KDE 4 - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Platform
nn: Plattform

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
nn: Plattformspesifikk oppsettsmodul

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
nn: Skrivebordsskal for Windows

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
nn: Lokalt Windows Explorer-skal

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
nn: Dette er standardskrivebordet i Windows. Vel dette viss du ønskjer den vanlege Windows-brukarflata.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
nn: Lokalt skrivebordsskal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
nn: Standard skrivebordsskal på systemet

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
nn: Bruk KDE-skrivebordsskalet, som på Linux.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
nn: Vel dette om du ønskjer å bruka Plasma-skalet på Windows-systemet.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
nn: Plasma skrivebordsskal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
nn: Plasma skrivebordsskal for KDE

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
nn: Tilpassa skrivebordsskal

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
nn: Vel dette og trykk <i>Set opp</i> om du ønskjer å setja opp ditt eige skrivebordsskal (berre for avanserte brukarar).

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
nn: Tilpassa skrivebordsskal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
nn: Dette skalet er reservert for det brukartilpassa skalet. Trykk «Set opp» for å setja opp eit tilpassa skal.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
nn: Trykk for å setja opp skrivebordsskalet

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
nn: Trykk her for å opna eit vindauge for oppsett av skrivebordsskalet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
nn: Set opp …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
nn: Systemintegrering

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
nn: Slå på automatisk gjenoppbygging av startmenyoppføringane for KDE-program i Windows

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
nn: Dette valet fastset om startmenyoppføringane i Windows skal byggjast opp på nytt. Som standard vert dei bygde opp att automatisk, men du kan slå av dette om det gjev problem.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
nn: Slå på automatisk gjenoppbygging av startmenyoppføringane

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
nn: Bruk lokale fildialogvindauge i staden for KDE-baserte

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
nn: Kryss av her om du vil at KDE-programma skal bruka standarddialogvindauga for opning og lagring av filer, i staden for å bruka dei frå KDE.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
nn: Bruk lokale systemfilvindauge

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
nn: Installer systemoppsettmodular i Windows-kontrollpanelet.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nn: Dette vil installera systemoppsettsmodulane som element i Windows-kontrollpanelet.<br><b>Obs: Dette valet gjer endringar i Windows-registeret.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
nn: Installer som element i kontrollpanelet

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
nn: Installer Oxygen-peikarar som peikaroppsett

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nn: Dette vil installera Oxygen-musepeikarane på systemet, og gjera dei tilgjengelege som eit peikartema.<br><b>Obs: Dette valet gjer endringar i Windows-registeret.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
nn: Installer Oxygen-oppsett for peikarar

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
nn: Dette valet installerer KDE-bakgrunnsbileta i mappa «Mine bilete»

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
nn: Dette vil installera KDE-bakgrunnsbileta i <i>Mine bilete</i>-mappa, slik at dei kan brukast som bakgrunnsbilete i Windows. Viss avkryssingsboksen er halvt kryssa av, tyder det at det finst nye eller oppdaterte bakgrunnsbilete.<br> Breidd/høgd-forholdet til bileta vert valt på bakgrunn av skjermoppløysinga du no brukar.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
nn: Installer Oxygen-bakgrunnsbilete

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
nn: Dette gjer at dei nødvendige KDE-prosessane vert køyrde ved innlogging

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
nn: Kryss av her for å starta dei nødvendige KDE-prosessane ved innlogging. Vanlegvis vert desse starta når du startar eit KDE-program, noko som gjer at start av det første KDE-programmet tek ekstra tid.<br>Du bør la dette valet stå på, slik at programma startar raskare.<br><b>Obs: Dette valet gjer endringar i Windows-registeret.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
nn: Last inn KDE ved innlogging

en: KDE System Settings
nn: Systemoppsett for KDE

en: All KDE settings in one place
nn: Alle KDE-innstillingane på éin stad

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
nn: Dette skalet er resevert for det tilpassa skalet til brukaren. Trykk «Set opp» for å setja opp eit tilpassa skal.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
nn: Set opp tilpassa skal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
nn: Kommando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
nn: Skildring:
