kcmcgi - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
nl: Paden naar lokale CGI-programma's

en: Add...
nl: Toevoegen...

en: Remove
nl: Verwijderen

en: CGI KIO Slave Control Module
nl: CGI KIO-slave Configuratiemodule

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
nl: <h1>CGI-scripts</h1> Met de CGI KIO-slave kunt u lokale CGI-programma's uitvoeren zonder een webserver. In deze configuratiemodule kunt u de paden die gebruikt worden bij het zoeken naar CGI-scripts instellen.
