ksirkskineditor - en to nds translation catalogue (258 entries)

en: Error: no player to destroy
nds: Fehler: Keen Gegensmann

en: KsirK - Goal Display
nds: KsirK - Opgaav wiesen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
nds: Eerddeel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
nds: Sünnerpünkt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
nds: Tall vun Sünnerpünkt för en helen Eerddeel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
nds: Tall vun Sünnerpünkt för en helen Eerddeel
    An't Enn vun elkeen Törn kriggt de Spelers en Tall vun Armeen. Spelers, de op en Eerddeel all Länner hebbt, kriggt dor ok noch disse Togaav för.
    
    De Togaav schull vun de Grött vun den Eerddeel afhangen, un wo swoor dat is, em ünnertokriegen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
nds: De Länner op dissen Eerddeel utsöken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
nds: Klick hier, wenn Du de Länner utsöken wullt, de op dissen Eerddeel liggt.
    
    Du kannst de Länner mit de Muus un de Tasten »Strg« un »Ümschalt« ut en List vun Länner op de Eer utsöken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
nds: Länner:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
nds: Länner op den Eerddeel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
nds: Dit is de List vun Länner, de opstunns op dissen Eerddeel liggt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
nds: Land

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
nds: Flagg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
nds: Anker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
nds: Merrn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
nds: Foottruppen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Foottruppen-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Foottruppen-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Foottruppen automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Foottruppen-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Foottruppen-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Foottruppen automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
nds: Riederee:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Riederee-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Riederee-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Riederee automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Riederee-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Riederee-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Riederee automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
nds: Kanoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Kanoon-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Kanoon-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Kanoon automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Kanoon-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Kanoon-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Kanoon automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
nds: Y-Koordinatenpunkt för den Naam vun't Land

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
nds: Y-Koordinatenpunkt för den Naam vun't Land.
    
    Beacht, disse Punkt schall binnen de Grenzen vun dat Land op de Koortmask liggen.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun't Teel-Lüttbild för dat Land sien Naam automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
nds: X-Koordinatenpunkt för den Naam vun't Land

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
nds: X-Koordinatenpunkt för den Naam vun't Land.
    
    Beacht, disse Punkt schall binnen de Grenzen vun dat Land op de Koortmask liggen.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun't Teel-Lüttbild för dat Land sien Naam automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
nds: Merrn vun de Y-Koordinaat för Markeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
nds: Merrn vun de Y-Koordinaat för Markeren.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun't Krüüz-Lüttbild för de Markeren automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
nds: Merrn vun de X-Koordinaat för Markeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
nds: Merrn vun de X-Koordinaat för Markeren.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun't Krüüz-Lüttbild för de Markeren automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Flagg-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
nds: Y-Koordinatenpunkt baven links för Flagg-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, so groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Flagg automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Flagg-Bildobjekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
nds: X-Koordinatenpunkt baven links för Flagg-Bildobjekt.
    
    De warrt relatiev to den böveren linken Koortrand angeven, as groot as in't Hööft-Lüttprogramm för de Kledaasch-Definitschoon fastleggt.
    
    De Weert warrt bi't Verschuven vun de Flagg automaatsch opfrischt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
nds: De Naverlänner för dit Land utsöken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
nds: Klick hier, wenn Du de Naverlänner för dit Land utsöken wullt.
    
    Du kannst de Länner mit de Muus un de Tasten »Strg« un »Ümschalt« ut en List vun Länner op de Eer utsöken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
nds: Naverlänner:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
nds: De Naverlänner för dit Land

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
nds: Dit is de aktuelle List vun Naverlänner för dit Land.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
nds: Opgaav

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
nds: Opgaventyp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
nds: De hele Welt övernehmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
nds: Weltherrschop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
nds: En angeven Speler wegmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
nds: <p>En angeven Speler wegmaken. Wenn en anner Speler em wegmaakt, kriggst Du en <emphasis>Länner</emphasis>opgaav.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
nds: Speler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
nds: En angeven Tall vun Länner innehmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
nds: En angeven Tall vun Länner innehmen.
    
