kdeqt - en to nds translation catalogue (1864 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
nds: Formulor

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
nds: Papeer

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
nds: Siedengrött:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
nds: Breed:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
nds: Hööchde:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
nds: Papeerborn:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
nds: Utrichten

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
nds: Hoochkant

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
nds: Dwars

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
nds: Dwars ümdreiht

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
nds: Hoochkant ümdreiht

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
nds: Ränners

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
nds: Rand baven

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
nds: Rand links

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
nds: Rand rechts

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
nds: Rand nerrn

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
nds: Drucker

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
nds: &Naam:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
nds: &Egenschappen

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
nds: Steed:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
nds: Druckvöransicht

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
nds: Typ:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
nds: &Utgaavdatei:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
nds: Siet

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
nds: Kopien

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
nds: Rebeet drucken

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
nds: All Drucken

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
nds: Sieden vun

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
nds: bet

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printCurrentPage)
en: Current Page
nds: Aktuell Siet

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
nds: Köör

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
nds: Utgaav-Instellen

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
nds: Kopien:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
nds: Sorteren

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
nds: Ümdreiht

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
nds: Klöörbedrief

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
nds: Klöör

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
nds: Griestöön

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
nds: Beedsiets drucken

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
nds: Keen

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
nds: Lange Kant

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
nds: Korte Kant

[ctx: QXml]
en: no error occurred
nds: keen Fehler funnen

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
nds: Bruker hett Fehler utlööst

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
nds: nich verwacht Dateienn

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
nds: mehr as een Dokmenttyp-Angaav

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
nds: Fehler bi't Inlesen vun Element

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
nds: Beteker passt nich

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
nds: Fehler bi't Inlesen vun Inholt

[ctx: QXml]
en: unexpected character
nds: nich verwacht Teken

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
nds: Leeg Naam för Verarbeiden-Befehl

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
nds: Verschoon bi't Lesen vun de XML-Verkloren verwacht

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
nds: Verkehrt Weert för Alleenstah-Verkloren

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
nds: Koderen- oder Alleenstah-Verkloren bi't Lesen vun de XML-Verkloren verwacht

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
nds: Alleenstah-Verkloren bi't Lesen vun de XML-Verkloren verwacht

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
nds: Fehler bi't Inlesen vun de Dokmenttyp-Definitschoon

[ctx: QXml]
en: letter is expected
nds: Bookstaav verwacht

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
nds: Fehler bi't Inlesen vun en Kommentar

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
nds: Fehler bi't Inlesen vun en Betog

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
nds: intern allgemeen Entiteet-Betog is binnen DTD nich tolaten

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
nds: extern inleest allgemeen Entiteet-Betog is binnen Attributweert nich tolaten

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
nds: extern inleest allgemeen Entiteet-Betog is binnen DTD nich tolaten

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
nds: nich inleest Entiteet-Betog steiht binnen leeg Ümgeven

[ctx: QXml]
en: recursive entities
nds: rekursieve Entiteten

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
nds: Fehler binnen de Textverkloren vun en extern Entiteet

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
nds: Towiesen na nich vörhannen Egenschap "%1" nich mööglich.

en: GestureArea: nested objects not allowed
nds: GestureArea: Inbett Objekten nich tolaten

en: GestureArea: syntax error
nds: GestureArea: Syntaxfehler

en: GestureArea: script expected
nds: GestureArea: Skript verwacht

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
nds: Groot Bineerobjekt (BLOb) lett sik nich opstellen

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
nds: Groot Bineerobjekt (BLOb) lett sik nich schrieven

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
nds: BLOB lett sik nich opmaken

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
nds: BLOB lett sik nich lesen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
nds: Feld lett sik nich finnen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
nds: Felddaten laat sik nich halen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
nds: Anfraaginfo lett sik nich halen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
nds: Vörgang lett sik nich anfangen

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
nds: Vörgang lett sik nich afsennen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
nds: Utdruck lett sik nich towiesen

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
nds: Ingaavutdruck lett sik nich beschrieven

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
nds: Utdruck lett sik nich beschrieven

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
nds: Utdruck lett sik nich tomaken

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
nds: Nakamen Element lett sik nich halen.

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
nds: Utdruck-Info lett sik nich halen

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Datenbank

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
nds: Vörgang lett sik nich anfangen

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
nds: Vörgang lett sik nich afsennen

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
nds: Vörgang lett sik nich torüchdreihen

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
nds: QODBCResult::reset. "SQL_CURSOR_STATIC" lett sik nich as Utdruckattribut fastleggen. Prööv bitte de Instellen vun Dien ODBC-Driever

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
nds: Lett sik nich halen

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
nds: Nakamen Element lett sik nich halen

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
nds: Eerst lett sik nich halen

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
nds: Verleden lett sik nich halen

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
nds: Lest lett sik nich halen

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
nds: Variabel lett sik nich binnen

en: Unable to connect
nds: Tokoppeln nich mööglich

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
nds: Tokoppeln nich mööglich - Driever kann nich allens, wat noot deit

en: Unable to disable autocommit
nds: Dat automaatsche Afsennen lett sik nich utmaken

en: Unable to commit transaction
nds: Vörgang lett sik nich inspelen

en: Unable to rollback transaction
nds: Vörgang lett sik nich torüchdreihen

en: Unable to enable autocommit
nds: Dat automaatsche Afsennen lett sik nich anmaken

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
nds: Fehler bi't Halen vun Strieptall

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
nds: Fehler bi't Halen vun Striepnaam

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
nds: Fehler bi't Halen vun Strieptyp

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
nds: Reeg lett sik nich halen

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
nds: Nich torechtmaakt Anfraag

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
nds: Utdruck lett sik nich torüchsetten

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
nds: Parameters laat sik nich binnen

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
nds: Parametertall leeg

en: Invalid option:
nds: Leeg Optschoon:

en: Error opening database
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Datenbank

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
nds: Du muttst POLICY_DB_DEFAULT fastleggen, ehr Du jichtenseen anner POLICY-Fastleggen bruken kannst

en: Unable to begin transaction
nds: Vörgang lett sik nich anfangen

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
nds: Resultaten laat sik nich halen

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
nds: Variabel lett sik nich binnen

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
nds: Datensett %1 lett sik nich halen

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
nds: Nakamen lett sik nich halen

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
nds: Eerst lett sik nich halen

en: Unable to set autocommit
nds: Dat automaatsche Inspelen lett sik nich anmaken

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
nds: Daten laat sik nich halen

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
nds: Anfraag lett sik nich utföhren

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
nds: Resultaat lett sik nich wohren

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
nds: Nakamen Anfraag lett sik nich utföhren

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
nds: Nakamen Resultaat lett sik nich wohren

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
nds: Utdruck lett sik nich torüchsetten

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
nds: Weert lett sik nich binnen

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind outvalues
nds: Utgaavweerten laat sik nich binnen

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
nds: Utdruckresultaat lett sik nich wohren

en: Unable to open database '
nds: Datenbank lett sik nich opmaken

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
nds: Reeg lett sik nich halen

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
nds: Keen Affraag

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
nds: Mehr Utdrück laat sik nich op eenmaal utföhren.

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
nds: Utdruck lett sik nich torüchsetten

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
nds: Parameters laat sik nich binnen

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
nds: Parametertall leeg

en: Error closing database
nds: Fehler bi't Tomaken vun de Datenbank

en: Unable to open connection
nds: Tokoppeln nich mööglich

en: Unable to use database
nds: Datenbank lett sik nich bruken

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
nds: Anfraag lett sik nich opstellen

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

en: Could not begin transaction
nds: Vörgang lett sik nich anfangen

en: Could not commit transaction
nds: Vörgang lett sik nich afsennen

en: Could not rollback transaction
nds: Vörgang lett sik nich torüchdreihen

en: Unable to subscribe
nds: Bestellen nich mööglich

en: Unable to unsubscribe
nds: Afbestellen nich mööglich

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
nds: Striep laat sik nich för Stapelverarbeiden binnen

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
nds: Stapelverarbeiden-Utdruck lett sik nich utföhren.

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
nds: Gahn na nakamen Element nich mööglich

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
nds: Utdruck lett sik nich platzeren

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
nds: Utdruck lett sik nich torechtmaken

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
nds: Utdrucktyp lett sik nich halen

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
nds: Weert lett sik nich binnen

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
nds: Utdruck lett sik nich utföhren

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
nds: Torechtmaken nich mööglich

en: Unable to logon
nds: Tokoppeln nich mööglich

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
nds: Vörgang lett sik nich anfangen

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
nds: Vörgang lett sik nich inspelen

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
nds: Vörgang lett sik nich torüchdreihen

en: Invalid empty URL
nds: Leeg leddig URL

en: createObject: value is not an object
nds: ObjektOpstellen: Weert is keen Objekt

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: "%1" is en bloots-leesbor Egenschap

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
nds: Leeg Egenschap-Towiesen:nich begäng Optellenweert

en: Invalid property assignment: string expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Tekenkeed verwacht

en: Invalid property assignment: url expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: URL verwacht

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Heeltall ahn Vörteken verwacht

en: Invalid property assignment: int expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Heeltall verwacht

en: Invalid property assignment: number expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Tall verwacht

en: Invalid property assignment: color expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Klöör verwacht

en: Invalid property assignment: date expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Datum verwacht

en: Invalid property assignment: time expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Tiet verwacht

en: Invalid property assignment: datetime expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Datum un Tiet verwacht

en: Invalid property assignment: point expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Punkt verwacht

en: Invalid property assignment: size expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Grött verwacht

en: Invalid property assignment: rect expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Rechteck verwacht

en: Invalid property assignment: boolean expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Boolsch Weert verwacht

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: 3D-Vektor verwacht

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Typ "%1" nich ünnerstütt

en: Element is not creatable.
nds: Element lett sik nich opstellen.

en: Component elements may not contain properties other than id
nds: Komponentenelementen dörvt keen anner Egenschappen as "ID" bargen.

en: Invalid component id specification
nds: Leeg Angaav för Komponent-ID

en: id is not unique
nds: ID is nich eenkennig.

en: Invalid component body specification
nds: Leeg Angaav för Komponent-Hööftdeel

en: Component objects cannot declare new properties.
nds: Komponent-Objekten köönt kene niegen Egenschappen angeven.

en: Component objects cannot declare new signals.
nds: Komponent-Objekten köönt kene niegen Signalen angeven.

en: Component objects cannot declare new functions.
nds: Komponent-Objekten köönt kene niegen Funkschonen angeven.

en: Cannot create empty component specification
nds: Leddig Komponent-Angaav lett sik nich opstellen

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
nds: "%1.%2" is nich verföögbor in %3 %4.%5.

en: "%1.%2" is not available due to component versioning.
nds: "%1.%2" is wegen de Komponentverschoon nich verföögbor

en: Incorrectly specified signal assignment
nds: Leeg angeven Signaal-Towiesen

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
nds: En Weerttowiesen na en Signaal is nich mööglich (utföhrt Skript verwacht)

en: Empty signal assignment
nds: Signaal-Towiesen fehlt

en: Empty property assignment
nds: Egenschap-Towiesen fehlt

en: Attached properties cannot be used here
nds: Towiest Egenschappen laat sik hier nich bruken.

en: Non-existent attached object
nds: Nich vörhannen towiest Objekt

en: Invalid attached object assignment
nds: Leeg towiest Objekttowiesen

en: Cannot assign to non-existent default property
nds: Towiesen na nich vörhannen Standardegenschap nich mööglich.

en: Invalid use of namespace
nds: Naamruum leeg bruukt

en: Not an attached property name
nds: Keen towiest Egenschapnaam

en: Invalid use of id property
nds: ID-Egenschap leeg bruukt

en: Property has already been assigned a value
nds: Egenschap wöör al na en Weert towiest

en: Invalid grouped property access
nds: Leeg Togriep na koppelt Egenschap

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
nds: En Weert lett sik en koppelt Egenschap nich direktemang towiesen.

en: Invalid property use
nds: Leeg Egenschap-Bruuk

en: Property assignment expected
nds: Egenschap-Towiesen verwacht

en: Single property assignment expected
nds: Enkelt Egenschap-Towiesen verwacht

en: Unexpected object assignment
nds: Nich verwacht Objekttowiesen

en: Cannot assign object to list
nds: Objekt lett sik de List nich towiesen.

en: Can only assign one binding to lists
nds: Na Listen is bloots een Binnen mööglich.

en: Cannot assign primitives to lists
nds: Grundobjekten laat sik de List nich towiesen

en: Cannot assign multiple values to a script property
nds: En Skriptegenschap lett sik nich mehr as een Weert towiesen.

en: Invalid property assignment: script expected
nds: Leeg Egenschap-Towiesen: Skript verwacht

en: Cannot assign multiple values to a singular property
nds: En Enkelegenschap lett sik nich mehr as een Weert towiesen.

en: Cannot assign object to property
nds: Objekt lett sik en Egenschap nich towiesen.

en: "%1" cannot operate on "%2"
nds: "%1" funkscheneert nich op "%2"

en: Duplicate default property
nds: Standardegenschap klonen

en: Duplicate property name
nds: Egenschapnaam klonen

en: Property names cannot begin with an upper case letter
nds: Egenschappennaams dörvt nich grootschreven wesen.

en: Illegal property name
nds: Leeg Egenschapnaam

en: Duplicate signal name
nds: Signaalnaam klonen

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
nds: Signaalnaams dörvt nich grootschreven wesen.

en: Illegal signal name
nds: Leeg Signaalnaam

en: Duplicate method name
nds: Metoodnaam klonen

en: Method names cannot begin with an upper case letter
nds: Metoodnaams dörvt nich grootschreven wesen.

en: Illegal method name
nds: Leeg Metoodnaam

en: Property value set multiple times
nds: Egenschapweert is mehrfach fastleggt

en: Invalid property nesting
nds: Leeg Egenschap-Inbetten

en: Cannot override FINAL property
nds: Egenschap "FINAL" lett sik nich överschrieven.

en: Invalid property type
nds: Leeg Egenschap-Typ

en: Invalid empty ID
nds: Leeg leddig ID

en: IDs cannot start with an uppercase letter
nds: IDs dörvt nich grootschreven wesen.

en: IDs must start with a letter or underscore
nds: IDs mööt mit en Bookstaav oder en Ünnerstreek anfangen

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
nds: IDs dörvt bloots Bookstaven, Tallen un Ünnerstreken bargen

en: ID illegally masks global JavaScript property
nds: ID verstickt legerwies en globaal JavaScript-Egenschap

en: No property alias location
nds: Keen Alias-Steed vun Egenschap

en: Invalid alias location
nds: Leeg Alias-Steed

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
nds: Leeg Alias-Betog. En Alias-Betog mutt as <id>, <id>.<egenschap> oder <id>.<weert egenschap>.<egenschap> angeven wesen.

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
nds: Leeg Alias-Betog. ID "%1" lett sik nich finnen.

en: Alias property exceeds alias bounds
nds: Alias-Egenschap liggt güntsiets de Aliasgrenzen

en: Binding loop detected for property "%1"
nds: Towiesenwedderhalen för Egenschap "%1" opdeckt

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
nds: Syntaxfehler

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
nds: Beteker "%1" nich verwacht

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
nds: Beteker "%1" verwacht

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
nds: Leeg Unicode-Schuul-Tekenreeg

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
nds: Leeg Teken

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
nds: Tekenkeed an't Enn vun de Reeg nich afslaten

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
nds: Leeg Schuul-Tekenreeg

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
nds: Kommentar an't Dateienn nich afslaten

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
nds: Leeg Syntax för Exponentschaaltall

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
nds: Beteker mutt nich mit en Talltekenkeed anfangen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
nds: Nich afslaten Beteker in reguleer Utdruck

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
nds: Reguleer Utdruckmark "%0" leeg

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
nds: Nich afslaten Torüchstreekreeg in reguleer Utdruck

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
nds: Nich afslaten Klass in reguleer Utdruck

[ctx: QDeclarativeCompiledBindings]
en: Binding loop detected for property "%1"
nds: Towiesenwedderhalen för Egenschap "%1" opdeckt

en: Script %1 unavailable
nds: Skript "%1" nich verföögbor

en: Type %1 unavailable
nds: Typ "%1" nich verföögbor

en: Namespace %1 cannot be used as a type
nds: Naamruum "%1" lett sik nich as Typ bruken.

