audiorename_plugin - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
nl: Een ouder bestand genaamd '%1' bestaat reeds.

en: A similar file named '%1' already exists.
nl: Een vergelijkbaar bestand genaamd '%1' bestaat reeds.

en: A newer file named '%1' already exists.
nl: Een nieuwer bestand genaamd '%1' bestaat reeds.

en: Source File
nl: Bronbestand

en: Existing File
nl: Bestaand bestand

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
nl: Wilt u het bestaande bestand vervangen met het bestand rechts?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
nl: Het geluidsbestand is niet
    opgeslagen op de lokale host.
    Klik op dit label om het te laden.

en: Unable to load audio file
nl: Audiobestand kon niet worden geladen

en: Artist: %1
nl: Artiest: %1

en: Title: %1
nl: Titel: %1

en: Comment: %1
nl: Commentaar:%1

[ctx: Bitrate: 160 kbits/s]
en: Bitrate: %1 %2
nl: Bitsnelheid: %1 %2

en: Sample rate: %1 %2
nl: Sample-snelheid: %1 %2

en: Length:
nl: Lengte:
