kdesu - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
nn: Køyrer eit program med utvida løyve.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
nn: © 1998–2000 Geert Jansen og Pietro Iglio

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Specifies the command to run as separate arguments
nn: Vel kva kommando som skal køyrast som separate argument

en: Specifies the command to run as one string
nn: Vel kva kommando som skal køyrast som ein tekststreng

en: Run command under target uid if <file> is not writable
nn: Køyr kommandoen under mål-UID dersom <file> ikkje er skrivbar

en: Specifies the target uid
nn: Vel mål-UID

en: Do not keep password
nn: Ikkje hugs passord

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
nn: Stopp tenesta (gløymer alle passord)

en: Enable terminal output (no password keeping)
nn: Slå på terminalekko (tek ikkje vare på passord)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
nn: Vel prioritet (0-100, der 0 er lågast)

en: Use realtime scheduling
nn: Bruk sanntidsplanlegging

en: Do not display ignore button
nn: Ikkje vis ignorer-knapp

en: Specify icon to use in the password dialog
nn: Vel kva ikon som skal brukast i passordvindauget

en: Do not show the command to be run in the dialog
nn: Ikkje vis kommandoen som skal køyrast i dialogvindauget

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nn: Gjer dialogvindauget tilhøyrande eit X-program valt med vindaugs-ID

en: Cannot execute command '%1'.
nn: Klarte ikkje køyra kommandoen «%1».

en: Illegal priority: %1
nn: Ugyldig prioritet: %1

en: No command specified.
nn: Ingen kommando valt.

en: Su returned with an error.
nn: Kommandoen «su» avslutta med ein feilkode.

en: Command:
nn: Kommando:

en: realtime:
nn: sanntid:

en: Priority:
nn: Prioritet:

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Run as %1
nn: Køyr som %1

en: Please enter your password below.
nn: Skriv inn passordet nedanfor.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
nn: Du treng <b>rotløyve</b> for handlinga du vil utføra. Oppgje <b>rotpassordet</b> nedanfor, eller trykk «Ignorer» for å halda fram med gjeldande løyve.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
nn: Du treng <b>rotløyve</b> for handlinga du vil utføra. Oppgje <b>rotpassordet</b> nedanfor.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
nn: Du treng utvida løyve for handlinga du vil utføra. Oppgje passordet for <b>%1</b> nedanfor, eller trykk «Ignorer» for å halda fram med gjeldande løyve.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
nn: Du treng utvida løyve for handlinga du vil utføra. Oppgje passordet for <b>%1</b> nedanfor.

en: &Ignore
nn: &Ignorer

en: Conversation with su failed.
nn: Feil ved samtale med «su».

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
nn: Fann ikkje programmet «su».<br />Kontroller at søkjestien («PATH») er rett sett opp.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
nn: Nekta tilgang.<br />Det kan vera at passordet er feil. Prøv i så fall på nytt.<br />På nokre system må du vera medlem i ei spesiell gruppe (ofte «wheel») for å kunna bruka programmet.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
nn: Intern feil: ugyldig returverdi frå «SuProcess::checkInstall()»