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
nds: Verwiedernmoduul för Moduul "%1" lett sik nich laden: "%2"

en: module "%1" plugin "%2" not found
nds: Moduul "%1" Verwiedernmoduul "%2" lett sik nich finnen.

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
nds: Moduul "%1", Verschoon %2.%3 is nich installeert.

en: module "%1" is not installed
nds: Dat Moduul "%1" is nich installeert.

en: "%1": no such directory
nds: "%1": Orner nich funnen

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
nds: Import "%1" bargt keen "qmldir" un keen Naamruum.

en: - %1 is not a namespace
nds: - "%1" is keen Naamruum.

en: - nested namespaces not allowed
nds: - Inbett Naamrüüm nich tolaten

en: local directory
nds: lokaal Orner

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
nds: is mehrdüden. In %1 un in %2 funnen

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
nds: is mehrdüden. In %1 in Verschoon %2.%3 un %4.%5 funnen

en: is instantiated recursively
nds: Utgaav is rekursiev opstellt

en: is not a type
nds: is keen Typ

en: File name case mismatch for "%1"
nds: Leeg Dateinaam för "%1": Groot-/Lüttschrieven passt nich.

en: executeSql called outside transaction()
nds: "executeSql" wöör buten "transaction()" opropen

en: Read-only Transaction
nds: Vörgang bloots leesbor

en: Version mismatch: expected %1, found %2
nds: Verschoon passt nich: "%1" verwacht, man "%2" funnen

en: SQL transaction failed
nds: SQL-Vörgang fehlslaan

en: transaction: missing callback
nds: Vörgang: Torüchroop fehlt

en: SQL: database version mismatch
nds: SQL: Datenbankverschoon passt nich

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
nds: Objekt vun den Typ "%1" lett sik nich opstellen.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
nds: Weert "%1" lett sik Egenschap %2 nich towiesen.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
nds: Objekttyp "%1" lett sik ahn Standardmetood nich towiesen

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
nds: Tokoppeln vun nich passen Signaal %1 na Slitz %2 nich mööglich.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
nds: De Signaal-Egenschap "%1" lett sik keen Objekt towiesen.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
nds: Objekt lett sik de List nich towiesen

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
nds: Objekt lett sik de Koppelsteed-Egenschap nich towiesen.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
nds: Anhangt Objekt lett sik nich opstellen.

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
nds: Egenschappen laat sik nich op "%1" setten, wiel dat Null is.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
nds: Egenschapweert is mehrfach fastleggt

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
nds: Typnaam verwacht

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
nds: Leeg ID för Importqualifikater

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
nds: De Naam "Qt" is reserveert un lett sik nich als Qualifikater bruken.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
nds: Qualifikaters för Skript-Import mööt eenkennig wesen

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
nds: Skript-Import bruukt en Qualifikater

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
nds: Bibliotheek-Import bruukt en Verschoon

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
nds: Parametertyp verwacht

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
nds: Leeg Modifikater för Egenschap-Typ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
nds: Nich verwacht Modifikater för Egenschap-Typ

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
nds: Egenschap-Typ verwacht

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
nds: "Bloots leesbor" noch nich ünnerstütt

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
nds: JavaScript-Deklaratschoon buten dat Skriptelement

en: Could not load cursor delegate
nds: Blinker-Delegat lett sik nich laden.

en: Could not instantiate cursor delegate
nds: För Blinker-Delegat lett sik keen Utgaav opstellen.

en: front is a write-once property
nds: "front" is en eenmaal-schriefbor Egenschap

en: back is a write-once property
nds: "back" is en eenmaal-schriefbor Egenschap

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
nds: Qt wöör ahn Ünnerstütten för "QMovie" kompileert.

en: KeyNavigation is only available via attached properties
nds: Tastenstüern bloots över towiest Egenschappen verföögbor

en: Keys is only available via attached properties
nds: Tasten bloots över towiest Egenschappen verföögbor

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
nds: Anornspegeln is bloots över towiest Egenschappen verföögbor

en: Loader does not support loading non-visual elements.
nds: Lader ünnerstütt dat Laden vun nich-sichtbor Elementen nich.

en: LayoutDirection attached property only works with Items
nds: Towiest Egenschap "Anornricht" funkscheneert bloots bi Indrääg

en: Delegate component must be Item type.
nds: Delegat-Komponent mutt Element-Typ wesen.

en: Possible anchor loop detected on fill.
nds: Mööglich Ankerwedderhalen bi't Vullmaken opdeckt

en: Possible anchor loop detected on centerIn.
nds: Mööglich Ankerwedderhalen bi Akschoon "centerIn" opdeckt

en: Cannot anchor to an item that isn't a parent or sibling.
nds: Anker bloots na överornt oder Geswisterelement mööglich

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
nds: Mööglich Ankerwedderhalen bi pielrecht Anker opdeckt

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
nds: Mööglich Ankerwedderhalen bi kimmrecht Anker opdeckt

en: Cannot specify left, right, and hcenter anchors.
nds: Ankers "left", "right" un "hcenter" laat sik nich fastleggen

en: Cannot anchor to a null item.
nds: Anker na Null-Element nich mööglich

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
nds: Anker vun kimmrecht Kant na pielrecht Kant nich mööglich

en: Cannot anchor item to self.
nds: Anker vun Element na sik sülven nich mööglich

en: Cannot specify top, bottom, and vcenter anchors.
nds: Ankers "top", "right" un "vcenter" laat sik nich fastleggen

en: Baseline anchor cannot be used in conjunction with top, bottom, or vcenter anchors.
nds: Grundlien-Anker lett sik nich tosamen mit Ankers "top", "bottom" oder "vcenter" bruken

en: Cannot anchor a vertical edge to a horizontal edge.
nds: Anker vun pielrecht Kant na kimmrecht Kant nich mööglich

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
nds: Na en Bedregen towiest Animeren lett sik nich ännern.

en: Error decoding: %1: %2
nds: Fehler bi't Dekoderen: %1: %2

en: Failed to get image from provider: %1
nds: Bild lett sik nich vun Anbeder halen: %1

en: Cannot open: %1
nds: "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cannot animate non-existent property "%1"
nds: Nich vörhannen Egenschap "%1" lett sik nich animeren.

en: Cannot animate read-only property "%1"
nds: Bloots leesbor Egenschap "%1" lett sik nich animeren.

en: Cannot set a duration of < 0
nds: En Duer < 0 lett sik nich fastleggen

en: Unable to preserve appearance under complex transform
nds: Utsehn lett sik ünner vigeliensch Ümwanneln nich wohren.

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
nds: Utsehn lett sik ünner nich-eenheitlich Skala nich wohren.

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
nds: Utsehn lett sik ünner Skala 0 nich wohren.

en: remove: index %1 out of range
nds: Wegmaken: Index %1 güntsiets vun de Grenz

en: insert: value is not an object
nds: Infögen: Weert is keen Objekt

en: insert: index %1 out of range
nds: Infögen: Index %1 güntsiets vun de Grenz

en: move: out of range
nds: Verschuven: güntsiets vun de Grenz

en: append: value is not an object
nds: Anhangen: Weert is keen Objekt

en: set: value is not an object
nds: Fastleggen: Weert is keen Objekt

en: set: index %1 out of range
nds: Fastleggen: Index %1 güntsiets vun de Grenz

en: ListElement: cannot contain nested elements
nds: ListElement: mutt keen inbett Elementen bargen

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
nds: ListElement: reserveert "ID"-Egenschap lett sik nich bruken.

en: ListElement: cannot use script for property value
nds: ListElement: Skript lett sik för Egenschapweert nich bruken.

en: ListModel: undefined property '%1'
nds: ListModel: Egenschap "%1" nich fastleggt

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
nds: "%1" verdubbelt en verleden Rullnaam un warrt utmaakt.

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
nds: En XmlListModel-Anfraag mutt mit  "/" oder "//" anfangen

en: invalid query: "%1"
nds: Leeg Anfraag: %1

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
nds: "PropertyChanges" ünnerstütt dat Opstellen vun tostandafhangen Objekten nich.

en: Cannot assign to read-only property "%1"
nds: Towiesen na bloots leesbor Egenschap "%1" nich mööglich.

en: Application is an abstract class
nds: Programm is en afstrakt Klass

en: Animation is an abstract class
nds: Animeren is en afstrakt Klass

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
nds: Qt wöör ahn Ünnerstütten för "xmlpatterns" kompileert.

en: Connections: nested objects not allowed
nds: Verbinnen: Inbett Objekten nich tolaten

en: Connections: syntax error
nds: Verbinnen: Syntaxfehler

en: Connections: script expected
nds: Verbinnen: Skript verwacht

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
nds: [Feld mit Längde %1]

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: <undefined>
nds: <nich fastleggt>

en: Activate
nds: Aktiveren

en: Activates the program's main window
nds: Maakt dat Programm sien Hööftfinster aktiv

en: Go Back
nds: Torüch gahn

en: < &Back
nds: < &Torüch

en: Continue
nds: Wiedermaken

en: &Next
nds: &Nakamen

en: &Next >
nds: &Nakamen

en: Commit
nds: Inspelen

en: Done
nds: Fardig

en: &Finish
nds: &Fardig maken

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Help
nds: Hülp

en: &Help
nds: &Hülp

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
nds: Siet inrichten

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
nds: Drucken

en: &Options >>
nds: &Optschonen >>

en: &Print
nds: &Drucken

en: &Options <<
nds: &Optschonen <<

en: Print to File (PDF)
nds: As Datei utgeven (PDF)

en: Print to File (Postscript)
nds: As Datei utgeven (Postscript)

en: Local file
nds: Lokaal Datei

en: Write %1 file
nds: %1-Datei schrieven

en: Print To File ...
nds: As Datei utgeven...

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
nds: %1 is en Orner.
    Söök bitte en anner Dateinaam ut.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
nds: De Datei "%1" lett sik nich schrieven.
    Söök bitte en anner Dateinaam ut.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
nds: "%1" gifft dat al.
    Wullt Du dat överschrieven?

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
nds: Naam

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
nds: Weert

en: Show Details...
nds: Enkelheiten wiesen...

en: Hide Details...
nds: Enkelheiten versteken...

[ctx: QMessageBox]
en: Help
nds: Hülp

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
nds: <h3>Över Qt</h3><p>Dit Programm bruukt Qt in de Verschoon %1.</p>

en: About Qt
nds: Vertell wat över Qt

en: %1 KB
nds: %1 kB

en: %1 bytes
nds: %1 Bytes

en: Invalid filename
nds: Leeg Dateinaam

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
nds: <b>De Naam "%1" lett sik nich bruken.</b><p>Versöök dat un bruuk en anner Naam mit weniger Tekens oder ahn Sünnertekens.

en: Name
nds: Naam

en: Size
nds: Grött

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
nds: Oort

[ctx: All other platforms]
en: Type
nds: Typ

en: Date Modified
nds: Ännerdatum

en: What's This?
nds: Wat is dat?

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
nds: Nakamen Siet

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
nds: Verleden Siet

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
nds: Eerst Siet

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
nds: Lest Siet

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
nds: Breed topassen

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
nds: Siet topassen

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
nds: Grötter maken

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
nds: Lütter maken

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
nds: Hoochkant

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
nds: Dwars

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
nds: Enkel Siet wiesen

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
nds: Güntsieden wiesen

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
nds: Översicht över all Sieden wiesen

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
nds: Drucken

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
nds: Siet inrichten

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
nds: As PDF exporteren

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
nds: As PostScript exporteren

en: Select Font
nds: Schriftoort utsöken

en: &Font
nds: &Schriftoort

en: Font st&yle
nds: Schr&iftstil

en: &Size
nds: &Grött

en: Effects
nds: Effekten

en: Stri&keout
nds: &Dörstreken

en: &Underline
nds: Ü&nnerstreken

en: Sample
nds: Muster

en: Wr&iting System
nds: Schriefs&ysteem

en: File exists
nds: Gifft Datei al

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
nds: <qt>Wullt Du ehr överschrieven?</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
nds: A4 (210 x 297 mm, 8,26 x 11,7 Toll)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
nds: B5 (176 x 250 mm, 6,93 x 9,84 Toll)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
nds: Executive (7,5 x 10 Toll, 191 x 254 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
nds: Legal (8,5 x 14 Toll, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
nds: Letter (8,5 x 11 Toll, 216 x 279 mm)

en: US Common #10 Envelope (105 x 241 mm)
nds: Allmeen US-Ümslag Nr. 10 (105 x 241 mm)

en: Print selection
nds: Köör drucken

en: Print current page
nds: Aktuell Rebeet drucken

en: US Common #10 Envelope
nds: US Gemeen Ümslag Nr. 10

en: Custom
nds: Topasst

en: Centimeters (cm)
nds: Zentimeters (cm)

en: Inches (in)
nds: Toll (2,54cm)

en: Points (pt)
nds: Pünkt (pt)

en: Enter a value:
nds: Giff en Weert in:

en: Print
nds: Drucken

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
nds: De "Vun"-Weert mutt nich grötter wesen as de "Bet"-Weert.

en: Remove
nds: Wegmaken

en: locally connected
nds: lokaal tokoppelt

en: Aliases: %1
nds: Aliasen: %1

en: unknown
nds: nich begäng

en: <empty>
nds: <leddig>

en: Undo %1
nds: %1 torüchnehmen

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Redo %1
nds: %1 wedderhalen

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Home
nds: Tohuus

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
nds: De Reekner

en: %1 byte(s)
nds: %1 Byte(s)

en: False
nds: Falsch

en: True
nds: Wohr

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
nds: Loopwark

[ctx: QFileDialog]
en: File
nds: Datei

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
nds: Dateiorner

[ctx: All other platforms]
en: Folder
nds: Orner

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
nds: Tastkombinatschoon

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Minimize
nds: Minimeren

en: Maximize
nds: Maximeren

en: Unshade
nds: Utrullen

en: Shade
nds: Inrullen

en: Restore Down
nds: Nerrn wedderherstellen

en: Restore
nds: Wedderherstellen

en: Close
nds: Tomaken

en: Menu
nds: Menü

en: &Restore
nds: Wedder&herstellen

en: &Move
nds: &Verschuven

en: Mi&nimize
nds: Mi&nimeren

en: Ma&ximize
nds: Ma&ximeren

en: Stay on &Top
nds: Jümmers &baven

en: &Close
nds: &Tomaken

en: &Select All
nds: &All utsöken

en: &Step up
nds: Schritt &rop

en: Step &down
nds: Schritt &daal

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
nds: Warktüüchbalken in de Eck

en: (Untitled)
nds: (Ahn Titel)

en: Actions
nds: Akschonen

en: AM
nds: VM

en: am
nds: vm

en: PM
nds: NM

en: pm
nds: nm

en: Scroll here
nds: Hierhen rullen

en: Left edge
nds: Linke Kant

en: Top
nds: Baven

en: Right edge
nds: Recht Kant

en: Bottom
nds: Nerrn

en: Page left
nds: Siet na links

en: Page up
nds: Siet rop

en: Page right
nds: Siet na rechts

en: Page down
nds: Siet daal

en: Scroll left
nds: Na links rullen

en: Scroll up
nds: Na baven rullen

en: Scroll right
nds: Na rechts rullen

en: Scroll down
nds: Na nerrn rullen

en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

en: &Undo
nds: &Torüchnehmen

en: &Redo
nds: &Wedderhalen

en: Cu&t
nds: K&nippen

en: &Copy
nds: &Koperen

en: &Paste
nds: &Infögen

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Select All
nds: All utsöken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
nds: &Sekern

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
nds: Sekern

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
nds: Opmaken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
nds: &Afbreken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
nds: Afbreken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
nds: &Tomaken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
nds: Bruken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
nds: Torüchsetten

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
nds: Hülp

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
nds: Nich sekern

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
nds: Tomaken, man nich sekern

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
nds: Wegsmieten

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
nds: &Jo

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
nds: Jo to &all

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
nds: &Nee

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
nds: N&ee to all

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
nds: All sekern

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
nds: Afbreken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
nds: Nochmaal versöken

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
nds: Övergahn

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
nds: Standardweerten wedderherstellen

en: Sh&ade
nds: &Inrullen

en: &Unshade
nds: &Utrullen

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
nds: LTR

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
nds: Deensten

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
nds: %1 versteken

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
nds: Annere versteken

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
nds: All wiesen

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
nds: Instellen...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
nds: %1 tomaken

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
nds: Vertell wat över %1

en: Exit
nds: Verlaten

[ctx: QShortcut]
en: Space
nds: Freeteken

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
nds: Torüchtab

[ctx: QShortcut]
en: Backspace
nds: Torüchtast

[ctx: QShortcut]
en: Return
nds: Ingaav

[ctx: QShortcut]
en: Enter
nds: Ingaav

[ctx: QShortcut]
en: Ins
nds: Inf

[ctx: QShortcut]
en: Del
nds: Entf

[ctx: QShortcut]
en: Pause
nds: Paus

[ctx: QShortcut]
en: Print
nds: Druck

[ctx: QShortcut]
en: SysReq
nds: SystAnfr

[ctx: QShortcut]
en: Home
nds: Pos1

[ctx: QShortcut]
en: End
nds: Enn

[ctx: QShortcut]
en: Left
nds: Links

[ctx: QShortcut]
en: Up
nds: Rop

[ctx: QShortcut]
en: Right
nds: Rechts

[ctx: QShortcut]
en: Down
nds: Daal

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
nds: SietRop

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
nds: SietDaal

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
nds: GrootschrRast

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
nds: TallenRast

[ctx: QShortcut]
en: ScrollLock
nds: RullRast

[ctx: QShortcut]
en: Menu
nds: Menü

[ctx: QShortcut]
en: Help
nds: Hülp

[ctx: QShortcut]
en: Back
nds: Torüch

[ctx: QShortcut]
en: Forward
nds: Vörut

[ctx: QShortcut]
en: Stop
nds: Anhollen

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
nds: Opfrischen

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
nds: Lieser

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
nds: Stumm maken

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
nds: Luder

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
nds: Deepden-Püüster

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
nds: Deepden luder

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
nds: Deepden lieser

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
nds: Hööchden luder

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
nds: Hööchden lieser

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
nds: Afspelen

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
nds: Anhollen

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
nds: Verleden

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
nds: Nakamen

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
nds: Opnehmen

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
nds: Paus

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
nds: Afspelen/Paus

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
nds: Tohuussiet

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
nds: Leestekens

[ctx: QShortcut]
en: Search
nds: Söken

[ctx: QShortcut]
en: Standby
nds: Praatschap

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
nds: Steed opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
nds: Nettpostprogramm opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
nds: Afspeler opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
nds: (0) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
nds: (1) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
nds: (2) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
nds: (3) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
nds: (4) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
nds: (5) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
nds: (6) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
nds: (7) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
nds: (8) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
nds: (9) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
nds: (A) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
nds: (B) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
nds: (C) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
nds: (D) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
nds: (E) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
nds: (F) opropen

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
nds: Schirmhelligkeit rop

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
nds: Schirmhelligkeit daal

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
nds: Tastatuurlicht an/ut

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
nds: Tastatuurhelligkeit rop

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
nds: Tastatuurhelligkeit daal

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
nds: Utmaken

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
nds: Opwecken

[ctx: QShortcut]
en: Eject
nds: Rutfohren

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
nds: Pausschirm

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
nds: Slaap

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
nds: Beer

[ctx: QShortcut]
en: Shop
nds: Inkööp

[ctx: QShortcut]
en: History
nds: Vörgeschicht

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
nds: Leesteken tofögen

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
nds: Links

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
nds: Helligkeit topassen

[ctx: QShortcut]
en: Finance
nds: Geldsaken

[ctx: QShortcut]
en: Community
nds: Meenschap

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
nds: Klang torüch

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
nds: Torüch vörut

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
nds: Programm links

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
nds: Programm rechts

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
nds: Taschenreekner

[ctx: QShortcut]
en: Clear
nds: Leddig maken

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
nds: Griepen opheven

[ctx: QShortcut]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: QShortcut]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: QShortcut]
en: Cut
nds: Knippen

[ctx: QShortcut]
en: Display
nds: Bildschirm

[ctx: QShortcut]
en: Documents
nds: Dokmenten

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
nds: Tabellenutreken

[ctx: QShortcut]
en: Browser
nds: Nettkieker

[ctx: QShortcut]
en: Game
nds: Speel

[ctx: QShortcut]
en: Go
nds: Gahn

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
nds: Afmellen

[ctx: QShortcut]
en: Market
nds: Markt

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
nds: Mööt

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
nds: Tastatuurmenü

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
nds: PB-Menü

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
nds: Sekert Steden

[ctx: QShortcut]
en: News
nds: Narichten

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
nds: Huuskontoor

[ctx: QShortcut]
en: Option
nds: Optschoon

[ctx: QShortcut]
en: Paste
nds: Infögen

[ctx: QShortcut]
en: Phone
nds: Telefoon

[ctx: QShortcut]
en: Reply
nds: Antern

[ctx: QShortcut]
en: Reload
nds: Nieg laden

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
nds: Finstern dreihen

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
nds: PB-Dreihen

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
nds: KB-Dreihen

[ctx: QShortcut]
en: Save
nds: Sekern

[ctx: QShortcut]
en: Send
nds: Loosstüern

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
nds: Klookschriever

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
nds: Schirm delen

[ctx: QShortcut]
en: Support
nds: Ünnerstütten

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
nds: Opgavenpaneel

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
nds: Konsool

[ctx: QShortcut]
en: Tools
nds: Warktüüch

[ctx: QShortcut]
en: Travel
nds: Reisen

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
nds: Textprogramm

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
nds: Grötter

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
nds: Lütter

[ctx: QShortcut]
en: Away
nds: Weg

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
nds: Kortnarichtenmaker

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
nds: Nettkamera

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
nds: Wiederledden

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
nds: Biller

[ctx: QShortcut]
en: Music
nds: Musik

[ctx: QShortcut]
en: Battery
nds: Batterie

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
nds: Funk

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
nds: Överwiet Band

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
nds: Klang vörut

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
nds: Klang wedderhalen

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
nds: Klang tofällig

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
nds: Ünnertitel

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
nds: Klang Stückwedderhalen

[ctx: QShortcut]
en: Time
nds: Tiet

[ctx: QShortcut]
en: Select
nds: Utsöken

[ctx: QShortcut]
en: View
nds: Ansicht

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
nds: Bövermenü

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
nds: Utsetten

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
nds: Infreren

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
nds: Schirm drucken

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
nds: Siet rop

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
nds: Siet daal

[ctx: QShortcut]
en: Caps Lock
nds: Grootschriev-Rast

[ctx: QShortcut]
en: Num Lock
nds: Tallenrast

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
nds: Tallenrast

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
nds: Rull-Rast

[ctx: QShortcut]
en: Insert
nds: Infögen

[ctx: QShortcut]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: QShortcut]
en: Escape
nds: Utknieptast

[ctx: QShortcut]
en: System Request
nds: Systeemanfraag

[ctx: QShortcut]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: QShortcut]
en: No
nds: Nee

[ctx: QShortcut]
en: Context1
nds: Kontext 1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
nds: Kontext 2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
nds: Kontext 3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
nds: Kontext 4

[ctx: QShortcut]
en: Call
nds: Anroop

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
nds: Opleggen

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
nds: Anropen/Opleggen ümdreihen

[ctx: QShortcut]
en: Flip
nds: Ümdreihen

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
nds: Stimmwahl

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
nds: Wahlwedderhalen

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
nds: Kamerasluter

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
nds: Kamerabrennpunkt

[ctx: QShortcut]
en: Kana Lock
nds: Kana-Rast

[ctx: QShortcut]
en: Kana Shift
nds: Kana-Ümschalt

[ctx: QShortcut]
en: Eisu Shift
nds: Eisu-Ümschalt

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
nds: Eisu an-/utmaken

[ctx: QShortcut]
en: Code input
nds: Kode-Ingaav

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
nds: Mehr Vörslääg

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
nds: Verleden Vörslag

[ctx: QShortcut]
en: Hangul
nds: Hangeul

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Start
nds: Hangeul Start

[ctx: QShortcut]
en: Hangul End
nds: Hangeul Enn

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Hanja
nds: Hangeul Hanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jamo
nds: Hangeul Jamo

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Romaja
nds: Hangeul Romaja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Jeonja
nds: Hangeul Jeonja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Banja
nds: Hangeul Banja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PreHanja
nds: Hangeul PreHanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul PostHanja
nds: Hangeul PostHanja

[ctx: QShortcut]
en: Hangul Special
nds: Besünner Hangeul

en: Ctrl
nds: Strg

en: Shift
nds: Ümschalt

en: Select
nds: Utsöken

en: Copy &Link Location
nds: &Linkadress koperen

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
nds: LRM Links-na-rechts-Mark

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
nds: RLM Rechts-na-links-Mark

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
nds: NBV Nullbreed Verbinnen

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
nds: NBT Nullbreed Trennen

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
nds: NBFR Nullbreed Freeruum

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
nds: LRI Anfang Links-na-rechts-Inbetten

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
nds: RLI Anfang Rechts-na-links-Inbetten

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
nds: LRÖ Anfang Links-na-rechts-Överschrieven

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
nds: RLÖ Anfang Rechts-na-links-Överschrieven

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
nds: RFH Richtenformaat halen

en: Insert Unicode control character
nds: Unikode-Kuntrullteken infögen

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
nds: Fett

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
nds: Halvigfett

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
nds: Swatt

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
nds: Halvig

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
nds: Licht

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
nds: Kursiev

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
nds: Schraag

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
nds: Jichtenseen

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
nds: Latiensch

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
nds: Greeksch

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
nds: Kyrillsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
nds: Armeensch

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
nds: Hebrääsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
nds: Araabsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
nds: Syrsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
nds: Bengaalsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
nds: Gudscharati

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
nds: Tamielsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
nds: Singaleesch

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
nds: Thailannsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
nds: Laootsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
nds: Tibeetsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
nds: Myanmarsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
nds: Georgsch

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
nds: Vereenfacht Chineesch

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
nds: Traditschonell Chineesch

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
nds: Japaansch

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
nds: Koreaansch

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
nds: Vietnameesch

[ctx: QFontDatabase]
en: Symbol
nds: Symbool

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
nds: Runen

en: XIM input method
nds: X-Ingaavmetood

en: Windows input method
nds: Windows-Ingaavmetood

en: Mac OS X input method
nds: Mac-OS-X-Ingaavmetood

en: S60 FEP input method
nds: S60-FEP-Ingaavmetood

en: New
nds: Nieg

en: Toggle Breakpoint
nds: Hollpunkt an/ut

en: Disable Breakpoint
nds: Hollpunkt utmaken

en: Enable Breakpoint
nds: Hollpunkt anmaken

en: Breakpoint Condition:
nds: Hollpunkt-Beding:

en: Loaded Scripts
nds: Laadt Skripten

en: Breakpoints
nds: Hollpünkt

en: Stack
nds: Stapel

en: Locals
nds: Lokaal

en: Console
nds: Konsool

en: Debug Output
nds: Fehlersöök-Utgaav

en: Error Log
nds: Fehler-Logbook

en: Search
nds: Söken

en: View
nds: Ansicht

en: Qt Script Debugger
nds: Qt-Skriptfehlersöker

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
nds: Steed

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
nds: Beding

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
nds: Övergahn

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
nds: Eenmaal

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
nds: Tall

en: Previous
nds: Verleden

en: Next
nds: Nakamen

en: Case Sensitive
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

en: Whole words
nds: Hele Wöör

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
nds: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Söök ümbraken

en: Go to Line
nds: Na Reeg gahn

en: Line:
nds: Reeg:

en: Interrupt
nds: Ünnerbreken

en: Shift+F5
nds: Ümschalt+F5

en: Step Into
nds: Ringahn

en: Step Over
nds: Utföhren

en: Step Out
nds: Rutgahn

en: Shift+F11
nds: Ümschalt+F11

en: Run to Cursor
nds: Bet Blinker utföhren

en: Ctrl+F10
nds: Strg+F10

en: Run to New Script
nds: Na nieg Skript gahn

en: Clear Debug Output
nds: Fehlersöök-Utgaav leddigmaken

en: Clear Error Log
nds: Fehler-Logbook leddigmaken

en: Clear Console
nds: Konsool leddigmaken

en: &Find in Script...
nds: Binnen Skript &söken...

en: Ctrl+F
nds: Strg+F

en: Find &Next
nds: &Nakamen söken

en: Find &Previous
nds: &Verleden söken

en: Shift+F3
nds: Ümschalt+F3

en: Ctrl+G
nds: Strg+G

en: Debug
nds: Fehlersöök

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
nds: Naam

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
nds: Weert

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
nds: Stoop

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
nds: Naam

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
nds: Steed

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
nds: Opmaken vun nich lokaal Datei "%1" anfraagt

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
nds: Fehler bi't Opmaken vun "%1": %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nds: Fehler bi't Schrieven vun "%1": %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
nds: "%1" lett sik nich opmaken: Padd is en Orner

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
nds: Fehler bi't Lesen ut "%1": %2

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
nds: Fehler bi't Opmaken vun "%1"

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
nds: Leeg URI: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
nds: Protokoll "%1" is nich begäng

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
nds: Nettwarktörnfehler

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
nds: Hülpprogramm-Startfehler

en: Temporary network failure.
nds: Temporeer Nettwarkfehler

en: Operation canceled
nds: Akschoon afbraken

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
nds: Nettwarktogriep is utmaakt

en: No suitable proxy found
nds: Keen passen Proxy funnen

en: Cannot open %1: is a directory
nds: "%1" lett sik nich opmaken, dat is en Orner

en: Logging in to %1 failed: authentication required
nds: Anmellen bi "%1" fehlslaan, Identiteetprööv nödig

en: Error while downloading %1: %2
nds: Fehler bi't Daalladen vun "%1": %2

en: Error while uploading %1: %2
nds: Fehler bi't Hoochladen vun "%1": %2

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
nds: Fehler bi't Schrieven vun "%1": %2

en: Socket error on %1: %2
nds: Socket-Fehler op "%1": %2

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
nds: De feern Reekner hett de Verbinnen vörtiets op %1 tomaakt

en: Connection to proxy refused
nds: Tokoppeln na Proxy torüchwiest

en: Connection to proxy closed prematurely
nds: Verbinnen na Proxy unverwachtens afbraken

en: Proxy host not found
nds: Proxyreekner lett sik nich finnen

en: Connection to proxy timed out
nds: Tiet för Verbinnen na Proxy is aflopen

en: Proxy authentication failed
nds: Proxy-Identiteetprööv fehlslaan

en: Proxy authentication failed: %1
nds: Proxy-Identiteetprööv fehlslaan: %1

en: SOCKS version 5 protocol error
nds: SOCKSv5-Protokollfehler

en: Host not found
nds: Reekner nich funnen

en: General SOCKSv5 server failure
nds: Allmeen SOCKSv5-Serverfehler

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
nds: Tokoppeln vun SOCKSv5-Server nich tolaten

en: Network unreachable
nds: Nettwark lett sik nich faatkriegen

en: Connection refused
nds: Tokoppeln torüchwiest

en: TTL expired
nds: TTL aflopen

en: SOCKSv5 command not supported
nds: SOCKSv5-Befehl nich ünnerstütt

en: Address type not supported
nds: Adresstyp nich ünnerstütt

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
nds: Nich begäng SOCKSv5-Proxy-Fehlerkode 0x%1

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
nds: Nettwark-Akschoon hett to lang bruukt

en: Unable to initialize non-blocking socket
nds: Nichblockeren Socket lett sik nich torechtmaken

en: Unable to initialize broadcast socket
nds: Rundroop-Socket lett sik nich torechtmaken

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
nds: Versöök, op en Systeem ahn Ünnerstütten för IPv6 en IPv6-Socket to bruken

en: The remote host closed the connection
nds: De feern Reekner hett de Verbinnen tomaakt

en: Network operation timed out
nds: Nettwark-Akschoon hett to lang bruukt

en: Out of resources
nds: Keen Ressourcen mehr na

en: Unsupported socket operation
nds: Nich ünnerstütt Socket-Akschoon

en: Protocol type not supported
nds: Protokolltyp nich ünnerstütt

en: Invalid socket descriptor
nds: Leeg Socket-Beteker

en: Host unreachable
nds: Reekner lett sik nich faatkriegen

en: Permission denied
nds: Keen Verlööv

en: Connection timed out
nds: Tiet för Verbinnen is aflopen

en: The bound address is already in use
nds: De bunnen Adress warrt al bruukt

en: The address is not available
nds: De Adress is nich verföögbor

en: The address is protected
nds: De Adress is schuult

en: Datagram was too large to send
nds: Datagramm weer to groot för't Sennen

en: Unable to send a message
nds: Naricht lett sik nich sennen

en: Unable to receive a message
nds: Naricht lett sik nich annehmen

en: Unable to write
nds: Schrieven nich mööglich

en: Network error
nds: Nettwarkfehler

en: Another socket is already listening on the same port
nds: Op de sülve Port luustert al en anner Socket

en: Operation on non-socket
nds: Akschoon op en Nich-Socket

en: The proxy type is invalid for this operation
nds: De Proxytyp is för disse Akschoon leeg

en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

en: This platform does not support IPv6
nds: Dat Systeem ünnerstütt IPv6 nich

en: Operation on socket is not supported
nds: Akschoon mit Socket warrt nich ünnerstütt

en: Socket operation timed out
nds: Socket-Akschoon hett to lang bruukt

en: Socket is not connected
nds: Socket is nich tokoppelt

en: The address is invalid for this operation
nds: De Adress is för disse Akschoon leeg

en: The specified network session is not opened
nds: De angeven Nettwarktörn wöör nich opmaakt.

en: No error
nds: Keen Fehler

en: The issuer certificate could not be found
nds: Dat Rutgever-Zertifikaat lett sik nich finnen.

en: The certificate signature could not be decrypted
nds: De Zertifikaat-Ünnerschrift lett sik nich opslöteln.

en: The public key in the certificate could not be read
nds: Dat Zertifikaat sien apen Slötel lett sik nich lesen.

en: The signature of the certificate is invalid
nds: Dat Zertifikaat sien Ünnerschrift is leeg.

en: The certificate is not yet valid
nds: Dat Zertifikaat gellt noch nich.

en: The certificate has expired
nds: Dat Zertifikaat is aflopen.

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich ehr"-Feld is leeg.

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich na"-Feld is leeg.

en: The certificate is self-signed, and untrusted
nds: Dat Zertifikaat is sülvensünnerschreven, un dat warrt nich troot.

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
nds: De Zertifikaat-Keed ehr Wörtelzertifikaat is sülvensünnerschreven, un dat warrt nich troot.

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
nds: Dat lokaal söcht Zertifikaat sien Rutgever-Zertifikaat lett sik nich finnen.

en: No certificates could be verified
nds: Zertifikaten laat sik nich pröven.

en: One of the CA certificates is invalid
nds: Een vun de ZA-Zertifikaten gellt nich.

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
nds: Bi't Enn vun de Grundbeding ehr Paddlängde -Parameter anlangt

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
nds: Dat angeven Zertifikaat lett sik dor nich för bruken.

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
nds: Dat Wörtel-ZA-Zertifikaat warrt dor nich för troot

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
nds: Dat Wörtel-ZA-Zertifikaat bargt en Mark, dat sik dit Zertifikaat dor nich för bruken lett.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its subject name did not match the issuer name of the current certificate
nds: Dat aktuell anbaden Rutgeverzertifikaat wöör torüchwiest, wiel de Bedraapnaam nich op den Rutgevernaam passt.

en: The current candidate issuer certificate was rejected because its issuer name and serial number was present and did not match the authority key identifier of the current certificate
nds: Dat aktuell anbaden Rutgeverzertifikaat wöör torüchwiest, wiel Rutgevernaam un vörhannen Reegnummer nich op de Autoriteetslötelkennen för dat aktuelle Zertifikaat passt.

en: The peer did not present any certificate
nds: De anner Reekner hett keen Zertifikaat vörwiest

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
nds: De Reeknernaam passt nich to de gellen Reekners för dit Zertifikaat.

en: The peer certificate is blacklisted
nds: Den Partner sien Zertifikaat is op de Leeglist.

en: Error creating SSL context (%1)
nds: Fehler bi't Opstellen vun SSL-Kontext (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
nds: Leeg oder leddig List mit Verslöteln (%1)

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
nds: Zertifikaat lett sik nich ahn Slötel praatstellen, %1

en: Error loading local certificate, %1
nds: Fehler bi't Laden vun lokaal Zertifikaat, %1

en: Error loading private key, %1
nds: Fehler bi't Laden vun Privaatslötel, %1

en: Private key does not certify public key, %1
nds: Privaatslötel beglöövt apen Slötel nich, %1

en: Error creating SSL session, %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun SSL-Törn, %1

en: Error creating SSL session: %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun SSL-Törn: %1

en: Unable to write data: %1
nds: Daten laat sik nich schrieven: %1

en: Unable to decrypt data: %1
nds: Daten laat sik nich opslöteln: %1

en: The TLS/SSL connection has been closed
nds: De TLS/SSL-Verbinnen wöör tomaakt

en: Error while reading: %1
nds: Fehler bi't Lesen: %1

en: Error during SSL handshake: %1
nds: Fehler bi Tokoppeln vun SSL: %1

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
nds: Keen Reeknernaam angeven

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
nds: Leeg Reeknernaam

en: Unknown address type
nds: Nich begäng Adresstyp

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
nds: Keen Reeknernaam angeven

en: Unknown error (%1)
nds: Nich begäng Fehler (%1)

en: No host name given
nds: Keen Reeknernaam angeven

en: Invalid hostname
nds: Leeg Reeknernaam

en: Invalid configuration.
nds: Leeg Instellen

en: Extra content at end of document.
nds: Inholt achter dat Enn vun't Dokment

en: Invalid entity value.
nds: Leeg Entiteetweert

en: Invalid XML character.
nds: Leeg XML-Teken

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
nds: Folg "]]>" is binnen Inholt nich tolaten.

en: Encountered incorrectly encoded content.
nds: Disse Inholt is nich propper kodeert.

en: Namespace prefix '%1' not declared
nds: Naamruum-Prefix "%1" nich verkloort

en: Illegal namespace declaration.
nds: Leeg Naamruum-Verkloren

en: Attribute redefined.
nds: Attribut nieg fastleggt

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
nds: Nich verwacht Teken "%1" binnen apen ID-Tekenkeed

en: Invalid XML version string.
nds: Leeg XML-Verschoontekenkeed

en: Unsupported XML version.
nds: Nich ünnerstütt XML-Verschoon

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
nds: Dat alleenstahn Pseudoattribut mutt achter de Koderen opduken.

en: %1 is an invalid encoding name.
nds: "%1" gellt nich as Koderen.

en: Encoding %1 is unsupported
nds: Koderen "%1" warrt nich ünnerstütt

en: Standalone accepts only yes or no.
nds: De alleenstahn Beteker lett sik bloots mit "Jo" oder "Nee" bruken.

en: Invalid attribute in XML declaration.
nds: Leeg Attribut binnen XML-Verkloren.

en: Premature end of document.
nds: Dokmentenn to fröh

en: Invalid document.
nds: Leeg Dokment

en: Expected
nds: Verwacht wöör "

en: , but got '
nds: ", man funnen wöör '

en: Unexpected '
nds: Nich verwacht: '

en: Expected character data.
nds: Tekendaten verwacht

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
nds: Keen Verlööv

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
nds: To vele apen Dateien

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
nds: Datei oder Orner nich funnen

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
nds: Keen Platz mehr op de Reedschap na

en: Missing initial state in compound state '%1'
nds: Startstatus in tosamensett Status "%1" fehlt.

en: Missing default state in history state '%1'
nds: Standardstatus in Vörgeschicht-Status "%1" fehlt.

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
nds: Telen un Born vun Status "%1" sien Övergang hebbt keen gemeen Herkomst.

en: %1: already exists
nds: %1: gifft dat al

en: %1: doesn't exists
nds: %1: gifft dat nich

en: %1: invalid size
nds: %1: leeg Grött

en: %1: out of resources
nds: %1: keen Ressourcen na

en: %1: permission denied
nds: %1: keen Verlööv

en: %1: unknown error %2
nds: %1: nich begäng Fehler %2

en: %1: key is empty
nds: %1: Slötel is leddig

en: %1: unable to set key on lock
nds: %1: Slötel lett sik nich för Slott bruken

en: %1: create size is less then 0
nds: %1: Opstellgrött is lütter as 0

en: %1: unable to lock
nds: %1: afsluten nich mööglich

en: %1: unable to unlock
nds: %1: opsluten nich mööglich

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
nds: %1: gifft dat al

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
nds: %1: gifft dat nich

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
nds: %1: keen Ressourcen na

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
nds: %1: keen Verlööv

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
nds: %1: nich begäng Fehler %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
nds: %1: Naam-Fehler

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
nds: %1: Slötel is leddig

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
nds: %1: Slötel lett sik nich opstellen

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
nds: %1: ftok fehlslaan

en: %1: doesn't exist
nds: %1: gifft dat nich

en: %1: size query failed
nds: %1: Gröttaffraag fehlslaan

en: %1: UNIX key file doesn't exist
nds: %1: gifft Unix-Slöteldatei nich

en: %1: ftok failed
nds: %1: ftok fehlslaan

en: %1: unable to make key
nds: %1: Slötel lett sik nich opstellen

en: %1: system-imposed size restrictions
nds: %1: Systeem verdwingt Gröttgrenzen

en: %1: bad name
nds: %1: Leeg Naam

en: %1: not attached
nds: %1: nich tokoppelt

en: Cannot load library %1: %2
nds: Bibliotheek "%1" lett sik nich laden: %2

en: Cannot unload library %1: %2
nds: Bibliotheek "%1" lett sik nich afladen: %2

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
nds: Symbool "%1" binnen "%2" lett sik nich oplösen: %3

en: The plugin was not loaded.
nds: Dat Moduul wöör nich laadt.

en: The shared library was not found.
nds: De deelte Bibliotheek lett sik nich finnen.

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
nds: Moduul-Pröövdaten passt in "%1" nich

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
nds: De Datei "%1" gellt nich as Moduul för Qt.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
nds: Dat Moduul "%1" bruukt en nich kompatibel Qt-Bibliotheek (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
nds: Dat Moduul "%1" bruukt en nich kompatibel Qt-Bibliotheek. Buu-Slötel "%2" verwacht, man "%3" funnen.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
nds: Dat Moduul "%1" bruukt en nich kompatibel Qt-Bibliotheek (Fehlersöök- un Utgaav-Bibliotheken laat sik nich mischen).

en: '%1' is not an ELF object (%2)
nds: "%1" is keen ELF-Objekt (%2)

en: '%1' is not an ELF object
nds: "%1" is keen ELF-Objekt

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
nds: "%1" is as ELF-Objekt leeg %2

en: Error reading from process
nds: Fehler bi't Lesen vun den Perzess

en: Error writing to process
nds: Fehler bi't Schrieven na den Perzess

en: Process crashed
nds: Perzess is afstört

en: No program defined
nds: Keen Programm angeven

en: Could not open input redirection for reading
nds: Ingaavümledden lett sik nich för't Lesen opmaken

en: Could not open output redirection for writing
nds: Utgaavümledden lett sik nich för't Schrieven opmaken

en: Resource error (fork failure): %1
nds: Ressource-Fehler (Achtergrundperzess lett sik nich opstellen): %1

en: Process operation timed out
nds: Perzess-Akschoon hett to lang bruukt

en: Destination file exists
nds: Dat gifft de Teeldatei al

en: Will not rename sequential file using block copy
nds: Reegdatei warrt nich mit Blockkoperen ümnöömt

en: Cannot remove source file
nds: Bornreeg leet sik nich wegmaken

en: Cannot open %1 for input
nds: "%1" lett sik nich för't Lesen opmaken

en: Cannot open for output
nds: Lett sik nich för't Utgeven opmaken

en: Failure to write block
nds: Fehler bi't Schrieven vun en Block

en: Cannot create %1 for output
nds: "%1" lett sik nich för't Schrieven opstellen

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
nds: Keen Dateikarn verföögbor oder Karn ünnerstütt "UnMapExtension" nich

en: Process failed to start: %1
nds: Perzess lett sik nich starten: %1

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
nds: keen Fehler funnen

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
nds: utmaakt Funkschoon bruukt

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
nds: leeg Bookstavenklass-Syntax

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
nds: leeg Vörutkiek-Syntax

[ctx: QRegExp]
en: lookbehinds not supported, see QTBUG-2371
nds: Torüchkiek-Utdrück warrt nich ünnerstütt, k.o. QTBUG-2371

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
nds: leeg Wedderhaal-Syntax

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
nds: Leeg Oktaalweert

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
nds: Linke Grenz fehlt

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
nds: nich verwacht Enn

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
nds: intern Grenz funnen

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
nds: Leeg Tietruum

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
nds: Leeg Kategorie

en: System
nds: Systeem

en: Restore up
nds: Baven wedderherstellen

en: Restore down
nds: Nerrn wedderherstellen

en: Contains commands to manipulate the window
nds: Bargt Befehlen för't Hanteren an't Finster

en: Puts a minimized window back to normal
nds: Maakt en maximeert Finster wedder normaal

en: Moves the window out of the way
nds: Bringt dat Finster ut'n Weg

en: Puts a maximized window back to normal
nds: Maakt en maximeert Finster wedder normaal

en: Makes the window full screen
nds: Bringt dat Finster op den helen Schirm

en: Closes the window
nds: Maakt dat Finster to

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
nds: Wiest den Naam vun't Finster un bargt Stüern för't Hanteren an't Finster

en: More
nds: Mehr

en: Less
nds: Weniger

en: Line up
nds: Reeg hooch

en: Position
nds: Positschoon

en: Line down
nds: Reeg daal

en: QDial
nds: Q-Dreihknoop

en: SpeedoMeter
nds: Gauigkeit-Meter

en: SliderHandle
nds: Schuvergreep

en: Scroll Left
nds: Linksrullen

en: Scroll Right
nds: Rechtsrullen

en: Press
nds: Drücken

en: Close the tab
nds: Dat Paneel tomaken

en: Activate the tab
nds: Dat Paneel anmaken

en: Open
nds: Opmaken

en: Uncheck
nds: Utmaken

en: Check
nds: Anmaken

en: Toggle
nds: An-/Utmaken

en: Execute
nds: Utföhren

en: Float
nds: Swever

en: Could not read image data
nds: Bilddaten laat sik nich lesen

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
nds: Sequentiell Reedschap (a.B. Socket) warrt för't Lesen vun Biller nich ünnerstütt

en: Seek file/device for image read failed
nds: Söökbor Datei/Reedschap hett bi't Bildlesen en Fehler hatt

en: Image mHeader read failed
nds: Lesen vun dat Bild sien mHeader fehlslaan

en: Image type not supported
nds: Bildtyp nich ünnerstütt

en: Image depth not valid
nds: Leeg Bilddeepde

en: Could not seek to image read footer
nds: Bit Bildlesen lett sik dat Enn nich faatkriegen

en: Could not read footer
nds: Footreeg lett sik nich lesen.

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
nds: Bildtyp (nich-TrueVision 2.0) nich ünnerstütt

en: Could not reset to start position
nds: Torüchsetten op Startsteed nich mööglich

en: Select IM
nds: IM utsöken

en: Multiple input method switcher
nds: Ingaavmetood-Wesseln

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
nds: Ingaavmetood-Wesseln, de dat Rechtsklickmenü vun de Textfeller bruukt

en: Zoom to &100%
nds: Grött op &100%

en: Zoom In
nds: Grötter

en: Zoom Out
nds: Lütter

en: Items
nds: Indrääg

en: Inspector Mode
nds: Bekieken

en: Play/Pause Animations
nds: Afspelen/Paus animeren

en: Select (Marquee)
nds: Utsöken (Miegeems)

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

en: Color Picker
nds: Klöörköör

en: Apply Changes to QML Viewer
nds: Ännern op QML-Kieker anwennen

en: Apply Changes to Document
nds: Ännern op Dokment anwennen

en: Tools
nds: Warktüüch

en: 0.5x
nds: 0,5x

en: 0.25x
nds: 0,25x

en: 0.125x
nds: 0,125x

en: 0.1x
nds: 0,1x

en: Copy Color
nds: Klöör koperen

en: Unknown session error.
nds: Nich begäng Törnfehler

en: The session was aborted by the user or system.
nds: De Törn wöör vun Bruker oder Systeem afbraken.

en: The requested operation is not supported by the system.
nds: Dat Systeem ünnerstütt de anfraagte Akschoon nich.

en: The specified configuration cannot be used.
nds: De angeven Instellen laat sik nich bruken.

en: Roaming was aborted or is not possible.
nds: Dörledden wöör afbraken oder is nich mööglich

en: Roaming error
nds: Dörledden-Fehler

en: Session aborted by user or system
nds: Törn vun Bruker oder Systeem afbraken

en: Unidentified Error
nds: Nich begäng Fehler

en: Apply
nds: Bruken

en: Defaults
nds: Standardweerten

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: Insert
nds: Infögen

en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: QSql]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
nds: Dissen Datensett wegdoon?

[ctx: QSql]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: QSql]
en: No
nds: Nee

[ctx: QSql]
en: Insert
nds: Infögen

[ctx: QSql]
en: Update
nds: Opfrischen

[ctx: QSql]
en: Save edits?
nds: Ännern sekern?

[ctx: QSql]
en: Cancel
nds: Afbreken

[ctx: QSql]
en: Confirm
nds: Beglöven

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
nds: Dien Ännern wegsmieten?

en: More...
nds: Mehr...

en: Customize...
nds: Topassen...

en: Operation stopped by the user
nds: Bruker hett Akschoon anhollen

en: Clear
nds: Leddig maken

en: %1, %2 not defined
nds: %1, %2 nich fastleggt

en: Ambiguous %1 not handled
nds: Mit en mehrdüden "%1" lett sik nich hanteren

en: JavaScript Alert - %1
nds: JavaScript: Alarm - %1

en: JavaScript Confirm - %1
nds: JavaScript: Beglöven - %1

en: JavaScript Prompt - %1
nds: JavaScript: Ingaav - %1

en: JavaScript Problem - %1
nds: JavaScript-Problem - %1

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
nds: As dat lett gifft dat en Problem mit Skript op disse Siet. Wullt Du dat Skript ophollen?

en: Move the cursor to the next character
nds: Den Blinker na't nakamen Teken verschuven

en: Move the cursor to the previous character
nds: Den Blinker na't verleden Teken verschuven

en: Move the cursor to the next word
nds: Den Blinker na't nakamen Woort verschuven

en: Move the cursor to the previous word
nds: Den Blinker na't verleden Woort verschuven

en: Move the cursor to the next line
nds: Den Blinker na de nakamen Reeg verschuven

en: Move the cursor to the previous line
nds: Den Blinker na de verleden Reeg verschuven

en: Move the cursor to the start of the line
nds: Den Blinker na den Reeganfang verschuven

en: Move the cursor to the end of the line
nds: Den Blinker na't Reegenn verschuven

en: Move the cursor to the start of the block
nds: Den Blinker na den Anfang vun den Block verschuven

en: Move the cursor to the end of the block
nds: Den Blinker na't Enn vun den Block verschuven

en: Move the cursor to the start of the document
nds: Den Blinker na den Anfang vun't Dokment verschuven

en: Move the cursor to the end of the document
nds: Den Blinker na't Enn vun't Dokment verschuven

en: Select to the next character
nds: Bet na't nakamen Teken kören

en: Select to the previous character
nds: Bet na't verleden Teken kören

en: Select to the next word
nds: Bet na't nakamen Woort kören

en: Select to the previous word
nds: Bet na't verleden Woort kören

en: Select to the next line
nds: Bet na de nakamen Reeg kören

en: Select to the previous line
nds: Bet na de verleden Reeg kören

en: Select to the start of the line
nds: Bet na den Reeganfang kören

en: Select to the end of the line
nds: Bet na't Reegenn kören

en: Select to the start of the block
nds: Bet na den Anfang vun den Block kören

en: Select to the end of the block
nds: Bet na't Enn vun den Block kören

en: Select to the start of the document
nds: Bet na den Anfang vun't Dokment kören

en: Select to the end of the document
nds: Bet na't Enn vun't Dokment kören

en: Delete to the start of the word
nds: Bet na den Anfang vun't Woort wegdoon

en: Delete to the end of the word
nds: Bet na't Enn vun't Woort wegdoon

en: Insert a new paragraph
nds: Nieg Paragraaf infögen

en: Insert a new line
nds: Nieg Reeg infögen

en: Paste and Match Style
nds: Infögen un Stil topassen

en: Remove formatting
nds: Formateren wegdoon

en: Strikethrough
nds: Dörstreken

en: Subscript
nds: Daalstellt

en: Superscript
nds: Hoochstellt

en: Insert Bulleted List
nds: Punktlist infögen

en: Insert Numbered List
nds: Tallenlist infögen

en: Indent
nds: Inrücken

en: Outdent
nds: Utrücken

en: Center
nds: Merrn

en: Justify
nds: Blocksatz

en: Align Left
nds: Links utricht

en: Align Right
nds: Rechts utricht

[ctx: QWebPage]
en: Web Inspector - %2
nds: Nettinspekter - %2

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
nds: Loosstüern

[ctx: default label for Reset buttons in forms on web pages]
en: Reset
nds: Torüchsetten

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
nds: Du kannst binnen dissen Index söken. Giff en Söökwoort in:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
nds: Loosstüern

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
nds: Datei utsöken

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
nds: Keen Datei utsöcht

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
nds: Enkelheiten

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
nds: Binnen nieg Finster opmaken

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
nds: Linkteel sekern...

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
nds: Linkadress koperen

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
nds: Bild opmaken

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
nds: Bild sekern

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
nds: Bild koperen

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
nds: Bildadress koperen

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
nds: Video opmaken

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
nds: Klangdatei opmaken

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
nds: Video koperen

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
nds: Klangdatei koperen

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
nds: Stüerknööp an/ut

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
nds: Wedderhalen an-/utmaken

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
nds: Heelschirm an

[ctx: Play]
en: Play
nds: Afspelen

[ctx: Pause]
en: Pause
nds: Paus

[ctx: Mute]
en: Mute
nds: Still

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
nds: Rahmen opmaken

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
nds: Torüch

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
nds: Vörut

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
nds: Anhollen

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
nds: Nieg laden

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
nds: Knippen

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
nds: Infögen

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
nds: All utsöken

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
nds: Nix funnen

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
nds: Övergahn

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
nds: Na't Wöörbook tofögen

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
nds: In't Nett söken

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
nds: In Wöörbook nakieken

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
nds: Link opropen

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
nds: Övergahn

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
nds: Schriefwies

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
nds: Schriefwies un Grammatik wiesen

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
nds: Schriefwies un Grammatik versteken

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
nds: Schriefwies pröven

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
nds: Schriefwies bi't Ingeven pröven

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
nds: Grammatik bi't Ingeven pröven

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
nds: Schriftoorden

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
nds: Fett

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
nds: Kursiev

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
nds: Ünnerstreken

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
nds: Ümreet

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
nds: Richt

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
nds: Textricht

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
nds: Standard

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
nds: Vun links na rechts

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
nds: Vun rechts na links

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
nds: Bekieken

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
nds: Keen verleden Söök

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
nds: Verleden Söken

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
nds: Verleden Söken wegdoon

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
nds: Moduul fehlt

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
nds: %1 (%2 x %3 Pixels)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
nds: An't Laden...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
nds: Direkt-Rundroop

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
nds: Klangelement

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
nds: Video-Element

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
nds: Still-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
nds: "Klang an"-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
nds: Afspeelknoop

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
nds: Paus-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Slider
nds: Schuver

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
nds: Schuverknoop

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
nds: Torüch-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
nds: "Torüch na Echttiet"-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
nds: Aflopen Tiet

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
nds: Nablieven Tiet

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
nds: Statuswieser

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
nds: Heelschirmknoop

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
nds: Vörutsöök-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
nds: Torüchsöök-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
nds: Afspeelstüern un Statuswieser för Klangelementen

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
nds: Afspeelstüern un Statuswieser för Videoelementen

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
nds: Klangstücken still

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
nds: Audiotiteln wedder luut

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
nds: Afspelen starten

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
nds: Afspeelpaus

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
nds: Looptiet

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
nds: Looptiet-Knoop

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
nds: Video torüchspolen

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
nds: Torüch na Filmstroom-Överdregen in Echttiet

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
nds: Aktuell Looptiet

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
nds: Nablieven Looptiet

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
nds: Aktuell Filmstatus

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
nds: Film in Heelschirmbedrief afspelen

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
nds: Gau torüchwarts söken

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
nds: Gau vörut söken

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
nds: Nich wiss Tiet

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
nds: %1 Daag %2 Stünnen %3 Minuten %4 Sekunnen

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
nds: %1 Stünnen %2 Minuten %3 Sekunnen

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
nds: %1 Minuten %2 Sekunnen

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
nds: %1 Sekunnen

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
nds: Bi Ümleddengrenz anlangt

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
nds: Hierhen rullen

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
nds: Linke Kant

[ctx: QWebPage]
en: Top
nds: Baven

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
nds: Rechte Kant

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
nds: Nerrn

[ctx: QWebPage]
en: Page left
nds: Siet na links

[ctx: QWebPage]
en: Page up
nds: Siet rop

[ctx: QWebPage]
en: Page right
nds: Siet na rechts

[ctx: QWebPage]
en: Page down
nds: Siet daal

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
nds: Na links rullen

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
nds: Na baven rullen

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
nds: Na rechts rullen

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
nds: Na nerrn rullen

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
nds: Afspelen lett sik nich starten. 
    
    Prööv bitte Dien GStreamer-Installatschoon un beseker, dat
    Du "libgstreamer-plugins-base" installeert hest.

en: Missing codec helper script assistant.
nds: Kodek-Skripthölper fehlt.

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
nds: Installeren vun't Kodekmoduul is för den Kodek "%0" fehlslaan

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
nds: Di fehlt en Kodek, de noot deit. Du muttst disse Kodeks installeren, wenn Du dissen Inholt afspelen wullt: %0

en: Could not open media source.
nds: Stückborn lett sik nich opmaken.

en: Invalid source type.
nds: Leeg Borntyp.

en: Could not locate media source.
nds: Stückborn lett sik nich finnen

en: Could not open audio device. The device is already in use.
nds: De Klangreedschap lett sik nich opmaken. Se is al in Bruuk.

en: Could not decode media source.
nds: Stückborn lett sik nich opslöteln

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
nds: Wohrschoen: As't lett hest Du dat Paket "gstreamer0.10-plugins-good" nich installeert.
              En Reeg Videofunkschonen wöörn utmaakt.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
nds: Wohrschoen: As't lett hest Du de GStreamer-Modulen  "base" nich installeert.
              De hele Ünnerstütten för Kläng un Video wöör utmaakt.

en: Pause failed
nds: Anhollen fehlslaan

en: Seek failed
nds: Söök fehlslaan

en: Getting position failed
nds: Steed lett sik nich halen.

en: Opening clip failed
nds: Musikvideo lett sik nich opmaken.

en: Enabled
nds: Anmaakt

en: Level (%)
nds: Stoop (%)

en: Decay HF ratio (%)
nds: HF-Afklingproportschoon (%)

en: Decay time (ms)
nds: Afklingtiet (ms)

en: Density (%)
nds: Dicht (%)

en: Diffusion (%)
nds: Diffuschoon (%)

en: Reflections delay (ms)
nds: Echo-Tiet (ms)

en: Reflections level (mB)
nds: Echo-Pegel (mB)

en: Reverb delay (ms)
nds: Nakling-Tiet (ms)

en: Reverb level (mB)
nds: Nakling-Pegel (mB)

en: Room HF level
nds: Ruum-HF-Pegel

en: Room level (mB)
nds: Ruumpegel (mB)

en: Not ready to play
nds: Nich för't Afspelen praat

en: Error opening file
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Datei

en: Error opening URL
nds: Fehler bi't Opmaken vun de URL.

en: Error opening resource
nds: Fehler bi't Opmaken vun de Ressource

en: Error opening source: resource not opened
nds: Fehler bi't Opmaken vun den Born: Ressource nich opmaakt

en: Setting volume failed
nds: Luutstärk lett sik nich instellen.

en: Loading clip failed
nds: Musikvideo lett sik nich laden.

en: Playback complete
nds: Afspelen afslaten

en: Download error
nds: Fehler bi't Daalladen

en: Not found
nds: Nich funnen

en: Out of memory
nds: Nich noog Spieker

en: Not supported
nds: Nich ünnerstütt

en: Overflow
nds: Överloop

en: Underflow
nds: Ünnerloop

en: Already exists
nds: Al vörhannen

en: Path not found
nds: Padd nich funnen

en: In use
nds: In Bruuk

en: Not ready
nds: Nich praat

en: Access denied
nds: Togriep torüchwiest

en: Could not connect
nds: Tokoppeln nich mööglich

en: Disconnected
nds: Afkoppelt

en: Insufficient bandwidth
nds: Nich noog Bandbreed

en: Network unavailable
nds: Nettwark nich verföögbor

en: Network communication error
nds: Nettwark-Kommunikatschoonfehler

en: Streaming not supported
nds: Datenstroomöverdregen nich ünnerstütt

en: Server alert
nds: Serverwohrschoen

en: Invalid protocol
nds: Leeg Protokoll

en: Invalid URL
nds: Leeg Adress

en: Multicast error
nds: Koppelroopfehler

en: Proxy server error
nds: Proxyserverfehler

en: Proxy server not supported
nds: Proxyserver nich ünnerstütt

en: Audio output error
nds: Klang-Utgaavfehler

en: Video output error
nds: Video-Utgaavfehler

en: Decoder error
nds: Dekoderenfehler

en: Audio or video components could not be played
nds: Klang- oder Bildkomponenten laat sik nich afspelen.

en: DRM error
nds: DRM-Fehler

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
nds: Klangutgaav

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
nds: De Reedschap för de Klangutgaav

en: Video display error
nds: Video-Wiesfehler

en: Error opening source: type not supported
nds: Fehler bi't Opmaken vun den Born: Typ nich ünnerstütt

en: Error opening source: resource is compressed
nds: Fehler bi't Opmaken vun den Born: Ressource is komprimeert.

en: Error opening source: resource not valid
nds: Fehler bi't Opmaken vun den Born: Ressource is leeg.

en: Error opening source: media type could not be determined
nds: Fehler bi't Opmaken vun den Born: Medientyp lett sik nich opdecken.

en: Failed to set requested IAP
nds: Angeven IAP lett sik nich inrichten

en: Volume: %1%
nds: Luutstärk: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
nds: Mit dissen Schuver kannst Du de Luutstärk topassen. Op't linke Enn is 0%, rechterhand is %1%.

en: Muted
nds: Still

en: PulseAudio Sound Server
nds: PulseAudio-Klangserver

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
nds: <html>De Afspeelreedschap <b>%1</b> funkscheneert nich.<br/>As Opbacken warrt <b>%2</b> bruukt.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
nds: <html>Wessel na de Afspeelreedschap <b>%1</b>,<br/>de nu verföögbor is un en höger Prioriteet hett.</html>

en: Revert back to device '%1'
nds: Torüchgahn na Reedschap "%1"

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
nds: <html>Wessel na de Afspeelreedschap <b>%1</b>,<br/>dat en höger Prioriteet hett oder besünners för dissen Stroom topasst is.</html>

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
nds: Bescheden

[ctx: Phonon::]
en: Music
nds: Musik

[ctx: Phonon::]
en: Communication
nds: Kommunikatschoon

[ctx: Phonon::]
en: Games
nds: Spelen

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
nds: Toganghülp

en: Element %1 is not allowed at this location.
nds: Element %1 is hier nich tolaten.

en: Text nodes are not allowed at this location.
nds: Textknütten sünd hier nich tolaten.

en: Parse error: %1
nds: Inleesfehler: %1

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
nds: De Weert vun dat "XSL-T"-Verschoonattribut mutt vun den Typ %1 wesen. "%2" is dat nich.