    Du kannst ok fastleggen, dat en Speler en angeven Tall vun Armeen op elk Land platzeren mutt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
nds: Länner

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
nds: En angeven List vun Eerddelen bedwingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
nds: En angeven List vun Eerddelen bedwingen. Du kannst ok fastleggen, dat de Speler sik een vun de Eerddelen utsöken kann.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
nds: Eerddelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
nds: Beschrieven:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
nds: En Text, de de Opgaav beschrifft

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
nds: <p>En Text, de de Opgaav beschrifft. De Text schull en poor Platzhollers för verscheden opgavenafhangen Daten bargen</p><ul><li><i>Weltherrschop</i>: keen</li><li><i>Speler</i>: een för den Speler sien Naam un en anner för de Tall vun Länner as Utwiekopgaav.</li><li><i>Länner</i>: een för de Tall vun Länner un villicht noch en anner för de Tall vun Armeen, de Een in elk Land platzeren mutt.</li><li><i>Eerddelen</i>: een för elk Eerddeel, de Een bedwingen mutt</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
nds: Naverlänner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
nds: Armeen per Land:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
nds: Tall vun Länner, de innahmen warrn mööt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
nds: <p>Tall vun Länner, de Een in en  <i>Länner</i>opgaav oder as Utwiekopgaav in en <i>Speler</i>opgaav innehmen mutt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
nds: Tall vun Armeen, de Een in elk Land platzeren mutt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
nds: Tall vun Armeen, de Een in en <i>Länner</i>opgaav binnen elk Land platzeren mutt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
nds: De Eerddelen utsöken, de Een erovern mutt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
nds: <p>Klick op dissen Knoop, wenn Du de Eerddelen för en <i>Eerddeel</i>opgaav utsöken wullt. </p><p>Köör mit de Muus un de Strg- un de Ümschalttasten ut en List mit Eerddelen de Eerddelen, de Een bedwingen mutt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
nds: Eerddelen utsöken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
nds: Anmaken, wenn Du Spelers een vun de Eerddelen utsöken laten wullt, de se innehmen mööt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
nds: All

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
nds: List vun Eerddelen, de Een bedwingen mutt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
nds: <p>List vun Eerddelen, de Een in en <i>Eerddeel</i>opgaav bedwingen mutt.</p><p>Disse List lett sik mit den Knoop »Eerddelen utsöken« baven ännern.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
nds: Herkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
nds: Naam för de Natschonaliteet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
nds: <p>Naam för de Natschonaliteet. De Naam vun den Speler sien Land. Kann in en <i>reaal</i> Welt de Naam vun en redig vörhannen Land wesen.</p><p>Disse Tekenkeed mutt binnen de Kledaasch eenkennig wesen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
nds: Baas sien Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
nds: Den Baas sien Naam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
nds: <p>Den Baas (vun dit Land) sien Naam. In en <i>reaal</i> Kledaasch kann dat a.B. ok en begäng König, Baas usw. sien Naam wesen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
nds: Flagg-ID binnen Köör:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
nds: ID för Flagg-Bildobjekt binnen Köör-SVG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
nds: ID för Flagg-Bildobjekt binnen Köör-SVG (pool.svg).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
nds: Kledaasch-Definitschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
nds: Naam vun de Kledaasch:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
nds: De Kortnaam för de Kledaasch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
nds: Giff hier den Kortnaam för de Kledaasch an. Dat schull en betekerliek Tekenked wesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x Height
nds: Breed x Hööchde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: Map's width
nds: Breed vun de Koort

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
nds: Dit is de Breed vun de Koort. Dat SVG-Koortelement warrt standardwies op en Bild vun disse Breed teekt. All Steden op de Koort warrt relatiev to disse Afmeten angeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: Map's height
nds: Hööchde vun de Koort

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
nds: Dit is de Hööchde vun de Koort. Dat SVG-Koortelement warrt standardwies op en Bild vun disse Breed teekt. All Steden op de Koort warrt relatiev to disse Afmeten angeven.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
nds: Schriftoort för de Koort

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
nds: De Schriftoort för Lännernaams

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
nds: Disse Schriftoort warrt för de Lännernaams op de Koort bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
nds: Vg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
nds: Vörgrundklöör för Lännernaams

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
nds: Disse Klöör warrt as Vörgrundklöör för de Lännernaams op de Koort bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
nds: Ag:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
nds: Achtergrundklöör för Lännernaams

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
nds: Disse Klöör warrt as Achtergrundklöör för de Lännernaams op de Koort bruukt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
nds: Minschenleesbor Beschrieven för de Kledaasch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
nds: Beschriev hier de Kledaasch, ehr Stil, den Opsteller sien Teel, usw.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
nds: Bildobjekten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock
nds: De Definitschonen för Bildobjekten
    laat sik in't Dock rechts bewerken.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
nds: Natschonaliteten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
nds: Stellt en nieg Natschonaliteet op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
nds: Klick hier, wenn Du en nieg Natschonaliteet tofögen wullt. Du muttst en Naam för de Natschonaliteet ingeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
nds: Nieg Natschonaliteet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
nds: Deit de opstunns utsöchte Natschonaliteet weg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
nds: Klick hier, wenn Du de opstunns utsöchte Natschonaliteet wegdoon wullt. Du muttst dat Wegmaken beglöven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
nds: Natschonaliteten oplisten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
nds: Disse List wiest de fastleggten Natschonaliteten.
    
    Elkeen Natschonalitetennaam mutt eenkennig wesen. Söök en Natschonaliteet ut un bewerk de tohören Enkelheiten in't Dock rechts.
    
    In'n Speelverloop mutt sik elkeen Speler en Herkomst utsöken. Dat heet, Du muttst tominnst so vele Natschonaliteten tofögen, as de Hööchsttall vun Spelers för disse Kledaasch is.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
nds: Stellt en nieg Land op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
nds: Klick hier, wenn Du en nieg Land tofögen wullt. Du muttst en Naam för dat Land ingeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: New Country
nds: Nieg Land

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
nds: Deit dat opstunns utsöchte Land weg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
nds: Klick hier, wenn Du dat opstunns utsöchte Land wegdoon wullt. Du muttst dat Wegmaken beglöven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, countriesList)
en: Country list
nds: Länner oplisten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
nds: Disse List wiest de fastleggten Länner.
    
    Elken Landnaam mutt eenkennig wesen. Söök en Land ut un bewerk de tohören Enkelheiten in't Dock rechts.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
nds: Stellt en nieg Eerddeel op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
nds: Klick hier, wenn Du en nieg Eerddeel tofögen wullt. Du muttst en Naam för den Eerddeel ingeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
nds: Nieg Eerddeel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
nds: Deit den opstunns utsöchten Eerddeel weg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
nds: Klick hier, wenn Du den opstunns utsöchten Eerddeel wegdoon wullt. Du muttst dat Wegmaken beglöven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
nds: Eerddelen oplisten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
nds: Disse List wiest de fastleggten Eerddelen.
    
    Elkeen Eerddeelnaam mutt eenkennig wesen. Söök en Eerddeel ut un bewerk de tohören Enkelheiten in't Dock rechts.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
nds: Opgaven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
nds: Stellt en nieg Opgaav op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
nds: Klick hier, wenn Du en nieg Opgaav tofögen wullt. Du muttst en Naam för de Opgaav ingeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
nds: Nieg Opgaav

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
nds: Deit de opstunns utsöchte Opgaav weg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
nds: Klick hier, wenn Du de opstunns utsöchte Opgaav wegdoon wullt. Du muttst dat Wegmaken beglöven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
nds: Opgavenlist

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
nds: Disse List wiest de fastleggten Opgaven.
    
    Elkeen Opgaavnaam mutt eenkennig wesen. Söök en Opgaav ut un bewerk de tohören Enkelheiten in't Dock rechts.

en: Preferences
nds: Instellen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
nds: Dialoog för de Lännerköör

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
nds: List vun all fastleggt Länner. Opstunns utsöcht Länner sünd rutheevt. Du kannst de Köör mit de Muus un de Strg- un de Ümschalttast ännern.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nds: &Speel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
nds: KsirK-Kledaascheditor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
nds: Knööp för't Platzeren vun Bildobjekten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
nds: Bruuk disse Knööp för de Anfangplatzeren för dat tohören Bildobjekt op dat opstunns utsöchte Land. Disse Knööp sünd bloots verföögbor, wenn dat Bildobjekt noch nich platzeert wöör.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
nds: Koort mit Bildobjekten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
nds: Wiest de Koort vun de Kledaasch mit all Bildobjekten, de al platzeert sünd, de Lännernaams un de Markerenankers.
    
    Verschuuv de Bildobjekten, Lännernaams un Markerenankers, wenn Du ehr Steden ännern wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
nds: Afstand twischen Speel-
    figuur un Flagg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
nds: Afstand twischen füern Kanoon un Flagg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
nds: Afstand twischen füern Kanoon un Flagg.
    
    Bi en Slacht warrt de Spelers ehr loosgahn (un exploderen) Kanonen op de Güntsieden blang de Flagg vun dat Land sett, dat sik deffenderen deit. Disse Weert leggt de Tall vun Pixels twischen de Flagg un elkeen Kanoon fast, relatiev to de Utgangsgrött vun de Koort, as in't Hööftpaneel för de Kledaasch-Definitschoon angeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
nds: Daten över all Bildobjekten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
nds: Daten över dat Bildobjekt »Flagg«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
nds: Flagg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
nds: Breed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
nds: Enkelbildbreed för Flaggen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för Flaggen</p><p>Dat Köörelement <i>Flagg</i> warrt as Pixelbild mit de Breed <i>Breed</i> × <i>Tall vun Verschonen</i> opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
nds: Hööchde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
nds: Enkelbildhööchd för Flaggen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
nds: Enkelbildhööchd för Flaggen
    
    Dat Köörelement »Flagg« warrt as Pixelbild mit de Hööchde (Hööchde × Tall vun Verschonen) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Frames:
nds: Billertall:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
nds: Enkelbillertall för Flaggen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för Flaggen.</p><p>Dat Köörelement <i>Flagg</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Versions:
nds: Tall v. Verschonen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
nds: Tall vun Verschonen för Flaggen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
nds: Tall vun Flaggenverschonen
    
    Dat Köörelement »Flagg« warrt as Pixelbild mit de Hööchde (Hööchde × Tall vun Verschonen) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.
    
    Elkeen Verschoon wiest dat Bildobjekt vun een Siet: De eerste na rechts, de tweete na links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Verschonen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
nds: Daten över dat  Bildobjekt »Foottruppen«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
nds: Foottruppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
nds: Enkelbildbreed för Foottruppen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för Foottruppen.</p><p>Dat Köörelement <i>Foottruppen</i> warrt as Pixelbild mit de Breed <i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i> opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
nds: Enkelbildhööchde för Foottruppen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildhööchde för Foottruppen.</p><p>Dat Köörelement <i>Foottruppen</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde <i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i> opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
nds: Enkelbillertall för Foottruppen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för Foottruppen.</p><p>Dat Köörelement <i>Foottruppen</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
nds: Tall vun Verschonen för Foottruppen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
nds: <p>Tall vun Verschonen för Foottruppen.</p><p>Dat Köörelement <i>Foottruppen</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p><p>Elk Ansicht wiest dat Bildobjekt ut en anner Kiekricht: De eerste vun rechts, de twete vun links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Ansichten.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
nds: Daten över dat Bildobjekt »Riederee«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
nds: Riederee

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
nds: Enkelbildbreed för Riederee

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för Riederee.</p><p>Dat Köörelement <i>Riederee</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
nds: Enkelbildhööchd för Riederee

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildhööchd för Riederee</p><p>Dat Köörelement <i>Riederee</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
nds: Enkelbillertall för Riederee

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för Riederee.</p><p>Dat Köörelement <i>Riederee</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
nds: Tall vun Verschonen för Riederee

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
nds: <p>Tall vun Verschonen för Riederee.</p><p>Dat Köörelement <i>Riederee</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p><p>Elk Ansicht wiest dat Bildobjekt ut en anner Kiekricht: De eerste vun rechts, de twete vun links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Ansichten.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
nds: Daten över dat Bildobjekt »Kanoon«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
nds: Kanoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
nds: Egen Rahmenbreed för Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för Kanonen</p><p>Dat Köörelement <i>Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Breed <i>Breed</i> × <i>Tall vun Verschonen</i> opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
nds: Enkelbildhööchd för Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildhööchd för Kanonen</p><p>Dat Köörelement <i>Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
nds: Enkelbillertall för Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
nds: Tall vun Verschonen för Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
nds: <p>Tall vun Verschonen för Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p><p>Elk Ansicht wiest dat Bildobjekt ut en anner Kiekricht: De eerste vun rechts, de twete vun links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Ansichten.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
nds: Daten över dat Bildobjekt »Füern«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
nds: Füern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
nds: Enkelbildbreed för füern Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för füern Kanonen.</p><p>>Dat Köörelement <i>Füern Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
nds: Enkelbildhööchde för füern Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildhööchde för füern Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Füern Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
nds: Enkelbillertall för füern Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för füern Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Füern Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
nds: Tall vun Verschonen för füern Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
nds: <p>Tall vun Verschonen för exploderen Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Exploderen Kanoon</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p><p>Elk Ansicht wiest dat Bildobjekt ut en anner Kiekricht: De eerste vun rechts, de twete vun links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Ansichten.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
nds: Daten över dat Bildobjekt »Exploderen«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
nds: Exploderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
nds: Enkelbildbreed för exploderen Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildbreed för exploderen Kanonen</p><p>Dat Köörelement <i>Exploderen</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
nds: Enkelbildhööchde för exploderen Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbildhööchde för exploderen Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Exploderen</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
nds: Enkelbillertall för exploderen Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
nds: <p>Enkelbillertall för exploderen Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Exploderen</i> warrt as Pixelbild mit de Breed (<i>Breed</i> × <i>Tall vun Biller</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
nds: Tall vun Verschonen för exploderen Kanonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
nds: <p>Tall vun Verschonen för exploderen Kanonen.</p><p>Dat Köörelement <i>Exploderen</i> warrt as Pixelbild mit de Hööchde (<i>Hööchde</i> × <i>Tall vun Verschonen</i>) opstellt, un denn na enkelte Biller opdeelt.</p><p>Elk Ansicht wiest dat Bildobjekt ut en anner Kiekricht: De eerste vun rechts, de twete vun links, de drüdde vun vörn un de leste vun achtern. Man nich all Bildobjekten bruukt all Ansichten.</p>

en: (c) 2008, Gaël de Chalendar
nds: © 2008: Gaël de Chalendar

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
nds: Hülp un Brukerhandbook lett sik op de
    KsirK-Nettsiet finnen

en: Gael de Chalendar aka Kleag
nds: Gael de Chalendar aka »Kleag«

en: file to open
nds: Datei, de Du opmaken wullt

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
nds: Anker-Lüttbild lett sik nich laden.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Error
nds: Fehler

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
nds: Merrn-Lüttbild lett sik nich laden.<br>Programm kann nich wiederlopen.

en: Open a saved skin...
nds: En sekert Kledaasch opmaken...

en: Load &Recent
nds: &Verleden opmaken

en: Open a recently saved skin...
nds: En annerlest sekert Kledaasch opmaken...

en: Save the current skin
nds: Aktuell Kledaasch sekern

en: Choose the root folder of the skin to open
nds: Den Kledaasch-Wörtelorner utsöken, de Du opmaken wullt

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
nds: Dat gifft nich sekerte Ännern. Wat wullt Du doon?

en: Exit Anyway?
nds: Liekers utmaken?

en: Quit without saving
nds: Utmaken un nich sekern

en: Save then quit
nds: Sekern un utmaken

en: Do not quit
nds: Nich utmaken

en: New country name
nds: Naam för't niege Land

en: Enter the name of the new country
nds: Den Naam för dat niege Land ingeven

en: Do you really want to delete country '%1'?
nds: Wullt Du dat Land »%1« redig wegdoon?

en: Really delete country?
nds: Land redig wegdoon?

en: New continent name
nds: Naam för den niegen Eerddeel

en: Enter the name of the new continent
nds: Den Naam för den niegen Eerddeel ingeven

en: Do you really want to delete continent '%1'?
nds: Wullt Du den Eerddeel »%1« redig wegdoon?

en: Really delete continent?
nds: Eerddeel redig wegdoon?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
nds: Wullt Du Opgaav »%1« redig wegdoon?

en: Really delete goal?
nds: Opgaav redig wegdoon?

en: New nationality name
nds: Naam för de niege Natschonaliteet

en: Enter the name of the new nationality
nds: Den Naam för de niege Natschonaliteet ingeven

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
nds: Wullt Du de Natschonaliteet »%1« redig wegdoon?

en: Really delete nationality?
nds: Natschonaliteet redig wegdoon?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
nds: Fehler - Leeg Formaat vun de Kledaasch-Definitschoondatei. %1 verwacht, man %2 kregen.

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
nds: Köördateinaam lett sik nich finnen.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
nds: Koortmask-Bild lett sik nich finnen.
    Programm kann nich wiederlopen.

en: Cannot read file %1:
    %2.
nds: Datei »%1« lett sik nich lesen:
    %2.

en: PoolLoader
nds: Köörladen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
nds: KsirK-Kledaascheditor-Instellen

en: Error - Unknown skin int data:
nds: Fehler - Nich begäng Daten för Kledaasch-Int:

en: Fatal Error
nds: Swoor Fehler

en: Error - Unknown skin string data:
nds: Fehler - Nich begäng Daten för Kledaasch-Tekenkeed:
