kcmlocale - en to nl translation catalogue (156 entries)

en: Country Selector
nl: Landenselectie

en: without name
nl: naamloos

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
nl: Niet ingesteld (generiek Engels)

en: Localization options for KDE applications
nl: Taalregio-opties voor KDE toepassingen

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
nl: U hebt de taal met code '%1' in uw lijst met te gebruiken talen voor vertaling staan, maar de betreffende bestanden zijn niet gevonden. De taal is verwijderd uit uw configuratie. Als u het opnieuw wilt toevoegen installeer dan de bestanden voor die taalregio en voeg de taal opnieuw toe.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
nl: De gewijzigde taalinstellingen zijn alleen van toepassing op toepassingen die u hierna opstart.
    Meld u opnieuw aan om de taal voor de volledige desktop te wijzigen.

en: Applying Language Settings
nl: Bezig met het toepassen van de taalinstellingen

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
nl: <h1>Land/regio & taal</h1>
    <p>Hier kunt u uw taalregio-instellingen instellen zoals taal, numerieke formats, datum- en tijdformats, etc.  Het kiezen van een land laadt een set standaard formats die u daarna kunt wijzigen naar uw persoonlijke voorkeuren. Deze persoonlijke voorkeuren blijven ingesteld zelfs als u het land wijzigt. De resetknoppen maken het mogelijk om gemakkelijk te zien waar u persoonlijke instellingen hebt en om deze items te herstellen naar de standaard waarde van het land.</p>

en: Reset item to its default value
nl: Terug naar standaardinstellingen

[ctx: No separator symbol]
en: None
nl: Geen

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
nl: Enkele spatie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
nl: Land

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
nl: Talen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
nl: Getallen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
nl: Valuta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
nl: Agenda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
nl: Datum && tijd

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
nl: Overig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
nl: Getallen:

en: This is how positive numbers will be displayed.
nl: Dit is hoe positieve getallen worden weergegeven.

en: This is how negative numbers will be displayed.
nl: Dit is hoe negatieve getallen worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
nl: Valuta:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
nl: Dit is hoe positieve valutawaarden worden weergegeven.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
nl: Dit is hoe negatieve valutawaarden worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
nl: Datum:

en: This is how long dates will be displayed.
nl: Dit is hoe lang de datum wordt weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
nl: Afgekorte datum:

en: This is how short dates will be displayed.
nl: Dit is hoe de korte datums wordt worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
nl: Tijd:

en: This is how time will be displayed.
nl: Dit is hoe de tijd zal worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
nl: Land:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
nl: <p>Dit is het land waar u woont. De KDE werkruimte zal de instellingen voor dit land of deze regio gebruiken.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
nl: Land van systeem (%1)

en: No Country (Default Settings)
nl: Geen land (standaard instelling)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
nl: Onderverdeling:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
nl: <p>Dit is het gedeelte van het land waar u woont, bijv. de staat of provincie. De KDE werkruimte zal deze instelling gebruiken voor lokale informatiediensten zoals vakantiedagen.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
nl: Beschikbare talen:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
nl: <p>Dit is de lijst met geïnstalleerde vertalingen van de KDE werkruimte die nu niet worden gebruikt.  Om een vertaling te gebruiken verplaatst u het naar de 'Voorkeurtalen'-lijst in volgorde van voorkeur.  Als er geen geschikte talen in de lijst staan, dan moet u meer taalpakketten installeren met uw gebruikelijke installatiemethode.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
nl: Voorkeurtalen:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
nl: <p>Dit is de lijst met geïnstalleerde vertalingen van de KDE workruimte die nu worden gebruikt, in volgorde van voorkeur.  Als een vertaling niet beschikbaar is voor de eerste taal in de lijst, dan wordt de volgende taal gebruikt.  Als geen andere vertalingen beschikbaar zijn dan zal VS Engels worden gebruikt.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
nl: %1 (Standaard)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
nl: Meer talen installeren

en: <p>Click here to install more languages</p>
nl: <p>Klik hier om meer talen te installeren</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
nl: Groeperen van cijfers:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe de groepen cijfers in getallen worden gescheiden.</p> <p> Opmerking: het groepscheidingsteken voor valuta kunt u instellen bij tabblad "Valuta".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
nl: Scheidingsteken voor groepen:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe de groepen cijfers worden gescheiden in getallen.</p> <p> Opmerking: het groepscheidingsteken voor valuta kunt u instellen bij tabblad "Valuta".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
nl: Decimaal scheidingsteken:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen welk decimaal scheidingsteken gebruikt wordt voor het weergeven van getallen (bijv. een komma in Nederland).</p> <p>Opmerking: u kunt het decimaalteken dat wordt gebruikt bij de weergave van valuta wijzigen bij tabblad "Valuta".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
nl: Decimaalposities:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoeveel decimalen worden gebruikt voor het weergeven van numerieke waarden, dwz. het aantal cijfers <em>na</em> het decimale scheidingsteken.</p> <p> Opmerking: het aantal decimalen voor valutawaarden kunt u apart instellen bij tabblad 'Valuta'.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
nl: Positief teken:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen wat vooraf gaat aan positieve getallen. De meeste taalregio's laten dit leeg.</p> <p> Opmerking: het positieve teken voor valuta kunt u instellen bij tabblad "Valuta".</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
nl: Negatief teken:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u de tekst opgeven die gebruikt wordt voor het weergeven van negatieve getallen. Dit zou niet leeg mogen zijn, zodat u onderscheid kunt maken tussen negatieve en positieve getallen. Gewoonlijk is dit ingesteld op het minteken (-). </p><p>Opmerking: het negatieve teken dat gebruikt wordt om valutawaarden weer te geven kan worden ingesteld in het tabblad 'Valuta'.</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
nl: Cijferset:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u de cijferset bepalen voor het weergeven van getallen. Als er andere cijfers dan Arabische zijn geselecteerd dan verschijnen deze alleen als ze worden gebruikt in de taal van de applicatie of het gedeelte van de tekst waarin het nummer voorkomt.</p> <p>Opmerking: de cijferset voor het weergeven van valuta moet apart ingesteld worden (zie tabblad "Valuta".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
nl: Valuta:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
nl: <p>Hier kunt u de te gebruiken valuta kiezen bij het weergeven van monetaire waarden, bijv. US dollar of Pond Sterling.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
nl: Valutasymbool:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
nl: <p>Hier kunt u het te gebruiken symbool kiezen bij het weergeven van monetaire waarden, bijv. $, US$, USD of €.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe het groeperen van cijfers wordt gedaan bij het weergeven van geldbedragen.</p> <p> Opmerking: het scheidingsteken voor overige getallen kunt u instellen bij tabblad 'Getallen'.</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe de groepen worden gescheiden bij geldbedragen.</p><p>Opmerking: het groepsscheidingsteken voor overige getallen kunt u instellen in het tabblad 'Getallen'.</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen welke decimaal scheidingsteken wordt gebruikt voor het weergeven van geldbedragen.</p> <p> Opmerking: het scheidingsteken voor overige getallen kunt u instellen bij tabblad 'Getallen'.</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoeveel decimalen worden gebruikt voor het weergeven van geldbedragen, dwz. het aantal cijfers <em>na</em> het decimale scheidingsteken.</p><p> Opmerking: het aantal decimalen voor overige getallen kunt u apart instellen in tabblad 'Getallen'.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
nl: Positief formaat:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe positieve geldbedragen worden weergegeven.</p><p>Opmerking: het weergeven van het positieve teken voor overige getallen kunt u instellen in tabblad 'Getallen'.</p>

en: Sign position:
nl: Tekenpositie

en: Parentheses Around
nl: Tussen haakjes

en: Before Quantity Money
nl: Voor het geldgetal

en: After Quantity Money
nl: Na het geldgetal

en: Before Money
nl: Voor geldbedrag

en: After Money
nl: Na geldbedrag

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
nl: Hier kunt u aangeven waar een positief teken wordt geplaatst. Dit heeft alleen effect op geldbedragen.

en: Prefix currency symbol
nl: Valutasymbool als voorvoegsel:

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan wordt het valutasymbool bij positieve bedragen links van het getal geplaatst. Als de optie niet is ingeschakeld, dan wordt het valutasymbool rechts van het getal geplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
nl: Negatief formaat:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen hoe negatieve geldbedragen worden weergegeven.</p><p>Opmerking: het weergeven van het negatieve teken voor overige getallen kunt u instellen in tabblad 'Getallen'.</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
nl: Hier kunt u aangeven hoe het negatieve teken wordt geplaatst. Dit heeft alleen effect op geldbedragen.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan wordt het valutasymbool bij negatieve bedragen links van het getal geplaatst. Als deze optie niet is ingeschakeld, dan wordt het valutasymbool rechts van het getal geplaatst.

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
nl: <p>Hier kunt u bepalen welke decimaal scheidingsteken wordt gebruikt voor het weergeven van geldbedragen. Als andere dan Arabische cijfers wordt geselecteerd dan verschijnen deze alleen als ze gebruikt worden in de taal van de applicatie of het stuk tekst waarin het getal wordt getoond.</p> <p> Opmerking: de cijferset om de overige getallen weer te geven moet apart ingesteld worden (zie tabblad 'Getallen').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
nl: Agendasysteem:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
nl: <p>Hier kunt u het te gebruiken agendasysteem instellen om datums weer te geven.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
nl: Common Era gebruiken

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt of de Common Era (CE/BCE) zullen worden gebruikt in plaats van de Christelijke Era (AD/BC).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
nl: Venster voor verkort jaar:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
nl: tot

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt welke jaarreeks een tweecijferig jaar in een datum voorstelt, bijvoorbeeld met een reeks van 1950 tot 2049 wordt de waarde 10 geïnterpreteerd als 2010.  Deze reeks wordt alleen toegepast wanneer het korte jaar (JJ) datumformaat wordt gelezen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
nl: Weeknummersysteem:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
nl: <p>Deze optie bepaalt hoe het weeknummer berekend zal worden. Er zijn vier opties beschikbaar:</p> <ul><li><b>ISO-week</b> Gebruik de ISO standaard voor weeknummer. Dit zal altijd maandag als de eerste dag van de ISO-week beschouwen. Dit is het meest gebruikelijke systeem.</li><li><b>Volledige eerste week</b> De eerste week van het jaar start bij het eerste voorkomen van de <i>Eerste dag van de week</i> en duurt zeven dagen.  Elke dag voor week 1 worden beschouwd als deel van de laatste week van het voorgaande jaar. Dit systeem is het meest algemeen gebruikt in de VS.</li><li><b>Gedeeltelijke eerste week</b> De eerste week begint op de eerste dag van het jaar. De tweede week van het jaar begint op het eerste voorkomen van de <i>Eerste dag van de week</i> en duurt zeven dagen. De eerste week mag minder dan zeven dagen bevatten.</li><li><b>Eenvoudige week</b> De eerste week begint op de eerste dag van het jaar en duurt zeven dagen en alle nieuwe weken beginnen op dezelfde weekdag als de eerste dag van het jaar.</li></ul>

en: ISO Week
nl: ISO-week

en: Full First Week
nl: Volledige eerste week

en: Partial First Week
nl: Gedeeltelijke eerste week

en: Simple Week
nl: Eenvoudige week

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
nl: Eerste dag van week:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt welke dag wordt gezien als de eerste dag van de week. Deze waarde kan het weeknummersysteem beïnvloeden.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
nl: Eerste werkdag van week:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt welke dag wordt gezien als de eerste werkdag van de week.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
nl: Laatste werkdag van week:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt welke dag wordt gezien als de laatste werkdag van de week.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
nl: Dag van de week gereserveerd voor religieus gebruik:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt welke dag, indien aanwezig, is gereserveerd als de dag van de week voor religieus gebruik.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
nl: Geen / Geen specifieke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
nl: Tijdindeling:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
nl: <p>De tekst in dit veld wordt gebruik om de tijdsweergave op te maken. De plaatshouders hieronder zullen vervangen worden:</p><table><tr><td><b>UU</b></td><td>Het uur als een decimaal nummer in een 24-uursklok (00-23).</td></tr><tr><td><b>uU</b></td><td>Het uur (24-uursklok) als een decimaal nummer (0-23).</td></tr><tr><td><b>PU</b></td><td>Het uur als een decimaal nummer met een 12-uursklok (01-12).</td></tr><tr><td><b>pU</b></td><td>Het uur (12-uursklok) als een decimaal nummer (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>De minuten als een decimaal nummer (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>De seconden als een decimaal nummer (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Of "AM" of "PM" met betrekking tot de gegeven tijdwaarde. 12 uur 's middags wordt behandeld als "PM" en middernacht als "AM".</td></tr></table>

en: HH
nl: UU

en: hH
nl: uU

en: PH
nl: PU

en: pH
nl: pU

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
nl: UU:MM:SS
    pU:MM:SS AMPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
nl: AM-teken:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
nl: <p>Hier kunt u de tekst instellen die wordt weergegeven voor AM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
nl: PM-teken:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
nl: <p>Hier kunt u de tekst instellen die wordt weergegeven voor PM.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
nl: Lange datumopmaak:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
nl: <p>De tekst in dit tekstvak wordt gebruikt bij de opmaak van lange datums. De onderstaande reeksen zullen worden vervangen door:</p><table><tr><td><b>JJJJ</b></td><td>Het jaar met de eeuw als decimaal nummer.</td></tr><tr><td><b>JJ</b></td><td>Het jaar zonder de eeuw als een decimaal nummer (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>De maand als een decimaal nummer (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>De maand als een decimaal nummer (1-12).</td></tr><tr><td><b>KORTE_MAAND</b></td><td>De eerste drie letters van de maandnaam. </td></tr><tr><td><b>MAAND</b></td><td>De volledige maandnaam.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>De dag van de maand als decimaal nummer (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>De dag van de maand als een decimaal nummer (1-31).</td></tr><tr><td><b>KORTE_WEEKDAG</b></td><td>De eerste drie letters van de dag </td></tr><tr><td><b>WEEKDAG</b></td><td>De volledige naam van de dag.</td></tr><tr><td><b>ERAJAAR</b></td><td>Het Era-jaar in lokaal formaat (bijv. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>KORTE_ERANAAM</b></td><td>De korte Era-naam.</td></tr><tr><td><b>JAARINERA</b></td><td>Het jaar in Era als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>DAGVANJAAR</b></td><td>De dag van het jaar als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>De ISO-week als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>DAGVANISOWEEK</b></td><td>De dag van de ISO-week als een decimaal getal.</td></tr></table>