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
nds: En "XSL-T 1.0"-Vörlaagverschoon warrt mit en 2.0-Perzesser utföhrt.

en: Unknown XSL-T attribute %1.
nds: Nich begäng "XSL-T"-Attribut %1

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
nds: Attribut "%1" un "%2" sluut eenanner ut.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
nds: In en vereenfacht Stilvörlaagmoduul mutt Attribut "%1" vörhannen wesen.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
nds: Wenn Element "%1" keen Attribut "%2" hett, kann dat nich Attribut "%3" oder "%4" hebben.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
nds: Element "%1" mutt tominnst Attribut "%2" oder "%3" hebben.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
nds: In't %1-Attribut vun't Element "%2" mutt tominnst een Metood angeven wesen.

en: Element %1 must come last.
nds: Element "%1" mutt an't Enn kamen.

en: At least one %1-element must occur before %2.
nds: Tominnst een %1-Element mutt vör %2 opduken.

en: Only one %1-element can appear.
nds: Bloots een %1-Element kann opduken.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
nds: Tominnst een %1-Element mutt binnen %2 opduken.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
nds: Wenn dat en "%1" -Attribut binnen "%2" gifft, mutt keen Reegkonstruktor bruukt warrn.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
nds: Element "%1" mutt en "%2"-Attribut oder en Reegkonstruktor hebben.

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
nds: Wenn en Parameter noot deit, kann en Standardweert nich mit en "%1"-Attribut oder en Reegkonstruktor praatstellt warrn.

en: Element %1 cannot have children.
nds: Element %1 mutt keen Ünnerelementen hebben.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
nds: Element %1 mutt keen Regenkonstruktor hebben.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
nds: Dat Attribut %1 kann nich in %2 opduken, wenn dat en Ünnerelement vun %3 is.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
nds: En Parameter binnen en Funkschoon lett sik nich to en Tunnel verkloren.

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
nds: Disse Perzesser kennt keen Mustern, dorüm lett sik %1 nich bruken.

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
nds: Stilvörlaag-Elementen in de böverste Evene mööt binnen en Null-Naamruum wesen. "%1" is dat nich.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
nds: De Weert vun Attribut %1 in Element %2 mutt %3 oder %4 wesen, nich %5.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
nds: De Weert vun Attribut %1 kann nich %2 wesen.

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
nds: Dat Attribut "%1" kann bloots in't eerste "%2"-Element opduken.

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
nds: Tominnst een %1-Element mutt as Ünnerelement vun %2 opduken.

en: The variable %1 is unused
nds: De Variabel "%1" warrt nich bruukt

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
nds: Attribut "%1" kann nich in Element "%2" opduken, sünnern bloots de Standardattributen.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
nds: Attribut "%1" kann nich in Element "%2" opduken, sünnern bloots "%3" un de Standardattributen.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
nds: Attribut "%1" kann nich in Element "%2" opduken, sünnern bloots "%3", "%4", un de Standardattributen.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
nds: Attribut "%1" kann nich in Element "%2" opduken, sünnern bloots "%3" un de Standardattributen.

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
nds: "XSL-T"-Attributen binnen "XSL-T"-Elementen mööt binnen den Null-Naamruum wesen, nich binnen den "XSL-T"-Naamruum, woneem "%1" is.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
nds: Dat Attribut "%1" mutt in Element "%2" opduken.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
nds: Dat Element mit den lokalen Naam "%1" gifft dat nich in XSL-T.

en: W3C XML Schema identity constraint selector
nds: Identiteet-Bedingenköör för XML-Schema na W3C-Standard

en: W3C XML Schema identity constraint field
nds: Identiteet-Bedingenfeld för XML-Schema na W3C-Standard

en: A construct was encountered which is disallowed in the current language(%1).
nds: Utdruck funnen, de binnen de aktuell Spraak (%1) nich tolaten is.

en: %1 is an unknown schema type.
nds: "%1" is en nich begäng Schematyp.

en: A template with name %1 has already been declared.
nds: En Vörlaag mit den Naam "%1" wöör al verkloort.

en: %1 is not a valid numeric literal.
nds: "%1" gellt nich as Talltekenkeed.

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
nds: Binnen den Affraagvörspann dörv bloots een %1-Verkloren stahn

en: The initialization of variable %1 depends on itself
nds: De Torechtmaken vun de Variabel "%1" hangt vun sik sülven af.

en: No variable with name %1 exists
nds: Dat gifft keen Variabel mit den Naam "%1"

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
nds: Verschoon %1 warrt nich ünnerstütt. De ünnerstütt Verschoon vun XQuery is 1.0.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
nds: De Koderen "%1" is leeg. Bloots latiensch Tekens laat sik bruken, dor binnen mööt keen Freeruum-Tekens stahn, un de reguleer Utdruck "%2" mutt dor op passen.

en: No function with signature %1 is available
nds: Keen Funkschoon mit de Signatuur "%1" verföögbor

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
nds: En Verkloren för den Standard-Naamruum mutt vör de Verkloren vun Funkschonen, Variabeln un Optschonen stahn.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
nds: Verkloren för Naamrüüm mööt vör de Verkloren vun Funkschonen, Variabeln un Optschonen stahn.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
nds: Moduul-Importeren mööt vör de Verkloren vun Funkschonen, Variabeln un Optschonen stahn.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
nds: Dat Slötelwoort "%1" mutt nich mit en anner Metoodnaam tosamen vörkamen.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
nds: De Weert vun en "%1"-Attribut mutt den Typ "%2" hebben,  wat "%3" nich hett.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
nds: Dat Prefix "%1" lett sik nich nieg verkloren.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
nds: Dat Prefix "%1" lett sik nich towiesen. Dat is standardwies al den Naamruum "%2" towiest.

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
nds: Dat Prefix "%1" wöör al binnen den Vörspann verkloort.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
nds: De Naam vun en Optschoon mutt en Prefix hebben. För Optschonen gifft dat keen Standard-Naamruum.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
nds: De Funkschoon "Schemaimport" warrt nich ünnerstütt, dorüm mutt dat keen %1-Verkloren geven.

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
nds: De Teelnaamruum vun en %1 mutt nich leddig wesen.

en: The module import feature is not supported
nds: De Funkschoon "Moduulimport" warrt nich ünnerstütt

en: A variable with name %1 has already been declared.
nds: En Variabel mit den Naam "%1" wöör al verkloort.

en: No value is available for the external variable with name %1.
nds: För de extern Variabel mit den Naam "%1" is keen Weert verföögbor.

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
nds: En Stilvörlaag-Funkschoon mutt en Prefix vöran den Naam hebben.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
nds: De Naamruum för en Bruker-Funkschoon mutt nich leddig wesen (versöök dat mit dat vörinstellte Prefix "%1", dat för disse Fäll dor is)

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
nds: De Naamruum "%1" is reserveert; Bruker-Funkschonen mööt em nich bruken. Versöök dat mit dat vörinstellte Prefix "%2", dat för disse Fäll dor is.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
nds: De Naamruum vun en Bruker-Funkschoon binnen en Bibliotheekmoduul mutt de sülve wesen as de vun't Moduul. Anners seggt: He schull "%1" wesen, nich "%2".

en: A function already exists with the signature %1.
nds: Dat gifft al en Funkschoon mit de Signatuur "%1".

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
nds: Keen extern Funkschonen warrt ünnerstütt. All ünnerstütt Funkschonen laat sik direktemang bruken, Een bruukt se nich toeerst as extern verkloren.

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
nds: En Argument mit den Naam "%1" wöör al verkloort. Elkeen Argument mutt en eenkennig Naam hebben.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
nds: Warrt de Funkschoon "%1" för en Mustersöök bruukt, mutt dat Argument en Variabel angeven oder en fast Tekenkeed wesen.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
nds: Bi en XSL-T-Muster mutt dat eerste Argument för de Funkschoon "%1" bi en Mustersöök en fast Tekenkeed wesen.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
nds: Bi en XSL-T-Muster mutt dat eerste Argument för de Funkschoon "%1" bi en Mustersöök en fast Tekenkeed wesen oder en Variabel angeven.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
nds: Bi en XSL-T-Muster mutt de Funkschoon "%1" keen drütt Argument hebben.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
nds: Bi en XSL-T-Muster laat sik bloots de Funkschonen "%1" un "%2" för en Mustersöök bruken, man "%3" nich.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
nds: Bi en XSL-T-Muster laat sik bloots de Assen "%2" un "%3" bruken, man "%1" nich.

en: %1 is an invalid template mode name.
nds: "%1" gellt nich as Vörlaagmetoodnaam

en: The name of a variable bound in a for-expression must be different from the positional variable. Hence, the two variables named %1 collide.
nds: De för en for-Utdruck bruukte Variabel mutt nich liek wesen mit de Steden-Variabel. De twee Variabeln mit den Naam "%1" verdreegt sik nich.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
nds: De Funkschoon "Schema överpröven" warrt nich ünnerstütt, dorüm mutt dat keen %1-Utdrück geven.

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
nds: Keen vun de Pragma-Utdrück warrt ünnerstütt. Dorüm mutt dat en Opback-Utdruck geven.

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
nds: Elk Vörlaagparameternaam mutt eensoortet wesen, man "%1" gifft dat dubbelt.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
nds: XQuery ünnerstütt de %1-Ass nich.

en: No function with name %1 is available.
nds: Keen Funkschoon mit den Naam "%1" verföögbor.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
nds: De Naamruum-Adress mutt nich leddig wesen, wenn he na en Prefix (%1) towiest warrt.

en: %1 is an invalid namespace URI.
nds: "%1" is as Naamruum-Adress leeg.

en: It is not possible to bind to the prefix %1
nds: Na't Prefix "%1" lett sik nix towiesen

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nds: De Naamruum "%1" lett sik bloots na "%2" towiesen (un he is so un so vörweg verkloort).

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
nds: Na't Prefix "%1" lett sik bloots "%2" towiesen (un dat is so un so vörweg verkloort).

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
nds: Twee Naamruum-Verklorenattributen hebbt den sülven Naam: %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
nds: De Naamruum-Adress mutt en Konstante wesen un mutt keen inslaten Utdrück bruken.

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
nds: För dit Element gifft dat al en Attribut mit den Naam "%1".

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
nds: En direkt Element-Konstrukter is leegformt. %1 höört mit %2 op.

en: The name %1 does not refer to any schema type.
nds: De Naam "%1" hett keen Betog to jichtenseen Schematyp.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
nds: "%1" is en tosamensett Typ. Typwanneln na tosamensett Typen is nich mööglich, man Typwanneln na eenfach Typen as "%2" funkscheneert.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
nds: "%1" is keen eenfach Typ. Typwanneln funkscheneert bloots mit eenfach Typen.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
nds: "%1" gellt nich as Verarbeidenanwiesen.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
nds: "%1" is nich binnen de Binnenrebeet-Attributverkloren. Beacht, de Funkschoon "Schema importeren" warrt nich ünnerstütt.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
nds: De Naam vun en Verwiedernutdruck mutt binnen en Naamruum liggen.

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
nds: Nich begäng Element "%1" lett sik nich verarbeiden, verwacht Elementen sünd: %2.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
nds: Element %1 is hier nich tolaten. Mööglich Elementen sünd: %2

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
nds: Ünnerelement fehlt. Mööglich Ünnerelementen sünd: %1

en: Document is not a XML schema.
nds: Dokment is keen XML-Schema

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
nds: Attribut %1 vun Element %2 bargt leeg Inholt: {%3} is keen Weert vun Typ %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
nds: Attribut %1 vun Element %2 bargt leeg Inholt: {%3}.

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
nds: Teelnaamruum %1 vun inslaten Muster is anners as dat de Teelnaamruum %2 dör dat inslaten Muster fastleggen deit.

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
nds: Teelnaamruum %1 vun importeert Muster is anners as dat de Teelnaamruum %2 dör dat importeert Muster fastleggen deit.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
nds: %1-Element dörv nich den sülven %2-Attributweert hebben as de Teelnaamruum %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
nds: Element %1 ahn Attribut %2 is binnen Muster ahn Teelnaamruum nich tolaten.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
nds: Element %1 is binnen Element %2 bi vörhannen Attribut %3 nich tolaten.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
nds: Element %1  hett keen Attribut %2 oder Ünnerelement %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
nds: Element %1 mit Ünnerelement %2 mutt Attribut %3 hebben.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt %3 oder %4 wesen.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt en Weert vun %3 hebben.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt en Weert vun %3 oder %4 hebben.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
nds: Element %1 dörv nich Attribut %2 un %3 togliek hebben.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
nds: Inholt vun Attribut %1 vun Element %2 mutt nich ut Naamruum %3 wesen.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt nich %3 wesen.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt Weert %3 hebben, wiel Attribut %4 fastleggt is.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
nds: De Angaav vun <i>use='prohibited'</i> binnen en Attributkoppel hett keen Utwarken.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
nds: Element %1 mutt Attribut %2 oder %3 hebben.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
nds: Element %1 mutt Attribut %2 oder %3 oder %4 as Ünnerelement hebben.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
nds: Element %1 bruukt Attribut %2 oder %3.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
nds: Text oder Entiteet-Betog is binnen Element %1 nich tolaten.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt %3, %4 oder en Adresslist bargen.

en: %1 element is not allowed in this context.
nds: Element %1 is hier nich tolaten.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
nds: Attribut %1 vun Element %2 hett en grötter Weert as Attribut %3.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
nds: Göödpröövt Naam %1 sien Prefix wöör nich verkloort.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
nds: Attribut %1 vun Element %2 mutt %3 oder de anner Weerten bargen.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
nds: Komponent mit de ID "%1" wöör al verkloort.

en: Element %1 already defined.
nds: Element %1 wöör al verkloort.

en: Attribute %1 already defined.
nds: Attribut %1 wöör al verkloort.

en: Type %1 already defined.
nds: Typ %1 wöör al verkloort.

en: Attribute group %1 already defined.
nds: Attributkoppel %1 wöör al verkloort.

en: Element group %1 already defined.
nds: Elementkoppel %1 wöör al verkloort.

en: Notation %1 already defined.
nds: Anmarken %1 wöör al verkloort.

en: Identity constraint %1 already defined.
nds: Identiteet-Beding %1 wöör al verkloort.

en: Duplicated facets in simple type %1.
nds: Dubbelt Fassetten in Eenfachtyp %1.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
nds: Leddig Deeltje lett sik nich vun en nich-leddig Deeltje afledden.

en: Derived particle is missing element %1.
nds: In afleddt Deeltje fehlt Element %1.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
nds: In afleddt Element %1 fehlt Weertbeding, de in Basisdeeltje angeven wöör.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
nds: Afleddt Element %1 hett en swacher Weertbeding as dat Basisdeeltje.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
nds: Fast Weertbeding vun Element %1 is anners as de Weertbeding in Basisdeeltje.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
nds: Afleddt Element %1 kann nich Null warrn, wiel dat Basiselement nich Null warrn kann.

