juk - en to nds translation catalogue (325 entries)

en: Create Search Playlist
nds: Söök-Afspeellist opstellen

en: Playlist name:
nds: Afspeellist-Naam:

en: Search Criteria
nds: Söökbedingen

en: Match any of the following
nds: Övereenstimmen mit jichtenswat vun dat Nakamen

en: Match all of the following
nds: Övereenstimmen mit all Nakamen

[ctx: additional search options]
en: More
nds: Mehr

en: Fewer
nds: Weniger

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
nds: De Musikdaten-Twischenspieker is leeg. JuK mutt em nu nieg dörkieken. Dit warrt sien Tiet bruken.

en: Collection List
nds: Sammeln-List

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
nds: Dat Wegdoon vun en Indrag ut de Sammeln warrt em ok ut all Dien Afspeellisten wegdoon. Wullt Du redig wiedermaken?
    
    Anmarken: Wenn de Orner mit disse Dateien in Dien "Bi't Starten dörkieken"-List is, warrt se bi't Starteb liekers wedder toföögt.

en: Show Playing
nds: Afspelen wiesen

en: &lt;All Artists&gt;
nds: &lt;All Künstlers&gt;

en: Remove Cover
nds: Titelbild wegdoon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
nds: Titelbildpleger

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
nds: Künstler

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
nds[0]: <b>1</b> Datei utsöcht.
nds[1]: <b>%1</b> Dateien utsöcht.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
nds: <qt>Disse Indrääg warrt <b>duerhaftig</b> vun Dien Fastplaat <b>wegdaan</b>.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
nds: <qt>Disse Indrääg warrt na de Affalltünn verschaven.</qt>

en: &Send to Trash
nds: Na de &Affalltünn sennen

en: About to delete selected files
nds: Utsöchte Dateien warrt neegst wegdaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
nds: Wullt Du disse Indrääg redig wegdoon?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
nds: Wenn dit anmaakt is, warrt Dateien duerhaftig wegdaan, ansteed na de Affalltünn verschaven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
nds: <qt><p>Is dit anmaakt, warrt Dateien <b>duerhaftig wegmaakt</b>, ansteed dat se na de Affalltünn verschaven warrt.</p>
    
    <p><em>Bruuk disse Optschoon achtsam</em>: De mehrsten Dateisystemen köönt wegdaan Dateien nich seker wedderherstellen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
nds: Dateien &wegdoon, ansteed ehr na de Affalltünn to verschuven

en: Folder List
nds: Ornerlist

en: Music
nds: Musik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
nds: Bitte de Ornern utsöken, binnen de Du Dien Musik wohren wullt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
nds: Disse Ornern warrt bi't Starten na niege Dateien dörkeken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
nds: Orner tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
nds: Orner wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
nds: Bitte de Ornern utsöken, de Du nich na Musik dörkieken wullt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
nds: Afspeellisten importeren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
nds: Bispill

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
nds: Bispill-Indrääg fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
nds: Bispill-Indrääg ut disse Datei halen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
nds: Bispill-Indrääg vun Hand ingeven:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
nds: Bispill-Indrääg

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
nds: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
nds: Künstler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
nds: Musikoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
nds: Stücknummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
nds: Johr:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
nds: Titel

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
nds: Musikoort

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
nds: Wohrschoen

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
nds: Du wullt de nakamen Dateien ümnömen. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Original Name
nds: Orginaalnaam

en: New Name
nds: Nieg Naam

en: No Change
nds: Keen Ännern

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
nds: Wegmaken

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
nds: Optschonen

en: Insert folder separator
nds: Ornertrenner infögen

en: No file selected, or selected file has no tags.
nds: Keen Datei utsöcht, oder utsöcht Datei bargt keen Indrääg.

en: Hide Renamer Test Dialog
nds: Ümnöömbispeel övernehmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
nds: Ümnöömbispeel instellen

en: %1 to %2
nds: %1 na %2

en: The following rename operations failed:
nds: De nakamen Ümnööm-Akschonen sünd fehlslaan:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
nds: Dateiümnööm-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
nds: Musikorner:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
nds: Album-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
nds: Künstler-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
nds: Musikoort-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
nds: Titel-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
nds: Stück-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
nds: Johr-Beteker

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
nds: Kategorie infögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
nds: Kategorie tofögen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
nds: Trennteken:

en: File Renamer Options
nds: Optschonen för't Ümnömen

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
nds: %1-Optschonen

en: %1 Format
nds: %1-Formaat

en: When the Track's %1 is Empty
nds: Wenn de "%1"-Beteker vun dat Stück leddig is

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
nds: Wenn Du Diene Dateien ümnöömst, warrt se na de Weerten ümnöömt, de binnen de "%1"-Betekers vun Diene Stücken staht. Jichtenseen nerrn fastleggt Text warrt toföögt.

en: File Renamer
nds: Datei-Ümnömen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
nds: Utwessel-Bispill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
nds: &Jümmers na den Dateinaam infögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
nds: Dissen Beteker bi't Ümnömen vun de Datei ö&vergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
nds: &Dissen Weert bruken:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
nds: Leddig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
nds: Stücknummern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
nds: JuK kann verdwingen, dat de binnen en Dateinaam bruukte Stücknaam en minimaal Tall vun Tallen hett. De Stücken warrt denn in Dateiplegers beter sorteert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
nds: Lüttst Tall vun Steden:

en: Time
nds: Tiet

en: Your album art failed to download.
nds: Dien Album-Bildwark lett sik nich daalladen.

en: Your album art has finished downloading.
nds: Dien Album-Bildwark is nu daallaadt.

en: &Random Play
nds: &Tofällig Spelen

en: &Disable Random Play
nds: Tofällig Spelen &utmaken

en: Use &Random Play
nds: &Tofällig Stücken spelen

en: Use &Album Random Play
nds: Tofällig &Alben spelen

en: Remove From Playlist
nds: Ut Afspeellist wegdoon

en: Crossfade Between Tracks
nds: Twischen Stücken överblennen

en: &Play
nds: &Afspelen

en: P&ause
nds: P&aus

en: &Stop
nds: &Anhollen

[ctx: previous track]
en: Previous
nds: Verleden

[ctx: next track]
en: &Next
nds: &Nakamen

en: &Loop Playlist
nds: Afspeellist &wedderhalen

en: &Resize Playlist Columns Manually
nds: Afspeellist-Striepbreden vun &Hand instellen

[ctx: silence playback]
en: Mute
nds: Still

en: Volume Up
nds: Luder

en: Volume Down
nds: Lieser

en: Play / Pause
nds: Afspelen / Paus

en: Seek Forward
nds: Vörut söken

en: Seek Back
nds: Torüchwarts söken

en: Show / Hide
nds: Wiesen / Versteken

en: Show Splash Screen on Startup
nds: Startschirm wiesen

en: &Dock in System Tray
nds: Binnen S&ysteemafsnitt lopen

en: &Stay in System Tray on Close
nds: Na't Beennen binnen Systeemafsnitt &blieven

en: Popup &Track Announcement
nds: &Titelmellen-Opduker

en: Save &Play Queue on Exit
nds: Afs&peel-Töövreeg bi't Beennen sekern

en: &Tag Guesser...
nds: Be&tekers vörslaan...

en: &File Renamer...
nds: &Datei ümnömen...

en: &Configure scrobbling...
nds: S&krobbeln instellen...

en: Track Position
nds: Titelpositschoon

en: Volume
nds: Luutstärk

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
nds: <qt>JuK löppt ok na't Tomaken vun't Hööftfinster in den Systeemafsnitt wieder. Bruuk "Verlaten" in't Menü "Datei", wenn Du dat Programm verlaten wullt.</qt>

en: Docking in System Tray
nds: Löppt binnen Systeemafsnitt

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
nds: &Afspeler

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
nds: &Beteker-Maker

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
nds: Afspeel-Warktüüchbalken

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
nds: Markeert Indrääg na Klang- oder Daten-CD tofögen

en: Unable to start K3b.
nds: K3b lett sik nich starten.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
nds: En Klang-CD för normaal CD-Afspelers, oder en Daten-CD för Reekners un anner digitaal Musikafspelers opstellen?

en: Create K3b Project
nds: K3b-Projekt opstellen

en: Audio Mode
nds: Klang-CD

en: Data Mode
nds: Daten-CD

en: Add Playlist to Audio or Data CD
nds: Afspeellist na Klang- oder Daten-CD tofögen

en: Configure Shortcuts
nds: Tastkombinatschonen fastleggen

en: Global Shortcuts
nds: Globaal Tastkombinatschonen

en: &No keys
nds: &Keen Tasten

en: &Standard keys
nds: &Standardtasten

en: &Multimedia keys
nds: &Multimediatasten

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
nds: Hier kannst Du de Tasten utsöken, de as globaal Tastkombinatschonen för de Afspeelkuntrull bruukt warrt

en: Show &Lyrics
nds: &Leedtext wiesen

en: <i>No file playing.</i>
nds: <i>Keen Datei warrt afspeelt.</i>

en: <i>Loading...</i>
nds: <i>Bi to laden...</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
nds: <span style='color:red'>Fehler bi't Halen vun den Leedtext!</span>

en: No lyrics available.
nds: Keen Leedtext verföögbor.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
nds: <br /><br /><i>Leedtext vun <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a> praatstellt.</i>

en: Jukebox and music manager by KDE
nds: Musikkist un Musikpleger för KDE

en: Author, chief dork and keeper of the funk
nds: Autor, Hööft-Döösbattel un Wohrer vun den Funk

en: Assistant super-hero, fixer of many things
nds: Hölpen Baaskeerl, Fehlerrichten

en: More KDE Platform 4 porting efforts
nds: Mehr Arbeit för't Porteren na KDE-4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
nds: Systeemafsnitt-Andocken, "intern" Beteker-Bewerken,
    Fehlerrichten, Misschoneren, moraalsch Ünnerstütten

en: GStreamer port
nds: GStreamer-Porteren

en: Global keybindings support
nds: Ünnerstütten för globaal Tastkombinatschonen

en: Track announcement popups
nds: Titelmellen-Opdukers

en: Automagic track data guessing, bugfixes
nds: Automaatsch Vörslaan vun Titeldaten, Fehlerrichten

en: More automagical things, now using MusicBrainz
nds: Mehr automaatsche Saken, nu över MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
nds: Mitversworen bi de MusicBrainz-Hexeree

en: Friendly, neighborhood aRts guru
nds: De fründliche aRts-Guru vun nevenan

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
nds: JuK för Lüüd mit Terabytes vun Musik beter maken

en: DCOP interface
nds: DCOP-Koppelsteed

en: FLAC and MPC support
nds: Ünnerstütten för FLAC un MPC

en: Album cover manager
nds: Album-Titelbildpleger

en: Gimper of splash screen
nds: Maler vun den Startschirm

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
nds: Porteren na KDE4, as keen Anner faat to kriegen weer

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
nds: Bannig bruukt Indrageditor-Fehlerrichten

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
nds: Ünnerstütten för Last.fm sien Skrobbeln, Leedtexten, Vörbereden op KDE-Rahmenwarken.

en: MPRIS2 Interface implementation.
nds: MPRIS2-Koppelsteed ümsett

en: File(s) to open
nds: Datei(en) för't Opmaken

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
nds: JuK löppt binnen den Systeemafsnitt.
    Du kannst dat över't Kontextmenü binnen den Systeemafsnitt wedderherstellen.

en: JuK Docked
nds: JuK hett andockt

[ctx: open audio file]
en: Open
nds: Opmaken

en: Playlists
nds: Afspeellisten

en: Querying MusicBrainz server...
nds: MusicBrainz-Server warrt affraagt...

en: No matches found.
nds: Keen Övereenstimmen funnen.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
nds: Fehler bi't Tokoppeln na MusicBrainz-Server.

en: back to playlist
nds: Torüch na de Afspeellist

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
nds: JuK kann disse Klangdatei nich afspelen:<nl/><filename>%1</filename><nl/>De Grund is:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
nds: Datei "%1" lett sik nich sekern.

en: Are you sure you want to delete these covers?
nds: Wullt Du disse Titelbiller redig wegdoon?

en: &Delete Covers
nds: Titelbiller &wegdoon

en: Select Cover Image File
nds: Titelbilddatei utsöken

en: Could not delete these files
nds: Disse Dateien laat sik nich wegdoon

en: Could not move these files to the Trash
nds: Disse Dateien laat sik nich na de Affalltünn verschuven

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
nds: Titel

en: Cover
nds: Titelbild

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
nds: Stück

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
nds: Johr

en: Length
nds: Duer

en: Comment
nds: Kommentar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
nds: Dateinaam

en: File Name (full path)
nds: Dateinaam (heel Padd)

en: &Show Columns
nds: Striepen &wiesen

en: Add to Play Queue
nds: Na Afspeel-Töövreeg tofögen

en: Edit
nds: Bewerken

en: Create Playlist From Selected Items...
nds: Afspeellist ut markeert Indrääg opstellen...

en: Edit '%1'
nds: "%1" bewerken

en: This will edit multiple files. Are you sure?
nds: Disse Akschoon ännert en Reeg vun Dateien. Büst Du seker?

en: Create New Playlist
nds: Nieg Afspeellist opstellen

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
nds: "Striepbreden vun Hand instellen" is anmaakt. Du kannst binnen dat Menü "Ansicht" torüch na de automaatschen Striepbreden wesseln.

en: Manual Column Widths Enabled
nds: Striepbreden vun Hand instellen anmaakt

en: View Modes
nds: Ansichten

en: Show &History
nds: &Vörgeschicht wiesen

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
nds: Verdubbeln

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
nds: Wullt Du disse Dateien ok vun de Fastplaat wegdoon?

en: Keep
nds: Wohren

en: Could not delete these files.
nds: Disse Dateien laat sik nich wegdoon.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
nds: Wullt Du redig disse Afspeellisten ut Dien Sammeln wegdoon?

en: Remove Items?
nds: Indrääg wegdoon?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Hid&e
nds: V&ersteken

en: R&emove
nds: &Wegdoon

en: Dynamic List
nds: Dünaamsch List

en: Now Playing
nds: Spelen Titel

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
nds: Wullt Du disse Indrääg na de aktuelle List oder na de Sammeln-List tofögen?

[ctx: current playlist]
en: Current
nds: Aktuell

en: Collection
nds: Sammeln

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Search Playlist
nds: Söökafspeellist

en: Create Folder Playlist
nds: Orner-Afspeellist opstellen

en: History
nds: Vörgeschicht

en: Please enter a name for this playlist:
nds: Bitte giff en Naam för disse Afspeellist in:

[ctx: new playlist]
en: &New
nds: &Nieg

en: &Empty Playlist...
nds: &Leddig Afspeellist...

en: &Search Playlist...
nds: &Söökafspeellist...

en: Playlist From &Folder...
nds: Afspeellist ut &Orner...

en: &Guess Tag Information
nds: Beteker-Informatschonen &vörslaan

en: From &File Name
nds: Na &Dateinaam

en: From &Internet
nds: Na't &Internet

en: Guess Tag Information From &File Name
nds: Beteker-Informatschonen na &Dateinaam vörslaan

en: Play First Track
nds: Eerst Titel afspelen

en: Play Next Album
nds: Nakamen Album afspelen

en: Manage &Folders...
nds: &Ornern plegen...

en: &Rename...
nds: Ü&mnömen...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
nds: Verd&ubbeln...

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Edit Search...
nds: Söök bewerken...

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: &Rename File
nds: Datei ü&mnömen

en: &View Cover
nds: Titelbild &wiesen

en: Get Cover From &File...
nds: Titelbild ut &Datei halen...

en: Get Cover From &Internet...
nds: Titelbild ut &Internet halen...

en: &Delete Cover
nds: Titelbild &wegdoon

en: Show Cover &Manager
nds: Titelbild&pleger wiesen

en: Show &Play Queue
nds: &Afspeel-Töövreeg wiesen

en: Playlist
nds: Afspeellist

en: Show &Search Bar
nds: &Söökbalken wiesen

en: Edit Track Search
nds: Titelsöök bewerken

en: Configure scrobbling...
nds: Skrobbeln instellen...

en: Test login...
nds: Anmellen utproberen...

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
nds: Giff bitte Dien <a href="http://last.fm/">last.fm</a>-Anmelldaten in:

en: Username:
nds: Brukernaam:

en: Password:
nds: Passwoort:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
nds: KWallet is nich verföögbor. De Last.fm-Anmelldaten warrt ahn Verslöteln sekert.

en: KWallet is unavailable
nds: KWallet is nich verföögbor.

en: Validating login...
nds: Anmelldaten warrt pröövt...

en: Login invalid.
nds: Leeg Anmelldaten.

en: Login valid.
nds: Anmelldaten gellt.

en: Normal Matching
nds: Normaal Övereenstimmen

en: Case Sensitive
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

en: Pattern Matching
nds: Övereenstimmen Mustern

en: All Visible
nds: All sichtbor

en: Search:
nds: Söken:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
nds: Söökloop binnen disse Datei warrt mit Dien Klanginstellen nich ünnerstütt.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
nds: Bi to laden: %1

en: Jump to the currently playing item
nds: Na den opstunns spelen Indrag jumpen

en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

en: 1 item | %1 items
nds[0]: 1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

en: Redisplay Popup
nds: Opduker nochmaal wiesen

en: Show &Tag Editor
nds: &Beteker-Editor wiesen

en: &Save
nds: &Sekern

en: Do you want to save your changes to:
nds: Wullt Di Dien Ännern sekern na:

en: Save Changes
nds: Ännern sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
nds: &Dateinaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
nds: &Stück:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
nds: &Künstlernaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
nds: &Albumnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
nds: &Musikoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
nds: &Johr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
nds: &Duer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
nds: &Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
nds: &Stücknaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
nds: Anmaken

en: Tag Guesser Configuration
nds: Instellen för't Vörslaan vun Betekers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
nds: Opstunns bruukt Dateinaam-Mustern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
nds: Hier kannst Du de opstunns instellten Dateinaam-Mustern ankieken, de de Punkt "Beteker-Informatschonen na Dateinaam vörslaan" vun dat Stück sien Rechtsklickmenü för't Utlesen vun de Betekerinformatschoon ut en Datei bruukt. Elk Tekenkeed kann een vun de nakamen Platzhollers bargen:<ul>
    <li>%t: Titel</li>
    <li>%a: Künstler</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Stücknummer</li>
    <li>%c: Kommentar</li>
    </ul>
    So passt a.B. dat Dateinaam-Muster "[%T] %a - %t" op "[01] Deep Purple - Smoke on the water", man nich op "(Deep Purple) Smoke on the water". För den tweten Naam muttst Du dat Muster "(%a) %t" bruken.<p/>
    Beacht, dat dat op de Reeg vun de Mustern in de List ankummt, wiel de Beteker-Raater de List vun baven na nerrn afarbeidt, un dat toeerst passen Muster bruukt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
nds: Muster na baven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du dat opstunns markeerte Muster een Reeg na baven schuven wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
nds: Muster na nerrn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du dat opstunns markeerte Muster een Reeg na nerrn schuven wullt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
nds: Nieg Muster tofögen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en nieg Dateinaam-Muster na dat Enn vun de List anhangen wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
nds: &Tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
nds: Muster bewerken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du dat opstunns markeerte Muster bewerken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
nds: Ä&nnern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
nds: Muster wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du dat opstunns markeerte Muster vun de List wegdoon wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
nds: Du kannst disse Platzhollers bruken:
    %t: Titel
    %A: Albumnaam
    %a: Künstler
    %T: Stücknaam
    %c: Kommentar

[ctx: song title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
nds: Disse Datei gifft dat al.
    Wullt Du ehr utwesseln?

en: File Exists
nds: Gifft Datei al

en: Replace
nds: Utwesseln

en: The following files were unable to be changed.
nds: De nakamen Dateien laat sik nich ännern.

en: Error
nds: Fehler

en: Internet Tag Guesser
nds: Betekers ut Internet vörslaan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
nds: Best passen Övereenstimmen utsöken

en: artist
nds: Künstler

en: genre
nds: Musikoort

en: album
nds: Album

en: You are about to change the %1 on these files.
nds: Du wullt den "%1"-Beteker vun disse Dateien ännern.

en: Changing Track Tags
nds: Stück-Betekers warrt ännert

en: Play Queue
nds: Afspeel-Töövreeg

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
nds: Standard

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
nds: Drang

en: Tree
nds: Boom

en: Artists
nds: Künstlers

en: Albums
nds: Alben

en: Genres
nds: Musikoorden

en: Mute/Unmute
nds: Luutspreker an/ut

en: Volume: %1% (muted)
nds: Luutstärk: %1 % (stumm)

en: Volume: %1%
nds: Luutstärk: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
nds: Titelbild warrt söcht. Tööv bitte...

en: Downloading cover. Please Wait...
nds: Titelbild warrt daallaadt. Tööv bitte...

en: Cover found
nds: Titelbild funnen

en: Store
nds: Sekern

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
nds: Titelbild vun <a href='http://last.fm/'>last.fm</a> haalt.