en: YYYY
nl: JJJJ

en: YY
nl: JJ

en: SHORTMONTH
nl: KORTE_MAAND

en: MONTH
nl: MAAND

en: SHORTWEEKDAY
nl: KORTE_WEEKDAG

en: WEEKDAY
nl: WEEKDAG

en: ERAYEAR
nl: ERAJAAR

en: YEARINERA
nl: JAARINERA

en: SHORTERANAME
nl: KORTE_ERANAAM

en: DAYOFYEAR
nl: DAGVANJAAR

en: DAYOFISOWEEK
nl: DAGVANISOWEEK

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
nl: WEEKDAG dD MAAND JJJJ
    KORTE_WEEKDAG dD MAAND JJJJ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
nl: Opmaak van afgekorte datum:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
nl: <p>De tekst in dit tekstvak wordt gebruikt bij de opmaak van korte datums. Dit wordt bijvoorbeeld gebruikt bij het weergeven van lijsten van bestanden. De onderstaande reeksen zullen worden vervangen door:</p><table><tr><td><b>JJJJ</b></td><td>Het jaar met de eeuw als decimaal nummer.</td></tr><tr><td><b>JJ</b></td><td>Het jaar zonder de eeuw als een decimaal nummer (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>De maand als een decimaal nummer (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>De maand als een decimaal nummer (1-12).</td></tr><tr><td><b>KORTE_MAAND</b></td><td>De eerste drie letters van de maandnaam. </td></tr><tr><td><b>MAAND</b></td><td>De volledige maandnaam.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>De dag van de maand als decimaal nummer (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>De dag van de maand als een decimaal nummer (1-31).</td></tr><tr><td><b>KORTE_WEEKDAG</b></td><td>De eerste drie letters van de dag </td></tr><tr><td><b>WEEKDAG</b></td><td>De volledige naam van de dag.</td></tr><tr><td><b>ERAJAAR</b></td><td>Het Era-jaar in lokaal formaat (bijv. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>KORTE_ERANAAM</b></td><td>De korte Era-naam.</td></tr><tr><td><b>JAARINERA</b></td><td>Het jaar in Era als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>DAGVANJAAR</b></td><td>De dag van het jaar als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>De ISO-week als een decimaal getal.</td></tr><tr><td><b>DAGVANISOWEEK</b></td><td>De dag van de ISO-week als een decimaal getal.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
nl: JJJJ-MM-DD
    dD.mM.JJJJ
    DD.MM.JJJJ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
nl: Bezittelijke maandnamen:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
nl: <p>Deze optie bepaalt of de bezittelijke vorm van maandnamen zal worden gebruikt in datums.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
nl: <p>Hier kunt u de cijferset bepalen voor het weergeven van datums en tijden. Als er andere cijfers dan Arabische zijn geselecteerd dan verschijnen deze alleen als ze worden gebruikt in de taal van de applicatie of het gedeelte van de tekst waarin de datum en tijd voorkomt.</p> <p>Opmerking: de cijferset voor het weergeven van getallen en valuta moet apart ingesteld worden (zie tabblad 'Getallen' en 'Valuta".</p>

en: Page size:
nl: Paginagrootte:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
nl: <p>Hier kunt u de standaard, in nieuwe documenten te gebruiken, paginagrootte definiëren.</p><p>Opmerking: deze instelling heeft geen effect op papierafmetingen op de printer.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
nl: C5-envelop

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
nl: US Common 10 Envelop

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
nl: DLE-envelop

[ctx: Page size]
en: Custom
nl: Aangepast

en: Measurement system:
nl: Meetsysteem:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
nl: <p>Hier kunt u het te gebruiken meetsysteem definiëren.</p>

en: Metric System
nl: Metrisch systeem

en: Imperial System
nl: Imperialsysteem

en: Byte size units:
nl: Eenheden voor aantallen bytes:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
nl: <p>Dit wijzigt de eenheden die door de meeste KDE programma's worden gebruikt om aantallen bytes weer te geven. Traditioneel betekende "kilobytes" eenheden van 1024, in plaats van de metrische 1000, voor de meeste (maar niet alle) aantallen bytes.<ul><li>Om verwarring te verminderen kunt u de recent gestandaardiseerde IEC-eenheden gebruiken die altijd veelvouden van 1024 zijn.</li><li>U kunt ook metrische selecteren, die altijd eenheden van 1000 zijn.</li><li>JEDEC selecteren herstelt de eenheden in oude stijl zoals gebruikt in KDE 3.5 en sommige andere besturingssystemen.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
nl: IEC-eenheden (KiB, MiB, etc.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
nl: JEDEC-eenheden (KB, MB, etc.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
nl: Metrische eenheden (kB, MB, etc.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
nl: Voorbeeld: 2000 bytes is gelijk aan %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
nl: Pagina-afmetingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
nl: Meetsysteem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
nl: Eenheden voor aantallen bytes
