kcmcgi - en to nn translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
nn: Adresser til lokale CGI-program

en: Add...
nn: Legg til …

en: Remove
nn: Fjern

en: CGI KIO Slave Control Module
nn: KIO-slavekontrollmodul for CGI

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
nn: © 2002 Cornelius Schumacher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
nn: <h1>CGI-program</h1>CGI-KIO-slaven lèt deg køyra lokale CGI-skript utan å måtta køyra ein eigen vevtenar. I denne kontrollmodulen kan du setja opp mappene som det vert leita etter CGI-skript i.