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
nds: Blockbeding vun afleddt Element %1 mutt nich swacher wesen as in't Basiselement.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nds: Eenfach Typ vun afleddt Element %1 lett sik vun Basiselement nich gellen afledden.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
nds: Vigeliensch Typ vun Element %1 lett sik vun Basiselement nich gellen afledden.

en: Element %1 is missing in derived particle.
nds: In afleddt Deeltje fehlt Element %1.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
nds: Element %1 passt nich op de Naamruumbeding vun Platzholler in Basisdeeltje.

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
nds: Platzholler in afleddt Deeltje is keen gellen Ünnersett vun Platzholler in Basisdeeltje.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
nds: Perzessinholt vun Platzholler in afleddt Deeltje is swacher as Platzholler in Basisdeeltje.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
nds: Afleddt Deeltje lett Inholt to, de binnen Basisdeeltje nich tolaten is.

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
nds: Basisattribut %1 deit noot, man afleddt Attribut is keen.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
nds: Typ vun tosamensett Attribut %1 lett sik nich gellen vun Basisattribut-Typ afledden.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
nds: Afleddt Attribut %1 sien Weertbeding passt nich op Basisattribut sien Weertbeding.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
nds: Afleddt Attribut %1 gifft dat in de Basisdefinitschoon nich.

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
nds: Afleddt Attribut %1 passt nich op den Platzholler in de Basisdefinitschoon.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
nds: Basisattribut %1 deit noot, man fehlt in afleddt Definitschoon.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
nds: Afleddt Definitschoon bargt en Element %1, man dat gifft dat in de Basisdefinitschoon nich.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
nds: Afleddt Platzholler is keen Ünnersett vun den Basis-Platzholler.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
nds: %1 vun afleddt Platzholler is keen gellen Ingrenzen vun %2 vun Basis-Platzholler.

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
nds: Attribut %1 vun Basistyp fehlt in afleddt Typ.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
nds: Tosamensett Attribut %1 hett en anner Typ as dat Basisattribut.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
nds: Basisdefinitschoon bargt en Element %1, dat in de afleddt Definitschoon fehlt.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
nds: %1 wiest na nich begäng %2- oder %3-Element %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
nds: %1 wiest na Identiteetbeding %2, de keen Element %3 oder %4 is.

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
nds: %1 hett en anner Tall vun Feller vun Identiteetbeding %2, na de dat wiesen deit.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Basistyp %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Indragtyp %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Matentyp %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Typ %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
nds: Basistyp %1 vun vigeliensch Typ lett sik nich oplösen.

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
nds: %1 mutt keen vigeliensch Basistyp bargen, de en %2 bargt.

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
nds: Inholtmodell vun vigeliensch Typ %1 bargt %2-Element, un lett sik dorwegen nich dör Verwiedern vun en nich-leddig Typ afledden.

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
nds: Vigeliensch Typ %1 lett sik nich dör Verwiedern vun %2 afledden, wiel dit en %3-Element in sien Inholtmodell bargt.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
nds: Typ vun %1-Element mutt en eenfach Typ wesen, man %2 is dat nich.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Utwesselkoppel %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Substitution group %1 has circular definition.
nds: Utwesselkoppel %1 hett wedderkamen Definitschoon.

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
nds: Dubbelt Elementennaams %1 in Element %2.

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
nds: Betog %1 vun Element %2 lett sik nich oplösen.

en: Circular group reference for %1.
nds: Wedderkamen Koppelbetog för %1.

en: %1 element is not allowed in this scope
nds: Element %1 is hier nich tolaten.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
nds: Element %1 kann keen Attribut %2 mit anner Weert as %3 hebben.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
nds: Element %1 kann keen Attribut %2 mit anner Weerten as %3 oder %4 hebben.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
nds: Attribut %1 oder %2 vun Betog %3 passt nich op Attributverkloren %4.

en: Attribute group %1 has circular reference.
nds: Attributkoppel %1 hett wedderkamen Betog..

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
nds: Attribut %1 in %2  mutt %3 bruken, as in Basistyp %4.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
nds: Attribut-Platzholler vun %1 is keen gellen Ingrenzen vun Attribut-Platzholler vun Basistyp %2.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
nds: %1 hett Attribut-Platzholler, man de tohören Basistyp %2 nich.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
nds: Vereenen Attribut-Platzholler vun Typ %1 un Attribut-Platzholler vun em sien Basistyp %2 lett sik nich utdrücken.

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
nds: Optellen-Fassett bargt leeg Inholt: {%1} is keen Weert vun den Typ %2.

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
nds: Göödpröövt Naam %1 sien Naamruum-Prefix wöör nich verkloort.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
nds: %1-Element "%2" is keen gellen Ingrenzen vun nieg fastleggt %3-Element: %4

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
nds: %1 bargt Verarvenslööp in Basistyp %2.

en: Circular inheritance of base type %1.
nds: Wedderkamen Verarven vun Basistyp %1.

en: Circular inheritance of union %1.
nds: Wedderkamen Verarven vun Vereenen %1.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
nds: %1 dörv keen Afledden dör Ingrenzen vun %2 wesen, wiel dat sodennig as "finaal" fastleggt warrt.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
nds: %1 dörv keen Afledden dör Verwiedern vun %2 wesen, wiel dat sodennig as "finaal" fastleggt warrt.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
nds: Basistyp vun eenfach Typ %1 kann keen tosamensett Typ %2 wesen.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
nds: Eenfach Typ %1 kann keen direkt Basistyp %2 hebben.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
nds: Eenfach Typ %1 mutt keen Basistyp %2 hebben.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
nds: Eenfach Typ %1 kann bloots en eenfach Enkeltyp as Basistyp hebben.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
nds: Eenfach Typ %1 lett sik nich vun %2 afledden, wiel de Ingrenzen sodennig as "finaal" fastleggt warrt.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
nds: Element-Typsoort vun %1 mutt eenfach oder vereent wesen.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
nds: Maat-Typensoort vun %1 mutt eenfach oder vereent wesen.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
nds: %1 dörv keen Afledden dör List vun %2 wesen, wiel dat sodennig as "finaal" fastleggt warrt.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
nds: För Eenfachtyp %1 is bloots Fassett %2 tolaten.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
nds: Basistyp vun Eenfachtyp %1 mutt Typlistsoort hebben.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
nds: Basistyp vun Eenfachtyp %1 hett Verarven dör Ingrenzen as finaal fastleggt.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
nds: Den Basistyp sien Elementtyp passt nich op den Elementtyp vun %1.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
nds: Eenfachtyp %1 bargt nich tolaten Fassett-Typ %2.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
nds: %1 dörv keen Afledden dör Vereenen vun %2 wesen, wiel dat sodennig as "finaal" fastleggt warrt.

en: %1 is not allowed to have any facets.
nds: %1 mutt keen Fassetten hebben.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
nds: Basistyp %1 vun Eenfachtyp %2 mutt vun de Soort "Vereenen" wesen.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
nds: För Basistyp %1 vun Eenfachtyp %2 is keen Ingrenzen in Attribut %3 tolaten.

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
nds: Maat-Typ %1 lett sik nich vun Maat-Typ %2 vun %3 sien Basistyp %4 afledden.

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
nds: Verarvenmetood %1 mutt en Verwiedern wesen, wiel de Basistyp %2 en Eenfachtyp is.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
nds: Tosamensett Typ %1 bargt dubbelt Element %2 binnen Inholttyp.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
nds: Tosamensett Typ %1 bargt nich-determinist'sch Inholt.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
nds: Tosamensett Typ %1 sien Attributen sünd keen gellen Verwiedern vun Basistyp %2 sien Attributen: %3.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
nds: Tosamensett Typ %1 sien Inholtmodell is keen gellen Verwiedern vun %2 sien Inholtmodell.

en: Complex type %1 must have simple content.
nds: Tosamensett Typ %1 mutt eenfach Inholt hebben.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
nds: Tosamensett Typ %1 mutt den sülven Eenfachtyp hebben, as sien Basisklass %2.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
nds: Tosamensett Typ %1 lett sik nich vun Basistyp %2%3 afledden.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
nds: Tosamensett Typ %1 sien Attributen sünd keen gellen Ingrenten vun Basistyp %2 sien Attributen: %3.

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
nds: Tosamensett Typ %1 mit eenfach Inholt lett sik nich vun tosamensett Basistyp %2 afledden.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
nds: Element-Typ vun eenfach Typ %1 kann keen tosamensett Typ wesen.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
nds: Maat-Typ vun eenfach Typ %1 kann keen tosamensett Typ wesen.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
nds: %1 un sien Maat-Typ dörvt nich den sülven Naam hebben.

en: %1 facet collides with %2 facet.
nds: Fassett %1 verdreegt sik nich mit Fassett %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt den sülven Weert hebben as den Basistyp sien Fassett %2.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt liek oder grötter as den Basistyp sien Fassett %2 wesen.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt lütter oder liek den Basistyp sien Fassett %2 wesen.

en: %1 facet contains invalid regular expression
nds: Fassett %1 bargt leeg reguleer Utdruck.

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
nds: Nich begäng Anmarken %1 in Fassett %2 bruukt.

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
nds: Fassett %1 bargt leeg Weert %2: %3.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
nds: Fassett %1 mutt nich %2 oder %3 wesen, wenn den Basistyp sien Fassett %4 %5 is.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
nds: Fassett %1 mutt nich %2 wesen, wenn den Basistyp sien Fassett %3 %4 is.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
nds: Fassett %1 mutt lütter oder liek as Fassett %2 wesen.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt lütter as den Basistyp sien Fassett %2 wesen.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
nds: Fassett %1 un Fassett %2 köönt nich tohoop opduken.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt grötter as den Basistyp sien Fassett %2 wesen.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
nds: Fassett %1 mutt lütter as Fassett %2 wesen.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
nds: Fassett %1 mutt grötter oder liek as den Basistyp sien Fassett %2 wesen.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
nds: Eenfachtyp  bargt nich tolaten Fassett %1.

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
nds: Fassetten %1, %2, %3, %4, %5 un %6 sünd bi Afledden dör List nich tolaten.

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
nds: Bi Afledden dör Vereenen sünd bloots Fassetten %1 un %2 tolaten.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
nds: %1 bargt Fassett %2 mit lege Daten: %3

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
nds: Attributkoppel %1 bargt Attribut %2 dubbelt.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nds: Attributkoppel %1 bargt twee verscheden Attributen, de ehr Typen vun %2 afleddt sünd.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nds: Attributkoppel %1 bargt Attribut %2 mit Weertbeding, man en vun %3 afleddt Typ.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
nds: Tosamensett Typ %1 bargt Attribut %2 dubbelt.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
nds: Tosamensett Typ %1 bargt twee verscheden Attributen, de ehr Typen vun %2 afleddt sünd.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
nds: Tosamensett Typ %1 bargt Attribut %2 mit Weertbeding, man en vun %3 afleddt Typ.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
nds: Element %1 mutt bi tosamensett Basistyp keen Weertbeding hebben.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
nds: Element %1 mutt bi en vun %2 afleddt Typ keen Weertbeding hebben.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
nds: Weertbeding vun Element %1 is keen Element-Typ: %2

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
nds: Element %1 mutt keen Utwesselkoppeltosamenföhren hebben, wiel dat keen globaal Element is.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
nds: Typ vun Element %1 lett sik nich vun Typ vun Utwesselkoppeltosamenföhren afledden.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
nds: Weertbeding vun Attribut "%1" is keen Attribut-Typ: %2.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
nds: Attribut "%1" hett Weertbeding, man en vun %2 afleddt Typ.

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
nds: Attribut "%1" in afleddt tosamensett Typ mutt %2 wesen, so as in'n Basistyp.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
nds: Attribut "%1" in afleddt tosamensett Typ mutt Weertbeding %2 hebben, so as in'n Basistyp.

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
nds: Attribut "%1" in afleddt tosamensett Typ mutt de sülve Weertbeding %2 hebben as in'n Basistyp.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
nds: Attribut "%1" in afleddt tosamensett Typ mutt Weertbeding %2 hebben..

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
nds: Perzessinholt vun Basis-Platzholler mutt swacher wesen as afleddt Platzholler.

en: Element %1 exists twice with different types.
nds: Element %1 gifft dat dubbelt, mit twee verscheden Typen.

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
nds: Deeltje bargt nich-determinist'sch Platzhollers.

en: %1 is not valid according to %2.
nds: %1 gellt na %2 nich.

en: String content does not match the length facet.
nds: Tekenkeed-Inholt passt nich op de Längdenfassette.

en: String content does not match the minLength facet.
nds: Tekenkeed-Inholt passt nich op de "minLength"-Fassette.

en: String content does not match the maxLength facet.
nds: Tekenkeed-Inholt passt nich op de "maxLength"-Fassette.

en: String content does not match pattern facet.
nds: Tekenkeed-Inholt passt nich op Musterfassette.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
nds: Tekenkeed-Inholt is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op de "maxInclusive"-Fassette.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op de "maxExclusive"-Fassette.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op de "minInclusive"-Fassette.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op de "minExclusive"-Fassette.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op Musterfassette.

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
nds: Inholt mit Heeltall mit Vörteken passt nich op de "totalDigits"-Fassette.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op de "maxInclusive"-Fassette.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op de "maxExclusive"-Fassette.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op de "minInclusive"-Fassette.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op de "minExclusive"-Fassette.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op Musterfassette.

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
nds: Inholt mit Heeltall ahn Vörteken passt nich op de "totalDigits"-Fassette.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
nds: Dubbelt Inholt passt nich op de "maxInclusive"-Fassette.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
nds: Dubbelt Inholt passt nich op de "maxExclusive"-Fassette.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
nds: Dubbelt Inholt passt nich op de "minInclusive"-Fassette.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
nds: Dubbelt Inholt passt nich op de "minExclusive"-Fassette.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
nds: Dubbelt Inholt is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Double content does not match pattern facet.
nds: Dubbelt Inholt passt nich op Musterfassette.

