kcm_remotecontrol - en to nds translation catalogue (85 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
nds: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How do you wish to create the action?
nds: Wodennig wullt Du de Akschoon opstellen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTemplate)
en: Create an action using a template
nds: En Akschoon ut en Vörlaag opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use this if you cannot find a template for the desired action. Here you can browse the whole D-Bus session bus and execute any function using common data types.<br>
    <i>Note that an application must be running in order to be shown here.</i>
nds: Bruuk dit, wenn sik keen Vörlaag för Dien Akschoon finnen lett. Hier lett sik de heel D-Bus-Törnbus dörkieken un elk Funkschoon mit allgemeen Datentypen utföhren.<br>
    <i>Beacht: Hier warrt bloots lopen Programmen wiest.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This is the recommended way if you would like to control the most common applications. It is the easiest way for adding actions, but also limited to the available templates.
nds: Dit is de eenfachste Metood för't Tofögen vun Akschonen un för de mehrsten Programmen anraad, man dör de Tall vun verföögbor Vörlagen minnert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDBus)
en: Create an action browsing D-Bus
nds: En Akschoon ut dörkeken D-Bus opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbKeypressAction)
en: Create a keypress action
nds: En Tastdruck-Akschoon opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: This type of action offers to generate keypress events. You can execute keyboard shortcuts or type whole sentences with just one button press.
nds: Disse Akschoon stellt Tastdruck-Akschonen op. Mit een Knoopdruck laat sik Tastkombinatschonen utföhren, man ok hele Sätz tippen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigurationWidget)
en: Linux Infrared Remote Control
nds: Infraroot-Feernbedenen för Linux

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lNoRemotesWarning)
en: There are no remote controls available. Please make sure lircd is configured correctly.
nds: Keen Feernbedenen verföögbor. Beseker, Du hest "lircd" propper instellt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lRemotes)
en: Available remotes:
nds: Verföögbor Feernbedenen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
nds: Bedriefoort tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
nds: Akschoon tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveMode)
en: Remove mode
nds: Bedriefoort wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
nds: Akschoon  wegdoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
nds: Bedriefoort bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
nds: Akschoon bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeUp)
en: Move mode up
nds: Bedriefoort na baven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbCopyAction)
en: Duplicate action
nds: Akschoon verdubbeln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeDown)
en: Move mode down
nds: Bedriefoort na nerrn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAutoPopulate)
en: Automatically create actions using a profile
nds: Akschonen ut Profil automaatsch opstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionUp)
en: Move action up
nds: Akschoon na baven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionDown)
en: Move action down
nds: Akschoon na nerrn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
nds: Akschoon bewerken

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
nds: Knoop:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
nds: Programm un Funkschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
nds: D-Bus-Deensten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
nds: Funkschonen:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRepeat)
en: Repeat action if button is held down
nds: Akschoon wedderhalen, as lang as de Knoop drückt blifft

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutostart)
en: Start the application if not running
nds: Programm starten, wenn dat nich al löppt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If multiple instances of this application are running...
nds: Löppt dit Programm mehr as eenmaal, denn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTop)
en: send the action to the top-level instance
nds: Akschoon na böverst Utgaav sennen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBottom)
en: send the action to the lowest instance
nds: Akschoon na achterst Utgaav sennen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAll)
en: send the action to all instances
nds: Akschoon na all Utgaven sennen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbNone)
en: do not send the action
nds: Akschoon nich sennen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Keypresses to be generated
nds: Tastdrück, de opstellt warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
nds: &Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
nds: Na baven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
nds: Na nerrn

en: Profiles:
nds: Profilen:

en: Action templates:
nds: Vörlagen för Akschonen:

en: KRemoteControl
nds: KDE-Feernbedenen

en: The KDE Remote Control System
nds: Dat Feernbedeensysteem vun KDE

en: Use this to configure KDE's remote control system in order to control any KDE application with your remote control.
nds: Hier kannst Du dat Feernbedeensysteem vun KDE instellen. Du kannst dor all KDE-Programmen mit över en Feernbedenen stüern.

en: <h1>Remote Controls</h1><p>This module allows you to configure bindings between your remote controls and KDE applications. Simply select your remote control and click Add next to the Actions/Buttons list to create new action for button presses.</p>
nds: <h1>Feernbedeners</h1><p>Mit dit Moduul kannst Du Toornen twischen Dien Feernbedenen un KDE-Programmen fastleggen. Söök Di eenfach Dien Feernbedenen ut un klick op "Tofögen" neegst de Akschonen-/Knööplist, wenn Du en Knoop en nieg Akschoon tofögen wullt.</p>

en: Are you sure you want to remove this remote and all of its modes and actions?
nds: Büst Du seker, Du wullt dissen Feernbedener un all tohören Bedriefoorden un Akschonen wegmaken?

en: Remove remote
nds: Feernbedenen wegmaken

en: Are you sure you want to remove this mode and all contained actions?
nds: Büst Du seker, Du wullt disse Bedriefoort un all tohören Akschonen wegmaken?

en: Configured actions for %1:
nds: Instellt Akschonen för %1:

en: Configured actions for %1 in mode %2:
nds: Instellt Akschonen för  %1 in Bedriefoort %2:

en: The remote control daemon failed to load. Your remote controls will not work.
nds: De Feernbedeendämoon lett sik nich laden. Dien Feernbedeners warrt nich funkscheneren.

en: Failed to load daemon
nds: Dämoon lett sik nich laden.

en: No button
nds: Keen Knoop

en: Using the cycle function will remove all duplicate button assignments from your modes. Are you sure that you would like to proceed?
nds: Mit de Dörloop-Funkschoon warrt all dubbelt Knööptowiesen ut Dien Knütt wegmaakt. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Change mode switch behavior
nds: Bedregen vun Bedriefoortwessel ännern

en: No Button
nds: Keen Knoop

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
nds: Nieg Bedriefoort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSetDefault)
en: Set mode as default
nds: As Standardbedriefoort bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
nds: Knoop:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbModeCycle)
en: Enable mode cycling (disables mode grouping)
nds: Bedriefoorden dörlopen (maakt Bedriefoortkoppeln ut)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleForward)
en: Forward button
nds: Vörut-Knoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleBackward)
en: Backward button
nds: Torüch-Knoop

[ctx: Header in a table holding DBus functions]
en: Application / Node
nds: Programm / Knütt

en: Function
nds: Funkschoon

en: Description
nds: Beschrieven

en: Value
nds: Weert

[ctx: Value is true]
en: True
nds: Wohr

[ctx: Value is false]
en: False
nds: Falsch

en: A comma-separated list of Strings
nds: Mit Kommas scheedt List vun Tekenkeden

en: Profile Name
nds: Profilnaam

en: Author: %1 (Version: %2)
nds: Schriever: %1 (Verschoon: %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
nds: Naam

en: Remotes and modes
nds: Feernbedenen un Bedriefoorden

en: Button
nds: Knoop

en: This remote control is currently not available.
nds: Disse Feernbedenen is opstunns nich verföögbor.

en: Application
nds: Programm

en: Select a profile to automatically generate actions for your remote control:
nds: Söök en Profil för't automaatsche Opstellen vun Akschonen för Dien Feernbedener ut::

en: Available profiles
nds: Verföögbor Profilen

en: Auto-Populate
nds: Automaatsch opdecken

en: Remote supports all defined buttons in selected profile
nds: Feernbedenen ünnerstütt all instellt Knoopfunkschonen binnen utsöcht Profil

en: Remote does not support all defined buttons in selected profile
nds: Feernbedenen ünnerstütt nich all instellt Knoopfunkschonen binnen utsöcht Profil

en: Remote supports none of the defined buttons in selected profile
nds: Feernbedenen ünnerstütt keen vun de instellt Knoopfunkschonen binnen utsöcht Profil
