kdelibs_colors4 - en to nds translation catalogue (453 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
nds: Alicenblaag

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
nds: Antikwitt

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
nds: Antikwitt 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
nds: Antikwitt 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
nds: Antikwitt 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
nds: Antikwitt 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
nds: Schält Mannel

[ctx: color]
en: BlueViolet
nds: Blaagvigelett

[ctx: color]
en: CadetBlue
nds: Maatblaag

[ctx: color]
en: CadetBlue1
nds: Maatblaag 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
nds: Maatblaag 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
nds: Maatblaag 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
nds: Maatblaag 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
nds: Koornblomenblaag

[ctx: color]
en: DarkBlue
nds: Düüsterblaag

[ctx: color]
en: DarkCyan
nds: Düüsterzyan

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
nds: Düüster Geelrood

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
nds: Düüster Geelrood 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
nds: Düüster Geelrood 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
nds: Düüster Geelrood 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
nds: Düüster Geelrood 4

[ctx: color]
en: DarkGray
nds: Düüstergries

[ctx: color]
en: DarkGreen
nds: Düüstergröön

[ctx: color]
en: DarkGrey
nds: Düüstergries

[ctx: color]
en: DarkKhaki
nds: Düüster Khaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
nds: Düüster Magenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
nds: Düüster Olivengröön

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
nds: Düüster Olivengröön 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
nds: Düüster Olivengröön 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
nds: Düüster Olivengröön 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
nds: Düüster Olivengröön 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
nds: Düüsterorange

[ctx: color]
en: DarkOrange1
nds: Düüsterorange 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
nds: Düüsterorange 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
nds: Düüsterorange 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
nds: Düüsterorange 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
nds: Düüster Orschidee

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
nds: Düüster Orschidee 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
nds: Düüster Orschidee 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
nds: Düüster Orschidee 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
nds: Düüster Orschidee 4

[ctx: color]
en: DarkRed
nds: Düüsterroot

[ctx: color]
en: DarkSalmon
nds: Düüster Lachsklöör

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
nds: Düüster Watergröön

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
nds: Düüster Watergröön 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
nds: Düüster Watergröön 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
nds: Düüster Watergröön 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
nds: Düüster Watergröön 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
nds: Düüster Schieferblaag

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
nds: Düüster Schiefergries

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
nds: Düüster Schiefergries 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
nds: Düüster Schiefergries 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
nds: Düüster Schiefergries 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
nds: Düüster Schiefergries 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
nds: Düüster Schiefergries

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
nds: Düüstertörkies

[ctx: color]
en: DarkViolet
nds: Düüstervigelett

[ctx: color]
en: DeepPink
nds: Düüsterrosa

[ctx: color]
en: DeepPink1
nds: Düüsterrosa 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
nds: Düüsterrosa 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
nds: Düüsterrosa 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
nds: Düüsterrosa 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
nds: Düüster Hevenblaag

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
nds: Düüster Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
nds: Düüster Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
nds: Düüster Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
nds: Düüster Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: DimGray
nds: Dröövgries

[ctx: color]
en: DimGrey
nds: Dröövgries

[ctx: color]
en: DodgerBlue
nds: Bagalutenblaag

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
nds: Bagalutenblaag 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
nds: Bagalutenblaag 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
nds: Bagalutenblaag 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
nds: Bagalutenblaag 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
nds: Plantenwitt

[ctx: color]
en: ForestGreen
nds: Wohldgröön

[ctx: color]
en: GhostWhite
nds: Spöökwitt

[ctx: color]
en: GreenYellow
nds: Grööngeel

[ctx: color]
en: HotPink
nds: Hitt Rosa

[ctx: color]
en: HotPink1
nds: Hitt Rosa 1

[ctx: color]
en: HotPink2
nds: Hitt Rosa 2

[ctx: color]
en: HotPink3
nds: Hitt Rosa 3

[ctx: color]
en: HotPink4
nds: Hitt Rosa 4

[ctx: color]
en: IndianRed
nds: Ind'schroot

[ctx: color]
en: IndianRed1
nds: Ind'schroot 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
nds: Ind'schroot 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
nds: Ind'schroot 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
nds: Ind'schroot 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
nds: Lavennelblaag

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
nds: Lavennelblagg 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
nds: Lavennelblagg 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
nds: Lavennelblagg 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
nds: Lavennelblagg 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
nds: Grasgröön

[ctx: color]
en: LemonChiffon
nds: Limoon

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
nds: Limoon 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
nds: Limoon 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
nds: Limoon 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
nds: Limoon 4

[ctx: color]
en: LightBlue
nds: Hellblaag

[ctx: color]
en: LightBlue1
nds: Hellblaag 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
nds: Hellblaag 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
nds: Hellblaag 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
nds: Hellblaag 4

[ctx: color]
en: LightCoral
nds: Hellkorall

[ctx: color]
en: LightCyan
nds: Hellzyan

[ctx: color]
en: LightCyan1
nds: Hellzyan 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
nds: Hellzyan 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
nds: Hellzyan 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
nds: Hellzyan 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
nds: Hell Geelrood

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
nds: Hell Geelrood 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
nds: Hell Geelrood 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
nds: Hell Geelrood 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
nds: Hell Geelrood 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
nds: Hell Geelrodengeel

[ctx: color]
en: LightGray
nds: Hellgries

[ctx: color]
en: LightGreen
nds: Hellgröön

[ctx: color]
en: LightGrey
nds: Hellgries

[ctx: color]
en: LightPink
nds: Hellrosa

[ctx: color]
en: LightPink1
nds: Hellrosa 1

[ctx: color]
en: LightPink2
nds: Hellrosa 2

[ctx: color]
en: LightPink3
nds: Hellrosa 3

[ctx: color]
en: LightPink4
nds: Hellrosa 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
nds: Hell Lachs

[ctx: color]
en: LightSalmon1
nds: Hell Lachs 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
nds: Hell Lachs 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
nds: Hell Lachs 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
nds: Hell Lachs 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
nds: Hell Watergröön

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
nds: Hell Hevenblaag

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
nds: Hell Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
nds: Hell Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
nds: Hell Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
nds: Hell Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
nds: Schieferblaag

[ctx: color]
en: LightSlateGray
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
nds: Hell Stahlblaag

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
nds: Hell Stahlblaag 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
nds: Hell Stahlblaag 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
nds: Hell Stahlblaag 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
nds: Hell Stahlblaag 4

[ctx: color]
en: LightYellow
nds: Hellgeel

[ctx: color]
en: LightYellow1
nds: Hellgeel 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
nds: Hellgeel 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
nds: Hellgeel 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
nds: Hellgeel 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
nds: Limoongröön

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
nds: Middel-Aquamarin

[ctx: color]
en: MediumBlue
nds: Middelblaag

[ctx: color]
en: MediumOrchid
nds: Middel-Orschidee

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
nds: Middel-Orschidee 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
nds: Middel-Orschidee 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
nds: Middel-Orschidee 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
nds: Middel-Orschidee 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
nds: Middelfleder

[ctx: color]
en: MediumPurple1
nds: Middelfleder 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
nds: Middelfleder 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
nds: Middelfleder 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
nds: Middelfleder 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
nds: Middel-Watergröön

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
nds: Middel-Schieferblaag

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
nds: Middel-Vörjohrsgröön

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
nds: Middeltörkies

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
nds: Middel-Vigelettroot

[ctx: color]
en: MidnightBlue
nds: Nachtblaag

[ctx: color]
en: MintCream
nds: Mintkreem

[ctx: color]
en: MistyRose
nds: Nevelroos

[ctx: color]
en: MistyRose1
nds: Nevelroos 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
nds: Nevelroos 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
nds: Nevelroos 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
nds: Nevelroos 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
nds: Navajo-Witt

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
nds: Navajo-Witt 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
nds: Navajo-Witt 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
nds: Navajo-Witt 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
nds: Navajo-Witt 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
nds: Marineblaag

[ctx: color]
en: OldLace
nds: Ole Spitzen

[ctx: color]
en: OliveDrab
nds: Olivengröön

[ctx: color]
en: OliveDrab1
nds: Olivengröön 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
nds: Olivengröön 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
nds: Olivengröön 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
nds: Olivengröön 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
nds: Orangeroot

[ctx: color]
en: OrangeRed1
nds: Orangeroot 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
nds: Orangeroot 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
nds: Orangeroot 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
nds: Orangeroot 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
nds: Bleek Geelrood

[ctx: color]
en: PaleGreen
nds: Bleekgröön

[ctx: color]
en: PaleGreen1
nds: Bleekgröön 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
nds: Bleekgröön 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
nds: Bleekgröön 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
nds: Bleekgröön 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
nds: Bleektörkies

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
nds: Bleektörkies 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
nds: Bleektörkies 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
nds: Bleektörkies 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
nds: Bleektörkies 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
nds: Bleek Vigelettroot

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
nds: Bleek Vigelettroot 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
nds: Bleek Vigelettroot 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
nds: Bleek Vigelettroot 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
nds: Bleek Vigelettroot 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
nds: Papaya-Kreem

[ctx: color]
en: PeachPuff
nds: Peersch

[ctx: color]
en: PeachPuff1
nds: Peersch 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
nds: Peersch 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
nds: Peersch 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
nds: Peersch 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
nds: Pulverblaag

[ctx: color]
en: RosyBrown
nds: Rootbruun

[ctx: color]
en: RosyBrown1
nds: Rootbruun 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
nds: Rootbruun 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
nds: Rootbruun 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
nds: Rootbruun 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
nds: Königblaag

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
nds: Königblaag 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
nds: Königblaag 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
nds: Königblaag 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
nds: Königblaag 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
nds: Sadelbruun

[ctx: color]
en: SandyBrown
nds: Sandbruun

[ctx: color]
en: SeaGreen
nds: Watergröön

[ctx: color]
en: SeaGreen1
nds: Watergröön 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
nds: Watergröön 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
nds: Watergröön 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
nds: Watergröön 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
nds: Hevenblaag

[ctx: color]
en: SkyBlue1
nds: Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
nds: Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
nds: Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
nds: Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
nds: Schieferblaag

[ctx: color]
en: SlateBlue1
nds: Schieferblaag 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
nds: Schieferblaag 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
nds: Schieferblaag 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
nds: Schieferblaag 4

[ctx: color]
en: SlateGray
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: SlateGray1
nds: Schiefergries 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
nds: Schiefergries 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
nds: Schiefergries 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
nds: Schiefergries 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: SpringGreen
nds: Vörjohrsgröön

[ctx: color]
en: SpringGreen1
nds: Vörjohrsgröön 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
nds: Vörjohrsgröön 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
nds: Vörjohrsgröön 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
nds: Vörjohrsgröön 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
nds: Stahlblaag

[ctx: color]
en: SteelBlue1
nds: Stahlblaag 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
nds: Stahlblaag 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
nds: Stahlblaag 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
nds: Stahlblaag 4

[ctx: color]
en: VioletRed
nds: Vigelettroot

[ctx: color]
en: VioletRed1
nds: Vigelettroot 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
nds: Vigelettroot 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
nds: Vigelettroot 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
nds: Vigelettroot 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
nds: Witt Rook

[ctx: color]
en: YellowGreen
nds: Geelgröön

[ctx: color]
en: aquamarine
nds: Aquamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
nds: Aquamarin 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
nds: Aquamarin 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
nds: Aquamarin 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
nds: Aquamarin 4

[ctx: color]
en: azure
nds: Azuur

[ctx: color]
en: azure1
nds: Azuur 1

[ctx: color]
en: azure2
nds: Azuur 2

[ctx: color]
en: azure3
nds: Azuur 3

[ctx: color]
en: azure4
nds: Azuur 4

[ctx: color]
en: beige
nds: Beesch

[ctx: color]
en: bisque
nds: Kreemsupp

[ctx: color]
en: bisque1
nds: Kreemsupp 1

[ctx: color]
en: bisque2
nds: Kreemsupp 2

[ctx: color]
en: bisque3
nds: Kreemsupp 3

[ctx: color]
en: bisque4
nds: Kreemsupp 4

[ctx: color]
en: black
nds: Swatt

[ctx: color]
en: blue
nds: Blaag

[ctx: color]
en: blue1
nds: Blaag 1

[ctx: color]
en: blue2
nds: Blaag 2

[ctx: color]
en: blue3
nds: Blaag 3

[ctx: color]
en: blue4
nds: Blaag 4

[ctx: color]
en: brown
nds: Bruun

[ctx: color]
en: brown1
nds: Bruun 1

[ctx: color]
en: brown2
nds: Bruun 2

[ctx: color]
en: brown3
nds: Bruun 3

[ctx: color]
en: brown4
nds: Bruun 4

[ctx: color]
en: burlywood
nds: Karnholt

[ctx: color]
en: burlywood1
nds: Karnholt 1

[ctx: color]
en: burlywood2
nds: Karnholt 2

[ctx: color]
en: burlywood3
nds: Karnholt 3

[ctx: color]
en: burlywood4
nds: Karnholt 4

[ctx: color]
en: chartreuse
nds: Grööngeel

[ctx: color]
en: chartreuse1
nds: Grööngeel 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
nds: Grööngeel 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
nds: Grööngeel 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
nds: Grööngeel 4

[ctx: color]
en: chocolate
nds: Schokolaad

[ctx: color]
en: chocolate1
nds: Schokolaad 1

[ctx: color]
en: chocolate2
nds: Schokolaad 2

[ctx: color]
en: chocolate3
nds: Schokolaad 3

[ctx: color]
en: chocolate4
nds: Schokolaad 4

[ctx: color]
en: coral
nds: Korall

[ctx: color]
en: coral1
nds: Korall 1

[ctx: color]
en: coral2
nds: Korall 2

[ctx: color]
en: coral3
nds: Korall 3

[ctx: color]
en: coral4
nds: Korall 4

[ctx: color]
en: cornsilk
nds: Bleekgeel

[ctx: color]
en: cornsilk1
nds: Bleekgeel 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
nds: Bleekgeel 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
nds: Bleekgeel 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
nds: Bleekgeel 4

[ctx: color]
en: cyan
nds: Zyan

[ctx: color]
en: cyan1
nds: Zyan 1

[ctx: color]
en: cyan2
nds: Zyan 2

[ctx: color]
en: cyan3
nds: Zyan 4

[ctx: color]
en: cyan4
nds: Zyan 4

[ctx: color]
en: firebrick
nds: Tegel

[ctx: color]
en: firebrick1
nds: Tegel 1

[ctx: color]
en: firebrick2
nds: Tegel 2

[ctx: color]
en: firebrick3
nds: Tegel 3

[ctx: color]
en: firebrick4
nds: Tegel 4

[ctx: color]
en: gainsboro
nds: Regengries

[ctx: color]
en: gold
nds: Gold

[ctx: color]
en: gold1
nds: Gold 1

[ctx: color]
en: gold2
nds: Gold 2

[ctx: color]
en: gold3
nds: Gold 3

[ctx: color]
en: gold4
nds: Gold 4

[ctx: color]
en: goldenrod
nds: Hell Geelrood

[ctx: color]
en: goldenrod1
nds: Geelrood 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
nds: Geelrood 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
nds: Geelrood 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
nds: Geelrood

[ctx: color]
en: green
nds: Gröön

[ctx: color]
en: green1
nds: Gröön 1

[ctx: color]
en: green2
nds: Gröön 2

[ctx: color]
en: green3
nds: Gröön 3

[ctx: color]
en: green4
nds: Gröön 4

[ctx: color]
en: honeydew
nds: Honningdau

[ctx: color]
en: honeydew1
nds: Honningdau 1

[ctx: color]
en: honeydew2
nds: Honningdau 2

[ctx: color]
en: honeydew3
nds: Honningdau 3

[ctx: color]
en: honeydew4
nds: Honningdau 4

[ctx: color]
en: ivory
nds: Elvenbeen

[ctx: color]
en: ivory1
nds: Elvenbeen 1

[ctx: color]
en: ivory2
nds: Elvenbeen 2

[ctx: color]
en: ivory3
nds: Elvenbeen 3

[ctx: color]
en: ivory4
nds: Elvenbeen 3

[ctx: color]
en: khaki
nds: Khaki

[ctx: color]
en: khaki1
nds: Khaki 1

[ctx: color]
en: khaki2
nds: Khaki 2

[ctx: color]
en: khaki3
nds: Khaki 3

[ctx: color]
en: khaki4
nds: Khaki 4

[ctx: color]
en: lavender
nds: Lavennel

[ctx: color]
en: linen
nds: Linnen

[ctx: color]
en: magenta
nds: Magenta

[ctx: color]
en: magenta1
nds: Magenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
nds: Magenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
nds: Magenta 3

