kurifilter - en to nl translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

[ctx: @title:column]
en: Preferred
nl: Voorkeur

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
nl: Activeer dit vakje om de geaccentueerde websneltoets als voorkeur te selecteren.<nl/>Websneltoetsen met voorkeur worden gebruikt op plaatsen waar slechts een paar sneltoetsen voor selectie tegelijk kunnen worden getoond.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
nl: Geen

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
nl: <para>In deze module kunt u de functionaliteit van de webvoorvoegsels instellen. Webvoorvoegsels maken het u mogelijk om iets op te zoeken op het internet. Bijvoorbeeld, om informatie over het KDE-project te zoeken met behulp van de zoekmachine Google, typ eenvoudigweg <emphasis>gg:KDE</emphasis> of <emphasis>google:KDE</emphasis> in de locatiebalk.</para><para>Als u een standaard zoekmachine selecteert, dan kunt zoeken op gewone woorden of uitdrukkingen door deze in te typen in het invoerwidget van toepassingen die ingebouwde ondersteuning hebben voor deze functionaliteit, bijv. Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Schakel webvoorvoegsels in of uit. </p><p>Webvoorvoegsels stellen u in staat om snel toegang te hebben tot of zoeken naar informatie die online staat of op uw harde schijf. </p><p>KDE komt met veel voorgedefinieerde webvoorvoegsels. Een zo'n webvoorvoegsel is het voorvoegsel voor Google (TM) zoeken. Om het te gebruiken typt u eenvoudig het sleutelwoord 'gg' in gevolgd door het sleutelwoordscheidingsteken en de zoekterm, bijv. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
nl: &Webkoppelingen inschakelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
nl: Alleen sneltoetsen met voorkeur gebr&uiken

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
nl: Naar voorvoegsel zoeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
nl: &Een nieuw webvoorvoegsel toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
nl: &Nieuw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
nl: Het geaccentueerde webvoorvoegsel wijzigen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
nl: Wijzi&gen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
nl: Het geaccentueerde webvoorvoegsel verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
nl: Verwij&deren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
nl: <qt>
    Kies de zoekmachine die u wilt gebruiken wanneer u willekeurige tekst intypt in plaats van een URL-adres. Om deze functie uit te schakelen kiest u <b>Geen</b> uit de lijst.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
nl: Standaard web&voorvoegsels:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer een standaard webvoorvoegsel. </p><p>Dit stelt toepassingen in staat automatisch het ingetypte woord of zin te converteren naar zoekopdrachten met webvoorvoegsels wanneer ze niet gefilterd kunnen worden naar een juiste URL. </p><p>Om deze functionaliteit uit te schakelen selecteer <span style=" font-weight:600;">Geen</span> uit de lijst. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
nl: Kies het scheidingsteken dat het snelzoek-trefwoord scheidt van de te zoeken tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
nl: Scheidingste&ken:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
nl: Kies een scheidingsteken om het sleutelwoord voor webvoorvoegsel te markeren.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
nl: Dubbelepunt

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
nl: Spatie

en: No preferred search providers were found.
nl: Er zijn geen zoekmachines met voorkeur gevonden.

en: No search providers were found.
nl: Geen zoekmachine gevonden

en: Search F&ilters
nl: Zoek&filters

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
nl: Standaard

en: Modify Web Shortcut
nl: Webvoorvoegsel wijzigen

en: New Web Shortcut
nl: Nieuw webvoorvoegsel

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
nl: Het voorvoegsel "%1" is al toegekend aan "%2". Gaarne een andere kiezen.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
nl: De volgende voorvoegsels zijn al toegekend. Kies anderen.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
nl: Het voorvoegsel-URL-adres bevat geen \{...} plaatshouder voor de zoekactie.
    Dit betekent dat altijd dezelfde pagina zal worden bezocht, ongeacht wat de gebruiker intypt na het voorvoegsel.

en: Keep It
nl: Behouden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
nl: Voer hier de naam in van de zoekmachine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
nl: &Naam van voorvoegsel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
nl: <qt>
    Voer hier het URI-adres in dat gebruikt wordt om een zoekactie met de zoekmachine uit te voeren.
    <br/>De gehele tekst waarnaar gezocht zal worden kan worden gespecificeerd als \{@} of \{0}.<br/>Aanbevolen wordt \{@}, omdat deze alle zoekvariabelen (naam=waarde) uit de resultaattekst verwijdert, terwijl \{0} vervangen zal worden door de ongewijzigde zoektekst.<br/>U kunt \{1} ... \{n} gebruiken om bepaalde woorden uit de zoekopdracht te specificeren, en \{naam} gebruiken om een waarde die opgegeven wordt door 'naam=waarde' in de zoekopdracht te specificeren.<br/>Daarnaast is het mogelijk om meerdere referenties (namen, getallen en tekenreeksen) in een keer te specificeren (\{naam1,naam2,...,"tekenreeks"}).<br/>De eerste overeenkomende waarde (vanaf links gezien) zal gebruikt worden als vervangingswaarde voor het resulterende URI-adres.<br/>Een tekenreeks tussen aanhalingstekens kan worden gebruikt als standaardwaarde als er, vanaf links gezien, niets overeen komt met de referentielijst.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
nl: Voorvoegsel-&URL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
nl: Selecteer hier de tekenset die gebruikt zal worden om uw zoekactie mee te coderen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
nl: <qt>
    De voorvoegsels die u hier invoert kunnen gebruikt worden als pseudo-URI-schema in KDE. Bijvoorbeeld het sleutelwoord <b>av</b> kan worden gebruikt als <b>av:mijn zoekactie</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Voer hier de leesbare naam van het webvoorvoegsel in.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
nl: &Voorvoegsels:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
nl: Selecteer hier de tekenset die gebruikt zal worden om uw zoekactie mee te coderen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
nl: Te&kenset:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
nl: Plaatshouder voor zoekopdracht invoegen
