plasma_scriptengine_qscript - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Configuration Definitions
nl: Configuratiedefinities

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Data Files
nl: Gegevensbestanden

en: Executable Scripts
nl: Uitvoerbare scripts

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Animation scripts
nl: Animatie-scripts

en: Main Script File
nl: Hoofd-scriptbestand

en: Unable to load script file: %1
nl: Kon scriptbestand niet laden: %1

en: debug takes one argument
nl: debug heeft één argument

en: print() takes one argument
nl: print() heeft één argument

en: listAddons takes one argument: addon type
nl: listAddons neemt één argument: add-on-type

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
nl: loadAddon neemt twee argumenten: add-on-type en te laden add-on-naam

en: Failed to find Addon %1 of type %2
nl: Zoeken van Addon %1 van type %2 is mislukt

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
nl: Te openen scriptbestand voor Addon %1 is mislukt: %2

en: setData() takes at least one argument
nl: setData() heeft minstens één argument

en: Could not extract the DataEngineObject
nl: Kon het DataEngineObject niet uitpakken

en: Could not extract the DataEngine
nl: Kon de DataEngine niet uitpakken

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
nl: removeAllData() heeft minstens één argument (de broncodenaam)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
nl: removeData() heeft minstens twee argumenten (de broncode en sleutelnamen)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
nl: De service vereist minstens één parameter: de naam van de service

en: Requested service %1 was not found in the Package.
nl: Gevraagde service %1 is niet gevonden in het pakket.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
nl: Autorisatie voor de vereiste extensie '%1' was afgewezen.

en: loadui() takes one argument
nl: loadui() heeft één argument

en: Unable to open '%1'
nl: Kon '%1' niet openen

en: Constructor takes at least 1 argument
nl: De constructor heeft tenminste 1 argument nodig

en: dataEngine() takes one argument
nl: dataEngine() heeft één argument

en: Could not extract the Applet
nl: Kon de applet niet ontleden

en: service() takes two arguments
nl: service() heeft twee argumenten

en: service() takes one argument
nl: service() heeft één argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
nl: Fout in %1 op regel %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
nl: animation() heeft één argument

en: %1 is not a known animation type
nl: %1 is geen bekend animatietype

en: i18n() takes at least one argument
nl: i18n() heeft tenminste één argument nodig

en: i18nc() takes at least two arguments
nl: i18nc() heeft tenminste twee argumenten nodig

en: i18np() takes at least two arguments
nl: i18np heeft minstens twee argumenten

en: i18ncp() takes at least three arguments
nl: i18ncp() heeft minstens drie argumenten
