kcmicons - en to nn translation catalogue (55 entries)

en: Use of Icon
nn: Bruk av ikon

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
nn: Standard

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
nn: Aktivt

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
nn: Inaktivt

en: Size:
nn: Storleik:

en: Animate icons
nn: Animer ikon

en: Set Effect...
nn: Vel effekt …

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Toolbar
nn: Verktøylinje

en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Small Icons
nn: Små ikon

en: Dialogs
nn: Dialogvindauge

en: All Icons
nn: Alle ikon

en: Setup Default Icon Effect
nn: Oppsett av effekt for standardikon

en: Setup Active Icon Effect
nn: Oppsett av effekt for aktive ikon

en: Setup Disabled Icon Effect
nn: Oppsett av effekt for inaktive ikon

en: &Effect:
nn: &Effekt:

en: No Effect
nn: Ingen effekt

en: To Gray
nn: Til grå

en: Colorize
nn: Fargelegg

en: Desaturate
nn: Avmetting

en: To Monochrome
nn: Til svartkvitt

en: &Semi-transparent
nn: &Halvgjennomsiktig

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Effect Parameters
nn: Effektparametrar

en: &Amount:
nn: &Mengd:

en: Co&lor:
nn: &Farge:

en: &Second color:
nn: &Andre farge:

en: Name
nn: Namn

en: Description
nn: Skildring

en: Install Theme File...
nn: Installer temafil …

en: Install a theme archive file you already have locally
nn: Installer ei tema-arkivfil som finst lokalt

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
nn: Dersom du alt har eit temaarkiv lokalt, vil denne knappen pakka det ut og gjera det tilgjengeleg for KDE-program

en: Get New Themes...
nn: Hent nye tema …

en: Get new themes from the Internet
nn: Hent nye tema på Internett

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
nn: Du må vera tilkopla Internett for dette. Eit dialogvindauge vil visa ei liste over tema frå nettstaden http://www.kde.org/. Dersom du trykkjer «Installer» for eit av temaa, vert det installert lokalt.

en: Remove Theme
nn: Fjern tema

en: Remove the selected theme from your disk
nn: Fjern det valde temaet frå disken

en: This will remove the selected theme from your disk.
nn: Dette fjernar det valde temaet frå disken.

en: Select the icon theme you want to use:
nn: Vel ikontemaet du vil bruka:

en: Drag or Type Theme URL
nn: Dra temafila hit eller skriv inn adressa til temaet

en: Unable to find the icon theme archive %1.
nn: Finn ikkje ikontemaarkivet %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
nn: Klarte ikkje lasta ned ikontemaarkivet.
    Kontroller at adressa %1 er rett.

en: The file is not a valid icon theme archive.
nn: Fila er ikkje eit gyldig ikontemaarkiv.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
nn: Det oppstod eit problem ved installeringa, men dei fleste temaa i arkivet er likevel installerte.

en: Installing icon themes
nn: Installerer ikontema

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
nn: <qt>Installerer temaet <strong>%1</strong></qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna ikontemaet <strong>%1</strong>?<br /><br />Då vert alle filene til temaet fjerna.</qt>

en: Confirmation
nn: Stadfesting

en: &Theme
nn: &Tema

en: Ad&vanced
nn: A&vansert

en: Icons
nn: Ikon

en: Icons Control Panel Module
nn: Kontrollmodul for ikon

en: (c) 2000-2003 Geert Jansen
nn: © 2000–2003 Geert Jansen

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
nn: <h1>Ikon</h1>I denne modulen kan du velja korleis ikona på skrivebordet skal sjå ut. <p>Du kan ta i bruk eit ikontema ved å velja namnet og så trykkja «Bruk». Dersom du ikkje vil bruka temaet likevel, kan du trykkja på «Tilbakestill» i staden.</p><p>Med «Installer temafil» kan du installera eit nytt ikontema ved å skriva plasseringa av temaet i skrivefeltet eller bla deg fram til plasseringa. Trykk «OK» når du vil fullføra installeringa.</p> <p>Knappen «Fjern tema» kan du berre bruka dersom du har valt eit tema som er installert ved hjelp av denne modulen. Tema som er globalt installerte, kan ikkje fjernast her.</p> <p>Du kan òg velja om du vil bruka grafiske effektar på ikona.</p>
