kppp - en to nl translation catalogue (392 entries)

en: &Edit...
nl: Bewerk&en...

en: Allows you to modify the selected account
nl: Maakt het u mogelijk het geselecteerde account te bewerken.

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
nl: Maak een nieuwe inbelverbinding aan
    voor internet.

en: Co&py
nl: Ko&piëren

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
nl: Dit maakt een kopie van het geselecteerde account. Alle
    instellingen van dit account worden gekopieerd naar een
    nieuw account, die u vervolgens naar wens kunt aanpassen.

en: De&lete
nl: Ve&rwijderen

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
nl: <p>Verwijderd het geselecteerde account.
    
    <font color="red"><b>Zorgvuldig mee omgaan!</b></font>

en: Phone costs:
nl: Telefoonkosten:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
nl: <p>Dit toont de totale telefoonkosten voor het
    geselecteerde account.
    
    <b>Belangrijk</b>: als u meer dan één account 
    hebt - pas dan op, dit is <b>NIET</b> de som van 
    de telefoonkosten van al uw accounts!

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
nl: <p>Dit toont het aantal overgedragen bytes voor
    het geselecteerde account (dus niet voor al uw
    accounts). U kunt uitkiezen wat er getoond wordt in
    het boekhoudingsvenster.
    
    <a href="#volaccounting">Meer info over volumeboekhouding (volume accounting)</a>

en: &Reset...
nl: &Resetten...

en: &View Logs
nl: Logs &tonen

en: Maximum number of accounts reached.
nl: Maximaal aantal accounts bereikt.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
nl: Wilt u de assistent gebruiken om het nieuwe account aan te maken
    of wilt u de instellingen handmatig opgeven?
    De assistent is de meest eenvoudige manier om het account aan te maken, en in de meeste gevallen voldoende. Als u zeer specifieke instellingen nodig hebt, dan kunt u het account het beste handmatig aanmaken.

en: Create New Account
nl: Nieuw account aanmaken

en: &Wizard
nl: &Assistent

en: &Manual Setup
nl: &Handmatig instellen

en: No account selected.
nl: Geen account geselecteerd.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
nl: Wilt u het account
    "%1" verwijderen?

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: New Account
nl: Nieuw account

en: Edit Account:
nl: Account bewerken:

en: Dial
nl: Kiezen

en: Dial Setup
nl: Verbindingsinstellingen

en: IP Setup
nl: IP-instellingen

en: Gateway Setup
nl: Gateway-instellingen

en: DNS Servers
nl: DNS-servers

en: Login Script
nl: Login-script

en: Edit Login Script
nl: Login-script bewerken

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Execute Programs
nl: Programma's uitvoeren

en: Accounting
nl: Boekhouding

en: You must enter a unique
    account name
nl: Voer een unieke
    accountnaam in

en: Login script has unbalanced loop Start/End
nl: In een van de lussen in uw login-script mist een begin of einde.

en: Reset Accounting
nl: Boekhouding resetten

en: What to Reset
nl: Wat wilt u resetten

en: Reset the accumulated p&hone costs
nl: De totale &telefoonkosten op nul zetten.

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
nl: Schakel dit in om de telefoonkosten
    op nul te zetten. Meestal doet men dit
    eens per maand.

en: Reset &volume accounting
nl: Volume-&boekhouding op nul zetten

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
nl: Schakel dit in om de volumeboekhouding op
    nul te zetten. Meestal doet men dit
    eens per maand.

en: &Enable accounting
nl: Bo&ekhouding inschakelen

en: Check for rule updates
nl: Kijken of de nieuwste telefoontarieven beschikbaar zijn

en: Selected:
nl: Gekozen:

en: Volume accounting:
nl: Volumeboekhouding:

en: No Accounting
nl: Geen boekhouding

en: Bytes In
nl: Ontvangen bytes

en: Bytes Out
nl: Verzonden bytes

en: Bytes In & Out
nl: Ontvangen en verzonden bytes

en: Available Rules
nl: Beschikbare regels

en: (none)
nl: (geen)

en: Connecting to:
nl: Bezig met verbinden met:

en: Unable to create modem lock file.
nl: Er kan geen modemvergrendelbestand worden aangemaakt.

en: Looking for modem...
nl: Modem wordt opgezocht...

en: &Log
nl: &Logvenster

en: Connecting to: %1
nl: Bezig te verbinden met: %1

en: Running pre-startup command...
nl: Bezig met uitvoeren van programma voor verbindingsopbouw...

en: Modem device is locked.
nl: Het modemapparaat is vergrendeld.

en: Initializing modem...
nl: Modem wordt geïnitialiseerd...

en: Setting
nl: Instellen

en: Setting speaker volume...
nl: Bezig met instellen van speakervolume...

en: Turning off dial tone waiting...
nl: Wachten op kiestoon wordt uitgeschakeld...

en: Waiting for callback...
nl: Wachtend op callback...

en: Dialing %1
nl: Bezig met kiezen van %1

en: Line busy. Hanging up...
nl: Lijn is bezet. Hangt nu op...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
nl: Lijn is bezet. Wacht %1 seconden

en: No Dial Tone
nl: Geen kiestoon

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
nl: Geen carrier. Wacht %1 seconden

en: No Carrier
nl: Geen carrier

en: Digital Line Protection Detected.
nl: Digitale-lijn-bescherming gedetecteerd.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
nl: Een digitale-lijn-bescherming (DLP)-foutmelding werd gedetecteerd.
    Maak de modem los van de telefoonlijn.
    
    Probeer NIET deze modem te gebruiken met een digitale telefoonlijn, want het zou permanent beschadigd kunnen worden.

en: Scanning %1
nl: Scant %1

en: Saving %1
nl: Bewaart %1

en: Sending %1
nl: Verzendt %1

en: Expecting %1
nl: Verwacht %1

en: Pause %1 seconds
nl: Pauzeert %1 seconden

en: Timeout %1 seconds
nl: Tijdslimiet: %1 seconden

en: Hangup
nl: Hangt op

en: Answer
nl: Antwoord

en: Password %1
nl: Wachtwoord %1

en: Prompting %1
nl: Vraagt naar %1

en: PW Prompt %1
nl: Wachtwoordaanvraag %1

en: Loop Start %1
nl: Lusstart %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
nl: FOUT: te diep genest, genegeerd.

en: Loops nested too deeply.
nl: Lussen zijn te diep genest.

en: Loop End %1
nl: Luseinde %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
nl: Lusinde heeft geen overeenkomstige start. Regel: %1

en: Starting pppd...
nl: pppd wordt gestart...

en: Scan Var: %1
nl: Variabele scannen: %1

en: Found: %1
nl: Gevonden: %1

en: Looping: %1
nl: Lus: %1

en: One moment please...
nl: Een moment a.u.b...

en: Script timed out.
nl: Tijdslimiet overschreden bij het script.

en: Scanning: %1
nl: Scant: %1

en: Expecting: %1
nl: Verwacht: %1

en: Logging on to network...
nl: Er wordt ingelogd in netwerk...

en: Running startup command...
nl: Opstartcommando wordt uitgevoerd...

en: Done
nl: Gereed

en: None
nl: Geen

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
nl: pppd-commando + commandoregelargumenten zijn groter dan 2024 regels in lengte.

en: Connected at:
nl: Verbonden met:

en: Time connected:
nl: Tijdsduur van verbinding:

en: Session bill:
nl: Kosten van deze sessie:

en: Total bill:
nl: Totale kosten:

en: &Disconnect
nl: Op&hangen

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
nl: Verbinding: %1
    Verbonden met: %2
    Tijdsduur verbinding: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
nl: 
    Sessierekening: %1
    Totale rekening: %2

en: Login Script Debug Window
nl: Venster voor loginscript-debugging

en: &Close
nl: &Sluiten

en: Disconnect
nl: Ophangen

en: Connection &name:
nl: Verbindings&naam:

en: Type in a unique name for this connection
nl: Voer hier een unieke naam in voor deze verbinding.

en: P&hone number:
nl: Tele&foonnummer:

en: &Add...
nl: &Toevoegen...

en: &Remove
nl: Ve&rwijderen

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
nl: <p>Hier staat het te kiezen telefoonnummer.
    U kunt hier, door eenvoudigweg op "Toevoegen" te klikken, meerdere nummers invoeren. U kunt de
    volgorde van deze nummers herschikken met behulp
    van de pijltjesknoppen.
    
    Als een nummer in gesprek is of mislukt, dan probeert
    <i>Kppp</i> het volgende nummer, enz.

en: A&uthentication:
nl: A&uthenticatie:

en: Script-based
nl: Script-gebaseerd

en: Terminal-based
nl: Terminal-gebaseerd

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
nl: <p>Dit specificeert de methode waarmee
    u uzelf identificeert bij de PPP-server. De
    meeste Universiteiten gebruiken nog steeds
    authenticatie die gebaseerd is op <b>Terminal</b>
    of <b>Script</b>,terwijl de meeste providers
    <b>PAP</b> en/of <b>CHAP</b> gebruiken.
    Als u hierover onzeker bent, neem dan contact
    op met uw provider.
    
    Als u kunt kiezen tussen PAP en CHAP, kies dan
    voor CHAP, deze is namelijk veiliger. Als u geen
    idee hebt of u moet kiezen voor PAP of CHAP,
    kies dan PAP/CHAP.

en: Store &password
nl: &Wachtwoord onthouden

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
nl: <p>Als deze optie is ingeschakeld, dan
    wordt uw providerwachtwoord opgeslagen in
    <i>Kppp</i>'s configuratiebestand. U hoeft
    deze dan niet telkens opnieuw in te voeren.
    
    <b><font color="red">Waarschuwing:</font> uw wachtwoord zal worden opgeslagen als
    platte tekst in het configbestand, wat alleen
    leesbaar is voor u. Zorg ervoor dat niemand
    toegang kan krijgen tot dit bestand!

en: &Callback type:
nl: &Callback-type:

en: Administrator-defined
nl: Door systeembeheerder opgegeven

en: User-defined
nl: Door gebruiker opgegeven

en: Callback type
nl: Callback-type

en: Call&back number:
nl: Call&back-nummer:

en: Callback phone number
nl: Telefoonnummer callback

en: Customize &pppd Arguments...
nl: &Pppd-argumenten aanpassen...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
nl: Hier kunt u commando's selecteren die op bepaalde stadia van
    de verbinding zullen worden uitgevoerd. De commando's worden
    uitgevoerd onder uw eigen id, U kunt hier geen commando's
    invoeren waarvoor u rootprivileges nodig hebt. (tenzij uzelf
    root bent natuurlijk).
    
    Zorg ervoor dat u het gehele pad naar het programma invoert,
    anders vindt Kppp het programma mogelijk niet.

en: &Before connect:
nl: V&oor de verbindingsopbouw:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
nl: Hiermee kunt u een programma laten opstarten <b>voordat</b>
    een verbinding is opgebouwd. Het programma wordt direct voor
    het inbellen aangeroepen.
    
    Is heel behulpzaam, bijv. om de modemvergrendeling van
    HylaFAX te beëindigen.

en: &Upon connect:
nl: N&a de verbindingsopbouw:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
nl: Hiermee kunt u een programma laten opstarten <b>nadat</b>
    de verbinding tot stand is gekomen. Het programma wordt
    aangeroepen zodra alle voorbereidingen voor een
    internetverbinding zijn voltooid.
    
    Heel bruikbaar voor het ophalen van e-mail en nieuws.

en: Before &disconnect:
nl: Voor het o&phangen:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
nl: Hiermee kunt u een programma laten opstarten <b>voordat</b>
    de verbinding wordt verbroken. De verbinding blijft
    geopend totdat het programma wordt afgesloten.

en: U&pon disconnect:
nl: Na het ophan&gen:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
nl: Hiermee kunt u een programma laten opstarten <b>nadat</b>
    de verbinding is verbroken.

en: C&onfiguration
nl: &Configuratie

en: Dynamic IP address
nl: Dynamisch IP-adres

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
nl: Selecteer deze optie als uw computer bij elke
    verbinding een nieuw internetadres (IP)
    krijgt.
    
    Vrijwel alle internetproviders gebruiken
    deze methode, schakel deze optie dus in.

en: Static IP address
nl: Statisch IP-adres

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
nl: Selecteer deze optie als uw computer een
    vast internetadres (IP) heeft. De meeste
    computers hebben dit niet. U moet daarom
    kiezen voor een dynamisch IP-adres, tenzij u
    zeker weet wat u doet.

en: &IP address:
nl: &IP-adres:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
nl: Als uw computer een permanent internetadres
    heeft, dan moet u uw IP-adres hier invoeren.

en: &Subnet mask:
nl: &Subnetmasker:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
nl: <p>Als uw computer een statisch internetadres heeft,
    dan moet u hier een netwerkmasker invoeren. In vrijwel
    alle gevallen is dit <b>255.255.255.0</b>,
    maar er zijn natuurlijk ook andere getallen mogelijk.
    
    
    Als u onzeker bent hierover, neem dan contact op met uw provider.

en: &Auto-configure hostname from this IP
nl: Hostname &automatisch instellen op dit IP-adres

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
nl: <p>Als u deze optie selecteert wordt telkens als
    u verbinding hebt met internet uw hostnaam
    gelijkgezet met het IP-adres dat u krijgt van de
    PPP-server. Dit kan handig zijn als u een protocol
    wilt gebruiken dat hiervan afhankelijk is. Maar dit
    kan ook leiden tot diverse <a href="kppp-7.html#autohostname">problemen</a>.
    
    Schakel deze optie niet in, tenzij u dit werkelijk nodig bent.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
nl: Als u deze optie selecteert kunt u vreemde problemen met de X-server en toepassingen veroorzaken tijdens de verbinding van kppp. Gebruik dit dus niet tenzij u zeker weet wat u doet.
    Kijk voor meer info in het kppp-handboek (of help) bij de sectie "Frequently asked questions".

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Domain &name:
nl: Domein&naam:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
nl: Als u hier een domeinnaam invoert, dan wordt deze
    gebruikt voor uw computer terwijl u verbonden bent
    met internet. Als de verbinding verbroken wordt, dan
    wordt de originele domeinnaam van uw computer
    hersteld
    
    Als u dit veld leeg laat wordt de domeinnaam
    niet gewijzigd.

en: C&onfiguration:
nl: &Configuratie:

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Manual
nl: Handmatig

en: DNS &IP address:
nl: DNS &IP-adres:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
nl: <p>Hiermee kunt u een nieuwe DNS-server
    specificeren om te gebruiken terwijl u bent
    verbonden. Deze DNS-ingave wordt weer
    verwijderd zodra de verbinding is verbroken.
    
    Om een DNS-server toe te voegen, typ hier
    het IP-adres in van de DNS-server en klik op <b>Toevoegen</b>.

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
nl: Klik op deze knop om de DNS-server die u
    hierboven invulde toe te voegen. De ingang
    wordt dan toegevoegd aan onderstaande lijst.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
nl: Klik op deze knop om de DNS-server die u in
    de onderstaande lijst geselecteerd hebt te verwijderen.

en: DNS address &list:
nl: DNS-adres&lijst:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
nl: <p>Deze lijst toont alle DNS-servers die gebruikt
    moeten worden tijdens de verbinding. Gebruik de
    knoppen <b>Toevoegen</b> en <b>Verwijderen</b>
    om de lijst aan te passen.

en: &Disable existing DNS servers during connection
nl: Bestaande &DNS-servers uitschakelen tijdens de verbinding

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
nl: <p>Als deze optie is ingeschakeld, dan worden
    alle DNS-servers die gespecificeerd zijn in
    <tt>/etc/resolv.conf</tt> tijdelijk gedeactiveerd,
    zodra de inbelverbinding tot stand is gekomen.
    Zodra de verbinding verbroken is worden alle
    servers opnieuw geactiveerd.
    
    In principe is er geen reden om deze optie
    te gebruiken, maar in sommige gevallen kan hij
    heel handig zijn.

en: Default gateway
nl: Standaard-gateway

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
nl: Dit zorgt ervoor dat de computer waar 
    u met uw modem mee
    verbonden bent zich gedraagt als een
    gateway. Uw computer zal dan alle pakketten
    die niet naar een computer binnen uw lokale
    netwerk gaan doorsturen naar deze computer
    die ze dan verder op de juiste wijze afhandelt.
    
    Dit is de standaardwerkwijze voor de meeste
    providers, dus kunt u deze optie het beste selecteren.

en: Static gateway
nl: Statische gateway

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
nl: <p>Hiermee kunt u zelf specificeren welke computer u
    wilt gebruiken als gateway (Kijk voor info bij <i>Standaard-gateway</i> hierboven)

en: Gateway &IP address:
nl: Gateway &IP-adres:

en: &Assign the default route to this gateway
nl: De st&andaardroute toekennen aan deze gateway

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
nl: Als deze optie is ingeschakeld worden alle
    pakketjes die niet bedoelt zijn voor het lokale
    netwerk via de PPP-verbinding afgehandeld.
    
    Deze optie staat normaliter aan.

en: &Insert
nl: &Invoegen

en: Add Phone Number
nl: Telefoonnummer toevoegen

en: Enter a phone number:
nl: Telefoonnummer:

en: pppd version:
nl: pppd-versie:

en: pppd &timeout:
nl: pppd-wach&ttijd:

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
nl: <i>Kppp</i> wacht dit aantal seconden om te
    kijken of er een PPP-verbinding tot stand is gekomen.
    Als er in dit tijdsbestek geen verbinding is gemaakt,
    dan geeft <i>Kppp</i> het op en stopt de pppd.

en: Doc&k into panel on connect
nl: In systeemva&k plaatsen bij verbinding

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
nl: <p>Nadat de verbinding tot stand is gekomen
    wordt het venster geminimaliseerd en verschijnt
    er een klein pictogram in het KDE-paneel dat dit
    venster voorstelt.
    
    Door te klikken op dit pictogram herstelt u 
    het venster op de originele locatie
    en grootte.

en: A&utomatic redial on disconnect
nl: Bij verbroken verbinding a&utomatisch opnieuw inbellen

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
nl: <p>Als er een verbinding tot stand is gekomen
     en deze onverwacht wordt verbroken, dan zal
    <i>Kppp</i> trachten opnieuw verbinding te
    maken met hetzelfde account.
    
    Kijk <a href="#redial">hier</a> voor meer
    details hierover.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
nl: Bij NO CARRIER a&utomatisch opnieuw inbellen

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
nl: <p>Wanneer het modem antwoordt met NO CARRIER zal het automatisch opnieuw inbellen in plaats van wachten op de gebruiker tot die op Annuleren drukt.

en: &Show clock on caption
nl: Klok tonen in ven&stertitel

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan toont
    de venstertitelbalk de tijd die verstreken is
    sinds de verbinding tot stand is gekomen.
    Erg handig, dus kunt u het beste deze optie
    inschakelen.

en: Disco&nnect on X server shutdown
nl: Verbi&nding verbreken bij afsluiten van X-server

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
nl: <p>Als deze optie is ingeschakeld worden
    alle openstaande verbindingen verbroken
    wanneer de X-server wordt afgesloten. Deze
    optie moet u inschakelen, tenzij u zeker weet
    wat u doet.
    
    Kijk <a href="#disxserver">hier </a> voor meer details.

en: &Quit on disconnect
nl: Afsl&uiten na verbreken van verbinding

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan wordt
    <i>kppp</i> afgesloten wanneer u de verbinding
    verbreekt.

en: Minimi&ze window on connect
nl: Ven&ster minimaliseren bij verbinding

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
nl: Minimaliseert <i>kppp</i>'s venster als de
    verbinding tot stand is gekomen.

en: Modem &name:
nl: Modem&naam:

en: Type in a unique name for this modem
nl: Voer hier een unieke naam in voor dit modem

en: Modem de&vice:
nl: Modem-appa&raat:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
nl: Dit specificeert de seriële poort waaraan uw modem
    is verbonden. Op Linux/x86 is dit meestal of /dev/ttyS0 
    (COM1 onder DOS) of /dev/ttyS1 (COM2 onder DOS).
    
    Als u een interne ISDN-kaart met AT-commando-emulatie
    hebt (de meeste kaarten onder Linux ondersteunen dit),
    dan zult u één van de /dev/ttyIx-apparaten moeten selecteren.

en: &Flow control:
nl: &Flow-controle:

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
nl: <p>Dit specificeert hoe de seriële poort en het
    modem met elkaar communiceren. U hoeft dit niet
    te wijzigen tenzij u weet wat u doet.
    
    <b>Standaard</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
nl: Rege&leinde:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
nl: <p>Dit specificeert hoe AT-commando's naar uw
    modem worden gestuurd. Meest modems werken
    uitstekend met de standaard <i>CF/LF</i>. Als
    uw modem niet reageert op de init-string, probeer
    dan eens een andere instelling.
    
    <b>Standaard:</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
nl: Verbi&ndingssnelheid:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
nl: Dit specificeert de snelheid waarop uw modem en
    de seriële poort met elkaar communiceren. U kunt
    het beste beginnen met 115200 bit/sec. Als dit niet
    goed werkt kunt u de waarde proberen te verlagen.

en: &Use lock file
nl: Lock-bestand gebr&uiken

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
nl: <p>Om te voorkomen dat andere programma's
    zich toegang tot het modem verschaffen terwijl
    een verbinding tot stand is gekomen, kunt u een
    bestand aan laten maken die aangeeft dat het
    modem in gebruik is. Op Linux zou zo'n bestand er
    uit kunnen zien als<tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>.
    Hier kunt u bepalen of u wilt dat deze vergrendeling
    wordt toegepast.
    
    <b>Standaard</b>: aan

en: Modem &timeout:
nl: Modemwach&ttijd:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
nl: Dit specificeert hoe lang <i>kppp</i> wacht op een
    <i>CONNECT</i>-response van uw modem. De
    aanbevolen waarde is 30 seconden.

en: &Wait for dial tone before dialing
nl: &Wacht op kiestoon voordat het nummer gekozen wordt

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
nl: Normaliter wacht het modem op de kiestoon
    van uw telefoonlijn voordat deze begint met het
    kiezen van het nummer. Als uw modem dit
    geluid niet herkent, of als uw lokale
    telefoonsysteem geen kiestoon levert, schakel
    dan deze optie uit.
    
    <b>standaard:</b> aan

en: B&usy wait:
nl: Bij ingesprek, &wacht:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
nl: Dit specificeert het aantal seconden dat er gewacht
    wordt voordat er opnieuw wordt ingebeld wanneer
    alle gebelde nummers ingesprek blijken te zijn.
    Dit is nodig omdat sommige modems vastlopen als
    hetzelfde nummer te vaak ingesprek is.
    
    Standaard is dit 0 seconden. U hoeft dit niet te
    wijzigen, tenzij noodzakelijk.

en: Modem &volume:
nl: Modem&volume:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
nl: Veel modems hebben een speaker die veel
    lawaai maakt tijdens het inbellen. Hier kunt u
    het geluid uitschakelen of zachter
    zetten.
    
    Als dit niet bij uw modem werkt,
    dan zult u het modemvolume-commando moeten wijzigen.

en: Modem asserts CD line
nl: Modem voegt draadgolfdetectie in

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
nl: Dit bepaalt hoe <i>kppp</i> constateert dat het modem
    niet reageert. Tenzij u hier problemen
    mee ondervindt moet u deze instelling niet wijzigen.
    
    <b>Standaard</b>: uit

en: Mod&em Commands...
nl: Mod&emcommando's...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
nl: Maakt het u mogelijk het AT-commando voor
    uw modem te wijzigen.

en: &Query Modem...
nl: &Modem aanroepen...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
nl: De meeste modems ondersteunen de ATI-
    commandoset om uitzoeken welk merk
    en type modem u hebt.
    
    Klik op deze knop om uw modem om deze
    informatie te verzoeken. Deze info kan zeer
    behulpzaam zijn bij het instellen van uw modem.

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
nl: Opent het ingebouwde terminalprogramma. U
    kunt deze gebruiken als u met uw modem's
    AT-commandoset aan het experimenteren bent.

en: &Enable throughput graph
nl: Doorvoergrafiek inschak&elen

en: Graph Colors
nl: Grafiekkleuren

en: Bac&kground:
nl: Ac&htergrond:

en: &Text:
nl: &Tekst:

en: I&nput bytes:
nl: O&ntvangen bytes:

en: O&utput bytes:
nl: Verzonden b&ytes:

en: C&onnect to:
nl: &Verbinden met:

en: Use &modem:
nl: Gebruik &modem:

en: &Login ID:
nl: &Gebruikersnaam:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
nl: <p>Voer hier de gebruikersnaam in die u van uw ISP
    gekregen hebt. Dit is zeker van belang bij PAP
    en CHAP. U kunt dit achterwege laten als u een
    op terminal of script gebaseerde authenticatie gebruikt.
    
    <b>Belangrijk</b>: pas op met hoofdletters,
    <i>mijngebruikersnaam</i> is niet hetzelfde als <i>MijnGebruikersNaam</i>.

en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
nl: <p>Voer hier het wachtwoord in dat u van uw
    provider gekregen hebt. Dit is zeker van belang
    bij PAP en CHAP. U kunt dit achterwege laten als
    u op terminal of script gebaseerde authenticatie
    gebruikt.
    
    <b>Belangrijk</b>: pas op met hoofdletters,
    <i>mijnwachtwoord</i> is niet hetzelfde als <i>MijnWachtwoord</i>.

en: Show lo&g window
nl: &Logvenster tonen

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
nl: <p>Hiermee bepaalt u of er een logvenster getoond
    moet worden. Een logvenster toont de communicatie
    tussen <i>Kppp</i> en uw modem. Dit is heel bruikbaar
    bij het opsporen van problemen.
    
    Zet deze optie uit als <i>Kppp</i> zonder problemen
    inbelt.

en: Co&nfigure...
nl: I&nstellen...

en: &Connect
nl: &Verbinden

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
nl: Dit modem bestaat niet:
    %1
    Het standaardmodem zal worden gebruikt

en: No such Account:
    %1
nl: Account %1
    bestaat niet.

en: KPPP Configuration
nl: KPPP-configuratie

en: Account Setup
nl: Accountinstellingen

en: Modems Setup
nl: Modeminstellingen

en: &Graph
nl: &Grafiek

en: Throughput Graph
nl: Doorvoergrafiek

en: M&isc
nl: D&iversen

en: Miscellaneous Settings
nl: Diverse instellingen

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
nl: De tijdslimiet verstreek tijdens het wachten op de PPP-interface.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
nl: <p>De pppd-daemon werd onverwacht beëindigd!</p>

en: <p>Exit status: %1
nl: <p>Eindstatus: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
nl: </p> <p>Zie 'man pppd' voor een uitleg van de foutcodes of lees de kppp FAQ op   <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
nl: Fout

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
nl: Kppp's hulp-proces werd zojuist onverwacht beëindigd.
    Kppp wordt nu afgesloten.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
nl: Kan pppd-daemon niet vinden!
    Verzeker u ervan dat pppd is geïnstalleerd en dat u het juiste pad hebt ingevoerd.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
nl: Kppp kan het volgende niet uitvoeren:
    %1
    Verzeker u ervan dat u Kppp setuid-toegangsrechten hebt gegeven en dat pppd uitvoerbaar is.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
nl: Kppp kan het volgende niet vinden:
     %1
    Ga na of u uw modem goed hebt ingesteld en/of wijzig de locatie van het modem bij de modemsectie van Kppp's instellingendialoogvenster.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
nl: U hebt als authenticatie gekozen voor PAP of CHAP. Dit type authenticatie vereist een gebruikersnaam en wachtwoord.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
nl: Kan het PAP/CHAP-authenticatiebestand
    "%1" niet aanmaken.

en: You must specify a telephone number.
nl: U dient een telefoonnummer op te geven.

en: Disconnecting...
nl: Verbinding wordt verbroken...

en: Executing command before disconnection.
nl: Bezig met uitvoeren van commando vóór het verbreken van de verbinding.

en: Announcing disconnection.
nl: Verbinding verbreken wordt aangekondigd.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
nl: Bij het verlaten van kPPP wordt uw PPP-sessie afgesloten.

en: Quit kPPP?
nl: Kppp verlaten?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
nl: Kan de volgende boekhoudregelverzameling niet laden: "%1".

en: Recent Changes in KPPP
nl: Recente veranderingen in KPPP

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
nl: Vanaf versie 1.4.8 heeft kppp een nieuwe
    functionaliteit genaamd "Quickhelp". U kunt
    het vergelijken met tekstballonnen, met als verschil
    dat u het kunt activeren wanneer u dat zelf wilt.
    
    Om het te activeren klikt u eenvoudigweg met uw
    rechtermuisknop op een knopje of een tekstlabel
    Als het item Quickhelp ondersteunt verschijnt er een
    contextmenu die u bij de Quickhelp brengt.
    
    U kunt dit uitproberen door met de rechtermuisknop op deze tekst klikken.

en: Do not show this hint again
nl: Deze tip niet meer tonen

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
nl: Dit is een voorbeeld van de <b>Quickhelp</b>.
    Dit venster blijft geopend totdat u op een
    willekeurige muisknop of toets drukt.

en: Login Terminal Window
nl: Login-terminalvenster

en: A dialer and front-end to pppd
nl: Een inbelprogramma en grafische schil voor pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
nl: (c) 1999-2002, de KPPP-ontwikkelaars

en: Current maintainer
nl: Huidige onderhouder

en: Original author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Connect using 'account_name'
nl: Verbinden door middel van 'account_name'

en: Connect using 'modem_name'
nl: Verbinden door middel van 'modem_name'

en: Terminate an existing connection
nl: Een bestaande verbinding verbreken.

en: Quit after end of connection
nl: Programma afsluiten zodra er is opgehangen.

en: Check syntax of rule_file
nl: Controleer de syntaxis van het rule_file

en: Enable test-mode
nl: Testmodus activeren

en: Use the specified device
nl: Gebruik het opgegeven station

en: kppp can not create or read from
    %1.
nl: Kppp kan %1
    niet aanmaken of uitlezen.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
nl: Kppp vond het bestand %1.
    Dat betekent dat Kppp waarschijnlijk al draait onder proces-id %2.
    Sluit Kppp a.u.b. af, verzeker u ervan dat Kppp niet reeds uitgevoerd wordt, verwijder vervolgens het pid-bestand en herstart Kppp.
    Daarnaast kunt u ook even nagaan of er geen andere Kppp draait en op "Doorgaan" klikken om te beginnen.

en: Exit
nl: Afsluiten

en: &Reset Modem
nl: Modem &resetten

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
nl: MiniTerm - een terminalemulatie voor KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Dit programma is verspreid volgens de GNU GPL
    (GNU General Public License)

en: &File
nl: &Bestand

en: Close MiniTerm
nl: Miniterminal sluiten

en: Reset Modem
nl: Modem resetten

en: Initializing Modem
nl: Bezig met initialiseren van modem

en: Modem Ready
nl: Modem is gereed

en: Hanging up...
nl: Er wordt opgehangen...

en: Resetting Modem
nl: Bezig met modem resetten

en: Unable to open modem.
nl: Het modem kon niet worden geopend.

en: Unable to detect state of CD line.
nl: De status van de draadgolfdetectie (CD Line) kan niet worden gedetecteerd.

en: The modem is not ready.
nl: Het modem is niet gereed.

en: The modem is busy.
nl: Het modem is bezet.

en: Modem Ready.
nl: Modem is gereed.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
nl: Kan de tty-instellingen niet herstellen: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
nl: Het modem reageert niet.

en: Unknown speed
nl: Onbekende snelheid

en: Edit Modem Commands
nl: Modemcommando's bewerken

en: Pre-init delay (sec/100):
nl: Pre-Init-vertraging (sec/100):

en: Initialization string %1:
nl: Initialisatietekenreeks %1:

en: Post-init delay (sec/100):
nl: Post-Init-vertraging (sec/100):

en: Dialing speed (sec/100):
nl: Inbelsnelheid (sec/100):

en: Init &response:
nl: Init-antwoo&rd:

en: No di&al tone detection:
nl: G&een kiestoondetectie:

en: Dial &string:
nl: Inbeltekenreek&s:

en: Co&nnect response:
nl: Verbi&ndingsantwoord:

en: Busy response:
nl: Ingesprek-antwoord:

en: No carr&ier response:
nl: Geen-carr&ier-antwoord:

en: No dial tone response:
nl: Geen-kiestoon-antwoord:

en: &Hangup string:
nl: Op&hangen-tekenreeks:

en: Hangup response:
nl: Ophangen-antwoord:

en: Answ&er string:
nl: Antwoord-t&ekenreeks:

en: Ring response:
nl: Rinkel-antwoord:

en: Ans&wer response:
nl: Ant&woord-melding:

en: DLP response:
nl: DLP-antwoord:

en: Escape strin&g:
nl: Es&cape-tekenreeks:

en: Escape response:
nl: Escape-antwoord:

en: Guard time (sec/50):
nl: Guard-duur (sec/50):

en: Volume off/low/high:
nl: Volume uit/zacht/luid:

en: Select Modem Type
nl: Modemtype selecteren

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
nl: Om uw modem in te stellen kiest u eerst een fabrikant uit de lijst links en selecteert u vervolgens een model uit de lijst rechts. Als u niet weet welk modem u hebt, dan kunt u een van de "Generieke" modems proberen.

en: <Generic>
nl: <Generiek>

en: ATI Query
nl: ATI-aanroep

en: Modem query timed out.
nl: Wachttijd voor modemaanroep is verstreken.

en: Modem Query Results
nl: Resultaten van modemaanroep:

en: Maximum number of modems reached.
nl: Maximaal aantal modems bereikt.

en: No modem selected.
nl: Geen modem geselecteerd.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
nl: Wilt u het modem
    "%1" verwijderen?

en: New Modem
nl: Nieuw modem

en: Edit Modem:
nl: Modem bewerken

en: &Device
nl: A&pparaat

en: Serial Device
nl: Serieel apparaat

en: Modem Settings
nl: Modeminstellingen

en: You must enter a unique
    modem name
nl: Voer een unieke
    modemnaam in

en: Customize pppd Arguments
nl: Pppd-argumenten aanpassen

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
nl: Het toepassingspecifieke configuratiebestand kon niet worden geopend als lezen/schrijven, noch als alleen-lezen.
    Mogelijk dient uw systeembeheerder de toegangsrechten te wijzigen door middel van het volgende commando vanuit uw persoonlijke map:
     chown {uw_gebruikersnaam} .kde(1/2/3)/share/config/kppprc

en: %1_copy
nl: %1_kopie

en: Cannot open any of the following logfiles:
nl: Geeneen van de volgende logbestanden kon worden geopend:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
nl: U hebt pppd opgestart voordat de externe server klaar was voor het opbouwen van een PPP-verbinding
    Gebruik a.u.b. de op terminal gebaseerde login om dit te verifiëren.

en: You have not started the PPP software on the peer system.
nl: Op de computer waarmee u verbinding wilt maken draait mogelijk geen PPP-software.

en: Check that you supplied the correct username and password.
nl: Controleer of u de juiste gebruikersnaam en wachtwoord hebt opgegeven.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
nl: U kon "lock" niet als argument opgeven aan pppd. Controleer /etc/ppp/options en ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
nl: Het externe systeem blijkt niet te antwoorden op
    het configuratieverzoek. Neem contact op met uw provider.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
nl: U hebt een ongeldige optie doorgegeven aan pppd. Kijk bij "man pppd" voor een volledigelijst met geldige argumenten.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
nl: Merk op dat het externe systeem de volgende melding verzonden heeft:
    "%1"
    Dit geeft u mogelijk meer duidelijkheid waarom de verbinding niet tot stand wil komen.

en: Unable to provide help.
nl: Er kan geen hulp worden geboden.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
nl: Kppp kon geen ppp-log voorbereiden. De kans is groot dat pppd opgestart werd zonder de "debug"-optie.
    Zonder deze optie is het moeilijk om uit te vinden wat de ppp-problemen zijn, dus moet u de debug-optie inschakelen.
    Wilt u deze nu inschakelen en pppd opnieuw starten?

en: Restart pppd
nl: pppd herstarten

en: Do Not Restart
nl: Niet herstarten

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
nl: De "debug"-optie is toegevoegd. U kunt nu proberen om opnieuw te verbinden. Als dat opnieuw mislukt, dan krijgt u een PPP-log waarmee u het probleem kunt opzoeken.

en: PPP Log
nl: PPP-log

en: Write to File
nl: Naar bestand schrijven

en: kppp's diagnosis (just guessing):
nl: kppp's diagnostieken (een gokje):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
nl: Het PPP-log is opgeslagen als
    "%1".
    
    Als u een bugrapport wilt opsturen of problemen
    ondervindt tijdens het inbellen, voeg dan dit bestand
    als bijlage in uw bericht. Hiermee kunnen de onderhouders
    het probleem opsporen en Kppp verder verbeteren

en: kppp Statistics
nl: Kppp Statistieken

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Local Addr:
nl: Lokaal adres:

en: Remote Addr:
nl: Aansluitadres:

en: bytes in
nl: bytes ontvangen

en: bytes out
nl: bytes verzonden

en: packets in
nl: datapakketten ontvangen

en: packets out
nl: datapakketten verzonden

en: vjcomp in
nl: vjcomp ontvangen

en: vjcomp out
nl: vjcomp verzonden

en: vjunc in
nl: vjunc ontvangen

en: vjunc out
nl: vjunc verzonden

en: non-vj
nl: niet-vj

en: unavailable
nl: niet beschikbaar

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
nl: Er worden u nu enkele vragen gesteld over de
    informatie die nodig is om een internetverbinding
    te kunnen opbouwen met uw internetprovider.
    
    Zorg er voor dat u het registratieformulier
    van uw provider bij de hand hebt.
    Als u problemen ondervindt, lees dan eerst
    de online-help. Als u bepaalde info niet hebt,
    neem dan contact op met uw provider.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
nl: Selecteer de locatie waar u dit account gaat gebruiken
    uit de lijst hieronder. als uw land of locatie
    er niet bij staat, dan maak dan het account aan via het 
    normale instellingenvenster.
    
    Als u op "Annuleren" klikt, dan gaat u naar het
    instellingenvenster.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
nl: Selecteer uw provider uit onderstaande lijst. Als uw provider er niet bij
    staat, klik dan op "Annuleren" en maak het account handmatig
    aan via het instellingenvenster.
    Neem bovendien even contact met ons op via vertaling@kde.nl, zodat we uw
    provider in de toekomst kunnen toevoegen aan deze assistent.
    
    Klik op "Volgende" als u klaar bent met uw
    selectie.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
nl: Om bij uw provider in te kunnen loggen heeft kppp de
    gebruikersnaam en het wachtwoord nodig die u van uw provider gekregen hebt.
    Voer deze informatie in in de onderstaande velden.
    
    Let op onderscheid tussen hoofd- en kleine letters.

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
nl: Als u eerst een bepaald nummer moet draaien voor een
    buitenlijn (bijv. als u een telefooncentrale gebruikt) dan kunt
    u dat hier invullen. Dit nummer wordt dan vlak voor
    het telefoonnummer gedraaid.
    
    Als u een telefooncentrale hebt, dan vult u hier
    meestal "0" of "0,"in.
    Gebruikt u Onetel, Tele2 of een andere telefoonaanbieder,
    vul dan hier het nummer in dat u voor het telefoonnummer
    van uw provider hoort te kiezen.

en: Dial prefix:
nl: Buitenlijn:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
nl: Gefeliciteerd!
    
    Uw account is aangemaakt. Klik op "Voltooien" om terug te gaan
    naar het instellingenvenster. Hier kunt u de instellingen nog even nalopen.
    Als uw provider gebruik maakt van verschillende inbelnummers per regio,
    klik dan in het instellingenvenster op "Wijzigen" om het juiste
    inbelnummer voor uw regio in te vullen.
    
    Controleer ook of het juiste inbeltarief is
    geselecteerd bij het tabblad "Boekhouding".

en: kppp: no rulefile specified
nl: kppp: geen regelbestand gespecificeerd

en: kppp: rulefile "%s" not found
nl: kppp: regelbestand "%s" is niet gevonden

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
nl: kppp: regelbestanden moeten de extensie `.rst' hebben

en: kppp: error parsing the ruleset
nl: kppp: fout bij het ontleden van regelverzameling

en: kppp: parse error in line %d
nl: kppp: ontledingsfout in regel %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
nl: kppp: regelbestand bevat geen standaardregel

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
nl: kppp: regelbestand bevat geen "name=..." regel

en: kppp: rulefile is ok
nl: kppp: regelbestand is ok

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
nl: U hebt niet de nodige toegangsrechten om in te
    bellen met Kppp. Neem contact op met uw systeembeheerder.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
nl: Kan de PPP-daemon niet vinden.
    Verzeker u ervan dat pppd geïnstalleerd is.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
nl: U hebt niet de nodige toegangsrechten om pppd op te starten.
    Neem contact op met uw systeembeheerder en vraag toegang tot pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
nl: U hebt niet de nodige toegangsrechten om
    %1
    uit te voeren. Zorg er voor dat "root" de eigenaar van Kppp is en het SUID bit is ingesteld.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
nl: %1 ontbreekt of kan niet worden gelezen.
    Vraag uw systeembeheerder om dit bestand aan te maken (mag leeg zijn) met de juiste lees- en schrijfrechten.
