destroyed
nds: Problem: keeneen bedwungen

en: Ksirk - Error!
nds: KsirK - Fehler!

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
nds: Du hest en leeg Passwoort ingeven.
    Versöök dat nochmaal.

en: KsirK - Invalid password!
nds: KsirK - Leeg Passwoort!

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
nds: %1, Du hest binnen dissen Törn nix daan.
    Wullt Du Dien Törn redig verleren?

en: Really Next Player?
nds: Redig nakamen Speler?

en: You must conquer the World!
nds: Du muttst de hele Welt innehmen!

en: %1 (already dead)
nds: %1 (al dootbleven)

en: Error: no player to destroy
nds: Fehler: Keen Gegensmann

en: <br>%1 is still alive...
nds: <br>%1 leevt noch...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
nds[0]: <br>%2, Du muttst noch een Land innehmen...
nds[1]: <br>%2, Du muttst noch %1 Länner innehmen...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
nds[0]: <br>Du hest Dien Opgaav lööst: %2 is dootbleven un Du hest %1 Land erovert.
nds[1]: <br>Du hest Dien Opgaav lööst: %2 is dootbleven un Du hest %1 Länner erovert.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
nds[0]: <br>%2, Du hest noog Länner, man Du muttst noch mehr as een Armee op %3 dorvun setten...
nds[1]: <br>%2, Du hest noog Länner, man Du muttst noch mehr as %1 Armeen op %3 dorvun setten...

en: <br>%1, you still have to conquer
nds: <br>%1, Du muttst noch wat innehmen:

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
nds[0]: Een Land in %2
nds[1]: %1 Länner in %2

en:  and
nds:  un

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
nds: %1 binnen %2

en: KsirK - Goal Display
nds: KsirK - Opgaav wiesen

en: No message...
nds: Keen Naricht...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
nds: Pooldateinaam lett sik nich finnen.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: Error!
nds: Fehler!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
nds: Koortmask-Bild lett sik nich finnen.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
nds: %1 Armeen laat sik nich vun %2 na %3 bewegen

en: Moving %1 armies from %2 to %3
nds: %1 Armeen warrt vun %2 na %3 beweegt

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nds: Klang "roule.wav" lett sik nich finnen. Prööv Dien Installatschoon.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nds: Klang "cannon.wav" lett sik nich finnen. Prööv Dien Installatschoon.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nds: Klang "crash.wav" lett sik nich finnen. Prööv Dien Installatschoon.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: KsirK - Error!
nds: KsirK - Fehler!

en: Problem: no one destroyed
nds: Problem: keeneen bedwungen

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
nds: Fehler: Wokeen schall 0, 1 oder 2 wesen?

en: Please connect first.
nds: Koppel Di bitte toeerst to.

en: Jabber Error
nds: Jabber-Fehler

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
nds: SSL-Ünnerstütten lett sik för Konto %1 nich torechtmaken. Dat QCA-TLS-Moduul is wull op Dien Reekner nich installeert.

en: Jabber SSL Error
nds: Jabber-SSL-Fehler

en: The host name does not match the one in the certificate.
nds: De Reeknernaam passt nich to den binnen dat Zertifikaat.

en: The certificate is invalid.
nds: Dit Zertifikaat gellt nich.

en: No certificate was presented.
nds: Keen Zertifikaat wöör wiest.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
nds: De Zertifikaatautoriteet hett dat Zertifikaat torüchwiest.

en: The certificate is not trusted.
nds: Dit Zertifikaat warrt nich troot.

en: The signature is invalid.
nds: De Ünnerschrift is leeg.

en: The Certificate Authority is invalid.
nds: De Zertifikaatautoriteet is leeg.

en: Invalid certificate purpose.
nds: Leeg Zertifikaatteel.

en: The certificate is self-signed.
nds: Dat Zertifikaat is sülvens-ünnerschreven.

en: The certificate has been revoked.
nds: Dat Zertifikaat wöör torüchropen

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
nds: De Zertifikaatkeed is länger as tolaten.

en: The certificate has expired.
nds: Dat Zertifikaat is aflopen.

en: The Certificate Authority has expired.
nds: De Zertifikaatautoriteet is aflopen.

en: Validity is unknown.
nds: Nich begäng, wat dat gellt.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nds: <qt><p>De Identiteet un dat Zertifikaat vun den Server "%1" lett sik för Konto "%2" nich pröven:</p> <p>%3</p><p>%4</p><p>Wullt Du wiedermaken?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nds: <qt><p>Dat Zertifikaat vun den Server %1 lett sik för Konto "%2" nich pröven: %3</p> <p>Wullt Du wiedermaken?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
nds: Problem mit Jabber-Verbinnenzertifikaat

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
nds: Na den Jabber-Server lett sik keen verslötelt Verbinnen opstellen.

en: Jabber Connection Error
nds: Jabber-Verbinnenfehler

en: Malformed packet received.
nds: Leegformt Paket kregen.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
nds: Dat geev en nich richtbor Fehler in't Protokoll.

en: Generic stream error.
nds: Allmeen Datenstroom-Fehler

en: There was a conflict in the information received.
nds: Dat geev en Konflikt binnen de kregen Informatschonen.

en: The stream timed out.
nds: De Tiet för den Stroom is aflopen.

en: Internal server error.
nds: Intern Serverfehler.

en: Stream packet received from an invalid address.
nds: Stroompaket vun en leeg Adress kregen.

en: Malformed stream packet received.
nds: Leegformt Stroompaket kregen.

en: Policy violation in the protocol stream.
nds: Regel in Stroomprotokoll braken.

en: Resource constraint.
nds: Ressource ingrenzt.

en: System shutdown.
nds: Systeem warrt utmaakt.

en: Unknown reason.
nds: Nich begäng Grund.

en: There was an error in the protocol stream: %1
nds: Dat geev en Fehler binnen dat Stroomprotokoll: %1

en: Host not found.
nds: Reekner nich funnen.

en: Address is already in use.
nds: Adress is al in Bruuk.

en: Cannot recreate the socket.
nds: Socket lett sik nich wedderherstellen.

en: Cannot bind the socket again.
nds: Socket lett sik nich wedder anbinnen.

en: Socket is already connected.
nds: De Socket is al tokoppelt.

en: Socket is not connected.
nds: Socket is nich tokoppelt.

en: Socket is not bound.
nds: Socket is nich anbunnen.

en: Socket has not been created.
nds: Socket is nich opstellt worrn.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
nds: De Socket-Akschoon wöör blockeren. Dissen Fehler schullst Du nich to sehn kriegen, bruuk bitte de Fehlerbericht-Funkschoon in't "Hülp"-Menü.

en: Connection refused.
nds: Tokoppeln afwiest.

en: Connection timed out.
nds: Tiet för Verbinnen aflopen.

en: Connection attempt already in progress.
nds: Al bi to tokoppeln.

en: Network failure.
nds: Nettwarkfehler

en: Operation is not supported.
nds: Akschoon warrt nich ünnerstütt.

en: Socket timed out.
nds: Tiet för Socket is aflopen.

en: There was a connection error: %1
nds: Dat geev en Verbinnenfehler: %1

en: Unknown host.
nds: Reekner nich begäng.

en: Could not connect to a required remote resource.
nds: Tokoppeln na en nödig, feern Ressource nich mööglich.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
nds: As't lett wöör de Verbinnen na en anner Reekner ümleddt, dit Programm kann dor nich mit üm.

en: Unsupported protocol version.
nds: Nich ünnerstütt Protokoll-Verschoon.

en: Unknown error.
nds: Nich begäng Fehler.

en: There was a negotiation error: %1
nds: Dat geev en Fehler bi't Uthanneln: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
nds: De Server hett dat Uthanneln vun en TLS-Verbinnen afwiest.

en: Failed to establish a secure connection.
nds: Sekere Verbinnen lett sik nich opstellen.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
nds: Binnen de Transportlaag-Sekerheit (TLS) geev dat en Fehler: %1

en: Login failed with unknown reason.
nds: Anmellen ut en nich begäng Grund fehlslaan.

en: No appropriate authentication mechanism available.
nds: Keen passen Identiteetprööv-Metood verföögbor.

