kcm_emoticons - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
nn: Set inn fjesingteksten. Viss du vil bruka fleire fjesingar, kan du skilja dei med mellomrom.

en: Emoticons
nn: Fjesingar

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
nn: Dra eller skriv inn adresse til fjesingtema

en: Emoticon themes must be installed from local files.
nn: Fjesingtema må installerast frå lokale filer.

en: Could Not Install Emoticon Theme
nn: Klarte ikkje installera fjesingtema

en: Do you want to remove %1 too?
nn: Vil du òg fjerna «%1»?

en: Delete emoticon
nn: Slett fjesing

en: Add Emoticon
nn: Legg til fjesing

en: Edit Emoticon
nn: Rediger fjesing

en: New Emoticon Theme
nn: Nytt fjesingtema

en: Enter the name of the new emoticon theme:
nn: Skriv inn namnet på det nye fjesingtemaet:

en: %1 theme already exists
nn: Temaet %1 finst alt

en: Choose the type of emoticon theme to create
nn: Vel kva type fjesingtema du vil laga

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
nn: Fjesinghandsamar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
nn: Lag ny fjesing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
nn: Lag ein ny fjesing ved å velja eit ikon og noko tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
nn: Legg til …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
nn: Endra ikonet eller teksten til fjesingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
nn: Rediger den merkte fjesingen for å endra ikonet eller teksten hans

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
nn: Rediger …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
nn: Fjern den merkte fjesingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
nn: Fjern den merkte fjesingen frå disken

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
nn: Krev mellomrom rundt fjesingane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
nn: Lag eit nytt fjesingtema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
nn: Start eit nytt tema ved å velja eit namn til temaet. Bruk så «Legg til»-knappen til høgre for å leggja fjesingar til temaet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
nn: Nytt tema …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
nn: Hent nye fjesingtema frå Internett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
nn: Du må vera kopla til Internett for dette. Det dukkar opp eit vindauge med oversikt over ulike fjesingtema frå nettsida http://www.kde-look.org/. Trykk på «Installer»-knappen til dei temaa du ønskjer å installera lokalt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
nn: Hent nye fjestingtema …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
nn: Installer ei temafil du alt har lagra lokalt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
nn: Viss du alt har eit fjesingtema lagra lokalt, kan du bruka denne knappen til å pakka ut temafila og gjera temaet tilgjengeleg i programma

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
nn: Installer temafil …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
nn: Fjern det merkte temaet frå disken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
nn: Dette vil fjerna det merkte temaet frå disken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
nn: Fjern tema
