kio4 - en to nds translation catalogue (1200 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Datei oder Orner mit den Naam %1.

en: You do not have permission to create that folder.
nds: Du hest keen Verlööf, dissen Orner optostellen.

en: You did not select a file to delete.
nds: Du hest keen Datei för't Wegdoon utsöcht.

en: Nothing to Delete
nds: Nix dor för't Wegdoon

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b>
     redig wegdoon?</qt>

en: Delete File
nds: Datei wegdoon

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
nds[0]: Wullt Du dissen Indrag redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Indrääg redig wegdoon?

en: Delete Files
nds: Dateien wegdoon

en: You did not select a file to trash.
nds: Du hest keen Datei för't Wegsmieten utsöcht.

en: Nothing to Trash
nds: Nix dor to'n wegsmieten

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b>
     redig na de Affalltünn verschuven?</qt>

en: Trash File
nds: Datei wegsmieten

[ctx: to trash]
en: &Trash
nds: &Wegsmieten

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
nds[0]: translators: not called for n == 1
nds[1]: Wullt Du disse %1 Indrääg redig wegsmieten?

en: Trash Files
nds: Dateien wegsmieten

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nds: Dat gifft den angeven Orner nich, oder he lett sik nich lesen.

en: Menu
nds: Menü

en: Parent Folder
nds: Överornt Orner

en: Home Folder
nds: Tohuusorner

en: Reload
nds: Nieg laden

en: New Folder...
nds: Nieg Orner...

en: Move to Trash
nds: Na de Affalltünn verschuven

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Sorting
nds: Sorteren

en: By Name
nds: na Naam

en: By Size
nds: na Grött

en: By Date
nds: na Datum

en: By Type
nds: na Typ

en: Descending
nds: Daalwarts

en: Folders First
nds: Ornern toeerst

en: Icon Position
nds: Lüttbild-Positschoon

en: Next to File Name
nds: Blang Dateinaam

en: Above File Name
nds: Baven Dateinaam

en: Short View
nds: Kortansicht

en: Detailed View
nds: Enkelheitenansicht

en: Tree View
nds: Boomansicht

en: Detailed Tree View
nds: Enkelheiten-Boomansicht

en: Show Hidden Files
nds: Versteken Dateien wiesen

en: Show Aside Preview
nds: Blang-Vöransicht wiesen

en: Show Preview
nds: Vöransicht wiesen

en: Open File Manager
nds: Dateipleger opmaken

en: Properties
nds: Egenschappen

en: &View
nds: &Ansicht

[ctx: folder name]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
nds: Nieg Orner opstellen in:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nds: Orner utsöken

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
nds: Nieg Orner...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
nds: Nieg Orner...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nds: Na Affalltünn

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
nds: Versteken Ornern wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nds: Egenschappen

en: *|All Files
nds: *|All Dateien

en: All Supported Files
nds: All ünnerstütt Dateien

en: All Files
nds: All Dateien

en: Add Places Entry
nds: Stedenindrag tofögen

en: Edit Places Entry
nds: Stedenindrag bewerken

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nds: <qt>Disse Text warrt in't Stedenpaneel wiest.<br /><br />De Beteker schull een oder twee Wöör lang wesen un kloormaken, op wat de Indrag wiest. Giffst Du keen Beteker in, warrt he ut de Steed ehr URL afleddt.</qt>

en: L&abel:
nds: &Beteker:

en: Enter descriptive label here
nds: Hier en beschrieven Beteker ingeven

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nds: <qt>Disse Steed warrt den Indrag towiest. Du kannst jichtenseen gellen URL bruken, a.B.:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Wenn Du op denn Knoop rechterhand vun dat Ingaavfeld klickst, kannst Du de Steed utsöken.</qt>

en: &Location:
nds: &Oort:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nds: <qt>Dit Lüttbild warrt in't Stedenpaneel wiest.<br /><br />Wenn Du op den Knoop klickst, kannst Du en anner Lüttbild utsöken.</qt>

en: Choose an &icon:
nds: Söök en &Lüttbild ut:

en: &Only show when using this application (%1)
nds: Bloots för &dit Programm (%1) wiesen

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nds: <qt>Maak dit an, wenn Du den Indrag bloots wiest hebben wullt, wenn Du dat aktuelle Programm (%1) bruukst.<br /><br />Is dit nich anmaakt is, is de Indrag bi all Programmen verföögbor.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
nds: Tohuusorner

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nds: Nettwark

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
nds: Wörtelorner

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nds: Affalltünn

en: &Release '%1'
nds: "%1" &freegeven

en: &Safely Remove '%1'
nds: "%1" &seker wegmaken

en: &Unmount '%1'
nds: "%1" &afhangen

en: &Eject '%1'
nds: "%1" &rutfohren

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nds: De Reedschap "%1" is keen Schiev un lett sik nich rutfohren.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op "%1". Dat Systeem antert: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: Add Entry...
nds: Indrag tofögen...

en: &Edit Entry '%1'...
nds: Indrag "%1" &bewerken...

en: &Hide Entry '%1'
nds: Indrag "%1" &versteken

en: &Show All Entries
nds: &All Indrääg wiesen

en: &Remove Entry '%1'
nds: Indrag "%1" &wegdoon

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
nds: Wullt Du de Affalltünn redig leddig maken? All Indrääg warrt wegdaan?

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: Show Hidden Folders
nds: Versteken Ornern wiesen

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nds: <qt>Bi't Tippen in't Textrebeet warrt Di möögliche Övereenstimmen wiest. Du kannst disse Funkschoon anners instellen, wenn Du mit den rechten Muusknoop klickst un en anner Bedriefoort in't Menü <b>Text kompletteren</b> utsöchst.</qt>

en: Drive: %1
nds: Loopwark: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
nds: <qt>Klick op dissen Knoop, wenn Du een Orner na baven gahn wullt.<br /><br />Wenn de aktuelle Steed a.B. "file:/home/%1" is, bringt de Knoop Di na "file:/home".</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du een Schritt in de Vörgeschicht torüchgahn.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du een Schritt in de Vörgeschicht vörgahn.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de aktuelle Steed nieg laden.

en: Click this button to create a new folder.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du en nieg Orner opstellen.

en: Show Places Navigation Panel
nds: Stedenpaneel wiesen

en: Show Bookmarks
nds: Leestekens wiesen

en: Options
nds: Optschonen

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
nds: <qt>Dit is dat Instellenmenü vun den Dateidialoog. Du kannst hier en Reeg Optschonen fastleggen, a.B.: <ul><li>wodennig Dateien in den List sorteert warrt</li><li>Ansichttyp, a.B. as Lüttbiller oder as List</li><li>Wiesen vun versteken Dateien</li><li>dat Stedenpaneel</li><li>Vöransichten vun Dateien</li><li>Scheden vun Ornern un Dateien</li></ul></qt>

en: Zoom out
nds: Lütter maken

en: Zoom in
nds: Grötter maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nds: &Naam:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nds: <qt>Dit is de Filter för de Dateilist. Dateien warrt bloots wiest, wenn de Filter op ehr Naam passt.<p>Du kannst en fardigen Filter binnen dat Köörfeldutsöken, oder en egen Filter direktemang na't Textrebeet ingeven.</p><p>Du kannst ok Platzholltekens as "*" oder "?" bruken.</p></qt>

en: You can only select one file
nds: Du muttst bloots een Datei utsöken

en: More than one file provided
nds: Mehr as een Datei praatstellt

en: You can only select local files
nds: Du muttst bloots lokale Dateien utsöken

en: Remote files not accepted
nds: Keen feern Dateien tolaten

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nds: Du hest mehr as een Orner utsöcht, un disse Dialoog bruukt keen Ornern, dorüm lett sik de richtige nich rutfinnen. Söök bitte bloots een Orner ut.

en: More than one folder provided
nds: Mehr as een Orner angeven

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nds: Du hest tominnst een Orner un een Datei utsöcht. Utsöcht Dateien warrt övergahn, de utsöchte Orner warrt oplist

en: Files and folders selected
nds: Dateien un Ornern utsöcht

en: The file "%1" could not be found
nds: De Datei "%1" lett sik nich finnen

en: Cannot open file
nds: Datei lett sik nich opmaken

en: This is the name to save the file as.
nds: Mit dissen Naam warrt de Datei sekert.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nds: Dit is de List vun Dateien, de Du opmaken wullt. Du kannst mehr as een Datei angeven, wenn Du se mit Freetekens trennen deist.

en: This is the name of the file to open.
nds: Dat is de Naam vun de Datei, de opmaakt warrn schall.

[ctx: @title:window]
en: Places
nds: Steden

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei "%1" al. Wullt Du ehr överschrieven?

en: Overwrite File?
nds: Datei överschrieven?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
nds: As dat lett gellt de
    utsöchten Dateinaams nich.

en: Invalid Filenames
nds: Dateinaams gellt nich

en: You can only select local files.
nds: Du kannst bloots lokale Dateien utsöken.

en: Remote Files Not Accepted
nds: Frömddateien nich tolaten

en: *|All Folders
nds: *|All Ornern

en: &Open
nds: &Opmaken

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
nds: Lüttbildgrött: %1 Pixels (Standardgrött)

en: Icon size: %1 pixels
nds: Lüttbildgrött: %1 Pixels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nds: Datei&ennen automaatsch utsöken (%1)

en: the extension <b>%1</b>
nds: de Ennen <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
nds: Datei&ennen automaatsch utsöken

en: a suitable extension
nds: en passen Ennen

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nds: Disse Optschoon maakt en Reeg kommode Optschonen för't Sekern vun Dateien mit Dateiverwiedern an:<br /><ol><li>All binnen dat <b>%1</b>-Textrebeet angeven Dateiverwiedern warrt ännert, wenn Du den Dateityp för't Sekern ännerst.<br /><br /></li><li>Wenn binnen dat <b>%2</b>-Textrebeet keen Verwiedern angeven is, wenn Du op <b>Sekern</b> klickst, warrt %3 den Dateinaam anföögt (wenn dat de Datei nich al gifft). Disse Verwiedern is de för den Dateityp, den Du för't Sekern utsöcht hest.<br /><br />Wenn Du nich wullt, dat KDE en Verwiedern för den Dateinaam utsöcht, kannst Du disse Funkschoon utmaken. Du kannst ehr ok vörbigahn, wenn Du en Punkt an't Enn vun den Dateinaam settst (de Punkt warrt automaatsch wegmaakt).</li></ol>Wenn Du nich seker büst, laat de Optschoon an, Dien Dateien sünd denn lichter to plegen.

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nds: <qt>Mit dissen Knoop kannst Du en Steed de Leestekens tofögen. Klick dor op, wenn Du Leestekens tofögen, ännern oder utsöken wullt.<br /><br />Disse Leestekens gellt bloots binnen den Dateidialoog, man se arbeidt as de Leestekens överall in KDE.</qt>

en: Sorry
nds: Deit mi leed

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nds: <qt>Dat gifft de Vörlaagdatei <b>%1</b> nich.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
nds: Orner opstellen

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
nds: En anner Naam ingeven

en: Create hidden directory?
nds: Versteken Orner opstellen?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
nds: De Naam "%1" fangt mit en Punkt an, de Orner warrt standardwies also versteken.

en: Do not ask again
nds: Nich nochmaal fragen

en: File name:
nds: Dateinaam:

en: Create Symlink
nds: Symboolsch Link opstellen

en: Create link to URL
nds: Nieg na Adress opstellen

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
nds: Eenfach Links köönt bloots op lokaal Dateien oder Ornern wiesen.
    Bruuk bitte "Link op feern Steed" bi feern URLs.

en: Create New
nds: Nieg opstellen

en: Link to Device
nds: Link na Reedschap

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

en: Create new folder in:
    %1
nds: Nieg Orner opstellen in:
    %1

en: Copy
nds: Koperen

en: Paste
nds: Infögen

en: Edit
nds: Bewerken

en: Navigate
nds: Utsöken

en: Show Full Path
nds: Heel Padd wiesen

en: Custom Path
nds: Egen Padd

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nds: Mehr

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nds: Reedschappen

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nds: Anner

en: Click for Location Navigation
nds: Klick hier, wenn Du de Steed utsöken wullt

en: Click to Edit Location
nds: Klick hier, wenn Du de Steed bewerken wullt

en: Setting ACL for %1
nds: Togriepverlöven för %1 warrt sett

en: Could not change permissions for
    %1
nds: Verlöven laat sik nich ännern för:
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
nds: Keen Medium inleggt oder Medium lett sik nich lesen.

en: "vold" is not running.
nds: "vold" löppt nich.

en: Could not find program "mount"
nds: Programm "mount" lett sik nich finnen.

en: mounting is not supported by wince.
nds: Inhangen warrt vun "wince" nich ünnerstütt.

en: Could not find program "umount"
nds: Programm "umount" lett sik nich finnen.

en: unmounting is not supported by wince.
nds: Afhangen warrt vun "wince" nich ünnerstütt.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nds: Datei lett sik nich vun %1 na %2 koperen. (Fehlernr.: %3)

en: No media in device for %1
nds: Keen Medium in Reedschap för %1

en: Could not get user id for given user name %1
nds: De Bruker-ID för den Brukernaam "%1" lett sik nich halen.

en: Could not get group id for given group name %1
nds: De Koppel-ID för den Brukernaam "%1" lett sik nich halen.

en: Opening connection to host %1
nds: An't Tokoppeln an Reekner %1

en: Connected to host %1
nds: Tokoppelt an Reekner %1

en: %1.
    
    Reason: %2
nds: %1.
    
    Grund: %2

en: Sending login information
nds: Anmellinformatschonen warrt sendt

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nds: Naricht sendt:
    Anmellen mit Brukernaam: %1 un Passwoort: [versteken]
    
    Serverantwoort:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nds: Du muttst Brukernaam un Passwoort angeven, wenn Du op dissen Server togriepen wullt.

en: Site:
nds: Server:

en: Login OK
nds: Anmellen OK

en: Could not login to %1.
nds: Anmellen op %1 nich mööglich.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nds: Du muttst Brukernaam un Passwoort för den nerrn angeven Proxyserver angeven, ehr Du op jichtenseen Siet togriepen dörvst.

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nds: <b>%1</b> op <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
nds: Proxy-Identiteetprööv fehlslaan.

en: No host specified.
nds: Keen Reekner angeven.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nds: Anners harr dat keen Fehler bi de Anfraag geven.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nds: Halen vun de Egenschap-Weerten

[ctx: request type]
en: set property values
nds: Fastleggen vun de Egenschap-Weerten

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nds: Opstellen vun den angeven Orner

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nds: Koperen vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nds: Ümnömen vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nds: Söken binnen den angeven Orner

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nds: Afsluten vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nds: Opsluten vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nds: Wegdoon vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nds: Fragen na't Könen vun den Server

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nds: Halen vun de Inholden vun disse Datei oder dissen Orner

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nds: En Bericht binnen den angeven Orner utföhren

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nds: Dat geev en nich verwacht Fehler (%1) bi't %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
nds: De Server ünnerstütt dat WebDAV-Protokoll nich.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nds: Dat geev en Fehler bi't %1: %2. En Tosamenfaten vun de Grünn steiht nerrn.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nds: Togriep wöör bi't %1 torüchwiest.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nds: En Ressource lett sik op't Teel nich opstellen, ehr nich en oder mehr Twischenelementen (Ornern) opstellt wöörn.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
nds: De Server kunn de Lebennigkeit vun de Egenschappen, de in't "propertybehavior"-XML-Element oplist sünd, nich oprechthollen, oder Du hest angeven, dat keen Dateien överschreven warrt un dat liekers versöcht. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
nds: Dat anfraagte Afsluten weer nich mööglich. %1

en: The server does not support the request type of the body.
nds: De Server ünnerstütt den Anfraag-Typ nich.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nds: Dat %1 is nich mööglich, de Ressource is afslaten.

en: This action was prevented by another error.
nds: De Akschoon wöör dör en anner Fehler verhöödt.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nds: Dat %1 is nich mööglich, de Teelserver nimmt de Datei oder den Orner nich an.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nds: De Teel-Ressource hett nich noog Platz, ehren Tostand na dat Utföhren vun disse Metood to sekern.

en: The resource cannot be deleted.
nds: De Ressource lett sik nich wegdoon.

[ctx: request type]
en: upload %1
nds: Hoochladen vun %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nds: Dat geev en nich verwacht Fehler (%1) bi't %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
nds: %1 ansnackt. An't Töven op Antwoort...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
nds: <p>Du wullt Di bi de Siet "%1" mit den Brukernaam "%2" anmellen, man för de Nettsiet deit keen Anmellen noot. Villicht will Di dor Een uttricksen.</p><p>Is "%1" redig de Nettsiet, de Du anstüern wullt?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
nds: Togang to Nettsieden beglöven

en: Server processing request, please wait...
nds: Server bearbeidt Anfraag, bitte töven...

en: Sending data to %1
nds: Daten warrt na %1 sendt

en: Retrieving %1 from %2...
nds: %1 warrt vun %2 haalt...

en: Authentication Failed.
nds: Identiteetprööv fehlslaan.

en: Authorization failed.
nds: Identiteetprööv fehlslaan.

en: Unknown Authorization method.
nds: Nich begäng Identifikatschoon-Metood.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
nds: Pleegprogramm för den HTTP-Twischenspieker vun KDE

en: Empty the cache
nds: Twischenspieker leddig maken

en: Display information about cache file
nds: Informatschonen över Twischenspiekerdatei wiesen

en: Cookie Alert
nds: Kookje-Wohrschoen

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
nds[0]: <p>Du hest en Kookje kregen vun<br/><b>%2%3</b><br/>Wullt Du dat Kookje annehmen oder torüchwiesen?</p>
nds[1]: <p>Du hest %1 Kookjes kregen vun<br/><b>%2%3</b><br/>Wullt Du de Kookjes annehmen oder torüchwiesen?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
nds:  <b>[Över Domäängrenz]</b>

en: Apply Choice To
nds: Köör anwennen op

en: &Only this cookie
nds: Bl&oots dit Kookje

en: &Only these cookies
nds: Bl&oots disse Kookjes

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
nds: Bruuk dit, wenn Du bloots dit Kookje annehmen/torüchwiesen wullt. Du warrst nochmaal fraagt, wenn Du noch een Kookje kriggst.

en: All cookies from this do&main
nds: All Kookjes vun disse Do&mään

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
nds: Bruuk dit, wenn Du all Kookjes vun dissen Server annehmen oder torüchwiesen wullt. Wenn Du dit utsöchst, warrt en nieg Regel för den Server opstellt, vun den dat Kookje kummt. Disse Regel gellt duerhaftig, wenn Du ehr nich vun Hand in de Systeeminstellen ännerst.

en: All &cookies
nds: All &Kookjes

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
nds: Bruuk dit, wenn Du all Kookjes vun all Servers annehmen oder torüchwiesen wullt. Wenn Du dit utsöchst, warrt de Standardregel för all Kookjes ännert.  Disse Regel gellt duerhaftig, wenn Du ehr nich vun Hand in de Systeeminstellen ännerst.

en: &Accept
nds: &Annehmen

en: Accept for this &session
nds: För dissen Törn annehmen

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
nds: Kookje(s) bet to't Enn vun den aktuellen Törn annehmen

en: &Reject
nds: To&rüchwiesen

en: See or modify the cookie information
nds: Kookje-Informatschonen ankieken un ännern

en: Cookie Details
nds: Kookje-Details

en: Name:
nds: Naam:

en: Value:
nds: Weert:

en: Expires:
nds: Löppt af:

en: Path:
nds: Padd:

en: Domain:
nds: Domään:

en: Exposure:
nds: Sichtbor:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
nds: &Nakamen >>

en: Show details of the next cookie
nds: Details för dat nakamen Kookje wiesen

en: Not specified
nds: Nich angeven

en: End of Session
nds: Enn vun den Törn

en: Secure servers only
nds: Bloots sekere Servers

en: Secure servers, page scripts
nds: Sekere Servers, Siedenskripten

en: Servers, page scripts
nds: Servers, Siedenskripten

en: HTTP Cookie Daemon
nds: HTTP-Kookjedämoon

en: HTTP cookie daemon
nds: HTTP-Kookjedämoon

en: Shut down cookie jar
nds: Kookjepleeg tomaken

en: Remove cookies for domain
nds: Kookjes för Domään wegdoon

en: Remove all cookies
nds: All Kookjes wegdoon

en: Reload configuration file
nds: Instellendatei nieg laden

en: No metainfo for %1
nds: Keen Metainformatschonen för %1

en: --- separator ---
nds: --- Trenner ---

[ctx: @action:button]
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
nds: Leesteken-Egenschappen

[ctx: @action:button]
en: Add
nds: Tofögen

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
nds: Leesteken tofögen

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
nds: &Nieg Orner...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
nds: Leestekens tofögen

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
nds: Naam:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
nds: Steed:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
nds: Kommentar:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nds: Niegen Leestekenorner opstellen

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
nds: Nieg Leestekenorner in %1 opstellen

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
nds: Nieg Orner:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: *.html|HTML Files (*.html)
nds: *.html|HTML-Dateien (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
nds: <!-- Disse Datei wöör vun Konqueror opstellt -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
nds: *.adr|Opera-Leestekensdatei (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
nds: Leestekens laat sik nich in %1 sekern. De Fehlermellen is: %2. Disse Mellen warrt bloots eenmaal wiest. De Grund för den Fehler mutt so gau as mööglich wegmaakt warrn, wohrschienlich is de Fastplaat vull.

en: Add Bookmark Here
nds: Leesteken hier tofögen

en: Open Folder in Bookmark Editor
nds: Orner in Leesteken-Editor opmaken

en: Delete Folder
nds: Orner wegdoon

en: Copy Link Address
nds: Linkadress koperen

en: Delete Bookmark
nds: Leesteken wegdoon

en: Open Folder in Tabs
nds: Orner binnen Paneels opmaken

en: Cannot add bookmark with empty URL.
nds: Leestekens ahn URL laat sik nich tofögen

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
nds: Büst Du seker, wat Du dissen Leestekenorner wegdoon wullt:
    "%1"?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
nds: Büst Du seker, wat Du dit Leesteken wegdoon wullt:
    "%1"?

en: Bookmark Folder Deletion
nds: Leestekenorner wegdoon

en: Bookmark Deletion
nds: Leesteken wegdoon

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
nds: All Leestekens binnen dissen Orner as nieg Paneel opmaken

en: Bookmark Tabs as Folder...
nds: Paneels as Leestekenorner...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
nds: En Leestekenorner för all apen Paneels tofögen

en: Edit your bookmark collection in a separate window
nds: Leestekens in en nieg Finster bewerken

en: New Bookmark Folder...
nds: Nieg Leestekenorner...

en: Create a new bookmark folder in this menu
nds: Nieg Leestekenorner binnen dit Menü opstellen

en: Hide in toolbar
nds: Op Warktüüchbalken versteken

en: Show in toolbar
nds: Op Warktüüchbalken wiesen

en: Open in New Window
nds: As nieg Finster opmaken

en: Open in New Tab
nds: As nieg Paneel opmaken

en: Receiving corrupt data.
nds: Schaadhaftige Daten kregen

en: Owner
nds: Eegner

en: Owning Group
nds: Eegnerkoppel

en: Others
nds: Annere

en: Named User
nds: Nöömt Bruker

en: Named Group
nds: Nöömt Koppel

en: Edit Entry...
nds: Indrag bewerken...

en: Delete Entry
nds: Indrag wegdoon

en:  (Default)
nds:  (Standard)

en: Edit ACL Entry
nds: TKL-Indrag bewerken

en: Entry Type
nds: Indragtyp

en: Default for new files in this folder
nds: Standard för niege Dateien binnen dissen Orner

en: Named user
nds: Nöömt Bruker

en: Named group
nds: Nöömt Koppel

en: User:
nds: Bruker:

en: Group:
nds: Koppel:

en: Type
nds: Typ

en: Name
nds: Naam

[ctx: read permission]
en: r
nds: l

[ctx: write permission]
en: w
nds: s

[ctx: execute permission]
en: x
nds: u

en: Effective
nds: Aktuelle

[ctx: @label]
en: Add Comment...
nds: Kommentar tofögen...

[ctx: @label]
en: Change...
nds: Ännern...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
nds: Kommentar ännern

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
nds: Kommentar tofögen

en: Device name
nds: Reedschap

en: Encoding:
nds: Koderen:

en: Open
nds: Opmaken

en: Save As
nds: Sekern as

en: *|All files
nds: *|All Dateien

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nds[0]: %1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

[ctx: @label]
en: Comment
nds: Kommentar

[ctx: @label]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @label]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: @label]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @label]
en: Rating
nds: Beweerten

[ctx: @label]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @label]
en: Tags
nds: Slötelwöör

[ctx: @label]
en: Total Size
nds: Heel Grött

[ctx: @label]
en: Type
nds: Typ

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
nds: Mit KFileMetaDataReader laat sik Metadaten ut en Datei lesen

en: (C) 2011, Peter Penz
nds: © 2011: Peter Penz

en: Current maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Only the meta data that is part of the file is read
nds: Bloots de Metadaten ut disse Datei warrt leest.

en: List of URLs where the meta-data should be read from
nds: De Adressenlist, ut de Du de Metadaten utlesen wullt

en: <Error>
nds: <Fehler>

en: &Share
nds: &Freegeven

en: Only folders in your home folder can be shared.
nds: Du kannst bloots Ornern binnen Dien Tohuusorner freegeven.

en: Not shared
nds: Nich freegeven

en: Shared
nds: Freegeven

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
nds: En Freegaav maakt den Orner ünner Linux/Unix (NFS) un Windows (Samba) verföögbor.

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
nds: Du kannst ok de Verlöven för freegeven Dateien nieg instellen.

en: Configure File Sharing...
nds: Freegaven nieg instellen...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
nds: Fehler bi't Utföhren vun „filesharelist“. Bitte prööv, wat dat installeert is un sik över Dien $PATH-Variable oder binnen /usr/sbin finnen lett.

en: You need to be authorized to share folders.
nds: Du bruukst de richtige Verlöven, wenn Du Ornern freegeven wullt

en: File sharing is disabled.
nds: Freegaven sünd utmaakt.

en: Sharing folder '%1' failed.
nds: Freegeven vun Orner "%1" fehlslaan.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nds: Dat geev en Fehler bi't Freegeven vun den Orner "%1". Bitte stell seker, dat dat Perl-Skript "fileshareset" den Systeempleger höört un de Mark "Bruker-ID" (suid) dor för sett is.

en: Unsharing folder '%1' failed.
nds: Torüchnehmen vun de Freegaav för Orner "%1" fehlslaan.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
nds: Dat geev en Fehler bi't Torüchnehmen vun de Freegaav för den Orner "%1". Bitte stell seker, dat dat Perl-Skript "fileshareset" den Systeempleger höört un de Mark "Bruker-ID" (suid) dor för sett is.

en: Select Icon
nds: Lüttbild utsöken

en: Icon Source
nds: Born vun't Lüttbild

en: S&ystem icons:
nds: S&ysteem-Lüttbiller:

en: O&ther icons:
nds: &Anner Lüttbiller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
nds: &Utsöken...

en: &Search:
nds: &Söken:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
nds: Mit Nafragen na Lüttbildnaams söken (a.B. Orner).

en: Actions
nds: Akschonen

en: Animations
nds: Animatschonen

en: Applications
nds: Programmen

en: Categories
nds: Kategorien

en: Devices
nds: Reedschappen

en: Emblems
nds: Symbolen

en: Emotes
nds: Snuten

en: Filesystems
nds: Dateisystemen

en: International
nds: Internatschonaal

en: Mimetypes
nds: MIME-Typen

en: Places
nds: Öörd

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
nds: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Lüttbild-Dateien (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
nds: Wiest Daten fastleggen

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nds: De Daten utsöken, de Du wiesen wullt:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
nds: Instellen...

[ctx: @title:tab]
en: Information
nds: Informatschonen

[ctx: @label creation date]
en: Created
nds: Opstellt

[ctx: @label file content size]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
nds: Hangt af vun

[ctx: @label]
en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
nds: Opsteller

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
nds: Bargt Deel

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
nds: Bargt logisch Deel

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
nds: Deel vun

[ctx: @label]
en: Keyword
nds: Slötelwoort

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @label]
en: MIME Type
nds: MIME-Typ

[ctx: @label]
en: Content
nds: Inholt

[ctx: @label]
en: Related To
nds: Höört to

[ctx: @label]
en: Subject
nds: Bedraap

[ctx: @label music title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: @label file URL]
en: Location
nds: Steed

[ctx: @label]
en: Creator
nds: Opstellt vun

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
nds: Dörsnittlich Bitwedderhalen

[ctx: @label]
en: Channels
nds: Kanaals

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
nds: Tekens

[ctx: @label]
en: Codec
nds: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
nds: Klöördeepde

[ctx: @label]
en: Duration
nds: Duer

[ctx: @label]
en: Filename
nds: Dateinaam

[ctx: @label]
en: Hash
nds: Pröövsumm

[ctx: @label]
en: Height
nds: Hööchde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
nds: Regenjumpbedrief

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
nds: Regen

[ctx: @label]
en: Programming Language
nds: Programmspraak

[ctx: @label]
en: Sample Rate
nds: Aftast-Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Width
nds: Breed

[ctx: @label number of words]
en: Words
nds: Wöör

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
nds: Blenn

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
nds: Belichtenafwiekenweert

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
nds: Belichtentiet

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
nds: Blix

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
nds: Brennwiet

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
nds: Brennwiet 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
nds: ISO-Lichtföhlsamkeit

[ctx: @label EXIF]
en: Make
nds: Maker

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
nds: Meetmetood

[ctx: @label EXIF]
en: Model
nds: Modell

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
nds: Utrichten

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
nds: Wittbalangs

[ctx: @label video director]
en: Director
nds: Regissöör

[ctx: @label music genre]
en: Genre
nds: Musikoort

[ctx: @label]
en: Performer
nds: Künstler

[ctx: @label]
en: Release Date
nds: Utgaavdatum

[ctx: @label music track number]
en: Track
nds: Stück

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
nds: Ressource opstellt

[ctx: @label]
en: Sub Resource
nds: Deelressource

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
nds: Ressource ännert

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
nds: Numeersch Beweerten

[ctx: @label]
en: Copied From
nds: Kopeert vun

[ctx: @label]
en: First Usage
nds: Eerst Bruuk

[ctx: @label]
en: Last Usage
nds: Lest Bruuk

[ctx: @label]
en: Usage Count
nds: Wo faken bruukt

[ctx: @label]
en: Unix File Group
nds: Unix-Dateikoppel

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
nds: Unix-Dateiattributen

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
nds: Unix-Dateieegner

[ctx: @label file type]
en: Type
nds: Typ

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
nds: Twiefelhaftige Översetten

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
nds: Verleden Översetter

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
nds: Överhaalt Översetten

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
nds: Översettenborndatum

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
nds: Översetten all tohoop

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
nds: Översett

[ctx: @label]
en: Translation Date
nds: Översettendatum

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
nds: Nich översett

en: Known Applications
nds: Begäng Programmen

en: Open With
nds: Opmaken mit

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök dat Programm ut, mit dat <b>%1</b> opmaakt warrn schall. Wenn dat Programm nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nds: Söök den Naam vun dat Programm ut, mit dat de utsöchten Dateien opmaakt warrn schöölt.

en: Choose Application for %1
nds: Programm för %1 utsöken

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök dat Programm för den Dateityp <b>%1</b> ut. Wenn dat nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: Choose Application
nds: Programm utsöken

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nds: <qt>Söök en Programm ut. Wenn dat nich oplist is, giff den Naam in oder klick op Utsöken.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nds: Achter den Befehl kannst Du en Reeg Platzhollers insetten, för se warrt de Weerten insett, wenn dat Programm redig opropen warrt:
    %f - en enkel Dateinaam
    %F - en List vun Dateien; bruuk dit för Programmen, de en Reeg vun lokale Dateien op eenmaal opmaken köönt
    %u - en enkel URL
    %U - en List vun URLs
    %d - de Orner vun de Datei, de opmaakt warrn schall
    %D - en List vun Ornern
    %i - dat Lüttbild
    %m - dat Mini-Lüttbild
    %c - de Finstertitel

en: Run in &terminal
nds: In'n &Terminal utföhren

en: &Do not close when command exits
nds: &Nich tomaken, wenn Programm sik beendt

en: &Remember application association for this type of file
nds: P&rogramm för den Dateityp marken

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nds: Programmnaam lett sik nich ut "%1" ruttrecken. Giff bitte den Programmnaam vun Hand in.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
nds: "%1" lett sik nich finnen, giff bitte en gellen Programmnaam in

en: P&review
nds: Vö&ransicht

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
nds: Konsool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nds: Aktiveer dit, wenn dat Programm, dat Du utföhren wullt, in en Textümgeven lopen schall, oder wenn Du de Informatschonen bruukst, de över den Terminal-Emulator utgeven warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
nds: In'n &Terminal utföhren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
nds: Terminal-O&ptschonen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nds: Aktiveer dit, wenn dat Programm bi't beennen wichtige Informatschonen över den Terminal-Emulator utgifft. Dör dat Apenlaten vun dat Finster kannst Du se ankieken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
nds: Finster bi Programmenn nich t&omaken

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
nds: Bruker

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nds: Aktiveer dit, wenn Du dat Programm mit en anner Bruker-ID utföhren wullt. Elkeen Perzess hett en Bruker-ID toornt. Disse ID-Kode leggt de Togrieprechten för Dateien un anner Verlöven fast. För disse Akschoon bruukst Du dat Passwoort vun den annern Bruker.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
nds: As en anner &Bruker utföhren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
nds: Giff den Naam vun den Bruker in, as de dat Programm lopen schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
nds: Br&ukernaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
nds: Giff hier den Naam vun den Bruker in, as de dat Programm lopen schall.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
nds: Start

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nds: Aktiveer dit, wenn Du kloormaken wullt, dat Dien Programm bi to Starten is. De sichtbore Effekt kann as To-Doon-Wieser oder op den Programmbalken opduken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
nds: Start&animatschoon anmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
nds: Aktiveer dit, wenn Du en Greep för dat Programm binnen den Systeemafsnitt hebben wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
nds: In S&ysteemafsnitt lopen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
nds: &D-Bus-Inmellen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
nds: Mehr Utgaven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
nds: Enkel Utgaav

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
nds: Bet an't Enn lopen laten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nds: Giff hier den Naam in, de för dat Programm in't Programmenmenü un in't Paneel wiest warrn schall.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nds: Giff hier en Beschrieven för dat Programm in, de sien Bruuk angifft. Bispill: En Inwählprogramm (KPPP) kunn a.B. "Inwählen" as Beschrieven kriegen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
nds: &Beschrieven:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
nds: Giff hier jichtenseen Kommentar in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
nds: Komm&entar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nds: Giff hier den Befehl in, mit den dat Programm start warrt.
    
    Achter den Befehl kannst Du en Reeg Platzhollers insetten, för se warrt de Weerten insett, wenn dat Programm redig opropen warrt:
    %f - en enkel Dateinaam
    %F - en List vun Dateien; bruuk dit för Programmen, de en Reeg vun lokale Dateien op eenmaal opmaken köönt
    %u - en enkel URL
    %U - en List vun URLs
    %d - de Orner vun de Datei, de opmaakt warrn schall
    %D - en List vun Ornern
    %i - dat Lüttbild
    %m - dat Mini-Lüttbild
    %c - de Finstertitel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
nds: &Befehl:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nds: Klick hier, wenn Du in't Dateisysteem na dat Programm söken wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
nds: Leggt den Arbeitorner för dat Programm fast.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
nds: &Arbeitorner:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nds: <qt><p>Disse List schull de List vun Dateitypen wiesen, mit de Dien Programm wat anfangen kann. Disse List is na <u>MIME-Typen</u> ornt.</p>
    <p>Över dat MIME-Standardprotokoll (MIME heet "Multipurpose Internet (e)Mail Extension") lett sik de Daten-Oort rutfinnen. Dat baseert op de Dateiennen un de tohören <u>MIME-Typen</u>. Bispill: De Deel "bmp", de na den Punkt in "bloom.bmp" kummt, gifft an, dat dit en wiss Oort vun Bild is: <u>image/bmp</u>. Dormit dat Systeem dat afmaken kann, welk Programm en geven Datei opmaken kann, mutt dat wat dor över weten, mit welk Dateitypen de Programmen wat anfangen köönt.</p>
    <p>Wenn Du dat Programm Dateitypen toornen wullt, de nich binnen de List staht, klick nerrn op <b>Tofögen</b>. Wenn binnen de List Dateitypen staht, mit de dat Programm nix anfangen kann, kannst Du disse mit den <b>Wegdoon</b>-Knoop wegdoon.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
nds: Ünner&stütt Dateitypen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
nds: MIME-Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
nds: Beschrieven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nds: Klick hier, wenn Du en Dateityp (MIME-Typ) tofögen wullt, mit dat Dien Programm wat anfangen kann.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
nds: Tofögen...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nds: Wenn Du en Dateityp (MIME-Typ) wegdoon wullt, mit den Dien Programm nix anfangen kann, markeer den Typ op de List un klick op dissen Knoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nds: Klick hier, wenn Du dat Programm sien Optschonen för't Utföhren, för de Startanimeren oder för D-Bus ännern oder dat as en anner Bruker utföhren wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
nds: &Verwiedert Optschonen

en: Properties for %1
nds: Egenschappen vun %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nds[0]: Egenschappen vun 1 Indrag
nds[1]: Egenschappen vun %1 utsöcht Indrääg

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nds: &Allmeen

en: Type:
nds: Typ:

en: Create New File Type
nds: Niegen Dateityp opstellen

en: File Type Options
nds: Dateityp-Optschonen

en: Contents:
nds: Inholden:

en: Location:
nds: Steed:

en: Size:
nds: Grött:

en: Calculate
nds: Utreken

en: Stop
nds: Anhollen

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: Points to:
nds: Wiest op:

en: Created:
nds: Opstellt:

en: Modified:
nds: Ännert:

en: Accessed:
nds: Togrepen:

en: Mounted on:
nds: Inhangt in:

en: Device usage:
nds: Reedschapbruuk:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nds: %1 free vun %2 (%3% bruukt)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nds: An't Utreken... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nds[0]: 1 Ünnerorner
nds[1]: %1 Ünnerornern

en: Calculating...
nds: An't Utreken...

en: At least %1
nds: Tominnst %1

en: The new file name is empty.
nds: De niege Dateinaam is leddig.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Egenschappen laat sik nich sekern. Du hest keen Verlöven för't Schrieven na <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
nds: Keen Verlööf

en: Can Read
nds: dörv lesen

en: Can Read & Write
nds: dörv lesen & schrieven

en: Can View Content
nds: dörv Inholt ankieken

en: Can View & Modify Content
nds: dörv Inholt ankieken & ännern

en: Can View Content & Read
nds: dörv Inholt ankieken & lesen

en: Can View/Read & Modify/Write
nds: dörv ankieken/lesen & ännern/schrieven

en: &Permissions
nds: &Verlöven

en: Access Permissions
nds: Togriep-Verlöven

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nds[0]: Disse Datei is en Link, se bruukt keen Verlöven.
nds[1]: All disse Dateien sünd Links, se bruukt keen Verlöven.

en: Only the owner can change permissions.
nds: Bloots de Eegner dörv de Verlöven ännern.

en: O&wner:
nds: Ee&gner:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen de Eegner utföhren dörv.

en: Gro&up:
nds: K&oppel:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen de Liddmaten vun den Koppel utföhren dörvt.

en: O&thers:
nds: A&nnere:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nds: Gifft an, welk Akschonen Brukers utföhren dörvt, de nich Eegner un ok nich binnen den Koppel sünd.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nds: Bloots &Eegner dörv Ornerinholt ümnömen oder wegdoon

en: Is &executable
nds: &Is utföhrbor

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nds: Aktiveer dit, wenn bloots de Eegner vun den Orner de Dateien un Ornern dor binnen ümnömen oder wegdoon dörven schall. Anner Brukers bruukt den "Inholt ännern"-Verlööf, wenn se niege Dateien tofögen wullt.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nds: Aktiveer dit, wenn Du de Datei as utföhrbor markeren wullt. Dat maakt bloots för Programmen un Skripten Sinn, de Du utföhren wullt, man för de deit dat ok noot.

en: A&dvanced Permissions
nds: &Verwiedert Verlöven

en: Ownership
nds: Eegner

en: User:
nds: Bruker:

en: Group:
nds: Koppel:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nds: Ännern op all Ünnerornern un ehr Inholden anwennen

en: Advanced Permissions
nds: Verwiedert Verlöven

en: Class
nds: Klass

en: Show
    Entries
nds: Indrääg
    wiesen

en: Read
nds: Lesen

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nds: Disse Mark verlöövt dat Oplisten vun den Ornerinholt.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nds: De Lees-Mark verlöövt dat Lesen vun den Datei-Inholt.

en: Write
    Entries
nds: Indrääg
    schrieven

en: Write
nds: Schrieven

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nds: Disse Mark verlöövt dat Ännern, Ümnömen un Wegdoon vun Dateien. Beacht, dat dat Wegdoon un Ümnömen mit de "Sticky"-Mark ingrenzt warrn kann.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nds: De Schriev-Mark verlöövt dat Ännern vun den Datei-Inholt.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nds: Ringahn

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nds: Disse Mark verlöövt dat Ringahn na den Orner.

en: Exec
nds: Utföhren

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nds: Disse Mark verlöövt dat Utföhren vun de Datei as en Programm.

en: Special
nds: Besünnere

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nds: Besünnere Marken, de för den helen Orner gellt. De naue Bedüden steiht rechterhand.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nds: Besünnere Marken, de naue Bedüden steiht rechterhand.

en: User
nds: Bruker

en: Group
nds: Koppel

en: Set UID
nds: "SetUID"-Mark

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Eegner vun den Orner de Eegner vun all nieg Dateien.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nds: En utföhrbore Datei mit disse Mark warrt mit de Verlöven vun den Eegner utföhrt.

en: Set GID
nds: "SetGID"-Mark

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nds: Wenn anmaakt, warrt all niege Dateien binnen den Orner em sien Koppel toornt.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nds: En utföhrbore Datei mit disse Mark warrt mit de Verlöven vun den Koppel utföhrt.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nds: Wenn en Orner de "Sticky"-Mark hett, köönt bloots de Eegner un de Systeempleger Dateien ümnömen oder wegdoon, anners köönt dat all Brukers mit Schriefverlöven.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nds: De "Sticky"-Mark för Dateien warrt ünner Linux ignoreert, man anner Systemen bruukt ehr villicht.

en: Varying (No Change)
nds: Verscheden (keen Ännern)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nds[0]: Disse Datei bruukt verwiederte Verlöven.
nds[1]: Disse Dateien bruukt verwiederte Verlöven.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nds[0]: Disse Orner bruukt verwiederte Verlöven.
nds[1]: Disse Ornern bruukt verwiederte Verlöven.

en: These files use advanced permissions.
nds: Disse Dateien bruukt verwiederte Verlöven.

en: De&vice
nds: &Reedschap

en: Device (/dev/fd0):
nds: Reedschap (/dev/fd0):

en: Device:
nds: Reedschap:

en: Read only
nds: Bloots lesen

en: File system:
nds: Dateisysteem:

en: Mount point (/mnt/floppy):
nds: Inhang-Oort (/mnt/floppy):

en: Mount point:
nds: Inhang-Oort:

en: &Application
nds: &Programm

en: Add File Type for %1
nds: Dateityp för %1 tofögen

en: Select one or more file types to add:
nds: Söök en oder mehr Dateitypen för't Tofögen ut:

en: Only executables on local file systems are supported.
nds: Bloots utföhrbore Dateien op lokale Dateisystemen warrt ünnerstütt.

en: Advanced Options for %1
nds: Verwiederte Optschonen för %1

en: Open file dialog
nds: Dateidialoog opmaken

en: Blocked request.
nds: Anfraag blockeert.

en: Unknown HTTP verb.
nds: Nich begäng HTTP-Anfraag

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
nds: <qt>De Eegner vun de Datei <b>%1</b> lett sik nich ännern. Du hest dor nich noog Verlöven för.</qt>

en: &Skip File
nds: Datei ö&vergahn

en: Unable to create io-slave: %1
nds: In-/Utgaavmoduul %1 lett sik nich opstellen

en: Folder Already Exists
nds: Gifft Orner al

en: File Already Exists
nds: Gifft Datei al

en: Already Exists as Folder
nds: Gifft dat al as Orner

en: Creating directory
nds: Bi to Orner opstellen

en: Directory
nds: Orner

en: Moving
nds: Bi't Verschuven

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nds: Born

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nds: Teel

en: Deleting
nds: Bi't Wegdoon

en: File
nds: Datei

en: Und&o
nds: &Torüchnehmen

en: Und&o: Copy
nds: &Torüchnehmen: Koperen

en: Und&o: Link
nds: &Torüchnehmen: Link opstellen

en: Und&o: Move
nds: &Torüchnehmen: Verschuven

en: Und&o: Rename
nds: &Torüchnehmen: Ümnömen

en: Und&o: Trash
nds: &Torüchnehmen: Wegsmieten

en: Und&o: Create Folder
nds: &Torüchnehmen: Orner opstellen

en: Und&o: Create File
nds: &Torüchnehmen: Datei opstellen

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nds: De Datei "%1" wöör vun %2 kopeert, man in Twischentiet bi %3 ännert, as't lett.
    Bi't Torüchnehmen vun't Koperen warrt de Datei wegdaan, all Ännern kaamt weg.
    Wullt Du "%4" redig wegdoon?

en: Undo File Copy Confirmation
nds: Torüchnehmen vun Dateikoperen beglöven

en: 1 day %2 | %1 days %2
nds[0]: 1 Dag %2
nds[1]: %1 Daag %2

en: %1 Item | %1 Items
nds[0]: %1Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

en: 1 Folder | %1 Folders
nds[0]: 1 Orner
nds[1]: %1 Ornern

en: 1 File | %1 Files
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

en: Could not read %1.
nds: %1 lett sik nich lesen.

en: Could not write to %1.
nds: %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not start process %1.
nds: Perzess %1 lett sik nich starten.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
nds: Intern Fehler
    Bitte schick en helen Fehlerbericht an http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
nds: URL "%1" gellt nich.

en: The protocol %1 is not supported.
nds: Dat Protokoll %1 warrt nich ünnerstütt.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nds: Dat Protokoll %1 is bloots en Filterprotokoll.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nds: %1 is en Orner, man en Datei weer verwacht.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nds: %1 is en Datei, man en Orner weer verwacht.

en: The file or folder %1 does not exist.
nds: De Datei oder den Orner %1 gifft dat nich.

en: A file named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Datei mit den Naam %1.

en: A folder named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Orner mit den Naam %1.

en: No hostname specified.
nds: Keen Reeknernaam angeven.

en: Unknown host %1
nds: Reekner %1 is nich begäng.

en: Access denied to %1.
nds: Togriep op %1 torüchwiest.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nds: Togriep torüchwiest.
    %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not enter folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich opmaken.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nds: Dat Protokoll %1 hett keen Ornerdeenst.

en: Found a cyclic link in %1.
nds: Krinkoortet Link funnen: %1

en: Found a cyclic link while copying %1.
nds: Krinkoortet Link bi't Koperen vun %1 funnen.

en: Could not create socket for accessing %1.
nds: Socket för den Togriep op %1 lett sik nich opstellen.

en: Could not connect to host %1.
nds: Verbinnen na Reekner %1 lett sik nich opstellen.

en: Connection to host %1 is broken.
nds: Verbinnen na Reekner %1 is afbraken.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nds: Dat Protokoll %1 is keen Filterprotokoll.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nds: De Reedschap lett sik nich inhangen.
    De Fehlermellen weer:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nds: De Reedschap lett sik nich afhangen.
    De Fehlermellen weer:
    %1

en: Could not read file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich lesen.

en: Could not write to file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich schrieven.

en: Could not bind %1.
nds: %1 lett sik nich verbinnen.

en: Could not listen %1.
nds: %1 lett sik nich affragen.

en: Could not accept %1.
nds: %1 warrt nich annahmen.

en: Could not access %1.
nds: Keen Togriep op %1.

en: Could not terminate listing %1.
nds: Oplisten vun %1 lett sik nich beennen.

en: Could not make folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich opstellen.

en: Could not remove folder %1.
nds: De Orner %1 lett sik nich wegdoon.

en: Could not resume file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich wiedermaken.

en: Could not rename file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich ümnömen.

en: Could not change permissions for %1.
nds: Verlöven för %1 laat sik nich ännern.

en: Could not change ownership for %1.
nds: Eegner vun "%1" lett sik nich ännern.

en: Could not delete file %1.
nds: De Datei %1 lett sik nich wegdoon.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nds: Enn vun Protokollperzess %1 nich verwacht

en: Error. Out of memory.
    %1
nds: Fehler: Nich noog Spieker.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
nds: Nich begäng Proxyreekner
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nds: Identifikatschoon fehlslaan, %1-Identiteetprööv nich ünnerstütt

en: User canceled action
    %1
nds: Akschoon vun Bruker afbraken
    %1

en: Internal error in server
    %1
nds: Intern Serverfehler
    %1

en: Timeout on server
    %1
nds: Tiet op Server aflopen
    %1

en: Unknown error
    %1
nds: Nich begäng Fehler
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
nds: Nich begäng Interrupt
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nds: Orginaaldatei %1 lett sik nich wegdoon.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nds: Deeldatei %1 lett sik nich wegdoon.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nds: Orginaaldatei %1 lett sik nich ümnömen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nds: Deeldatei %1 lett sik nich ümnömen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nds: Symlink %1 lett sik nich opstellen.
    Bitte prööv Dien Verlöven.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
nds: De Datei %1 lett sik nich schrieven.
    De Fastplaat is full.

en: The source and destination are the same file.
    %1
nds: Born un Teel sünd de sülve Datei.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
nds: De Server mutt %1 hebben, man dat is nich verföögbor.

en: Access to restricted port in POST denied.
nds: Togriep op kuntrulleerte Port in POST-Överdregen torüchwiest.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
nds: De bruukte Informatschoon över de Inholtgrött wöör för en POST-Akschoon nich anbaden.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
nds: Nich begäng Fehlerkode %1
    %2
    Bitte schick en helen Fehlerbericht an http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nds: Opstellen vun Verbinnen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nds: Tomaken vun Verbinnen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nds: Togriepen op Datei warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Writing to %1 is not supported.
nds: Dat Schrieven na %1 warrt nich ünnerstütt.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nds: Keen besünner Akschonen för Protokoll %1 verföögbor.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nds: Oplisten vun Ornern warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nds: Halen vun Daten vun %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nds: Halen vun MIME-Typ-Informatschonen vun %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nds: Ümnömen oder Verschuven vun Dateien in %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nds: Opstellen vun Symlinks warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Copying files within %1 is not supported.
nds: Koperen vun Dateien in %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Deleting files from %1 is not supported.
nds: Wegdoon vun Dateien ut %1 warrt nich ünnerstütt.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nds: Opstellen vun Ornern warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nds: Ännern vun Dateiegenschappen warrt vun Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nds: Dat Ännern vun den Eegner warrt vun't Protokoll "%1" nich ünnerstütt.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
nds: "%1" ünnerstütt den Bruuk vun Ünner-URLs nich.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
nds: Dat Protokoll "%1" ünnerstütt nich mehr as een Haal-Anfraag.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nds: Dat Protokoll "%1" ünnerstütt dat Opstellen vun Ornern nich.

en: Protocol %1 does not support action %2.
nds: Dat Protokoll "%1" ünnerstütt de Akschoon "%2" nich.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: <b>Technical reason</b>:
nds: <b>Technisch Grund</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
nds: <b>Details vun de Anfraag</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
nds: <li>Protokoll: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nds: <li>Datum un Tiet: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
nds: <li>Mehr Informatschonen: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
nds: <b>Möögliche Grünn</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nds: <b>Möögliche Lösen</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nds: Snack mit Dien Systeempleger oder den Koppel för technische Ünnerstütten.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nds: Snack mit den Systeempleger vun den Server, wenn Du mehr Hülp bruukst.

en: Check your access permissions on this resource.
nds: Prööv Dien Verlöven för disse Ressource.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nds: Du hest villicht nich noog Verlöven för't Utföhren vun de Akschoon an disse Ressource.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nds: Villicht warrt de Datei al vun en anner Programm bruukt, un is dorför blockeert.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nds: Prööv, wat nich en anner Bruker oder Programm de Datei al bruukt oder blockeert hett.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nds: Ok wenn dat nich wohrschienlich is, kunn dat en Hardwarefehler wesen.

en: You may have encountered a bug in the program.
nds: Villicht hest Du en Fehler binnen dat Programm opdeckt.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nds: De Oorsaak is wohrschienlich en Fehler binnen dat Programm. Bitte överlegg, wat Du nich en helen Fehlerbericht - as nerrn angeven - inschicken wullt.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nds: Bitte installeer de niegste Verschoon vun de Software. Dien Distributschoon schull Warktüüch för dat Aktualiseren vun Software praatstellen.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
nds: Wenn allens fehlsleit, överlegg bitte, wat Du nich den KDE-Koppel oder den Pleger vun de Software mit en goden Fehlerbericht hölpen wullt. Wenn de Software nich Deel vun KDE is, snack direktemang mit se ehr Makers; anners kiek bitte toeerst op de <a href="http://bugs.kde.org/">Fehlerbericht-Siet</a> vun KDE, wat disse Fehler nich al inschickt wöör. Wenn nich, nehm de Informatschonen baven in Dien Bericht op un föög noch all Informatschonen to, de villicht hölpen kunnen.

en: There may have been a problem with your network connection.
nds: Villicht geev dat en Problem mit Dien Nettwarkverbinnen.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nds: Villicht gifft dat en Problem mit Dien Nettwark-Instellen. Wenn Du betherto ahn Problemen op't Nett togriepen kunnst, is dat nich wohrschienlich.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nds: Villicht hett dat en Problem langs den Nettwarkpadd vun den Server na Dien Reekner geven.

en: Try again, either now or at a later time.
nds: Versöök dat nochmaal, nu oder later.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nds: Villicht geev dat en Protokollfehler oder jichtenswat weer nich kompatibel.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nds: Prööv, wat dat de Ressource redig gifft, un versöök dat nochmaal.

en: The specified resource may not exist.
nds: Villicht gifft dat de angeven Ressource nich.

en: You may have incorrectly typed the location.
nds: Villicht hest Du Di bi den Oort vertippt.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nds: Prööv, wat Du den Oort redig richtig ingeven hest, un versöök dat nochmaal.

en: Check your network connection status.
nds: Prööv, wat Du richtig an't Nettwark tokoppelt büst.

en: Cannot Open Resource For Reading
nds: De Ressource lett sik nich lesen

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nds: Dat bedüüdt, dat sik de Inholt vun de Datei / den Orner <strong>%1</strong> nich lesen lett, wiel sik keen Lees-Togriep kriegen lett.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nds: Villicht hest Du nich de Verlöven för't Lesen/Opmaken vun de Datei/den Orner.

en: Cannot Open Resource For Writing
nds: Op de Ressource lett sik nich schrieven

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nds: Bedüüdt, dat dat nich mööglich weer, na de Datei <strong>%1</strong> to schrieven, wiel sik keen Schriev-Togriep kriegen lett.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nds: Protokoll %1 lett sik nich inledden

en: Unable to Launch Process
nds: Perzess lett sik nich starten

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, lett sik nich starten. Dor gifft dat normalerwies technische Grünn för.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nds: Dat Programm, dat de Kompatibiliteet mit dat Protokoll praatstellt, is villicht bi de leste Aktualiseren vun KDE nich opfrischt worrn. Dat Programm is denn villicht nich mehr kompatibel mit de aktuelle Verschoon un start dorför nich.

en: Internal Error
nds: Intern Fehler

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en internen Fehler meldt.

en: Improperly Formatted URL
nds: URL-Formaat gellt nich

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) harr nich dat richtige Formaat. Dat Formaat vun en URL is normalerwies dit:<blockquote><strong>protokoll://bruker:passwoort@www.bispeel.org:port/orner/datei.ennen?parameter=weert</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
nds: Protokoll %1 nich ünnerstütt

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nds: Dat Protokoll <strong>%1</strong> warrt vun de KDE-Programmen op dissen Reekner nich ünnerstütt.

en: The requested protocol may not be supported.
nds: Dat anfraagte Protokoll warrt villicht nich ünnerstütt.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nds: Villicht sünd de Verschonen vun dat Protokoll %1, de vun dissen Reekner un den Server ünnerstütt warrt, nich ünnerenanner kompatibel.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
nds: Du kannst in't Internet na en KDE-In-/Utgaavmoduul söken (en so nöömte "ioslave" oder "kioslave"), de dit Protokoll ünnerstütt. Steden, woneem Du söken kannst, sünd a.B. <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> un <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nds: URL gifft keen Ressource an

en: Protocol is a Filter Protocol
nds: Dat is en Filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) gifft keen besünnere Ressource an.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nds: KDE kann binnen vun en Protokoll över en Protokoll kommunizeren. Dat angeven Protokoll warrt bloots ünner disse Ümstänn bruukt, man disse Ümstänn liggt nich vör. Dat is en roor Begeefnis un wiest wohrschienlich op en Programmfehler hen.

en: Unsupported Action: %1
nds: Nich ünnerstütt Akschoon: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nds: De angeven Akschoon warrt vun dat KDE-Programm, dat dat Protokoll <strong>%1</strong> verföögbor maakt, nich ünnerstütt.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nds: Disse Fehler hangt vun dat KDE-Programm af. De övrigen Informatschonen schullen mehr utseggen as dat, wat för dat In-/Utgaavsysteem vun KDE verföögbor is.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nds: Versöök, en anner Weg för dat sülve Resultaat to finnen.

en: File Expected
nds: Datei verwacht

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nds: De Anfraag verwacht en Datei, man ansteed wöör de Orner <strong>%1</strong> funnen.

en: This may be an error on the server side.
nds: Dit is villicht en Fehler op den annern Server.

en: Folder Expected
nds: Orner verwacht

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nds: De Anfraag verwacht en Orner, man ansteed wöör de Datei <strong>%1</strong> funnen.

en: File or Folder Does Not Exist
nds: Dat gifft Datei oder Orner nich

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nds: De angeven Datei oder Orner <strong>%1</strong> gifft dat nich.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nds: De angeven Datei lett sik nich opstellen, wiel dat al en Datei mit dissen Naam gifft.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nds: Versöök, de Datei toeerst to verschuven, un versöök dat denn nochmaal.

en: Delete the current file and try again.
nds: Do de Datei weg un versöök dat denn nochmaal.

en: Choose an alternate filename for the new file.
nds: Söök en anner Naam för de niege Datei ut.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nds: De angeven Orner lett sik nich opstellen, wiel dat al en Orner mit dissen Naam gifft.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nds: Versöök, den Orner toeerst to verschuven, un versöök dat denn nochmaal.

en: Delete the current folder and try again.
nds: Do den Orner weg un versöök dat denn nochmaal.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nds: Söök en anner Naam för den niegen Orner ut.

en: Unknown Host
nds: Reekner nich begäng

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nds: Disse Fehler bedüüdt, dat dat nich mööglich weer, en Server mit den Naam <strong>%1</strong> in't Internet to finnen.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nds: Dat gifft dat den angeven Naam (%1) villicht nich, wiel Du Di villicht vertippt hest.

en: Access Denied
nds: Togriep torüchwiest

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nds: Togriep op de angeven Ressource (<strong>%1</strong>) torüchwiest.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nds: Du hest bi de Identiteetprööv villicht nich richtige oder gor keen Daten angeven

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nds: Villicht hest Du nich de Verlöven för't Togriepen op de angeven Ressource

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nds: Versöök dat nochmaal, un stell seker, dat Dien Angaven för de Identiteetprööv richtig sünd.

en: Write Access Denied
nds: Schriev-Togriep torüchwiest

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nds: Dat bedüüdt, dat en Versöök, Daten na de Datei <strong>%1</strong> to schrieven, torüchwiest wöör.

en: Unable to Enter Folder
nds: Orner lett sik nich opmaken

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nds: Dat bedüüdt, dat en Versöök, den angeven Orner <strong>%1</strong> optomaken, torüchwiest wöör.

en: Folder Listing Unavailable
nds: Ornerinholt lett sik nich oplisten

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nds: Protokoll %1 is keen Dateisysteem

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nds: Dat bedüüdt, dat en Anfraag den Inholt vun den Orner bruken mutt, dat KDE-Programm för dat Protokoll em aver nich levern kann.

en: Cyclic Link Detected
nds: Krinkoortet Link opdeckt

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nds: UNIX-Dateisystemen köönt Dateien un Ornern normalerwies ünner en anner Naam oder Oort verföögbor maken ("Link"). KDE hett nu opdeckt, dat en Link oder en Reeg vun Links en Krink ahn Enn formt - de Link wiest an't Enn op sik sülven.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nds: Do en Deel vun den Krink weg, so dat de Krink opbraken warrt, un versöök dat nochmaal.

en: Request Aborted By User
nds: Anfraag vun Bruker afbraken

en: The request was not completed because it was aborted.
nds: De Anfraag wöör nich fardig afarbeidt, wiel se afbraken wöör.

en: Retry the request.
nds: Versöök dat nochmaal.

en: Cyclic Link Detected During Copy
nds: Krinkoortet Link bi't Koperen opdeckt

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nds: UNIX-Dateisystemen köönt Dateien un Ornern normalerwies ünner en anner Naam oder Oort verföögbor maken ("Link"). Wielt dat anfraagte Koperen hett KDE en Link oder en Reeg vun Links opdeckt, de en Krink ahn Enn formt - de Link wiest an't Enn op sik sülven.

en: Could Not Create Network Connection
nds: Verbinnen in't Nettwark lett sik nich opstellen

en: Could Not Create Socket
nds: Socket lett sik nich opstellen

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat en Reedschapdatei, de för de Nettwark-Kommunikatschoon bruukt warrt (de "Socket"), sik nich opstellen lett.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nds: De Verbinnen is villicht nich richtig inricht, oder Nettwarkkoort is villicht nich aktiveert.

en: Connection to Server Refused
nds: Tokoppeln vun Server torüchwiest

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nds: De Server <strong>%1</strong> hett dat Opstellen vun en Verbinnen vun dissen Reekner nich tolaten.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nds: Villicht is de Server nich so instellt, dat he Verbinnen ut dat Internet annimmt, ok wenn he opstunns dat Internet tokoppelt is.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nds: Villicht löppt op den Server de nafraagte Deenst (%1) nich, ok wenn he opstunns dat Internet tokoppelt is.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nds: En Nettdiek (Reedschap för dat Kuntrulleren vun Anfragen ut dat Internet), de Dien Nettwark oder dat vun den Server schuult, hett villicht Dien Anfraag torüchwiest.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nds: Verbinnen na Server ahn Verwachten afbraken

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nds: Dat geev en Verbinnen to <strong>%1</strong>, man se is an en Punkt afreten, de nich verwacht wöör.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nds: Villicht geev dat en Protokollfehler, un de Server hett as Antwoort dor op de Verbinnen tomaakt.

en: URL Resource Invalid
nds: Ressource vun URL gellt nich

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nds: Protokoll %1 is keen Filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nds: De vun Di angeven URL ("<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator", Eenheitlich Ressource-Oortangaav) gifft keen gellen Metood an för dat Togriepen op de Ressource <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nds: KDE kann binnen vun en Protokoll över en Protokoll kommunizeren. Dat Anfraag geev dor en Protokoll för an, man dat Protokoll hett dat Könen för disse Akschoon nich. Dat is en roor Begeefnis un wiest wohrschienlich op en Programmfehler hen.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nds: In-/Utgaavreedschap lett sik nich torechtmaken

en: Could Not Mount Device
nds: Reedschap lett sik nich inhangen

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nds: De anfraagte Reedschap lett sik nich torechtmaken oder inhangen. De Fehlermellen is:<strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nds: De Reedschap steiht villicht nich praat, a.B. wenn dor keen Medium binnen is (keen CD in't CD-Loopwark) oder se nich heel richtig ankoppelt is (Steker sitt en lütt beten scheef).

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för dat Torechtmaken oder Inhangen vun de Reedschap. Op UNIX-Systemen warrt faken Systeemplegerrechten för dat Inhangen vun Reedschapen bruukt.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nds: Prööv wat de Reedschap praat steiht; binnen tuuschbore Loopwarken mutt en Medium liggen, dreegbore Reedschappen mööt ankoppelt un anmaakt wesen. Denn versöök dat nochmaal.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nds: In-/Utgaavreedschap lett sik nich inpacken

en: Could Not Unmount Device
nds: Reedschap lett sik nich afhangen

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nds: De anfraagte Reedschap lett sik nich inpacken oder afhangen. De Fehlermellen is: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nds: Villicht hett de Reedschap to doon, d.h. se warrt noch vun en anner Bruker oder Programm bruukt. Ok en Nettkieker-/Dateiplegerfinster, dat en Orner op de Reedschap wiest, mag as Bruuk ansehn warrn.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för dat Inpacken oder Afhangen vun de Reedschap. Op UNIX-Systemen warrt faken Systeemplegerrechten för dat Afhangen vun Reedschappen bruukt.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nds: Stell seker, dat keen Programmen mehr op de Reedschap togriept, un versöök dat nochmaal.

en: Cannot Read From Resource
nds: Ressource lett sik nich lesen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nds: Dat bedüüdt, dat de Ressource <strong>%1</strong> sik twoors opmaken leet, dat aver en Fehler bi't Lesen vun ehren Inholt geev.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Lesen vun de Ressource.

en: Cannot Write to Resource
nds: Ressource lett sik nich schrieven

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nds: Dat bedüüdt, dat de Ressource <strong>%1</strong> sik twoors opmaken leet, dat aver en Fehler bi't Schrieven na ehr geev.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Schrieven na de Ressource.

en: Could Not Listen for Network Connections
nds: Töven op Nettwark-Verbinnen nich mööglich

en: Could Not Bind
nds: Verbinnen nich mööglich

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat en Reedschapdatei, de för de Nettwark-Kommunikatschoon bruukt warrt (de "Socket"), sik nich för't Töven op ankamen Nettwarkverbinnen inrichten lett.

en: Could Not Listen
nds: Töven nich mööglich

en: Could Not Accept Network Connection
nds: Nettwarkverbinnen lett sik nich annehmen

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nds: Dit is en oortig technische Fehler, de bedüüdt, dat dat bi't Annehmen vun en ankamen Nettwarkverbinnen en Fehler geev.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nds: Villicht hest Du keen Verlöven för't Annehmen vun de Verbinnen.

en: Could Not Login: %1
nds: Anmellen nich mööglich: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nds: Anmellen is fehlslaan, de anfraagte Akschoon kann nich utföhrt warrn.

en: Could Not Determine Resource Status
nds: Tostand vun Ressource lett sik nich faststellen

en: Could Not Stat Resource
nds: Utföhren vun "stat" för Ressource nich mööglich

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nds: En Versöök is fehlslaan, Informatschonen as Naam, Typ, Grött usw. över de Ressource <strong>%1</strong> to kriegen.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nds: Villicht gifft dat de angeven Ressource oder Togriep dor op nich.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
nds: Oplisten lett sik nich beennen

en: FIXME: Document this
nds: Keen Dokmentatschoon verföögbor, deit mi leed.

en: Could Not Create Folder
nds: Orner lett sik nich opstellen

en: An attempt to create the requested folder failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, den angeven Orner optostellen

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nds: Villicht gifft dat den Oort nich, woneem de Orner opstellt warrn schull.

en: Could Not Remove Folder
nds: Orner lett sik nich wegdoon

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, den Orner <strong>%1</strong> wegtodoon.

en: The specified folder may not exist.
nds: Villicht gifft dat den angeven Orner nich.

en: The specified folder may not be empty.
nds: Villicht is de angeven Ornern nich leddig.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nds: Stell seker, dat dat den angeven Orner gifft un he leddig is, un versöök dat nochmaal.

en: Could Not Resume File Transfer
nds: Dateiöverdregen lett sik nich wedderopnehmen

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nds: De Anfraag schull dat Överdregen vun de Datei <strong>%1</strong> an en fastleggten Punkt wedderopnehmen, man dat weer nich mööglich.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nds: Villicht ünnerstütt dat Protokoll oder de Server dat Wedderopnehmen vun Överdregen nich.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nds: Versöök dat nochmaal, ahn dat de Överdregen wedder opnahmen warrt.

en: Could Not Rename Resource
nds: Ressource lett sik nich ümnömen

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De angeven Ressource <strong>%1</strong> lett sik nich ümnömen, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nds: Verlöven för Ressource laat sik nich ännern

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De Verlöven vun de Ressource <strong>%1</strong> laat sik nich ännern, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Change Ownership of Resource
nds: Eegner vun Ressource lett sik nich ännern

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: De Eegner vun de Ressource <strong>%1</strong> lett sik nich ännern, de Versöök is fehlslaan.

en: Could Not Delete Resource
nds: Ressource lett sik nich wegdoon

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nds: En Versöök is fehlslaan, de angeven Ressource <strong>%1</strong> wegtodoon.

en: Unexpected Program Termination
nds: Nich verwacht Programmenn

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nds: Dat Enn vun dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, wöör nich verwacht.

en: Out of Memory
nds: Nich noog Spieker

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nds: Dat Programm, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett nich noog Spieker för't Wiedermaken kregen.

en: Unknown Proxy Host
nds: Proxyreekner nich begäng

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nds: Wielt dat Halen vun Informatschonen över den angeven Proxyreekner <strong>%1</strong>, geev dat den Fehler "Reekner nich begäng". Dat bedüüdt, dat sik keen Reekner mit dissen Naam in't Internet finnen lett.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nds: Villicht gifft dat en Problem mit Dien Nettwark-Instellen, besünners mit den Naam vun Dien Proxyserver. Wenn Du betherto ahn Problemen op't Internet togriepen kunnst, is dat nich wohrschienlich.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nds: Prööv Dien Proxy-Instellen un versöök dat nochmaal.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nds: Identiteetprööv fehlslaan: Metood %1 nich ünnerstütt

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nds: Ok wenn Dien Angaven för de Identiteetprööv richtig sünd, is se liekers fehlslaan. De Metood, de de Server bruukt, warrt vun dat KDE-Programm för dat Protokoll %1 nich ünnerstütt.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
nds: Vertell den KDE-Koppel, dat dat en nich ünnerstütt Metood för Identiteetpröven gifft: Mell den Fehler op <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a>.

en: Request Aborted
nds: Anfraag afbraken

en: Internal Error in Server
nds: Intern Serverfehler

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nds: Dat Programm op den Server, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en internen Fehler meldt: %2

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nds: Wohrschienlich is dat en Fehler in't Serverprogramm. Bitte överlegg, wat Du nich en helen Fehlerbericht inschicken wullt, as nerrn angeven.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nds: Snack mit den Systeempleger vun den Server över dat Problem.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nds: Wenn Du weetst, wokeen de Autoren vun dat Serverprogramm sünd, schick den Fehlerbericht jüm direktemang.

en: Timeout Error
nds: Tiet aflopen

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nds: Dat geev en Kontakt na den Server, man he hett nich binnen disse fastleggte Tietrahmens antert:<ul><li>Tietgrenz för't Opstellen vun en Verbinnen: %1 Sekunnen</li><li>Tietgrenz för't Infangen vun en Antwoort: %2 Sekunnen</li><li>Tietgrenz för't Togriepen op Proxyservers: %3</li></ul>Beacht bitte, Du kannst disse Weerten binnen de KDE-Systeeminstellen ünner "Nettwark -> Instellen för de Verbinnen" ännern.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nds: De Server hett to veel mit anner Anfragen to doon.

en: Unknown Error
nds: Nich begäng Fehler

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en nich begäng Fehler meldt: %2

en: Unknown Interruption
nds: Nich begäng Ünnerbreken

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nds: Dat Programm op Dien Reekner, dat den Togang to dat Protokoll <strong>%1</strong> praatstellt, hett en Ünnerbreken vun en nich begäng Typ meldt: %2

en: Could Not Delete Original File
nds: Orginaaldatei lett sik nich wegdoon

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nds: För de anfraagte Akschoon mutt de Orginaaldatei wegdaan warrn, wohrschienlich an't Enn vun en Dateiverschuven. De Orginaaldatei <strong>%1</strong> lett sik nich wegdoon.

en: Could Not Delete Temporary File
nds: Temporeerdatei lett sik nich wegdoon

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nds: För de anfraagte Akschoon muss en temporere Datei opstellt warrn, binnen de de niege Datei wielt dat Daalladen sekert wöör. Disse temporere Datei (<strong>%1</strong>) lett sik nich wegdoon.

en: Could Not Rename Original File
nds: Orginaaldatei lett sik nich ümnömen

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nds: För de nafraagte Akschoon mutt de Orginaaldatei <strong>%1</strong> ümnöömt warrn, man se lett sik nich ümnömen.

en: Could Not Rename Temporary File
nds: Temporeerdatei lett sik nich ümnömen

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nds: För de nafraagte Akschoon mutt en temporere Datei <strong>%1</strong> opstellt warrn, man se lett sik nich opstellen.

en: Could Not Create Link
nds: Link lett sik nich opstellen

en: Could Not Create Symbolic Link
nds: Symboolsch Link lett sik nich opstellen

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nds: De anfraagte symboolsche Link %1 lett sik nich opstellen.

en: No Content
nds: Keen Inholt

en: Disk Full
nds: Fastplaat is vull

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nds: De anfraagte Datei <strong>%1</strong> lett sik nich schrieven, dor is nich noog fre'e Platz op de Fastplaat.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nds: Maak noog Platz free dör 1.) dat Wegdoon vun nich bruukte un temporere Dateien, 2.) dat Archiveren vun Dateien op tuuschbore Spiekermedien as CD-ROMs, 3.) dat Inbuen vun mehr Spiekerplatz

en: Source and Destination Files Identical
nds: Born- un Teel sünd de sülven Dateien

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nds: De Akschoon kann nich fardigmaakt warrn, wiel Born- un Teeldateien de sülve Datei sünd.

en: Choose a different filename for the destination file.
nds: Söök en anner Naam för de Teeldatei ut.

en: Undocumented Error
nds: Nich dokmenteert Fehler

[ctx: @title job]
en: Moving
nds: Bi to verschuven

[ctx: @title job]
en: Copying
nds: Bi to koperen

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nds: Orner warrt opstellt

[ctx: @title job]
en: Deleting
nds: Bi't Wegdoon

[ctx: @title job]
en: Examining
nds: Bi to ünnersöken

[ctx: @title job]
en: Transferring
nds: Bi to överdregen

[ctx: @title job]
en: Mounting
nds: Bi intohangen

en: Device
nds: Reedschap

en: Mountpoint
nds: Inhangsteed

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nds: Bi aftohangen

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
nds: Wullt Du redig all Indrääg ut de Affalltünn duerhaftig wegdoon? Dit lett sik nich torüchnehmen.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
nds[0]: Wullt Du dissen Indrag redig na de Affalltünn verschuven?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Indrääg redig na de Affalltünn verschuven?

[ctx: Verb]
en: &Trash
nds: &Wegsmieten

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nds: As't lett is de SSL-Zertifikatenkeed vun den annern Reekner schaadhaftig.

en: Updating System Configuration
nds: Systeeminstellen opfrischen

en: Updating system configuration.
nds: Systeeminstellen warrt opfrischt.

en: No service implementing %1
nds: Dat gifft keen Deenst för %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nds: De Schriefdisch-Datei %1 bargt keen Indrag "Type=..."

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
nds: De Schriefdisch-Indrag vun den Typ
    %1
    is nich begäng.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
nds: De Schriefdischdatei
    %1
    hett den Typ "FSDevice", man se bargt keen Indrag "Dev=...".

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nds: De Schriefdischdatei
    %1
    hett den Typ "Link", man se bargt keen Indrag "URL=...".

en: Mount
nds: Inhangen

en: Eject
nds: Rutfohren

en: Unmount
nds: Afhangen

en: Malformed URL
    %1
nds: Leeg URL-Form
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
nds: URL lett sik nich oplisten
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @title:column]
en: Date
nds: Datum

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @title:column]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: @title:column]
en: Group
nds: Koppel

[ctx: @title:column]
en: Type
nds: Typ

en: Default
nds: Standard

en: (Symbolic Link to %1)
nds: (Symboolsch Link op "%1")

en: (%1, Link to %2)
nds: (%1, Link op "%2")

en:  (Points to %1)
nds:  (wiest op %1)

en: Link to %1 (%2)
nds: Link na %1 (%2)

en: Owner:
nds: Eegner:

en: Permissions:
nds: Verlöven:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nds: &Akschonen

en: &Open with %1
nds: Mit "%1" &opmaken

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nds: &Opmaken mit

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
nds: &Anner...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
nds: &Opmaken mit...

en: Open &with %1
nds: &Mit %1 opmaken

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: All Pictures
nds: All Biller

en: Mime Type
nds: MIME-Typ

en: Comment
nds: Kommentar

en: Patterns
nds: Mustern

en: &Edit...
nds: &Bewerken...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du den normalen Editor för MIME-Typen starten wullt.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
nds: <qt>Togriep op <b>%1</b> nich mööglich.
    Du hest keen Verlöven för't Togriepen op dissen Oort</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
nds: <qt>De Datei <b>%1</b> is en utföhrbor Programm. Dat warrt ut Sekerheitgrünn nich start.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Du hest keen Verlöven för't Utföhren vun <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nds: Du muttst keen Programm utsöken, mit dat sik disse Datei opmaken lett.

en: Open with:
nds: Opmaken mit:

en: You are not authorized to execute this file.
nds: Du muttst disse Datei nich utföhren.

en: Launching %1
nds: %1 warrt start

en: Error processing Exec field in %1
nds: Fehler bi't Verarbeiden vun den "Exec"-Indrag binnen "%1"

en: You are not authorized to execute this service.
nds: Du muttst dissen Deenst nich utföhren.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
nds: Wohrschoen

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nds: Dit start dat Programm:

en: If you do not trust this program, click Cancel
nds: Wenn Du dit Programm nich troost, klick op "Afbreken".

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
nds: De Deenst "%1" lett sik nich utföhrbor maken, Utföhren warrt afbraken

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
nds: <qt>De angeven Befehl lett sik nich utföhren, dat gifft de Datei oder den Orner <b>%1</b> nich.</qt>

en: Could not find the program '%1'
nds: Programm "%1" lett sik nich finnen

en: Acquire Image
nds: Bild halen

en: OCR Image
nds: OCR-Bild (Textraden)

en: The desktop is offline
nds: De Schriefdisch is afkoppelt

en: File '%1' is not readable
nds: De Datei "%1" lett sik nich lesen

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
nds: Fehler: Protokoll "%1" nich begäng

en: Authorization Dialog
nds: Identifikatschoon

en: Filename for clipboard content:
nds: Dateinaam för Twischenaflaag-Inholt:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nds: De Twischenaflaag hett sik ännert, siet Du "Infögen" bruukt hest. Dat utsöchte Datenformaat is nich mehr anwennbor. Bitte kopeer nochmaal dat, wat Du infögen wullst.

en: The clipboard is empty
nds: De Twischenaflaag is leddig

en: &Paste File | &Paste %1 Files
nds[0]: Datei &infögen
nds[1]: %1 Dateien &infögen

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
nds[0]: URL &infögen
nds[1]: %1 URLs &infögen

en: &Paste Clipboard Contents
nds: Twischenaflaag-Inholt &infögen

en: Data format:
nds: Datenformaat:

en: Appl&y to All
nds: För all &bruken

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
nds: Is dit anmaakt, warrt de klickt Knoop för all nakamen Konflikten för de Nablievels binnen de aktuelle Opgaav bruukt.
    Klickst Du nich op "Övergahn", warrst Du bi en Konflikt mit en vörhannen Datei binnen den Orner aver nochmaal fraagt.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
nds: Is dit anmaakt, warrt de klickt Knoop för all nakamen Konflikten för de Nablievels binnen de aktuelle Opgaav bruukt.

en: &Rename
nds: Ü&mnömen

en: Suggest New &Name
nds: &Niegen Naam vörslaan

en: &Skip
nds: Ö&vergahn

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nds: Dissen Orner nich koperen oder verschuven un na den nakamen Indrag gahn

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nds: Disse Datei nich koperen oder verschuven un na den nakamen Indrag gahn

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nds: &Schrieven na

en: &Overwrite
nds: Öve&rschrieven

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nds: Dateien un Ornern na den Teelorner koperen, blang den al vörhannen Inholt.
    Bi en Konflikt mit en vörhannen Datei binnen den Orner warrst Du aver nochmaal fraagt.

en: &Resume
nds: Wiede&rmaken

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nds: Du versöchst, "%1" mit sik sülven to överschrieven.
    Bitte giff en niegen Dateinaam in:

en: C&ontinue
nds: &Wiedermaken

en: This action will overwrite the destination.
nds: Dit överschrifft de Teeldatei.

en: Source
nds: Born

en: Destination
nds: Teel

en: Warning, the destination is more recent.
nds: Wohrschoen! - De Teeldatei is nieger.

en: An older item named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en ölleren Indrag mit den Naam "%1".

en: A similar file named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en recht lieke Datei mit den Naam "%1".

en: A more recent item named '%1' already exists.
nds: Dat gifft al en niegeren Indrag mit den Naam "%1".

en: Rename:
nds: Ümnömen:

en: Information
nds: Informatschonen

en: Skip
nds: Övergahn

en: AutoSkip
nds: Automaatsch övergahn

en: Unknown protocol '%1'.
nds: Protokoll "%1" is nich begäng.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
nds: In-/Utgaavmoduul för Protokoll "%1" lett sik nich finnen.

en: Cannot talk to klauncher: %1
nds: "klauncher" lett sik nich ansnacken: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
nds: In-/Utgaavmoduul lett sik nich opstellen:
    klauncher meldt: %1

en: &Yes
nds: &Jo

en: &No
nds: &Nee

en: &Forever
nds: &Duerhaftig

en: Co&ntinue
nds: &Wiedermaken

en: &Current Session only
nds: Bloots &aktuell Törn

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
nds: Du büst dorbi, den sekeren Bedrief to verlaten. Överdregen warrt nich mehr verslötelt.
    Dat bedüüdt, dat anner Lüüd Diene Daten wielt dat Överdregen ankieken kunnen.

en: Security Information
nds: Sekerheit-Informatschoon

en: C&ontinue Loading
nds: &Wiederladen

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
nds: %1: Uthanneln vun SSL fehlslaan

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
nds: Du büst dorbi, in den sekeren Bedrief to wesseln. All Överdregen warrt verslötelt, wenn dat nich anners angeven is.
    Dat bedüüdt, dat keen anner Lüüd Dien Daten bi't Överdregen eenfach ankieken köönt.

en: Display SSL &Information
nds: SSL-&Informatschonen wiesen

en: C&onnect
nds: &Verbinnen

en: Enter the certificate password:
nds: Giff dat Passwoort för't Zertifikaat in:

en: SSL Certificate Password
nds: Passwoort för't SSL-Zertifikaat

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
nds: Dat Zertifikaat lett sik nich opmaken. Wullt Du en anner Passwoort utproberen?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
nds: Dat Fastleggen vun dat Client-Zertifikaat för den Törn is fehlslaan.

en: The server failed the authenticity check (%1).
nds: De Identiteetprööv för den Server is fehlslaan (%1).

en: Server Authentication
nds: Server-Identiteetprööv

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nds: Wullt Du dit Zertifikaat duerhaftig ahn Nafragen annehmen?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
nds: Du hest angeven, dat Du dit Zertifikaat annehmen wullt, but dat wöör nich för den Server rutgeven, de dat nu wiest. Wullt Du wiederladen?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
nds: Dat SSL-Zertifikaat warrt torüchwiest, as Du dat wullt hest. Du kannst dat in de KDE-Systeeminstellen ännern.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
nds: Allgemeen Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
nds: TunS  KS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
nds: Organisatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
nds: Tüüch un Saken Kommanditsellschap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
nds: Afdelen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
nds: Kontoor för Dörstekeree

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
nds: Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
nds: Düütschland

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
nds: Bundsland/-staat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
nds: Sleswig-Holsteen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
nds: Stadt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
nds: Rungholt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
nds: Organisatschoon / Allgemeen Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
nds: Afdelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
nds: Wiesen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, disableSelection)
en: Disable
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
nds: Anmaken

en: System certificates
nds: Systeem-Zertifikaten

en: User-added certificates
nds: Sülven toföögt Zertifikaten

en: Pick Certificates
nds: Zertifikatenköör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
nds: <b>Objektinformatschonen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
nds: <b>Rutgever-Informatschonen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
nds: <b>Anner</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
nds: Gellentiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
nds: Reegnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
nds: MD5-Summ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
nds: SHA1-Summ

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nds: %1 bet %2

en: SSL Configuration Module
nds: SSL-Instellenmoduul

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
nds: Copyright 2010: Andreas Hartmetz

en: SSL Signers
nds: SSL-Ünnerschrievers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
nds: Du hest angeven, dat Du en seker Zertifikaat kriegen oder köpen wullt. Disse Hölper schall Di dör den Vörgang leden, Du kannst em alltiet afbreken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
nds: Du muttst nu för de Zertifikaat-Anfraag en Passwoort angeven. Bitte söök en bannig seker Passwoort ut, dor warrt Dien privaat Slötel mit verslötelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
nds: Passwoort &wedderhalen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
nds: &Passwoort utsöken

en: Certificate
nds: Zertifikaat

en: Save selection for this host.
nds: Köör för dissen Reekner sekern

en: Send certificate
nds: Zertifikaat sennen

en: Do not send a certificate
nds: Zertifikaat nich sennen

en: KDE SSL Certificate Dialog
nds: SSL-Zertifikaatdialoog

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
nds: De Server <b>%1</b> fraagt na en Zertifikaat.<br /><br />Söök een vun de List nerrn ut:

en: Signature Algorithm:
nds: Signatuur-Algoritmus:

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Signature Contents:
nds: Signatuurinholt:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
nds: Nich begäng Slötelalgoritmus

en: Key type: RSA (%1 bit)
nds: Slöteltyp: RSA (%1 Bits)

en: Key type: DSA (%1 bit)
nds: Slöteltyp: DSA (%1 Bits)

en: Prime:
nds: Primtall:

en: 160 bit prime factor:
nds: 160Bit-Primfaktor:

en: Public key:
nds: Apen Slötel:

en: The certificate is valid.
nds: Dat Zertifikaat gellt.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nds: Dat Rutgever-Zertifikaat lett sik nich halen. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet (ZA) ehr Zertifikaat lett sik nich finnen.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) lett sik nich halen. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet (ZA) ehr ZTL lett sik nich finnen.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nds: Dat Zertifikaat sien Ünnerschrift lett sik nich opslöteln. Dat bedüüdt, se lett sik nich maal utreken, un nich bloots, se passt nich.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) ehr Ünnerschrift lett sik nich opslöteln.  Dat bedüüdt, se lett sik nich maal utreken, un nich bloots, se passt nich.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
nds: Den Rutgever sien apen Slötel lett sik nich opslöteln. Dat bedüüdt, dat sik mit de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt, nich pröven lett.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
nds: Dat Zertifikaat sien Ünnerschrift is leeg. Dat bedüüdt, dat Zertifikaat lett sik nich pröven.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) ehr Ünnerschrift is leeg. Dat bedüüdt, de ZTL lett sik nich pröven.

en: The certificate is not valid, yet.
nds: Dat Zertifikaat gellt noch nich.

en: The certificate is not valid, any more.
nds: Dat Zertifikaat gellt nich mehr.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist gellt noch nich.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich ehr"-Feld is leeg.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich na"-Feld is leeg.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun de Zertifikaat-Torüchrooplist ehr "Verleden Opfrischen"-Feld is leeg.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun de Zertifikaat-Torüchrooplist ehr "Nakamen Opfrischen"-Feld is leeg.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
nds: De OpenSSL-Perzess hett nich noog Spieker.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
nds: Dat Zertifikaat is sülven-ünnerschreven un nich binnen de List vun Zertifikaten, de Du troen deist. Importeer dat Zertifikaat na de List, wenn Du dat bruken wullt.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nds: Dat Zertifikaat is sülven-ünnerschreven. De Totroenkeed lett sik opstellen, man de Zertifikaatautoriteet ehr Wörtelzertifikaat lett sik nich finnen.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
nds: De Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat lett sik nich finnen. Wohrschienlich is Dien Totroenkeed schaadhaftig.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
nds: Dat Zertifikaat lett sik nich pröven, dat is dat eenigste Zertifikaat binnen de Totroenkeed un is nich sülven-ünnerschreven. Ünnerschriffst Du dat Zertifikaat sülven, beseker dat Du dat na de List mit Zertifikaten importeerst, de Du troen deist.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
nds: De Zertifikatenkeed is länger as de tohööchst tolaten Längde.

en: The certificate has been revoked.
nds: Dat Zertifikaat wöör torüchropen.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet is leeg.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
nds: De Längde vun de Totroenkeed is länger as een vun Zertifikaatautoriteet ehr "Paddlängde"-Angaven, dör de all nakamen Ünnerschriften leeg warrt.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
nds: Dat Zertifikaat wöör nich dorför ünnerschreven, wo Du dat för bruken wullt. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet verlöövt dissen Bruuk nich.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
nds: Du troost de Wörtel-Zertifikaatautoriteet nich för dat, wo Du dat Zertifikaat för bruken wullt.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
nds: De Wörtel-Zertifikaatautoriteet is dorför markeert, dat se torüchwiest warrn mutt för dat, wo Du dat Zertifikaat för bruken wullt.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet (ZA) passt nich op den ZA-Naam vun't Zertifikaat.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nds: De Slötel-ID vun de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat passt nich op de ID binnen den "Rutgever"-Afsnitt vun dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nds: De Slötel-ID un -Naam vun de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat passt nich op de ID un den Naam binnen den "Rutgever"-Afsnitt vun dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet mutt keen Zertifikaten ünnerschrieven.

en: OpenSSL could not be verified.
nds: OpenSSL lett sik nich pröven.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nds: De Ünnerschriftprööv för dit Zertifikaat is fehlslaan. Dat kann bedüden, de Ünnerschrift vun dit Zertifikaat oder vun een binnen sien Totroenkeed is leeg oder lett sik nich opslöteln, oder de Zertifikaat-Torüchrooplist lett sik nich pröven. Sühst Du disse Naricht, vertell bitte den Schriever vun Dien Software, se oder he schull de niegen, naueren Fehlermellen bruken.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nds: Dit Zertifikaat, een binnen sien Totroenkeed oder de Zertifikaat-Torüchrooplist vun sien Zertifikaatautoriteet is leeg. Dat mag ok wesen, een Zertifikaat gellt noch nich oder nich mehr.  Sühst Du disse Naricht, vertell bitte den Schriever vun Dien Software, se oder he schull de niegen, naueren Fehlermellen bruken.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
nds: De Wörteldateien vun de Ünnerschrift-Zertifikaatautoriteet laat sik nich finnen, dat Zertifikaat is also nich beglöövt.

en: SSL support was not found.
nds: SSL-Ünnerstütten lett sik nich finnen.

en: Private key test failed.
nds: Prööv vun den privaten Slötel fehlslaan.

en: The certificate has not been issued for this host.
nds: Dat Zertifikaat wöör nich för dissen Reekner rutgeven.

en: This certificate is not relevant.
nds: Op dit Zertifikaat kummt dat nich an.

en: The certificate is invalid.
nds: Dit Zertifikaat gellt nich.

en: KDE SSL Information
nds: SSL-Informatschoon vun KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nds: Bedröppt

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nds: Rutgever

en: Current connection is secured with SSL.
nds: Aktuelle Verbinnen is dör SSL sekert.

en: Current connection is not secured with SSL.
nds: Aktuelle Verbinnen is nich dör SSL sekert.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
nds: SSL-Ünnerstütten is in disse KDE-Kompileren nich verföögbor.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nds: De Hööftdeel vun dit Dokment is dör SSL sekert, man en poor sünd dat nich.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nds: Wat vun dit Dokment is mit SSL sekert, man de Hööftdeel nich.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nds[0]: bi Bruuk vun %1 Bit
nds[1]: bi Bruuk vun %1 Bit

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nds[0]: för en %1-Bit-Slötel
nds[1]: vun en %1-Bit-Slötel

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nds: Nee, dat geev Fehlers:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nds: Jo

en: KDE Certificate Request
nds: KDE-Zertifikaatanfraag

en: KDE Certificate Request - Password
nds: KDE-Zertifikaatanfraag - Passwoort

en: Unsupported key size.
nds: Nich ünnerstütt Slötelgrött

en: Please wait while the encryption keys are generated...
nds: Bitte tööv, de Slötels för't Verslöteln warrt opstellt...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
nds: Wullt Du Dien Slötelsatz binnen Dien Knipp-Datei sekern?

en: Store
nds: Sekern

en: Do Not Store
nds: Nich sekern

en: 2048 (High Grade)
nds: 2048 (Hooch)

en: 1024 (Medium Grade)
nds: 1024 (Middel)

en: 768  (Low Grade)
nds: 768  (Siet)

en: 512  (Low Grade)
nds: 512  (Siet)

en: No SSL support.
nds: Keen SSL-Ünnerstütten

en: Certificate password
nds: Zertifikaat-Passwoort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
nds: [Slott]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
nds: Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
nds: IP-Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
nds: Verslöteln:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
nds: Enkelheiten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
nds: SSL-Verschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
nds: Zertifikatenkeed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
nds: Totroon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
nds: Gellentiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
nds: Reegnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
nds: MD5-Summ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
nds: SHA1-Summ

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nds: De feerne Reekner hett keen SSL-Zertifikaat loosstüert.
    Warrt afbraken, de Identiteet vun den Reekner lett sik nich pröven.

en: Mail service
nds: Nettpost-Deenst

en: Could not find a usable proxy configuration script
nds: En bruukbor Instellenskript för den Proxy lett sik nich finnen

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
nds: Dat Instellenskript för den Proxy lett sik nich daalladen:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
nds: Dat Instellenskript för den Proxy lett sik nich daalladen

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
nds: Dat Instellenskript för den Proxy gellt nich:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
nds: Dat Instellenskript för den Proxy hett en Fehler meldt:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
nds: "FindProxyForURL" oder "FindProxyForURLEx" lett sik nich finnen.

en: Got an invalid reply when calling %1
nds: Leeg Antwoort bi Oproop vun %1 kregen

en: Error connecting to server.
nds: Fehler bi't Ankoppeln to Server.

en: Not connected.
nds: Nich tokoppelt.

en: Connection timed out.
nds: Tiet för Verbinnen aflopen.

en: Time out waiting for server interaction.
nds: Tiet för Serverakschoon aflopen.

en: Server said: "%1"
nds: De Server seggt: "%1"

en: Sends a bug report by email
nds: Stüert en Fehlerbericht mit Nettpost loos

en: Author
nds: Autor

en: Subject line
nds: Bedröppt

en: Recipient
nds: Adressaat

en: telnet service
nds: Telnet-Deenst

en: telnet protocol handler
nds: Hanterer för dat Telnet-Protokoll

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nds: Du muttst dat Protokoll "%1" nich bruken.