en: Bad SASL authentication protocol.
nds: Leeg SASL-Identiteetprööv-Protokoll.

en: Server failed mutual authentication.
nds: Beedsietig Identiteetprööv för Server fehlslaan.

en: Encryption is required but not present.
nds: Verslöteln deit noot, man is nich verföögbor.

en: Invalid user ID.
nds: Leeg Bruker-ID.

en: Invalid mechanism.
nds: Leeg Metood.

en: Invalid realm.
nds: Leeg Rebeet.

en: Mechanism too weak.
nds: Metood to swach.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
nds: Leeg Identiteetprööv-Daten. Prööv bitte Dien Bruker-ID un Passwoort.

en: Temporary failure, please try again later.
nds: Temporeer Fehler, versöök dat bitte later nochmaal.

en: There was an error authenticating with the server: %1
nds: Dat geev en Fehler bi de Identiteetprööv för den Server: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
nds: Problem in Transportlaag-Sekerheit (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
nds: Problem in Eenfach Identiteetprööv- un Sekerheitlaag ("SASL").

en: There was an error in the security layer: %1
nds: Dat geev en Fehler in de Sekerheitlaag: %1

en: No permission to bind the resource.
nds: Keen Verlööf för't Anbinnen vun de Ressource.

en: The resource is already in use.
nds: De Ressource is al in Bruuk.

en: Could not bind a resource: %1
nds: Ressource lett sik nich anbinnen: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
nds: Verbinnenproblem mit Jabber-Server %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
nds: De Jabber-Bruker "%1" hett sien Ankiekverlööf för "%2" wegmaakt. Över dit Konto lett sik sien Tokoppel-Status nich mehr bekieken. Wullt Du den Kontakt wegdoon?

en: Notification
nds: Bescheed

en: Keep
nds: So laten

en: A password is required to join the room %1.
nds: För't Ringahn na den Ruum "%1" deit en Passwoort noot.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
nds: Fehler bi't Ringahn na %1: De Ökelnaam "%2" is al in Bruuk

en: Provide your nickname
nds: Dien Ökelnaam angeven

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
nds: Du kannst na "%1" nich ringahn, Du büst dor utslaten vun.

en: Jabber Group Chat
nds: Jabber-Koppelklöönruum

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
nds: Du kannst nich na den Ruum "%1" ringahn, dor is al de Hööchsttall vun Brukers binnen.

en: No reason given by the server
nds: Server hett keen Grund angeven

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
nds: Dat geev en Fehler bi't Afarbeiden vun Dien Anfraag för Koppelklöönruum "%1". (Grund: %2, Kode: %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
nds: Bi't Wegmaken vun't Konto geev dat en Fehler:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
nds: Jabber-Konto utmellen

en: You cannot see each others' status.
nds: Ji köönt den Status vun den Annern nich ankieken.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
nds: Du kannst dissen Kontakt sien Status ankieken, man he Dien nich.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
nds: Disse Kontakt kann Dien Status ankieken, man Du em sien nich.

en: You can see each others' status.
nds: Ji köönt den Status vun den Annern ankieken.

en: Timestamp
nds: Tietmark

en: Message
nds: Naricht

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
nds: Daalladen vun't Foto vun den Jabber-Kontakt is fehlslaan.

en: Groupchat bookmark
nds: Koppelklöön-Leesteken

en: Authorization
nds: Verlööf

en: (Re)send Authorization To
nds: Verlööf (nieg) loosstüern na

en: (Re)request Authorization From
nds: Verlööf (nieg) anfragen vun

en: Remove Authorization From
nds: Verlööf aftrecken vun

en: Set Availability
nds: Verföögborkeit fastleggen

en: Online
nds: Tokoppelt

en: Free to Chat
nds: Free to klönen

en: Away
nds: Weg

en: Extended Away
nds: Länger weg

en: Do Not Disturb
nds: Nich stören

en: Invisible
nds: Nich sichtbor

en: Select Resource
nds: Ressource utsöken

en: Automatic (best/default resource)
nds: Automaatsch (best/Standard-Ressource)

en: Voice call
nds: Stimmanroop

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
nds: De Orginaalnaricht is: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
nds: <qt><i>%1</i> laadt Di op de Mööt <b>%2</b> in.<br />%3<br />Wenn Du annehmen un dor ringahn wullt, <b>giff Dien Ökelnaam in</b> un klick op "OK".<br />Wenn Du dat afwiesen wullt, klick op "Afbreken".</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
nds: Op en Mööt inlaadt - Jabber-Moduul

en: Message has been displayed
nds: Naricht wöör wiest

en: Message has been delivered
nds: Naricht wöör aflevert

en: Message stored on the server, contact offline
nds: Naricht op Server lagert, Kontakt afkoppelt

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
nds: "%1" is ut den Klöönruum rutgahn.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
nds: Dien Naricht lett sik nich aflevern: "%1", Grund: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
nds: Wullt Du ok den Bruker %1 sien Verlööf för't Ankieken vun Dien Status wegmaken?

en: Kopete File Transfer
nds: Kopete-Dateiöverdregen

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
nds: Du hest för den Kontakt "%1" en Ressource vörinstellt, man Du hest liekers noch apen Klöönfinstern för dissen Kontakt. De vörinstellte Ressource warrt bloots bi nieg opmaakt Klöönfinstern bruukt.

en: Jabber Resource Selector
nds: Jabber-Ressource utsöken

en: Change nickname
nds: Ökelnaam wesseln

en: Change nickname - Jabber Plugin
nds: Ökelnaam wesseln - Jabber-Moduul

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
nds: Giff bitte den niegen Ökelnaam för den Ruum <i>%1</i> in.

en: Choose Account
nds: Konto utsöken

en: Choose an account to handle the URL %1
nds: En Konto för de Adress "%1" utsöken

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
nds: Wullt Du "%1" na Dien Kontaktenlist tofögen?

en: Add
nds: Tofögen

en: Do Not Add
nds: Nich tofögen

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
nds: Wullt Du "%1" vun Dien Kontaktenlist wegmaken?

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Do Not Remove
nds: Nich wegmaken

en: Please enter your nickname for the room %1
nds: Bitte Dien Ökelnaam för den Ruum "%1" ingeven

en: You have been invited to %1
nds: Du warrst na %1 inlaadt

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
nds: Lüttbild lett sik nich laden<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
nds: Knoopbild "%1" lett sik nich laden.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Play over Jabber
nds: Över Jabber spelen

en: Play KsirK over the Jabber Network
nds: KsirK över't Jabber-Nettwark spelen

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
nds: Tokoppeln na en Mehrspeler-Speelruum vun Jabber verlöven. Du kannst denn nieg Spelen opstellen oder bi vörhannen Spelen mitmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
nds: Nieg Standard-TCP/IP-Nettwarkspeel

en: New TCP/IP
nds: Nieg TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
nds: En nieg Standard-TCP/IP-Nettwarkspeel opstellen

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
nds: Bi en Standard-TCP/IP-Nettwarkspeel mitmaken

en: Join TCP/IP
nds: Bi TCP/IP-Speel mitmaken

en: Join a standard TCP/IP network game
nds: Bi en Standard-TCP/IP-Nettwarkspeel mitmaken

en: Display the Current Player's Goal
nds: Den aktuellen Speler sien Opgaav wiesen

en: Display the current player's goal
nds: Den aktuellen Speler sien Opgaav wiesen

en: Contextual Help
nds: Kontexthülp

en: Lets the next player play
nds: Lett den nakamen Speler an'n Tog

en: Finish moves
nds: Bewegen beennen

en: Finish moving the current sprites
nds: Bewegen vun Bildobjekten nu beennen

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nds: Welt-Definitschoondatei lett sik nich finnen. - Prööv Dien Installatschoon.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
nds: <font color="red">%1 hett %3 %2 afnahmen</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
nds: %1, Du büst bedwungen! Adschüüß...

en: %1: it is up to you again
nds: %1, Du büst wedder an de Reeg

en: %1 won!
nds: %1 hett wunnen!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
nds: <big><b>%1</b>, Du hest wunnen!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
nds: <br>Den Winner sien Opgaav weer:<br><i>%1</i><br><br>Wullt Du nochmaal spelen?

en: <br>You conquered all the world!
nds: Du hest de hele Welt innahmen!

en: <br>He conquered all the world!
nds: He hett de hele Welt innahmen!

en: Do you want to quit the game?
nds: Wullt Du dat Speel utmaken?

en: Before you quit, do you want to save your game?
nds: Wullt Du Dien Speel sekern, ehr Du dat utmaakst?

en: KsirK - Load Game
nds: KsirK - Speel laden

en: Waiting for the connection of %1 network players.
nds: An't Töven op dat Tokoppeln vun %1 Nettwarkspelers.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
nds[0]: <font color="red">%2</font> grippt Di vun <font color="red">%3</font> ut mit een Armee an!<br> Wodennig wullt Du <font color="blue">%4</font> deffenderen?
nds[1]: <font color="red">%2</font> grippt Di vun <font color="red">%3</font> ut mit %1 Armeen an!<br> Wodennig wullt Du <font color="blue">%4</font> deffenderen?

en: Defend 1
nds: Deffendeer 1

en: Defend 2
nds: Deffendeer 2

en: Defend-Auto
nds: Autom. deffenderen

en: Waiting for %1 players to connect
nds: An't Töven op dat Tokoppeln vun %1 Spelers

en: There is no country here!
nds: Hier gifft dat keen Land!

en: You are not the owner of the first country: %1!
nds: Dat eerste Land höört Di nich: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
nds: Dat twete Land höört Di nich: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
nds: Du wullt Armeen vun %1 na sik sülven bewegen!

en: %1 is not a neighbour of %2!
nds: %1 is keen Naverland vun %2!

en: Moving armies from %1 to %2.
nds: Armeen warrt vun %1 na %2 verschaven.

en: You are the owner of the second country: %1!
nds: Di höört dat twete Land: %1!

en: Ready to fight!
nds: Praat!

en: <font color="orange">No country here!</font>
nds: <font color="orange">Hier gifft dat keen Land!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
nds: <font color="orange">%1 höört Di nich!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
nds: <font color="orange">Dat gifft bloots %1 Armeen in %2!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
nds: %1, Du hest bloots een Armee in %2 för't Deffenderen.

en: Exchange armies again or continue?
nds: Armeen wedder tuschen oder wiedermaken?

en: You must distribute
    all your armies
nds: Du muttst all Dien
    Armeen verdelen

en: Battle ongoing.
nds: Slacht löppt.

en: %1, it is up to you.
nds: %1, Du büst an de Reeg.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
nds: Wullt Du redig Dien aktuell Speel utmaken un nieg starten?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
nds: <b>Fixinföhren för Ksirk</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
nds: Angrepen un Bewegen warrt mit Trecken un Afleggen twischen Naverlänner utföhrt.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
nds: Start in't Menü oder binnen den Warktüüchbalken en nieg Speel oder maak bi en Nettwarkspeel mit...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
nds: un denn laat Di vun't Systeem mit Mellen un Knoopinformatschonen hülpen. De Blasen-Hülp lett sik in de Optschonen utmaken.

en: Don't show messages anymore
nds: Mellen nienich wedder wiesen

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
nds[0]: %2 höört %3 to. Een Armee.
nds[1]: %2 höört %3 to. %1 Armeen.

en: Cannot save when waiting for a defense.
nds: Bi't Töven op't Deffenderen is Sekern nich mööglich.

en: KsirK - Save Game
nds: KsirK - Speel sekern

en: %1 exists.
    Do you really want to overwrite it?
nds: %1 gifft dat al.
    Redig överschrieven?

en: Overwrite file?
nds: Datei överschrieven?

en: Saving canceled
nds: Sekern afbraken

en: Game saved to %1
nds: Speel sekert na %1

en: Only game master can save the game in network playing.
nds: Bloots de Speelbaas kann Nettwarkspelen sekern.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
nds: Angreep mit Trecken un Afleggen twischen Länner.<br>Bewegen vun Armeen ok (as lest Akschoon vun en Törn).

en: <b>Nationality:</b>
nds: <b>Herkomst:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
nds: <b>Kontinent:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
nds: <b>Land:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
nds: <b>Eegner:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
nds: <b><u>Landenkelheiten</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
nds: <i>Slacht löppt...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
nds[0]: <font color="red">Angreep</font> mit een Armee.<br>
nds[1]: <font color="red">Angreep</font> mit %1 Armeen.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
nds[0]: <font color="blue">Deffenderen</font> mit een Armee.<br>
nds[1]: <font color="blue">Deffenderen</font> mit %1 Armeen.<br>

en: Stop Auto-Attack
nds: Automaatsch Angrepen anhollen

en: Stop Auto-Defense
nds: Automaatsch Deffenderen anhollen

en: Valid
nds: Gellt

en: Recycle
nds: Insammeln

en: Done
nds: Afslaten

en: %1 army to place | %1 armies to place
nds[0]: Noch %1 Armee setten
nds[1]: Noch %1 Armeen setten

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
nds: <u><b>En poor<br>Steden ännern?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
nds[0]: Noch een Armee setten
nds[1]: Noch %1 Armeen setten

en: <b>Armies:</b> %1
nds: <b>Armeen</b>: %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
nds: <font color="red">wegkamen Armeen: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
nds: <font color="blue">wegkamen Armeen: %1</font>

en: Preferences
nds: Instellen

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
nds: De Bildobjekten-Gauigkeit: langsam, normaal, gau, fuurts

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
nds: Wenn an, warrt Kläng afspeelt, anners nich.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
nds: Wenn an, warrt Hülp wiest, anners nich.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
nds: Wenn an, warrt de Tall vun Armeen för elk Land wiest.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nds: Dat Grafikmuster, dat Du bruken wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
nds: De tolest bruukte Jabber-ID

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
nds: Dat Passwoort för de tolest bruukte Jabber-ID

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
nds: De tolest bruukte Jabber-Koppelklöönruum

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
nds: Dat Passwoort för den tolest bruukten Jabber-Koppelklöönruum

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
nds: De Ökelnaam, den Du binnen den tolest bruukten Jabber-Koppelklöönruum bruukt hest

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nds: &Speel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
nds: Hülp un Brukerhandbook lett sik op de
    KsirK-Nettsieden finnen.

en: Gael de Chalendar aka Kleag
nds: Gael de Chalendar aka "Kleag"

en: Current maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Michal Golunski (Polish translation)
nds: Michal Golunski (Poolsch Översetten)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
nds: Franzöösch Studenten vun de "IUP ISI 2007-2008":

en: file to open
nds: Datei, de Du opmaken wullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lImage1)
en: LeftImg
nds: Bild links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lImage2)
en: RightImg
nds: Bild rechts

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
nds: Nieg lokaal Speel

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
nds: KsirK över't Jabber-Nettwark spelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
nds: Bi Standard-TCP/IP-Nettwarkspeel mitmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbLoad)
en: Load
nds: Laden

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbQuit)
en: Quit
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
nds: KsirK-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, soundEnabled)
en: Sound enabled
nds: Kläng anmaakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate)
nds: Bildobjekten-Gauigkeit (langsam, normaal, gau, fuurts)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, helpEnabled)
en: Show help
nds: Hülp wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, armiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
nds: Tall vun Armeen binnen Länner wiesen

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
nds: Speel in leeg Formaat sekert. %1 verwacht, man %2 kregen.

en: KsirK - Cannot load!
nds: KsirK - Laden nich mööglich!

en: Current player is: %1
nds: Aktuell Speler: %1

en: Skin file parsing error
nds: Fehler bi't Inlesen vun Kledaasch-Datei

en: KsirK - Error
nds: KsirK - Fehler

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
nds: "Max X" för Bildobjekt lett sik nich finnen: Keen Achtergrund!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
nds: "Max Y" för Bildobjekt lett sik nich finnen: Keen Achtergrund!

en: Error - Unknown skin int data:
nds: Fehler - Nich begäng Daten för Kledaasch-Int:

en: Error - Unknown skin string data:
nds: Fehler - Nich begäng Daten för Kledaasch-Tekenkeed:
