knotify4 - en to nn translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
nn: Einingsvarslingar

en: Could not mount the following device: %1
nn: Klarte ikkje montera denne eininga: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nn: Klarte ikkje avmontera eininga %1.
    Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av eit program.

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
nn: Du kan no trygt fjerna denne eininga: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
nn: Klarte ikkje løysa ut eininga %1.
    Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av eit program.

en: The following device can now be safely removed: %1
nn: Du kan no trygt fjerna denne eininga: %1

en: KDE Notification Daemon
nn: Varslings­teneste for KDE

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
nn: © 1997–2008 KDE-utviklarane

en: Current Maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Previous Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Sound support
nn: Lydstøtte

en: Porting to KDE 4
nn: Porting til KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
nn: Klart ikkje starta Jovie tekst-til-tale-teneste
