kcmkded - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: KDE Service Manager
nn: KDE-tenestehandsamar

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
nn: © 2002 Daniel Molkentin

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
nn: <h1>Tenestehandsamar</h1><p>Denne modulen gjev ei oversikt over programtillegga til KDE-tenester. Det finst to typar tenester:</p><ul><li>Tenester som vert starta ved oppstart.</li><li>Tenester som vert starta når dei trengst.</li></ul><p>Tenester av den siste typen vert berre viste her som ei oversikt, mens oppstartstenestene kan du start og stoppa. I administratormodus kan du i tillegg velja kva tenester som skal startast ved KDE-innlogging.</p><p><b>Ver varsam. Enkelte tenester må vera på plass for at KDE skal verka skikkeleg. Slå ikkje av tenester dersom du ikkje veit kva du gjer.</b></p>

en: Running
nn: Køyrer

en: Not running
nn: Køyrer ikkje

en: Load-on-Demand Services
nn: Når-det-trengst-tenester

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
nn: Oversikt over tilgjengelege KDE-tenester som kan startast når dei trengst. Lista er berre ei oversikt; du kan ikkje endra tenestene.

en: Service
nn: Teneste

en: Description
nn: Skildring

en: Startup Services
nn: Oppstartstenester

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
nn: Oversikt over KDE-tenestene som kan startast ved KDE-innlogging. Tenestene som er kryssa av for vert starta når KDE startar neste gong. Ver varsam med å slå av tenester du ikkje veit kva er.

en: Use
nn: Bruk

en: Stop
nn: Stopp

en: Unable to contact KDED.
nn: Klarte ikkje kontakta KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
nn: Klarte ikkje starta tenaren <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nn: Klarte ikkje starta tenesta <em>%1</em>.<br /><br /><i>Feil: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
nn: Klarte ikkje stoppa tenaren <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
nn: Klarte ikkje stoppa tenesta <em>%1</em>. <br /><br /><i>Feil: %2</i>