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
nds: Dezimaal Inholt passt nich op de "fractionDigits"-Fassette.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
nds: Dezimaal Inholt passt nich op de "totalDigits"-Fassette.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet passt nich op de "maxInclusive"-Fassette.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet passt nich op de "maxExclusive"-Fassette.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet passt nich op de "minInclusive"-Fassette.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet passt nich op de "minExclusive"-Fassette.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Date time content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit Datum un Tiet passt nich op Musterfassette.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
nds: Inholt mit Duer passt nich op de "maxInclusive"-Fassette.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
nds: Inholt mit Duer passt nich op de "maxExclusive"-Fassette.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
nds: Inholt mit Duer passt nich op de "minInclusive"-Fassette.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
nds: Inholt mit Duer passt nich op de "minExclusive"-Fassette.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Duer is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Duration content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit Duer passt nich op Musterfassette.

en: Boolean content does not match pattern facet.
nds: Boolsch Inholt passt nich op Musterfassette.

en: Binary content does not match the length facet.
nds: Bineer Inholt passt nich op de Längdenfassette.

en: Binary content does not match the minLength facet.
nds: Bineer Inholt passt nich op de "minLength"-Fassette.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
nds: Bineer Inholt passt nich op de "maxLength"-Fassette.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
nds: Bineer Inholt is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Invalid QName content: %1.
nds: Leeg QName-Inholt: %1

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
nds: QName-Inholt is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: QName content does not match pattern facet.
nds: QName-Inholt passt nich op Musterfassette.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Anmarken is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: List content does not match length facet.
nds: Inholt mit List passt nich op de Längdenfassette.

en: List content does not match minLength facet.
nds: Inholt mit List passt nich op de "minLength"-Fassette.

en: List content does not match maxLength facet.
nds: Inholt mit List passt nich op de "maxLength"-Fassette.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit List is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: List content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit List passt nich op Musterfassette.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
nds: Inholt mit Vereenen is nich binnen de Optellen-Fassette oplist.

en: Union content does not match pattern facet.
nds: Inholt mit Vereenen passt nich op Musterfassette.

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
nds: För Typ %1 sünd leddig Daten nich tolaten.

en: Element %1 is missing child element.
nds: Ünnerelement för Element %1 fehlt.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
nds: Dat gifft een IDREF-Weert ahn tohören ID: %1.

en: Loaded schema file is invalid.
nds: Laadt Schemadatei is leeg.

en: %1 contains invalid data.
nds: %1 bargt leeg Daten.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
nds: "xsi:schemaLocation"-Naamruum %1 is al fröher binnen dat Utgaav-Dokment opdukt.

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
nds: "xsi:noNamespaceSchemaLocation" dörv nich na dat eerste "nich-Naamruum"-Element oder -Attribut opduken.

en: No schema defined for validation.
nds: Keen Schema för't Pröven verkloort.

en: No definition for element %1 available.
nds: Keen Definitschoon för Element "%1" verföögbor.

en: Specified type %1 is not known to the schema.
nds: Angeven Typ "%1" is binnen dat Muster nich begäng.

en: Element %1 is not defined in this scope.
nds: Element %1 is hier nich fastleggt.

en: Declaration for element %1 does not exist.
nds: För Element %1 gifft dat keen Verkloren.

en: Element %1 contains invalid content.
nds: Element %1 bargt leeg Inholt.

en: Element %1 is declared as abstract.
nds: Element %1 is as afstrakt angeven.

en: Element %1 is not nillable.
nds: Element %1 kann nich Null warrn.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
nds: Attribut %1 bargt leeg Daten: %2

en: Element contains content although it is nillable.
nds: Element bargt Inholt, man kann Null warrn.

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
nds: Fast Weertbeding nich tolaten, wenn Element Null warrn kann.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
nds: Angeven Typ %1 lett sik mit Element-Typ %2 nich gellen utwesseln.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
nds: Vigeliensch Typ %1 dörv nich afstrakt wesen.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
nds: Element %1 bargt nich tolaten Attributen.

en: Element %1 contains not allowed child element.
nds: Element %1 bargt nich tolaten Ünnerelementen.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
nds: Inholt vun Element %1 passt nich op sien Typ-Definitschoon: %2

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
nds: Inholt vun Element %1 passt nich op fastleggt Weertbeding.

en: Element %1 contains not allowed child content.
nds: Element %1 bargt nich tolaten Ünnerinholt.

en: Element %1 contains not allowed text content.
nds: Element %1 bargt nich tolaten Textinholt.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
nds: Element %1 mutt kenn anner Elementen bargen, dat hett en fast Inholt.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
nds: Element %1 fehlt nödig Attribut %2.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
nds: Attribut %1 passt nich op den Attribut-Platzholler.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
nds: För Attribut %1 gifft dat keen Verkloren.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
nds: Element %1 bargt twee Attributen vun den Typ %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
nds: Attribut %1 bargt leeg Inholt.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
nds: Element %1 bargt nich begäng Attribut "%2".

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
nds: Inholt vun Attribut %1 passt nich op sien Typ-Definitschoon: %2

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
nds: Inholt vun Attribut %1 passt nich op fastleggt Weertbeding.

en: Non-unique value found for constraint %1.
nds: Nich-eenkennig Weert för Beding %1 funnen.

en: Key constraint %1 contains absent fields.
nds: Slötelbeding %1 bargt fehlen Feller.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
nds: Slötelbeding %1 bargt Betöög na Element %2, dat Null wesen kann.

en: No referenced value found for key reference %1.
nds: För Slötelbetog %1 lett sik keen fastleggt Weert finnen.

en: More than one value found for field %1.
nds: Mehr as een Weert för %1 funnen.

en: Field %1 has no simple type.
nds: Feld %1 hett keen Eenfachtyp .

en: ID value '%1' is not unique.
nds: ID-Weert "%1" is nich eenkennig.

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
nds: Attribut "%1" bargt leeg QName-Inholt: %2

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
nds: Rebeetverschuven gaht vun "%1" bet "%2". "%3" is dor nich binnen.

en: %1 is not a whole number of minutes.
nds: %1 is keen heel Tall vun Minuten.

en: %1 is an invalid %2
nds: "%1" is leeg as %2

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
nds: Is dat eerste Argument en leddig Reeg oder en Tekenkeed mit de Längde Null (keen Naamruum), denn lett sik keen Prefix angeven. Dat Prefix "%1" weer angeven.

en: It will not be possible to retrieve %1.
nds: %1 warrt sik nich halen laten.

en: The default collection is undefined
nds: De Standardsammeln is nich fastleggt

en: %1 cannot be retrieved
nds: %1 lett sik nich halen

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
nds: Dat eerste Argument för %1 mutt nich den Typ "%2" hebben.

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
nds: Na %1 mutt %2 oder %3 stahn, nich op't Enn vun de Tuusch-Tekenkeed.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
nds: Binnen de Tuusch-Tekenkeed mutt achter "%1" tominnst een Tall stahn, wenn dat nich schuult is.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
nds: Binnen de Tuusch-Tekenkeed kann "%1" bloots sik sülven un "%2" schulen, man "%3" nich.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
nds: Dat eerste Argument för %1 mutt nich den Typ "%2" hebben. Dat mutt en numeersch Typ wesen, "xs:yearMonthDuration" oder "xs:dayTimeDuration".

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nds: Dat eerste Argument för %1 mutt nich den Typ "%2" hebben. Dat mutt den Typ "%3", "%4" oder "%5" hebben.

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
nds: Dat twete Argument för %1 mutt nich den Typ "%2" hebben. Dat mutt den Typ "%3", "%4" oder "%5" hebben.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
nds: "%1" is as XML 1.0-Teken leeg.

en: The URI cannot have a fragment
nds: De URI mutt keen Brookdeel bargen.

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
nds: De Wörtelknütt vun de Funkschoon "%1" ehr tweet Argument mutt en Dokmentknütt wesen. "%2" is keen Dokmentknütt.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
nds: Hebbt all beed Weerten en Rebeetverschuven, mutt se liek wesen. "%1" un "%2" sünd nich liek.

en: %1 was called.
nds: %1 wöör opropen.

en: %1 matches newline characters
nds: %1 passt op Reegümbrook-Tekens

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
nds: %1 un %2 passt op den Reeganfang un ehr Enn.

en: Matches are case insensitive
nds: Groot- un Lüttschrieven scheelt nich

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
nds: Freeruumtekens warrt wegmaakt, utbenahmen se staht binnen Tekenklassen

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
nds: "%1" is as reguleer Utdruck leeg: %2

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
nds: "%1" is as Mark för reguleer Utdrück leeg. Dat gifft disse Marken:

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
nds: De Normaliseerform "%1" warrt nich ünnerstütt. De ünnerstütt Formen sünd "%2", "%3", "%4" un "%5" ─ un "keen", d.i. de leddige Tekenkeed (keen Normaliseren).

en: empty
nds: leddig

en: zero or one
nds: Null oder Een

en: exactly one
nds: nau Een

en: one or more
nds: Een oder mehr

en: zero or more
nds: Null oder mehr

en: Required type is %1, but %2 was found.
nds: Typ "%1" deit noot, man "%2" wöör levert

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
nds: Bi't Överdregen vun "%1" na "%2" mag wat Nauigkeit wegkamen.

en: The focus is undefined.
nds: De Fokus liggt nich fast.

en: The item %1 did not match the required type %2.
nds: Dat Element "%1" hett nich den nödigen Typ "%2".

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
nds: Kardinaliteet %1 deit noot, man funnen wöör Kardinaliteet %2.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
nds: Dat Johr %1 is leeg, dat fangt mit %2 an.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
nds: De Dag %1 is buten dat Rebeet %2...%3

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
nds: De Maand %1 is buten dat Rebeet %2...%3

en: Overflow: Can't represent date %1.
nds: Överloop: Datum %1 lett sik nich weddergeven.

en: Day %1 is invalid for month %2.
nds: De Dag %1 gellt nich binnen Maand %2

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
nds: Tiet 24: %1:%2.%3 is leeg. De Stünn is 24, man Minuten, Sekunnen un Millisekunnen sünd nich all 0,

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
nds: Tiet %1:%2:%3.%4 is leeg.

en: Overflow: Date can't be represented.
nds: Överloop: Daten laat sik nich weddergeven.

en: At least one component must be present.
nds: Tominnst een Deel mutt dor wesen.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
nds: Tominnst een Tietdeel mutt achter den Trenner "%1" stahn

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
nds: Boolsch Resultaatweert lett sik nich för Regen mit twee oder mehr Enkelweerten utreken

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
nds: En Weert mit den Typ "%1" kann keen boolsch Resultaatweert hebben.

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
nds: Heeltalldelen (%1) dör Null (%2) lett sik nich utreken.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
nds: Delen (%1) dör Null (%2) lett sik nich utreken.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
nds: Resttalldelen (%1) dör Null (%2) lett sik nich utreken.

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
nds: Delen vun en Weert mit den Typ "%1" dör "%2" (keen Tall) is nich tolaten.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
nds: Delen vun en Weert mit den Typ "%1" dör %2 oder %3 (positiev oder negatiev Null) is nich tolaten.

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
nds: Maalnehmen vun en Weert mit den Typ "%1" mit %2 oder %3 (positiev oder negatiev Ennlosigkeit) is nich tolaten.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
nds: Keen Operand in en Heeltalldelen, %1, mutt %2 wesen.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
nds: De eerste Operand in en Heeltalldelen, %1, mutt nich de Ennloosigkeit (%2) wesen

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
nds: De twete Operand in en Heeltalldelen, %1, mutt nich Null (%2) wesen.

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
nds: En Weert vun den Typ "%1" mutt en even Tall vun Steden bargen, de Weert %2 deit dat nich.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
nds: %1 gellt nich as en Weert vun den Typ "%2"

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
nds: Tofögen vun Attributen na jichtenseen anner Knütttyp is nich mööglich.

en: An attribute by name %1 has already been created.
nds: En Attribut mit den Naam "%1" wöör al opstellt.

en: %1 is an unsupported encoding.
nds: "%1" is en nich ünnerstütt Koderen.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
nds: %1 bargt Oktetten, de in de angeven Koderen %2 nich tolaten sünd.

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
nds: De Kodepunkt %1, de in %2 mit Koderen %3 opdukt, is en leeg XML-Teken.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
nds: En Attribut "%1" mit den Weert "%2" wöör al verkloort.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
nds: En "%1"-Attribut mutt as Weert en "%2" hebben, de gellt. "%3" is dat nich.

en: Network timeout.
nds: Nettwark-Tietafloop

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
nds: Wohrschoen in %1 bi Reeg %2, Striep %3: %4

en: Warning in %1: %2
nds: Fehler in %1: %2

en: Unknown location
nds: Nich begäng Positschoon

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
nds: Fehler %1 in %2, bi Reeg %3, Striep %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
nds: Fehler %1 in %2: %3

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
nds: Element %1 lett sik nich inregen, dat steiht buten dat Dokmentelement.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
nds: Attribut "%1" lett sik nich inregen, dat steiht op de böverste Stoop.

en: No namespace binding exists for the prefix %1
nds: För't Prefix "%1" is keen Naamruum towiest

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
nds: De Daten vun en Utföhranwiesen mööt de Tekenkeed "%1" nich bargen

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
nds: Dat leste Leed in en Padd mutt en Knütt oder Enkelweert wesen, man keen Mengeleren vun disse twee.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
nds: En Bibliotheekmoduul lett sik nich direktemang beweerten. Du muttst dat ut en Hööftmoduul importeren.

en: No template by name %1 exists.
nds: Dat gifft keen Vörlaag mit den Naam "%1".

en: A comment cannot contain %1
nds: En Kommentar mutt "%1" nich bargen

en: A comment cannot end with a %1.
nds: En Kommentar mutt nich mit "%1" ophollen

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
nds: De Naamruum-URI binnen den Naam för en utreekt Attribut mutt nich "%1" wesen

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
nds: De Naam för en utreekt Attribut mutt nich de Naamruum-URI "%1" mit den lokalen Naam "%2" hebben

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
nds: En Naamruum-Weert mutt binnen en Naamruum-Konstruktor keen leddig Tekenkeed wesen.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
nds: De Prefix mutt en %1 wesen, de gellt. "%2" is dat nich.

en: The prefix %1 cannot be bound.
nds: De Prefix "%1" lett sik nich towiesen.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
nds: De Prefix "%1" lett sik bloots "%2" towiesen un annersrüm.

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
nds: Typfehler bi't Wanneln, "%1" wöör verwacht, "%2" levert

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
nds: Bi't Wanneln na "%1" oder dor vun afleddt Typen mutt de Bornweert vun den sülven Typ oder en fast Tekenkeed wesen ─ de Typ "%2" geiht nich.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
nds: En Weert mit den Typ "%1" kann keen Predikaat wesen. En Predikaat mutt vun en numeersch Typ oder vun en Typ mit en boolsch Resultaatweert wesen.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
nds: En Steedpredikaat mutt sik as enkel numeersch Weert utweerten laten

en: No comparisons can be done involving the type %1.
nds: Mit den Typ "%1" dorbi lett sik nix verglieken.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
nds: Operater "%1" is bi Enkelweerten mit den Typ "%2" oder "%3" nich verföögbor

en: Ambiguous rule match.
nds: Mehr as een Regel passt

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
nds: En Attributknütt kann keen Kindelement vun en Dokmentknütt wesen. Dat Attribut "%1" is also en en leeg Steed

en: No casting is possible with %1 as the target type.
nds: Keen Typwanneln mööglich mit "%1" as Teeltyp

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
nds: Typwanneln vun "%1" na "%2" is nich mööglich

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
nds: Typwanneln na "%1" is nich mööglich, dat is en afstrakt Typ, dor gifft dat keen Utgaven vun.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
nds: Typwanneln vun den Weert %1 mit den Typ "%%2" na "%3" nich mööglich

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
nds: Fehler bi't Typwanneln vun "%1" na "%2": %3

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
nds: De Operater "%1" lett sik bi den Typ "%2" nich bruken

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
nds: Operater "%1" lett sik bi Enkelweerten mit den "%2" oder "%3" nich bruken

en: Circularity detected
nds: Slööp opdeckt

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
nds: De Parameter "%1" wöör övergeven, man dat gifft keen tohören %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
nds: De Parameter "%1" deit noot, man en tohören %2 fehlt.
