nepomuk - en to nn translation catalogue (79 entries)

en: Desktop Search Details
nn: Detaljar for skrivebordssøk

en: Refresh
nn: Oppdater

en: Files
nn: Filer

en: Emails
nn: E-postar

en: Calculating
nn: Reknar ut

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
nn: Avansert filter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
nn: Ekskluder MIME-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
nn: Vel MIME-typane som ikkje skal indekserast

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
nn: Ekskluderingsfilter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
nn: Vel søkjeuttrykk for å utelata filer frå indeksering basert på filnamn

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
nn: <filename>%1</filename><nl/>(symbolske lenkjer vert <emphasis>ikkje</emphasis> indekserte for skrivebordssøk)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
nn: <filename>%1</filename><nl/>(vert indeksert for skrivebordssøk)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
nn: <filename>%1</filename><nl/>(vert <emphasis>ikkje</emphasis> indeksert for skrivebordssøk)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
nn: Tilpassa indekseringsmapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
nn: Vel dei lokale mappene som inneheld filer som skal indekserast for raskt skrivebordssøk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
nn: Kryss av for å kunna sjå gøymde mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
nn: Vis gøymde mapper

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
nn: Nepomuk semantisk skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
nn: Nepomuk semantisk skrivebord lèt deg merkja og gje karakter på filer, integrert med skrivebordssøket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
nn: Bruk Nepomuk semantisk skrivebord

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
nn: Detaljar …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
nn: Nepomuk filindeksering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
nn: Strigi skrivebordssøk gjer det mogleg å søkja etter filer basert på både filinnhald og filnamn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
nn: Bruk Nepomuk filindekserar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
nn: Stopp

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
nn: Indeksing av PIM-data (e-post o.l.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
nn: Indeksering av PIM-data gjer det mogleg å søkja i e-postar, hendingar, kontaktar og vedlegg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
nn: Bruk PIM-indeksering

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
nn: Indeksering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
nn: Filindeksering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
nn: Tilpass filer og mapper som skal indekserast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
nn: Indekser dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
nn: Indekser lyd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
nn: Indekser bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
nn: Indekser video

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
nn: Indekser kjeldekode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
nn: Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
nn: Tilpass mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
nn: Handtering av flyttbare medium:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
nn: Indeksering av filer på flyttbare medium

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
nn: <para>Nepomuk kan indeksera filer på flyttbare einingar, som minnepinnar eller eksterne harddiskar, for å gje raskt skrivebordssøk.</para>
    <para>Som standard vert ingen filar indekserte. Dette kan du her endra til eitt av to val:</para> 
    <para><list><item><interface>Indekser filer på alle flyttbare einingar</interface> – Filer på flyttbare media vert indekserte så snart mediet er montert. Pass på: Dette omfattar ikkje einingar som er blitt avviste med det andre valet.</item>
    
    <item><interface>Spør for kvar eining ved montering</interface> – Brukaren vert beden om å avgjera om filer på det nyleg monterte mediet skal indekserast. Når det er avgjort, vil ikkje Nepomuk spørja igjen.</item>
    </list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
nn: Hopp over alle flyttbare medium

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
nn: Indekser filene på alle flyttbare medium

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
nn: Spør for kvar eining ved montering

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
nn: Ta reservekopi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
nn: Automatiske reservekopiar

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
nn: Nepomuk kan utføra regelmessige automatiske reservekopiar av alle data som elles ikkje kan gjenopprettast automatisk. Dette omfattar merkelappar som er oppretta manuelt, karakterar og statistikk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
nn: Kor ofte ta reservekopi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
nn: Kor ofte skal det takast reservekopi av Nepomuk-databasen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
nn: Tidspunkt for reservekopiering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
nn: Når skal det takast reservekopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
nn: Høgste tal på reservekopiar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
nn: Kor mange eldre reservekopiar skal takast vare på

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
nn: Verktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
nn: Manuell reservekopi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
nn: Gjennopprett frå reservekopi …

en: Desktop Search Configuration Module
nn: Oppsettmodul for skrivebordssøk

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
nn: © 2007–2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
nn: Slå av automatisk reservekopiering

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
nn: Dagleg reservekopi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
nn: Vekentleg reservekopi

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
nn: Nepomuk-installasjonen er ikkje fullstendig. Kan ikkje skaffa nokon innstillingar for skrivebordssøk.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
nn: Klarte ikkje starta teneste for skrivebordssøk (Nepomuk). Innstillingane er lagra, og vil tre i kraft neste gongar tenaren vert starta.

en: Desktop search service not running
nn: Tenesta for skrivebordssøk køyrer ikkje

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
nn: Tenesta for skrivebordssøk køyrer

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
nn: Tenesta for skrivebordssøk er avslått

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
nn: Får ikkje kontakt med filindekseringstenesta (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
nn: Klarte ikkje starta filindekseringstenesta, truleg grunna ein feil med installasjonen.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
nn: Filindekseringstenesta køyrer ikkje.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
nn: Hald fram

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
nn: Stopp

[ctx: <status string> (<percentage>%)]
en: %1 (%2%)
nn: %1 (%2 %)

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
nn: Får ikkje kontakt med indekseringstenesta for PIM-data (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
nn: Tenesta for indekseringa av PIM-data er mellombels stoppa

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
nn: Tenesta for indekseringa av PIM-data køyrer ikkje.

en: Resume
nn: Hald fram

en: 1 existing backup | %1 existing backups
nn[0]: 1 gammal reservekopi
nn[1]: %1 gamle reservekopiar

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
nn: Eldste: %1