[ctx: color]
en: magenta4
nds: Magenta 4

[ctx: color]
en: maroon
nds: Rootbruun

[ctx: color]
en: maroon1
nds: Rootbruun 1

[ctx: color]
en: maroon2
nds: Rootbruun 2

[ctx: color]
en: maroon3
nds: Rootbruun 3

[ctx: color]
en: maroon4
nds: Rootbruun 4

[ctx: color]
en: moccasin
nds: Mokassin

[ctx: color]
en: navy
nds: Marine

[ctx: color]
en: orange
nds: Orange

[ctx: color]
en: orange1
nds: Orange 1

[ctx: color]
en: orange2
nds: Orange 2

[ctx: color]
en: orange3
nds: Orange 3

[ctx: color]
en: orange4
nds: Orange 4

[ctx: color]
en: orchid
nds: Orschidee

[ctx: color]
en: orchid1
nds: Orschidee 1

[ctx: color]
en: orchid2
nds: Orschidee 2

[ctx: color]
en: orchid3
nds: Orschidee 3

[ctx: color]
en: orchid4
nds: Orschidee 4

[ctx: color]
en: peru
nds: Peru

[ctx: color]
en: pink
nds: Rosa

[ctx: color]
en: pink1
nds: Rosa 1

[ctx: color]
en: pink2
nds: Rosa 2

[ctx: color]
en: pink3
nds: Rosa 3

[ctx: color]
en: pink4
nds: Rosa 4

[ctx: color]
en: plum
nds: Pluum

[ctx: color]
en: plum1
nds: Pluum 1

[ctx: color]
en: plum2
nds: Pluum 2

[ctx: color]
en: plum3
nds: Pluum 3

[ctx: color]
en: plum4
nds: Pluum 4

[ctx: color]
en: purple
nds: Fleder

[ctx: color]
en: purple1
nds: Fleder 1

[ctx: color]
en: purple2
nds: Fleder 2

[ctx: color]
en: purple3
nds: Fleder 3

[ctx: color]
en: purple4
nds: Fleder 4

[ctx: color]
en: red
nds: Root

[ctx: color]
en: red1
nds: Root 1

[ctx: color]
en: red2
nds: Root 2

[ctx: color]
en: red3
nds: Root 3

[ctx: color]
en: red4
nds: Root 4

[ctx: color]
en: salmon
nds: Lass

[ctx: color]
en: salmon1
nds: Lass 1

[ctx: color]
en: salmon2
nds: Lass 2

[ctx: color]
en: salmon3
nds: Lass 3

[ctx: color]
en: salmon4
nds: Lass 4

[ctx: color]
en: seashell
nds: Mussel

[ctx: color]
en: seashell1
nds: Mussel 1

[ctx: color]
en: seashell2
nds: Mussel 2

[ctx: color]
en: seashell3
nds: Mussel 3

[ctx: color]
en: seashell4
nds: Mussel 4

[ctx: color]
en: sienna
nds: Geelbruun

[ctx: color]
en: sienna1
nds: Geelbruun 1

[ctx: color]
en: sienna2
nds: Geelbruun 2

[ctx: color]
en: sienna3
nds: Geelbruun 3

[ctx: color]
en: sienna4
nds: Geelbruun 4

[ctx: color]
en: snow
nds: Snee

[ctx: color]
en: snow1
nds: Snee 1

[ctx: color]
en: snow2
nds: Snee 2

[ctx: color]
en: snow3
nds: Snee 3

[ctx: color]
en: snow4
nds: Snee 4

[ctx: color]
en: tan
nds: Hellbruun

[ctx: color]
en: tan1
nds: Hellbruun 1

[ctx: color]
en: tan2
nds: Hellbruun 2

[ctx: color]
en: tan3
nds: Hellbruun 3

[ctx: color]
en: tan4
nds: Hellbruun 4

[ctx: color]
en: thistle
nds: Diestel

[ctx: color]
en: thistle1
nds: Diestel 1

[ctx: color]
en: thistle2
nds: Diestel 2

[ctx: color]
en: thistle3
nds: Diestel 3

[ctx: color]
en: thistle4
nds: Diestel 4

[ctx: color]
en: tomato
nds: Tomaat

[ctx: color]
en: tomato1
nds: Tomaat 1

[ctx: color]
en: tomato2
nds: Tomaat 2

[ctx: color]
en: tomato3
nds: Tomaat 3

[ctx: color]
en: tomato4
nds: Tomaat 4

[ctx: color]
en: turquoise
nds: Törkies

[ctx: color]
en: turquoise1
nds: Törkies 1

[ctx: color]
en: turquoise2
nds: Törkies 2

[ctx: color]
en: turquoise3
nds: Törkies 3

[ctx: color]
en: turquoise4
nds: Törkies 4

[ctx: color]
en: violet
nds: Vigelett

[ctx: color]
en: wheat
nds: Weten

[ctx: color]
en: wheat1
nds: Weten 1

[ctx: color]
en: wheat2
nds: Weten 2

[ctx: color]
en: wheat3
nds: Weten 3

[ctx: color]
en: wheat4
nds: Weten 4

[ctx: color]
en: white
nds: Witt

[ctx: color]
en: yellow
nds: Geel

[ctx: color]
en: yellow1
nds: Geel 1

[ctx: color]
en: yellow2
nds: Geel 2

[ctx: color]
en: yellow3
nds: Geel 3

[ctx: color]
en: yellow4
nds: Geel 4
